Chudnutie bez zmeny stravy

natalka2548
22. máj 2022

Dá sa to vôbec?

Ahojte, podarilo sa vám schudnúť bez nejakej výraznej zmeny jedálnička a stravovacích návykov? Pred pol rokom som mala hrozný životný štýl, takmer žiadny pohyb, sedava práca, veľa alkoholu... Večer k telke dva poháre vínka, občas cez víkend sme toho popili viac a k tomu vždy nejaké tie korbáčiky čipsy a pod. No kúpili sme si psíka a už je to vyše pol roka čo vobec nepijem, každý deň mám 10 000 krokov, dva krát do týždňa 30 minútový beh a neschudla som ani 1kg. No je pravda ze stravu som moc nezmenila, snažím sa neprejedat sa ale neobmedzujem sa v strave dám si občas aj sladké aj nezdravé, nejaký deň sa stravujem lepšie iný horšie ale keby som to mala spriemwrovat myslím si že nejem až tak zle nezdravo kaloricky. Môj účel sice nebol schudnúť preto som sa na stravu ani nezameriavala ale keď som sa po dlhšej dobe postavila na váhu ostala som aj napriek tomu nemilo prekvapená, nešlo dole ani 1kg. Tak sa chcem opýtať dá sa vôbec schudnúť bez zmeny/obmedzovania sa v strave? Od veľa ľudí som už počula ze prestali jest iba pečivo alebo iba sladké a schudli a ja som teraz ostala v šoku po mojej skúsenosti :D mám 160cm váha mi ostala 60kg, nieje to nič strašné, no vidno na mne že mám pár kilečiek navyše a som z toho prekvapená ze nič nešlo dole

avanka
22. máj 2022

@natalka2548 nie..len a len zmenou stravy a to som dala v minulosti dolu 29 kg
Vážim pri 176 cm 61,5 kg,voľakedy som mala 90..v zime som mala 65,5 kg a nasadila som si mačingovú,to je moja záruka..stačia 3 týždne..aj ja si dám sladké,ale s mierou,vyberám si,čo zjem

iv007
22. máj 2022

Pred 30kou mi isli kila same,stacil tyzden lahsej stravy a islo to dole.Aktualne drzim prerusovanu dietu 8/16 a ide to ako z chlpatej deky.vyse 2 tyzdne nejem po 16tej,ziadne pecivo ani sladkosti a naozaj papam male porcie a schudla som len 1.5kg..Zatial idem dalej, ale citim na sebe ze tie kila su ako zalepene🙄

pribinak
22. máj 2022

@natalka2548 niekedy to ide, kamoska sa presťahovala do starého paneláku bez výťahu. Jej muž musel vynášať kočík, nákup, dieťa, vajíčko, potom znášať dole odrszadloa zas kočík a vynášať smeti. Za 3 mes. dyl dole takmer 20 kg
Sám bol veľmi prekvapený

nikha2809
22. máj 2022

Tak asi máš stále vyšší príjem ako výdaj keď nešlo nič dole no.Ziadna veda za tým nieje.

maranta_leuconeura
22. máj 2022

Tak kaloricky tie korbaciky a chipsy mozu aj mat menej ako zdrava vyvazena vecera 🤷 asi mas rovnaky prijem ako vydaj, tak sa to nehybe ani na jednu stranu. Bud viac pohybu alebo prijat menej kalorii, vyber si.

viestta
22. máj 2022

Nemusíš zmeniť stravu, stačí, že pridáš toľko pohybu aby si spálila viac ako prijmes. To je úplne jednoduchá rovnica, príjem musí byť výrazne menší ako výdaj. Bud znížiť príjem alebo zvýšiť výdaj.

petik22
22. máj 2022

@avanka prosim ta pozerala som tu macingovu. ona ma aj nejake recepty s mnozstvami napr. tych salatov?

liz_lemon
22. máj 2022

@pribinak muzi rychlejsie chudnu a rychlejsie naberaju svaly, to sa neda porovnavat so zenami

pribinak
22. máj 2022

@liz_lemon samozrejme, uviedla som to ako príklad

matovicova
22. máj 2022

@natalka2548 čo sa týka chudnutia 80% je strava a 20% je pohyb 😉 môžeš byť celý deň v posilke, ale keď to budeš zajedat pizzou, nikdy neschudnes..

marrydreamkas
22. máj 2022

@natalka2548
moja skusenost ano, od januara jem od 10/11 do 18/19 teda prerusovany post 16/8 a schudla som cca 10 kg, a jem aj vela sladkosti, pecivo a hybem sa normalne, mne to teda funguje, ale ozaj nic nejest tych 15-16 hodin,drzim prsty

avanka
23. máj 2022

@petik22 áno,všetko si nájdeš na nete..tam nie si obmedzovania množstvom toho,čo zjes..ja som za 28 dní dala dolu 9 kg

hacula1816
23. máj 2022

mozes si dat kludne aj pizzu, pokial sa to zmesti do kalorickeho deficitu je povolene vsetko.

stanulienkat
23. máj 2022

Nestačí mať denne desaťtisíc krokov, treba mať veľmi rezkych 10000 krokov, inak je to ležerna prechádzka a tak neschudneš. Ako píšu baby vyššie: príjem -výdaj.

enata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
3. jún 2022

@vlcik1 tak tam to je je hlavne o zelenine a bielkovinach zo syra a vajec prvé 2 týždne ..z brokolice ani mrkvy nepriberiete,keď zjes aj kilo

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
4. jún 2022

@vlcik1 nemyslím..nevyskúšala si..jedla boli za mňa chutné a mnohé z nich si varievam dodnes

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avanka
4. jún 2022

@vlcik1 nemusíš,všetko je na nete

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorayaardente
29. júl 2022

Nastav si aplikáciu kalorické tabuľky v mobile. Môžeš jest to co doteraz, bez zmeny stravy, ale menej, len toľko kalórií, koľko môžeš prijať, viac nie. A schudneš, ale určite treba aj nejaký ten pohyb.

kuzmatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cafelatte
28. nov 2023

Stravu som nezmenila, kalorie nepočítam, venujem sa biku a teda na váhe sa pohli len 2 kg ALE telo uplne v inej kondícií a super vyformovaný zadok, nohy, boky..čo mne sa páči viac ako vydietované vychrtliny.😂
Ide aj o to, že v určitom veku ked pokožka stráca kolagén, si musíš vybrať správne spôsob chudnutia/ formovania. Ak chcem plnú peknú tvár, plné porsie na aerobik, beh a skackavé tréningy ja môžem zabudnúť, lebo výsledok u mna by boli len prepaduté líca a uvadnuté prsia, žial ja to mám takto. Robím bike a cielene formujem nohy zadok brucho. Ciže orientuj sa aj podla veku.

cukroska
6. mar 2024

@natalka2548 Vyzerá to tak,že to máš iba na udržanie váhy. Kým neznížiš príjem tak to veru nepôjde. Takže strava.