Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

anw
23. aug 2011

Ahojte baby....praaave Vas som potrebovala...mala ma 2 mesiace a ja som stale OBROVSKAAAAA...a co je problem ze stale priberam....treba mi dat dolu 20 kg....poradte ako prosiiiim.....

dusika11
23. aug 2011

ahojte smiem sa pridat? ja som maminka dvojiciek ma 10 kil navyse cca..uz bolo len 8...ale bola som na dofci a neodolala som...som 8 mesiacov po porode,nepriberam len neide dole...ale mi je aj tazko sa dostat od dvoch deti cvicit..tak ma zaujala 90 dnova ficite na nej niektore? ako to zvldanut? mate dake typy?zabudla som uviets do obrazu mala som vzdy okolo 53 kg teraz to sa motka okolo 62 niekedy 63 mala aom aj 60 ale vzdy sa to vratilo na 62.....

dusika11
23. aug 2011

@dusika11 inac ked ma niekto ostat s malymi idem na tae boo alebo beham so psami a brusaky..ale je to maaalo...len sa udrziavam dole nic..preto sa pytam na 90 dnovku

jarkap
24. aug 2011

@ivanulienka81 Závidím!!! ak by som skúsila ja niečo z "dávnej"minulosti spred tehu tak nohavice možno pri veľkej snahe vytiahnem niečo nad kolená.
Ja momentálne stále ešte spisujem jedálniček a uvidím ako dopadnem v pondelok keď ho budeme rozoberať. Musím sa však pochváliť s -2 kg, ale cieľ je zatiaľ stále v nedohľadne.

kattija
24. aug 2011

babule tak ja akurat valim na tae-bo, taaaaaaaaaaaaak sa mi nechce, ked je tak teplo tam bude asi 40 stupnov, ja som sa zatial nevazila uvidime na konci mesiaca aj pri meraniach bleee

fialka88
25. aug 2011

Ahojte kocky.🙂 Tak sme sa predvcerom vratili z dovolenky a s malou dusickou som sa vcera postavila na vahu a skoro som neverila vlastnym ociam...61,7kg...ja som tam normalne schudla.🙂 Ale neprejedavala som sa,to je pravda a snazila som sa viac plavat, tak sa vysledky dostavili. Dnes uz nastupujem do prace, tak hadam este cosi dam dole. Tak sa majte vsetky krasne a uzite si pekny dnik. 😉

janka3a
25. aug 2011

Ahoj Mischelle🙂
ja som mala pred otehotnenim 58 a tesne pred porodom som mala 69...teraz mam 56-57..este kojim, aj ked prikrmujeme...denne prejdeme aj 5 km s kocikom...ja si to podstivo odslapem a mala sa prevozi a prespi - aspon cez den, kedze v noci je to akosi divoko..nic necvicim a ani nechudnem len mam ten problem, ze nepriberiem...co nie je mne naskodu...ale niektori maju pocit, ze nic nejem a drzim dietu, hladovku...

romankam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanamv
26. aug 2011

Ahojte,
na upravu postavy po porode velmi odporucam dvd Tracy Anderson - Post Pregnancy Workout. Mne to velmi pomohlo po druhom porode a teraz sa chystam zacat cvicit co najskor po sestonedeli. Su to cviky presne zamerane na problemove miesta, hlavne brucho, ale aj ruky, nohy... Na zaciatku je to celkom tazke, ale vysledky som videla uz po 2 tyzdnoch, takze je to dost motivujuce. 😉

kattija
27. aug 2011

@zuzanamv zuzka a mohla by si mi to napalit? rada by som pocvicila aj nieco nove 😉

halime
27. aug 2011

ahojte, chcem sa spytat, po porode som schudla na svoju povodnu vahu hned v prvy mesiac (som necele 4 mesiace po) ale vlastne som priblrala v tehonstve len 9 kil. aj to za posledne dva mesiace. vzdycky som bola silna, mam 95 kil. co je moj problem rozhodla som sa schudnut lebo trpim strasnymi bolestami chrbta a klbov po tehotenstve, mam problem s metabolizmom a vetrami, prekonala som aj poporodnu tazku depresiu.
zacala som chodit cvicit mesiac dozadu a naozaj na tom treningu davam zo seba vsetko, upravila som si aj jedalnicek a .... moje kila sa vobec nehybu. viem ze musim byt trpezliva a to vsetko dokola, ale chyta ma strasna frustracia ked vidim ze sa ta vaha nehybe a ja sa tak snazim. kolko musim pockat aby som videla vysledky? povacsine ludia s nadvahou zacnu chudnut hned, rychlo a u mna ani kilo :(((((( mam taky pocit ci to nebude hormonami :( pododtykam ze som tak zufala ze asi zcnem drzat hladovku aby sa mi to chudnutie nejako nastartovalo :(((((

zuzanamv
27. aug 2011

@kattija Poslem ti spravu.

ivanulienka81
27. aug 2011

ahojte dievcata... ako sa vam dari?
@fialka88 suuuuper 😉 aj mne to uz spadlo na 61,4kg ale zrejme som to neudrzala 😝

a aha co som sa docitala http://www.topky.sk/cl/100314/1285645/Schudnite...
baby, musime aj my dat tu dukanovu dietu 🙄

zuzanamv
27. aug 2011

Este okrem cvicenia, mne sa osvedcila dieta s tukozravou kapustovou polievkou. Po druhom tehotentve som sa nevedela zbavit kil, a toto mi pomohlo sa nastartovat. Za tyzden diety sli dole asi 3-4 kila, a potom som uz pokracovala tak, ze som sa kontrolovala, jedla som mensie porcie, cvicila, a vecer ziadne prilohy, chleba, len zeleninu, syr a podobne, ako pri delenej strave. O dva mesiace som si zopakovala tyzden polievky, a za 3 mesiace takto som mala dole 10 kil, ktore sa ma drzali v podstate asi 6 rokov.
Receptov na tu dietu je viac, ja som mala tento: http://www.sme.sk/c/4251656/ako-sa-zbavit-viano...

bzucinka2
28. aug 2011

@zuzanamv tak toto som neskusala, ale iba tak pre zabavu to stoji a vyskusam od zajtra 🙂 kapusta mi ostala od soboty, tak aspon sa mi nepokazi a urobim z nej polievku 🙂

ivanulienka81
28. aug 2011

@bzucinka2 aj ja som ten kapustovy recept kukala a normalne sa na to namotavam, ale musim vyckat, zase sme mimo...

bzucinka2
28. aug 2011

@ivanulienka81 aj my ideme zajtra prec, tak to zajtra nezacnem 🙂

kakanika
29. aug 2011

@halime
ahoj. hladovku nedrz to ti velmi nepomoze,ale ak mozem odporucit skus delenu stravu :D posli mi mail do IP a nieco ti poslem.mne to pomohlo schudnut aj ked som to presne nedodrziavala :D

kakanika
29. aug 2011

celkom ma ta tukozrava polievka zaujala :D
snazila som sa mamu ukecat na delenu stravu ale ona ze nie je zajac aby to jedla :D
mozno ju presvedcim touto polievkou.tiez ju trapia silne bolesti chrbtice a potrebovala by schudnut aspon 20kil...

halime
29. aug 2011

@kakanika ty vies co ja uz som tukozravu polievku probovala drzat a jest 🙂 niekolkokrat v zivote ale ... po dvoch dnoch sa mi zdvihal zaludok len co som ju zacitila to asi pre mna nie je a delenu stravu drzim aj teraz, ale mozes mi poslat na monika.irsakova@zoznam.sk rada si precitam mozno je to nieco nove
prbovala som minuly rok aj 100 dnovku ale nemozem sa az tak strasne drzat a striktne strazit, .... to nie je pre mna
lepsie sa mi zda chudnut s odkyslovanim organizmu, tam vlastne sledujes ph a nejes potraviny ktore sposobuju kyslost, nemam to este presne nastudovane ale asi skusim toto, mam nejaky spomaleny metabolizmus po porode a asi to bude aj hormonami, dneska som si povedala ze nevadi a ze sa nastavim na to ze prve vysledky mozno budu vidiet az po 3 mesiacoch .... uvidime, chce to asi len trpezlivost a s tou chrbticou to nie su zarty, poznam... strasne nemoct normalne rano vstat

kattija
30. aug 2011

@bzucinka2 draha uz si dala tu foto fuc? :D

bzucinka2
30. aug 2011

@kattija aku foto, este som nic nemazala 🙂
jaj uz viem ktoru, nie tu dam fuc teraz ked budemmat vsetky miery, tak vtedy budem nanovo nahadzovat a dam ju fuc 😀

kattija
30. aug 2011

@bzucinka2 v poriadku 😉 dnes sa musim pochvalit hodina zumby potom hodinu cvicenia a este 25 minut na orbaci 😎

bzucinka2
31. aug 2011

@kattija neprehanas to? ty si cvicila 2,5 hodiny? 😨

kattija
31. aug 2011

@bzucinka2 citila som sa nejaka nabita tak som si toho dala viac ale dnes sa citim ako zbity pes 😎

bzucinka2
31. aug 2011

@kattija ani sa ti necudujem 😉

kattija
31. aug 2011

@bzucinka2 zajtra meranie a vazenie csssss som na vas zvedava babule co ste poriesili tento mesiac 😉

andul18
31. aug 2011

Ahojte baby,
kedze tuzim po druhom babatku, musela som zacat riesit svoj zdravotny stav....... a tak som dostala tabletky, ktore ma pekne zavodnili ☹ mam o 5 kg naviac. Este budem musiet papat tabletky dva mesiace, tak som zvedava, na akej vahe sa zastavim 😠 😠 . Neopustam vas, len nebudem prispievat mierami do tabulky (bolo by to pre mna asi dost deprimujuce). Takze kludne ma mozete "vysupnut" z tabulky. Opat v novembri zacinam s "chudnutim" (cvicit ale budem stale). Dufam, ze hned po vysadeni tabletiek pojde vaha rapidne dole a zacnem tam, kde som teraz skoncila. A snad potom aj babatko sa ku mne nastahuje do bruska 😀.
@bzucinka2 tymto ti davam povolenie nahradit ma v tabulke inou spoluchudnucou 😀

abriela
31. aug 2011

Ahojte, napisala som tu len obcasne. Pochvalim sa - uz mam svoju idealnu vahu. Nieje to vaha pred tehu , ale podvyzivena uz nechcem byt.

salonka9
31. aug 2011

ahojte
tak ja konečne už druhý deň sa normálne stravujem - žiadne prejedanie. Dnes som aj plávala - síce pôvodne som plánovala 30 min.v kuse, ale môj najmladší začal tak príšerne revať a chlapci ho nedokázali utíšiť, tak som musela po 20 min. vyjsť z bazéna,no ale aspoň tých 20 min. - lepšie ako nič.Mne išla váha hore, zajtra budem posielať miery bzuc., ale môžem si za to sama - lebo som sa hlavne večer prejedala.No snáď som už na správnej ceste a budúci mesiac mi to ukáže aj moja váha.