Čím nahradiť pečivo?

lucia006
24. aug 2013

Ahojte,chcem schudnut cca 5kil ,pocula som ,ze treba uplne vylucit pecivo!ale cim ho mam nahradit ked ranajky ,a veceru jem vzdy rozky alebo chlieb so sunkou,syrom,salamou a pod?neviem si predstavit byt bez peciva,poradte!!!!dakujem 😒

mima4
24. aug 2013

@lucia006 odporucam rozne kase na ranajky, ovsene, pohankove v sojovom mlieku... do toho cerstve a chutne ovocie 🙂 je to vynikajuce.

monyccka
24. aug 2013

Na ranajky si pokojne pecivo nechaj. Kup si kvalitne celozrnne, bie biele a vypjst aj salamky. Na veceru si daj zeleninu bez peciva ako salat alebo ako oblozeny tanier. Zapec si ju, urob si dobru zalievku s jourtu a byliniek a mas to 🙂 a za dva mesiace mas 5 kil dole. A ak upravis aj sladkosti a slanosti na minimum, tak na trvalo 🙂 drzimprsty.

danielllka
24. aug 2013

@lucia006 ahoj, nemyslím, že by si mala úplne vynechať pečivo, skôr by som ti poradila nahradiť pečivo z bielej múky za celozrnné, grahamové, tmavé

broskilinka
24. aug 2013

ja tiez nejem pecivo a nahradzam ho napr vacsim mnozstvom zeleniny alebo nicim.... napr 2 parky s paradajkou, paprikou, syrom, kecupom... alebo prazenica s kecupom, sunkou a zeľeninou... alebo zeleninovy salat s kur masom....
tiez som vynechala ryzu, zemiaky a biele cestoviny.... zaradila vela masa, zeleniny, kuskus, celozrnne cestoviny

vyhovuje mi to, nemam chut na sladke, nevyzieram, zopar kg islo dole ale mam malo pohybu... tato strava mi vyhovuje a rychlo som si zvykla... samozrejme ked grilujeme tak cerstvemu chlebiku neodolam 🙂 ale citim sa potom mega plna...

lucia006
autor
24. aug 2013

@mima4 to som vzivote nejedla ,da sa z toho najest ? 🙂 a ako sa to vlastne priprvuje? 😖

lucia006
autor
24. aug 2013

@monyccka dakujem ,to je problem ,ze ja zeleninu okrem redkovky a uhorky nezjem ziadnu ☹ samozrejme ked je to vjedle takto zjem ale surovu ako papriku paradajky salat zeleny take nie ,a sladkosti nastastie nejem ale chipsy a colu si neodpustim,colu aj denne 😒

mima4
24. aug 2013

@lucia006
pravdaze da sa z toho najest, velmi vhodne na ranajky, vyborne zasiti.
Das si 10 gramov sojoveho mlieka do keramickej misky, zalejes vriacou vodou (asi 1,5 deci), pomiesas, pridas 40 gramov ovsenych vlociek (pripadne kombinujes inymi vlockami), das na 2 minutky do mikrovlnky....cele to zovrie, nechas to este v klude 5 minut, potom pridas ovocie do toho nakrajane nadrobno (napr. ananas, hrozno, nastruhane jablcka), pripadne kusok skorice, medu, sirupu agave (nepreslad!!!), premiesas a papas 🙂

lucia006
autor
24. aug 2013

@danielllka no citala som aj to ,ze tmave treba a ako pises celozrnne ,lenze uz som pocula aj o tom ,zevraj to je uplne jedno ktore hlavne celkovo vynechat preto som bola taka ztoho,ze ako celkvo mam fungovat bez peciva 😒 tak skusim prejst iba na tmave !

mima4
24. aug 2013

@monyccka prosim ta ako robis tu zalievku z jogurtu do salatu?

vroni
24. aug 2013

mozes jest sunku a syr so zeleninou, napriklad 😉 . Na ranajky ovocie alebo zeleninovy tanier, ak mas rada, tak prazenicu alebo vajicka, bananove palacinky, uvidis, co vsetko sa da 😎 Mozes skusit nahradit (aspon raz za cas. aby si tak velmi netrpela 🙂 ) bezobilninovym chlebom ci pecivom (napriklad amarantovym, orechovym alebo pohankovym) . Uvidis, co ti zachuti.

lucia006
autor
24. aug 2013

@broskilinka keby som mala rada cesrtvu zeleninu mozno by sa todalo akosi zvladnut bez pecjva lenze ako som pisala neznasam zeleninu od mala ☹ zboznujem ,zemiaky,maso,pecivo sunku salamy ,a najvacsi problem denne aj 2 litre coly takto fungujem primalom ,kedze spim malo a som vycerpna !

lucia006
autor
24. aug 2013

@mima4 no cipana ,znie to premna tak zlozito ,ze ked to stihnem urobyt primojom z0hyperaktivnom synovi budem rada 😀 lebo jem asi 2krat denne prinom 😎

lucia006
autor
24. aug 2013

@vroni v tom je problem ,ako som pisala,ze skoro ziadnu zeleninu cesrtvu nemam rada ,neviem sa knej donutit ,zjem iba uhorku a redkovku ine len ked v uvarenom stave ako mrkva ,kapusta,papriku paradajku iba v lece 😖

mima4
24. aug 2013

@lucia006 no ak chces upravit vahu a jes 2krat denne, tak sa s tym rovno rozluc 😉
MUSIS jest minimalne 4krat denne v mensich davkach.. - toto je zakladom!!!

Aj ked to teraz ani ja nedodrziavam...neskoro sme s drahym vstali, o 11:00 ranajkovali..iba teraz sa chystam robit obed 😀

cat
24. aug 2013

@lucia006 skús viac zeleniny, ja to robím takto, ovčí syr, pár plátkov morčacej šunky /na fotke mi ich už pokradla malá/ a zelenina zo zahrady /noo, cibulu by som ráno rozhodne vynechala😀/ :

cat
24. aug 2013

@lucia006 aha sorry teraz čítam, že zeleninu nemáš rada 😲

vroni
24. aug 2013

no, obilniny nie su (vraj) pre cloveka to prave, takze z tohto pohladu je jedno, ake pecivo jes. Skus ale hlavne tu colu nahradit - povedzme kombuchou - je sladka, obsahuje prirodne povzbudzujuce latky, takze ti mozno zachuti. 2 litre coly denne su fakt masaker, ono cim viacej jej pijes, tym viac ti chuti, takze asi by si mala skusit hladat najprv nahradu za tu colu a az potom pecivo. A zeleninu by som skusala roznu, nie su len paradajky ci paprika, mozno niektorej prides na chut.

k_a_j_k_a
24. aug 2013

@lucia006 ahoj. Podla toho, co pises, stravujes sa uplne zle. Ak chces schudnut, mala by si zmenit cely jedalnicek a zivotny styl. Cize, najst si cas na jedlo 4-5x denne. A to, ze pri dietati sa neda, treba dieta naucit, ze aj mamina sa musi najest. A zacni pit vodu, pripadne caje. Ziadnu colu. Colu mozes obcas sviatocne. Pecivo nemusis vsetko zrusit, ale zarad do jedalnicka ovocie, zeleninu. A salamy a sunky, pripadne parky nadrad tiez. Je to velmi slane. Nehovorim, ze zriect sa ich uplne, ale proste raz za cas sviatocne si dat. A zarad do jedalnicka ajjogirty, ovsenne vlocky a rozne kase. Treba jest rozmanito. A ak chces schudnut, tak Ti odporucam aj obmedzit maso na 1-2x tyzdenne.

broskilinka
24. aug 2013

@lucia006 ja ta chapem.. ani ja som nemala... radesj som zjedla 3 parky len aby som nemusela paradajku 🙂))... moja vyhoda ze ani pecivo som nemusela velmi.... a pijem vodu, caj... ine napoje ani bublinkove nemam rada... a cim viac vody vypijes tym sa ti zrychli metabolizmus a zacnes chudnut... potraviny co si pisala ze mas rada tak obsahuju vela sacharidov a z tych sa pribera...

tak zalezi od teba ze co chces... bud to vyskusas a bude to fungovat alebo ostanes s kilami alebo najdes iny sposob....

ked vidim ze to co robim ma zmysel a ze vaha ide dolu tak s radostou zjem tu paradajku lebo viem ze mi nebude tazko a nepriberiem... ide o to, zmenit sposob zivotospravy, zit zdrajsie...

velmi mi pomohla tato stranka
http://www.chudnutie.biznisweb.sk/

monyccka
24. aug 2013

Ach jaj. Tak kasli na vylucenie peciva, prerozdel jedlo na 5 porcii a viac si colu nekup. Co nie je doma, to sa doma neda zjest ani vypit 🙂 inak s vynechanim peciva si neoomozes, ked budes nadalej do seba liathektolitre cukru. V cole ho je tak 250g. V tych dvoch litroch. To je straaaaaaaaaaaaaaasne vela.

monyccka
24. aug 2013

A tu zalievku robim zbieleho jogurtu dochuteneho podla chuti. Cesnak, zerucha, niekedy cisty jogurt... tzatziky korenie a nastruhana uhorka, klicky si donho nahadzem z munga a to uz potomani nic viac nepotrebujem chich 🙂

monyccka
24. aug 2013

Dste mi napada, ze ak nemas rada surovu zeleninu, skus si ju zapekat,dusit na pare, napriklad mrkvu, kalerab, brokolicu, karfiol a na to este teple jogurt cisty a amas veceru nami nami 🙂

salome_82
24. aug 2013

@broskilinka Ani sa veľmi nečudujem, že nemáš chuť na sladké, keď zješ toľko kečupu 🙂 Párky - to je samá múka a mäsa minimum.

@lucia006 Ak sa chce človek zdravo stravovať, tak by mal siahnuť po vegetariánskej, vegánskej alebo makrobiotickej strave. Vynechať z jedálnička mlieko, múku, cukor a jesť viac zeleniny (kľudne aj varenej, nemusí byť len surová), strukovín, obilnín a semiačok. Treba pozrieť vegetariánske kuchárky, navštíviť obchod so zdravou výživou. Ja tak fungujem akurát, že mäso jem, vynechala som však paštéty, párky, údeniny.
Pečivo môžeš nahradiť spomínanými kašami, pufovanými chlebíkmi alebo ak máš doma pekárničku chleba, môžeš si upiecť vlastný celozrnný chlieb 🙂 Tie kaše sa veľmi rýchlo pripravujú, to je výhoda a v bruchu "napučia" a tým pádom zasýtia 🙂
Múka sa nachádza aj v údeninách, takže vynechať len pečivo nestačí.
Celkovo si myslím, že nemá príliš význam vynechať len jednu potravinu a očakávať, že schudnem. Ide o celkovú zmenu životného štýlu, inak sa aj tak dostaví jojo efekt.
Ale ak by si chcela len niečo rýchle a drastické, kamoška v takýchto prípadoch fungovala na tých pufovaných chlebíkoch a acidku. Vydržala mesiac, schudla a potom zas jedla normálne.

lucia006
autor
24. aug 2013

@mima4 no prave ze to musim zmenit a jest castejsie ako som jedla este ked nebol maly na svete ,ked nieje casu niekedy ,ale uz som sa rozhodla ze si na tom dam zalezat! 😉

lucia006
autor
24. aug 2013

@cat no ten syr,sunku a popripade mrkvu by som zjedl,tiez mam hocco na zahradk posadene ,ale ked ja sa nedonutim kparadajkam paprike a pod,ja odmala to nejem 😢

lucia006
autor
24. aug 2013

@vroni kombucha?nikdy som to nepocula 😀 co to je?no moja segra vkuse domna huci ,ze celkovo cola mi nerobi dobre vtakom mnozstve ,cistu vodu nevypijem musim mat nieco ochutene ,asi skusim co mi poradili vodu scitronom ,abo mineralku ochutenu lenze tam zas su bublinky sktorychsa urcite len peibera, 😒 a aku zeleninu by si poradila co by mi mohla chutit ? 🙂

broskilinka
24. aug 2013

snazim sa kupovat parky ze 80% masa a kecup 1 pol lyzicku a raz za tyzden...to si myslim ze mi neublizi 🙂.... inac jem jogurty rano... nemyslela som extremne zdravu stravu , to by som nevydrzala... tak obdivujem ludi co ju dokazu drzat...
@salome_82

lucia006
autor
24. aug 2013

@k_a_j_k_a moj priatel chce kazdy den maso ,som rada ak mu stihnem urobyt aspon to primalo,mas pravdu musim s niejako najest aj na ukor toho ,ze maly bud vrieskat,preto vzdy zoberem do uky len rohlik sunku alebo salamu,klobasu a jem poprinom ,teraz m take obdobie ,ze sa vsade stavia lozi musim za nim behat nepohraje sa vobec sam 😒 inak niesom tucna ,len proste ccem mat menej kg 😀 to len pre info mam 175cm a 63kg ale chcela by som mat 58 vsetko sa mi uklada na bruchu ,a nechcem zeby to zaslo dalej,a citim sa zle,slaba ! ☹

lucia006
autor
24. aug 2013

@monyccka ked ju mame vkuse doma lebo moj pritel ju pije tiez neodolam stale si poviem ako mi skodi ze tak vela nemozem jej vypit ze to bd striedat aspon sniejakou vodou a h...stale ostanem pri cole,este aj ed vnoci robim malemu jest si slupnem 😖

lucia006
autor
24. aug 2013

@monyccka no to by sa dalo tie zeleninky co si opisala vpohode zjem na pare alebo udusene uvarene vtom nemam problem 😉