CHudnutie 2 kg kettlebell

3. mar 2024

Dobry den,
chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenost s kettlebell pri chudnuti .. Mam nadvahu cca 20 kg a rozhodla som sa , ze uz s tym musim nieco urobit. Nemam zaujem o ziadne diety a ani pocitanie kalorii a pod ..chcela by som zacat cvicit s kettlebell (konkretne 2kg) kedze som zaciatocnik..Moja otazka je ci je 2kg kettlebell dost pre zaciatocnika? a ci vobec pomoze schudnut ...aspon v zaciatku..(stravu som si uz upravila, tak ju neriesim).. dakujem za odpoved.

minenkak
3. mar 2024

Som sa s chuťou zasmiala,vieš ,že to sú len dve fľaše minerálky

tahomi
3. mar 2024

Vies si dobre zacvicit aj vlastnou vahou tela, nepotrebujes k tomu nic.
Zaciatocnika na co? Co chces cvicit konkretne?

zuzubb007
3. mar 2024

S týmto prístupom neschudnes nič, jediný výsledok bude pri kalorickom deficite a cvičiť, cvičiť a cvičiť😅, ináč môžeš o výsledkoch len snivat

luccija
3. mar 2024

Gro je strava a akýkoľvek pohyb.

mabenn
3. mar 2024

silovy trening ti pri chudnuti uchovava svaly, resp pomaha tvorit nove...zacni s vahou, aka je pre teba ok...pre niekoho je 2kg vela, pre niekoho malo...chudne sa samozrejme stravou, ziadna pomocka ti nepomoze schudnut, pokial nebudes v kalorickom deficite...zaroven cim viac svalov-tym lepsie palenie tukov

autor
3. mar 2024

@mabenn stravu mam vyriesenu, len ma zaujimalo ci je 2kg ok, kedze som uplny zaciatocnik.. a dakujem za normalnu odpoved.

mabenn
3. mar 2024

ja som zacala s cinkami 1,5kg...kettlebell som zvazovala, ale kedze mam sadu ciniek, dala som si do tasky 2 4kilove cinky a mam vlastne 8kilovy kettlebell...take pomocky casom (niekedy velmi rychlo) skoncia zalozene v skrini...netreba sa na to upinat...ked chces zdvihat vahu - kettlebell je oproti moznostiam ciniek len na dvihanie - zober si 2kila ryze/muky/cukru, daj do tasky, opakuj mesiac a uvidis, ci pri tom 1) vydrzis 2) nebude ti to lahke zbytocne...predpokladam, ze z obchodu odnesies aj viac ako 2kilovy nakup v pohode

autor
3. mar 2024

@mabenn super napad s tou taskou, dakujem, skusim!

missviolet
3. mar 2024

ako uplny zaciatocnik som zacinala so 6kg

jaaankaaaa
3. mar 2024

Čo sa týka chudnutia, tak je úplne jedno koľko kg kettlebell máte. Rozhodujúci je kaloricky deficit (prijať menej energie, ako spotrebujete).
Ak sa bavíme o udrzani/budovani svalovej hmoty, tam je zas potrebné stále zvyšovať záťaž treningu, takže po čase vám bude ten 2kg kettlebell na nic 😅 v skratke

ss1908
3. mar 2024

zacinala som so 6kg kettlebelom, 2 kg ani nema vyznam. ono aj 6kg je mala vaha ak od toho cakas ze ta to vyformuje nejak.. treba bud poriadne kardio alebo tazke vahy na silovy trening. samozrejme kaloricky deficit je gro

lucia13022023
3. mar 2024

Ja som začínala s 8kg. Pri dvoch kg som necítila. Skus si dat to tašky 2kg cukru napr, a uvidíš ci ti to nebude malo. Ak nie, kľudne kúp 2kg ☺️

kiki68
3. mar 2024

Pozri si welldiet program od Csilla Budinszka, ona ma Komplet program a dobre blbuvzdorny ak pre zeny, co cvicia doma. Je to moja trenerka uz par rokov a vdaka nej som tam, kde som vzdy chcela postavou byt. Lebo tieto rady, ze to je malo a vela a neviem co si na dve veci. Ona ma na kazdy tyzden tri treningy nahrate co forme videi a jedalnicek k tomu, podpora online. Lebo tu mi zeny povedali rozne veci, ako ze cvicit drepy iba so 40kg je vlastne nic, dalsie, ze to uz som hadam muzatka. Proste chod po profi radach

zuzinka888
3. mar 2024

Ano, je to ok, ale len tak na 2 tyzdne. Cvicenie so zavazim akymkolvek ma zmysel len vtedy ked ti to "dava zabrat" ak cvik s cinkou urobis bez namahy je cas zvysit zavazie. Posledne 2 -3 opakovania by mali ist " tazko". Ak je to easy tak kilo pridaj.

autor
4. mar 2024

..update, dnes prvy trening uspesne za mnou, zistila som , ze mi vyhovuje 7kg na zaciatok...dakujem za tipy...

letmebe8
4. mar 2024

super, ono každému vyhovuje niečo iné. ja som pred 4 mesiacmi začala cvičiť a teda mala som problém robiť bulharské drepy aj bez akejkoľvek váhy, taká som bola slabá, časom sa to zlepšilo 🙂 preto píšem, že kaýždému vyhovuje niečo iné, každý začína s inou kondíciou, prípadnými chorobami, zraneniami, obmedzeniami, preto nechápem tie hlúpe komentáre, že 2 kg je málo pre úplného začiatočníka. Ale všimla som si, že tu ženy veľmi radi dávajú rady "k veci" 👎

alexandra022
10. mar 2024

Nič v zlom ale cvičením sa nechudne ale budujú svaly. Jediná cesta ku chudnutiu je kalorický deficit...