Chudnutie - dlhodobé nastavenie

1. sep 2021

Ahojte, tie ktoré chudnete ako ste sa dokázali nastaviť v hlave na to že musíte pokračovať.
Ja viem ako na to teraz som šla 3 mesiace schudla som 6 kg. Pekne pomaly zdravou stravou ale proste teraz som zas padla do klasického jedla, prejednanie, sladkosti...je mi strašne zo seba samej
Hanbím sa za to ako vyzerám pretože som mladá baba, nemám rada svoje telo ale moja hlava nechce spolupracovať. Vždy na konci dňa mám výčitky poviem si že druhý deň už bude lepší že sa budem držať svojej správnej stravy ale hneď ráno si dám niečo sladké
Ako ste sa dokázali dlhodobo nastaviť? Ďakujem za rady

veronikaszabova
1. sep 2021

Proste si musis povedat nie a hotovo. Zamestnaj sa niecim inym ako vyjedanim chladnicky

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. sep 2021

@elizabet173 no ja mám jedálniček upravený presne aby mi vyhovoval, kým som sa držala aj mi to vyhovovalo nemala som chuť na sladké ale proste vždy po určitej dobe príde chvíľa že si dám sladké a začnem sa prejedať 🤦🏻‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diusqa761
1. sep 2021

Dám ti radu čo funguje na mňa. Nastav si jeden deň "Cheat Day" napr. ja ho mám každú sobotu. Toto je deň kedy si môžeš "dopriať" aj nezdravšie jedlo (samozrejme sa snaž v normálnej miere). Ver mi, je omnoho ľahšie vydržať 6 dní na diéte keď vieš že jeden deň sa môžeš odmeniť 🤗. Ja takto fungujem už 2 mesiace. 3 dní cvičím, 1 deň pauza, potom Repete , kalorické tabuľky, 1 deň Cheat Day a za 2 mesiace som schudla skoro 10kg

matka1961
1. sep 2021

@diusqa761 súhlasím🙂 takto som to mala aj ja a 10kg šlo dole ani neviem ako🙂

diusqa761
1. sep 2021

@matka1961 🎉🎉🎉 supeer to ti prajem taký krásny výsledok 🥳🥳 ja chcem este tak 3 kg dať dolu 🤗

autor
1. sep 2021

@elizabet173 začala som na 85 164cm, už som bola na 79 teraz mám 81
@diusqa761 toto znie dobre 🙂 ja som sa snažila každý deň ísť na 100% to mi vydržalo dva týždne potom som si dala niečo sladké čo vo mne naštartovalo prejednanie
Skúsim to takto ako píšeš ďakujem za radu ☺️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. sep 2021

@elizabet173 ja som si jedálniček zostavila sama, mám veľa variant čo môžem a schválila mi to poradkyňa
A presne ako píšeš mám výčitky keď porušil a potom už si poviem že už je to v prdeli a tlačím všetko do seba
Skúsim to tak ako ste tu radili dať si jeden deň kedy môžem aj sladké

andy57
1. sep 2021

ja som zacala podla kalorickych tabuliek, od kedy jem pravidelne, nepocitujem chute na sladke a na blobsti, jasne, ze si sem tam spravim den, ked si dam napr.pizzu, zmrzku alebo kolac...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzizu2
1. sep 2021

Mne pomaha, ked jeden den si dovolim nieco si dopriat, vtedy som schopna ostatne dni proste bez problemov drzat sa dobre, tiez som zavrhla telku, pretoze som prisla na to, ze casto na mna chute chodia, ked nic nerobim, ale len tak lezim na gauci 😉

domi1996
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
22petruska
17. sep 2021

Ja som už veľakrát skúšala rôzne diéty no nikdy mi to dlho nevydržalo ani zdravé stravovanie, teraz sa stravujem normálne no zaradila som 40 min denne pohybu a min 10000 krokov denne a ide to pomaly dole od polky apríla 7kg dole a to jem aj sladkosť aj pečivo si dám, vyhovuje mi to a nemusím sa premahat ze to nesmiem to nesmiem

natalia0902
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amanta5
6. feb 2022

Myslím, že máš skôr zle stanovený ciel. Nemala by si chudnúť len preto, že chceš schudnúť. Potom sa ti môže ľahko stať, že po ukončení diéty príde JOJO efekt.
Rozumiem, že chceš ísť váhou dole. Ak si mladá a zdravá baba, tak 84 kg nie je ideálne. Ale tvoj cieľ by mal byť skôr iný životný štýl ako schudnúť napr. 10 kg.
Nevieme ako sa stravuješ. Ale určite pomôže nejesť žiadne procesované potraviny (to sú také, čo prešli nejakým spracovaním vo fabrike) a znížiť príjem klasického cukru. Zaraď pravidelný pohyb, ktorý ťa bude baviť.
Tiež veľa robí hlava. Neupínaj sa na váhu, neváž sa každý deň. Odváž sa maximálne raz za týždeň.
Ak zmeníš myslenie a nebudeš čakať len schudnutie, pôjde to omnoho lepšie 😉