Čím nahradiť pečivo?

lucia006
24. aug 2013

Ahojte,chcem schudnut cca 5kil ,pocula som ,ze treba uplne vylucit pecivo!ale cim ho mam nahradit ked ranajky ,a veceru jem vzdy rozky alebo chlieb so sunkou,syrom,salamou a pod?neviem si predstavit byt bez peciva,poradte!!!!dakujem 😒

vroni
25. aug 2013

@lucia006, kombucha je rastlinka, predava sa z nej napoj, ktory je osviezujuci a trochu sladky (bez cukru, kombucha ma sladkavu chut), voda s citronom je super, len neviem, ci zvladnes zo dna na den presvedcit telo, ze kysle je vlastne sladke (v pricipe to funguje, ale po tolkych davkach cukru som si nie ista). Na veganske a vegetarianske recepty by som zabudla rychlejsie nez povies Miso. Ci sa ladujes cukrom alebo skrobom, ktory sa v tele okamzite premeni na cukor (cize obilninami vratane celozrnnych, ryze a kukurice) je prast jak uhod. Zo zeleniny skus vyskusat karelab, mrkvu (su sladke) za surova, tekvicu tepelne upravenu (napriklad upecenu ako zemiaky - tiez je sladkava). Maso je fajn, len treba hodit okom na povod, polske z Tesca nie je to prave orechove....

fitzuzka
25. aug 2013

zeleninka je základ ,, grepfruit pred jedlom dokáže divy .. ja sa snažím ho vypiť /zjesť každý den

Moc to nedoržiavam vlastne len niekedy a dala som 1.5-2 kg dole tento mesiac , pohyb žiadny do behu sa mi nechce a dietu som aj chcela držať no bolo leto gulaše opekačky , tak som sem tam zjedla grepfruit

to lucia006 ak by si nevynehala salam a rožky k daj k tomu zeleneninu... inak na večeru je dobrá zelenina , vločky atd ak máš pocit že je to málo tak si daj to čo na obed skús sa vyhnúť tým salamom lebo šak pomelú tam všetko len nie meso (soja muka drvené kosti a všelijaký odpad z vývevov kamarat nam o tom rozpraval čo ide robí tam.. neni to nič chutne

https://www.youtube.com/watch?v=ZsbL14c9bFk


potomto videu som mäso obmedzila ... je to naozaj kruté ani to nekukajte
no grappefruitovu dietu doporučujem keby nepomohla aspon neuškodí .
http://zabavicka.sk/brucho/grappefruitova-dieta/ 😝

lucia006
autor
25. aug 2013

@danim pred synom som nemusela davat vobec pozor na nic jedla som ako chcelw same mastne veci coly alkohol a chuda som bola jak vyzla,ked som bola tehotna pribrala som len daco cez 10kil porodila som a schudla som skoro 15kg cize posynovi mi neostalo nic ,len traz prinom nemam casu na jedenie resp.som nemala tak som jedla vnoci a pil len colu aby som zvladala noci a proste sa citim velmimslaba ,a nepaci sa mi moja postava aj ked niesom tucna ,preto som sa rozhodla schunut trosku a aj pre zdravie nieco urobyt!!!

keira
25. aug 2013

@vroni prosim ta, a kde nakupujes maso?

danusskaaa
25. aug 2013

@lucia006 Ahojik, na chudnutie som sa dala uz davnejsie, ale v tomto case je to take radikalnejsie. nedokazala som si predstavit zivot bez peciva 🙂 ale nechala som si poradit a zacala som si sama piect placky/zemlicky s ovsených otrub /a ver mi, nie som nejaka super kucharka, ale recept je jednoduchy/ dokonale mi to nahradi pecivo. mozes si ich kludne dat namiesto roykov, pripadne len ako prilohu s masku ci salatom. Ak budes chciet poslem recept do IP

danim
25. aug 2013

@lucia006 tak roky pribudaju a tym sa meni aj metabolizmus... si myslim, ze si prave preto taka vycerpana, lebo sa len dotujes energiou cukrom z coly, ale vyzivne latky nedas telu ziadne... ( ovocie, zelenina... zdrava strava )... a to sa neda donekonecna, ako vidis ( ked nie teraz.. tak o 10 rokov by ti to telo spocitalo ☹

vroni
25. aug 2013

@keira, no v tomto som maniak, vyhradne z priamych a overenych zdrojov, tuto v okoli pestuje zopar nadsencov takmer vymiznute druhy prasiat a dobytku, divinu a ryby dovazaju raz do tyzdna z okolia Salzburgu, teraz testujeme bizoniu farmu 😀, s hydinou je problem, dodavatel je cca 200 km a nevoz, tak ideme len raz za cas nakupit aj do zasoby....

mirage
25. aug 2013

@broskilinka Citam postupne.. Chce schudnut , to znamena upravit stravu a ty jej poradis parky, co je cisty bordel...

lucia006
autor
25. aug 2013

@danusskaaa kludne mozes poslat budem vdacna 😉

kacusik69
25. aug 2013

@lucia006 vsak ja netvrdim ze si bez pohybu... ale skor taky cieleny pohyb, nie "bezny" - ja mam v praci pohybu tiez az-az a nie je to ono... 🙂 polhodinku denne navyse nejakeho pohybu - beh, stepper, rychla chodza, prip. nejake cvicenie... dost to spravi, ver mi... drzim palce 🙂

zuzana030
25. aug 2013

@mayca20
to je super, to sa ti ako podarilo takto schudnúť?

bubla30
25. aug 2013

kamoska kupuje pecivo v norbi update, tam su zredukovane uhlohydraty, takze si nemusi odopierat nic. ja nechudnem, tak neviem posudit🙂skus.

mayca20
25. aug 2013

@zuzana030 kupila som si jedalnicek u jedneho super trenera, nikdy som neverila, ze budem mat 47kg. ozaj sa konecne citim super, on to zo mna spravil, bez neho by som o takej postave mohla len snivat 🙂

lubikan
25. aug 2013

ja som miesto peciva jedla ryzu,zemiaky,strukoviny

lubikan
25. aug 2013

miesto sunky vajicko,bielka,tvaroh,tofu,zakysanky

ovocie na ranajky..najlepsie tropicke

dejka77
25. aug 2013

@lucia006 Neviem ci to kupis v beznom obchode, to maju skor v bio obchodoch. Alebo si mozes upiect ak mas cas.

zuzana030
25. aug 2013

@mayca20
a musela si aj cvičiť, či len strava, lebo mne sa cvičiť nechcééééé 😀 😀 😀 😀
koľko ťa to stálo?
ak môžeš, hodíš mi ten jedálniček do ip
ja mám odskúšanú trojkombinačnú dietu, je fajn, ale ke´d som sa znovu stravovala normálne, nabrala som viac...:(

lucia006
autor
25. aug 2013

@kacusik69 no tomu verim ja som tancovala zumbu a chodila plavat pokial som nemala syna teraz ani tu pol hodnu nemam cas na sport,ani na spanok,unavena so nonstop! ☹

broskilinka
25. aug 2013

@mirage som pisala ako jem ja! a mala priklad ze lubi parky.. viem ze niesu zdrava strava ale raz za tyzden ti neublizia...

keira
27. aug 2013

@vroni aha, tak to tu na SR asi nezozeniem ☹

keira
27. aug 2013

inac, ja nejem vobec pecivo, z obilnin sem tam vlocky, quinoa a obcas ryza

vroni
27. aug 2013

@keira, ale zozenies, zavisi od toho, kde byvas. Bratislava a okolie sa tiez zasobuje v AT, vzdialenejsie regiony maju svoje (minimalne rovnako dobre ak nie lepsie) zdroje, paradoxne poznam Oravcov, co chodia kupovat overene biomaso do Polska 😎
Quinoa nie je obilnina 😉 aj ked ma podobne pouzitie (rovnako ako amarant a pohanka).

keira
27. aug 2013

@vroni no vsak zatial som ale nenasla nejakeho dodavatela, akurat na kura
no hej, je to pseudoobilnina 🙂

princezna_bosorka
25. jan 2024

@lucia006 vylucovanie peciva je blbost na n-tu.... ak mas pocit, ze ti treba upravit jedalnicek, najdi si nutricneho poradcu. Na chudnutie nepotrebujes ziadne speci diety, len mat vyssi vydaj energie ako prijem.