Čím nahradiť v strave chlieb pri chudnutí?

cdecedc
9. jan 2015

Ahojte 🙂
Viete mi prosím poradiť? Chcem schudnúť zdravším stravovaním, okrem obmedzenia cukru chcem obmedziť aj chlieb (biele pečivo ani chlieb nejedávam už roky) a neviem čím. Aby som bola presná: čo si dať napríklad na raňajky okrem vločiek a chleba aby som sa najedla a mala energiu? Som vďačná za každú rada, skúsenosť, nápad, recept prípadne ak mi viete doporučiť nejaké skupiny či fotoalbumy.
Ďakujem veľmi pekne 🙂

nutrimas
9. jan 2015

Na ranajky su vhodne ceralne kase, ktr. si mozete rozmiesat vo vode alebo mlieku, v nasej ponuke najdete pestry vyber. K tomu staci pridat ovocie, orechy, semienka, obzvlast by sme spomenuli chia semena, ktr. su bohatym zdrojom energie, podporuju latkovu vymenu. Na prip. osladenie su vhodne namiesto bieleho cukru jehi zdrave nahrady: agave , javorovy sirup, brezovy, kokosovy cukor, trstinova melasa. NIektore z nich maju aj liecive ucinky, viac info najdete na nasej stranke.

bajana
9. jan 2015

ja napriklad milujem ranajky - biely jogurt s bananom a vlockami, vseobecne ovocie a oriesky su fajn, podla Macingovej napr. su na ranajky vhodne nastruhane jablko s mrkvou, orieskami a hrozienkami
dolezitejsie je vynechat pecivo vecer, nahradit ho salatmi, masom, rybami atd.
doporucujem si pozriet detox A.Macingovej, je tu aj skupina venovana tomuto stravovaniu...ak sa aj pre detox nerozhodnes, v jej knihach najdes rozne zdrave inspiracie a alternativy k neznemu stravovaniu

mykeila
9. jan 2015

knack brot mnaam

mamavika
9. jan 2015

Ahoj, vobec nemusis vyradit chlieb. Daj si jeden celozrny rozok/kajzerku a pod. na ranajky spolu s vajickom/sunkou/syrom a zeleninou na ranajky, na desiatu biely jogurt alebo ovocie, na obed polievku a maso so zeleninou grilovanou/varenou/surovou, na olovrant zasa obdobne co na ranajky (t.j. aj chlieb) a na veceru len syr/sunku so zeleninou alebo polievku. Vynechaj cestoviny, zemiaky, ryzu a kila pojdu dole. Ja som tak schudla cca 10 kg za tri mesiace. Super

saska.t
9. jan 2015

@cdecedc hladaj v obchode bielkovinovy alebo tzv. vecerny chleba a vobec sa chleba nemusis vzdat neobsahuje skoro ziadne sacharidy klasicky chleba ma okolo 12-20g sacharidov v jednom krajci,kdezto bielkovinovy len ca.6g je odporucany aj ludom s diabetom,prevladaju v nom semienka... 😉

dejka77
9. jan 2015

Po precitani jedneho clanku o nevhodnosti muky (ano aj tej celozrnej) som sa rozhodla, ze ju teda skusim vylucit. Neznamena to zbavit sa chleba uplne, nieco take si neviem ani len predstavit. Ide o to, ze sa to da nahradit. Ako alternativa tam boli recepty so zdravsimi ingredienciami. V podstate medzi hlavne ingrediencie patri hlavne mandlova muka, kokosova muka, zmes semienok, kesu maslo (nie to vsetko v jednom recepte). Len si to musis samozrejme upiect sama 🙂.
Tu su nejake linky: http://paleogrubs.com/bread-recipes
http://elanaspantry.com/gluten-free-recipes/bre...
Je to v anglictine, ale urcite sa daju najst aj slov.stranky.
Ja to planujem vyskusat v najblizsej dobe, zatial hladam vhodny recept. A ked bude chlieb chutit tak dam zbohom tomu kupovanemu.

bohumila1988
10. jan 2015

Ahoj... Ja milujem na raňajky od macingovej postrúhane jablko S mrkvou K tomu pár hrozienok, škoricu A med( ale med už ani nedávam lebo je to dosť sladké aj bez toho)
Odporúčam knihu Život bez pšenice 😉 vďaka nej som vylúčila pečivo...Moja mamca už cca 9 mesiacov neje pečivo A chudne tak nejak prirodzene, zlepšil sa jej zdravotný stav A neskutočne to na nej vidno...

cdecedc
autor
10. jan 2015

Ďakujem za všetky rady, vyskúšam 🙂

maslenka47
10. jan 2015

@cdecedc ked uz ti tak vadi v strave chleba, tak ho vyluc a nenahradzuj najlepsie nicim.. Ci zvlkujes "energiu" v chlebe, v "cerealnej kasi" alebo v niecom insom ti moze byt uplne ukradnute, hlavne z pohladu chudnutia. Dolezite je tej energie nezozrat viac, ako potrebujes 😠

slnecnica174
10. jan 2015

@cdecedc Vlocky s jogurtom a ovocim na ranajky. Chlieb nahradzam slanymi ryzovymi sucharmi.

evittam
10. jan 2015

@mykeila Mala by si,ale vediet,ze ten knack brot ma viac kalorii ako obycajny chlieb.😉

betka22betka
10. jan 2015

ryžový suchár neodporúčam, ani extrudovaný chlieb. Po polroku mi načisto zlikvidovali žalúdočné šťavy.Radšej menej chleba- a len celozrnný a vynechať sladkosti celkom. Denne rýchla chôdza aspoň 45 min. a kilá idú dole.

miskap2111
10. jan 2015

Podľa mňa si základ už urobila a to, že si vylúčila biele pečivo a chlieb. Chleba sa úplne vzdávať nemusíš - ako ti tu radia, existujú aj bielkovinové chleby, alebo s vysokým obsahom orechov, či iných typov zdravšich múk ako sú špaldová, atď.. Ak sa ti chlieb žiada, tak ak pojdeš do týchto variant, určite to bude dobrá varianta. Iným chlieb nenahradíš - všetky tie ryžové či popcornové chleby sú hrozný oblb.. Ešte knackbrot je fajn, lebo sa nevyrába kysnutím, ale určite obsahuje pšenicu. Nezasýti však ako chlieb. Dá sa byť však aj úplne bez chleba- dá sa na to zvyknúť. Namiesto chleba si možeš dať zeleninu- ja napríklad dosť využívam šalátové listy - tie si obložím syrom a šunkou. 🙂 Rímsky šalát je na to super.

radovanko3
10. jan 2015

večerný bielkvinový chlieb môžeš 😉

ckatka
21. nov 2018

domaci kvaskovy chlieb. Jeden krajcek neuskodi. Alebo vajecna omeleta so zeleninou/sunkou/bryndzou. U nas ide 30 vajec tyzdenne len taky fukot...