Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

yanka86
10. apr 2012

@bzucinka2 hehe ,,no ja nos asi mam ok:DDDDD..ale som sa aspon zasmiala🙂)ja by som sla na liposukciu:Dhehe....priatelovi nevadi ze chcem ist..povedal ze sa pekne zorganizujeme.lebo on tiez chodi,,ale on ju 7 rokov cvici..tak jeden ja jeden on,,,pokym som na materskej🙂)aj sa tesim,,aj bojim,,,chcela by som moju kondiciu..naozaj som pracovala na nej velmi tazko pred tym:((jednine co mi usmev vycary na tvari je moja dcerka...inak sa stale zlostim kvoli vahe

yanka86
10. apr 2012

@zuzik1983 je dobre ked chudnu aspon dve kamosky,,.jedna druhu podporuju..ja ako tak to zvaldam sama,,este aj priatela vadim..ak si kupi kolac,,nech ho zje v aute...alebo ak do kavy susienky tak nech si ich da do plecaka z roboty,,lebo ja uz len nosom krutim,,ze mnam:DDje to tazke🙂))ale co uz

yanka86
10. apr 2012

@alen24 presne tak robim moja,,ani chlebik,ani pecivo,ani sladke,,ani cukor obycajny...len sladik...ani ovocie,,,len zelenina a proteiny..a voda..a vaha nic..smeje sa mi do xichtu..asi sa s nou popasujem uz na ostro:DD

bzucinka2
11. apr 2012

@yanka86 poznam tie stavy, ale neboj sa dostavi sa uspech a aj nalada sa ti hned zlepsi 🙂 drzim palceky, ja uz bojujem rok a pomaly to ide 🙂

janelinka
11. apr 2012

tiež som si tým prešla po pôrode zostali kilá a držali sa ma statočne,malá má 11mesiacov,stále ešte kojím,kilá posupne idú dole,začala som cvičiť-chodím do vacufitu-vibra a rolen-a musím povedať,že úspešne na cm som išla v páse 6cm,boky stehná tak 2-3cm.samozrejme že aj stravu som si prispôsobila,no cítim sa super,nie som taká"nafúknutá" podráždená.myslím pozitívne 🙂 takže držím palčeky aby ste ten boj s kilami tiež zvládli 😉

alen24
11. apr 2012

@yanka86 a pijes vela vody?

yanka86
11. apr 2012

@alen24 ano..pijem vela..kavy 3x denne,s odtucnenim mliekom a bez cukru,cajiky vela,vodu 2litre asi denne..plus si niekedy dam cola diet..mne asi treba cvicit:(

yanka86
11. apr 2012

@bzucinka2 rok??boze🙂)odpadnem🙂)

alen24
11. apr 2012

@yanka86 tak to potom nechapem 😒 ...asi musis fakt cvicit

zuzik1983
11. apr 2012

@yanka86 no veru je to tazke, pokusenie na kazdom rohu. 🙂 preco sa nechudne tak lahko, ako sa nabera? 😉

bzucinka2
11. apr 2012

@yanka86 tak ale ja som potrebovala zhodit len 10 kg a to nejde tak rychlo a este aj cvicim, takze tam sa vaha hybe inak, lebo svaly su tazsie ako tuky, ale vysledok stoji za to, citim sa ovela lepsie a to je dolezite a obleciem uz aj o cislo mensie veci 🙂 a to mam este problem, ze malo pijem ... ☹

yanka86
11. apr 2012

@alen24 no ja som uz davno vravela ze ina by bola kao prutik..pri mojej strave:(...ani alkohol nepijem..mozno mam proste taky organizmus..od buduceho tyzdna bude posilovna teda cardio tak uvidim ako to pojde

yanka86
11. apr 2012

@bzucinka2 ja si postavim flasku pred nos a poviem si ze do vecera ma byt prazdna..teda musi..aspon minim ta jedna🙂)skus tak urobit..

bzucinka2
12. apr 2012

@yanka86 jaj to som uz skusala, este som si ju aj prenasala z izby do izby a vecer som zistila, ze som len v polovicke, ale idem sa hned teraz napit 🙂

kosta123
12. apr 2012

@lucka1987 - Lucka cvičíš len doma?? či aj vo fitku?? a čo presne? No super si dala dole !!

kosta123
12. apr 2012

Ja som dola za 6 mesiacov dole 13 kg a tiež sa mi to akosi zastavilo,,,,ale som sa aj trošku pohoršila a zlenivela 😠 😠 😀

lucka1987
12. apr 2012

@kosta123 nie nie vo itku.. u nas neni v akom 😠 doma zumba .. ale ja drzim 90 dnovku .. tak preto .. sice ju drzim lajdacky.. ale tak aj tak som rada ze idu kila dolu .. asi lajdackost v drzani diety vynahradzam pohybom... a hodiny stravene vonku a na zahrade tomu len prispievaju 😀

lucka1987
12. apr 2012

@kosta123 inak ty si púaradne schudla.. ani tak nejde o kila ako centimetre ... pekne si sa vyformovala 😉

kosta123
12. apr 2012

@lucka1987 - díky 😉 aj centimetre isli pekne dole,,,ved konečne prvý krát v živote som to dotiahla,,,,,,ale momentalne stagnujem.

lucka1987
12. apr 2012

@kosta123 neda sa ist vzdy rovnakym tempom.. ved telo uz je niekedy isto unavene ... hlavne, ze vaha nejde nahor 😉 ja si idem teraz za pol hodku zacvicim ale len doma.. na stepery ...

dagmar25
12. apr 2012

Ahojte kocky, rada by som sa ku Vam pridala, kedze tiez bojujem s kilami... Takze pred tehu vaha 57, pred porodom v juli 82 takze katastrofa...po porode to islo dole na 73, ale po Vianociach krasnych 75...vtedy som si povedala ze dost a zacala som drzat oddelenu stravu a 2 krat do tyzdna som chodila do fitka...a pred dvoma tyzdnami som zacala chodit do Komplimentu...dnes sa vytesujem zo 66 kil, ale najradsej by som dala dole na 60...takze drzim vsetkym palce a dufam, ze sa budeme spolu podporovat...

danusskaaa
12. apr 2012

aj ja uz zacinam s nizovanim váhy... aj ked som po porode 8.tyzden s vahou je to bieda. pocas tehu som pribrala 24kg a mam dole 13. avsak nejko sa to zastavilo a nie a nie ist nizzsie. je pravda, ze sa mi obnovila aj chut do jedla /po pobyte v nemocke som nemala chut papat, moc/ a hlavne moja slinka po sladkom je zase naspat 😀 😀 😀 avsak uz som sa zatala a koncim s prejedanim. jest musim pestro, kedze kojim, ale da sa obmedzit aspon nieco. a cvicit sa tiez zacina vo velkom. skaceme aj s malinkou na fitke a po veceroch chcem do posilky /zacinam o tyzden/ vediem si aj miery ake mama kazdy tyzden /aj ked to pomalinky klesa/ nezda sa mi ze by to slo dolu!!! ale pokusime sa do leta zhodit co najviac nech sa nemusim hanbit, ked pojdem v kratkom trisku a gatiach! 😀 😀 😀

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nellyza27
16. apr 2012

@danusskaaa Ahoj, ja som tiez po porode a som zo Ziliny, kam ides chodit cvicit?

jeiny
16. apr 2012

baby ja mam nejaku krizu, od Velkej noci by som len jedla a jedla..sa musim priznat ze stale malej beham do toho co si vysibala a "pomaham" jej s tym ( s konzumaciou) 😀

renataolcakova
17. apr 2012

Malý už má rok a pol a ja som stále nepokročila.Pred pôrodom váha 67 a teraz váha 77 naposledy ale už som bola aj na 73 začalo to nejako lietať.Pred otehotnením som niečo nabrala kvôli liekom,moja pôvodná váha sa točila okolo 60-63 kg.No tak som zvedavá ako to dám teraz dole 😒 😢 🙄

renataolcakova
17. apr 2012

@jeiny ja som bola taká po pôrode a hlavne po prvých vianociach 🙂 🙂 🙂 následky katastrofálne 🙂

bzucinka2
17. apr 2012

@jeiny tak to poznam , ale odloz to niekam inde, inak sa budes na seba velmi hnevat, hoci teraz som aj ja sprasila horalku 🙂 ale nevadi zajtra uz nic nebude 🙂

kakanika
18. apr 2012

no čo kočky jak vám to ide? mne sa akosi zadarilo pohnut z vahy :D sice len o pol kila ale neverila som ze konecne po mesiaci sa predsa len pohla smerom nadol... 😖

margaretka3
19. apr 2012

Maminy pomoooc, neviem sa zbaviť mojej pažravosti 🙂 poznáte to? Každý deň začínam chudnúť od znova, no voľajako mi chýba pevné rozhodnutie, kojím 9,5 mesačné dvojičky, takže večer žeby sa mi chcelo cvičiť? Haha, max. 30 brušakov na fit lopte......mam 63kg a chcem 55 naspäť....poraďte sú nejake tablety na podporu chudnutia, ktoré môžu dojčiace mamičky?