Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
bandura
17. apr 2015

@miskap2111 a este som zistila ze ked si dam zeleninovy salat som strasne hladna do hodky po nom...preco? nevies?

miskap2111
17. apr 2015

@bandura aj ja bývam hladná po samotnom šaláte, musím mať k tomu nejakú bielkovinu, aby ma to zasýtilo. Ja teraz vážim 74kg, chcem ísť na 66-67, ale do júna. Ak by to šlo skor, tak sa poteším. 🙂

bandura
17. apr 2015

@miskap2111 budem snazit ta dobehnut 😝 ja som si prave dala kusok bryndze ...

miskap2111
17. apr 2015

@bandura 🙂 Dávaj si pozor aj na takéto "zobkanie"- aj to sa mi vypomstilo, hoci je to len bryndza. Radšej si presne zadeliť, kedy budeš jesť a čo. A keď ťa prepadne hlad, tak chrúmať radšej uhorku, alebo šalát. 🙂

bandura
17. apr 2015

@miskap2111 toto zadelenie este presne nemam presne, ale aj k tomu sa dopracujem

bandura
18. apr 2015

@miskap2111 awoj ja som to dnes rano nevydrzala niejak som zvedava ...tak dnes vaha 79,2 rano 😀 ...keby to tak islo aspon cele dve mesiace to by bodlo 😅

miskap2111
18. apr 2015

@bandura ja som sa dnes už nevážila - rozhodla som sa, že až v piatok. Dobre ti to ide. 🙂

bandura
18. apr 2015

@miskap2111 az nasledujuci piatok? mas dievca vydrz obdivujem mna ta vaha niejak teraz dost laka asi preto ze to ide...ja som sa rozhodla ze tento tyzden este to skontrolujem ale potom az 10.maja

bandura
20. apr 2015

@miskap2111 awoj rano vaha ukazala 77,8 kg tak sa tesim teraz sa odvazim az vnedelu dovtedy sa drz a napis svoje vysledky nech sa ti dari zatial pa

miskap2111
20. apr 2015

@bandura tebe to fakt nejako rýchlo ide dolu. Už to musíš cítiť aj na veciach. Aj si meriaš cm? Ja sa vážim až v piatok, ešte mi dorazili moje dni, takźe asi by bol aj tak výsledok skreslený, lebo vtedy som taká nafučaná. Ale stravu držím a behám, tak verím tomu, že to pojde. Tak sa drž!

bandura
20. apr 2015

@miskap2111 citim to na sukniach vcera som mala na sebe tu ktoru som nosila ako 66kilova tak som sa tesila jak mala a mam aj ja teraz svoje dni ale co ma velmiprekvapilo to su prve kramy co nemam chut jest vcera som nejedla vôbec len vodu s citrónom lebo ich mam silne, a vecer sa trochu ozival zaludok tak som si dala acidko , nemeriam sa lebo nemam doma meter... 😉 som zvedava ake cislo bude v nedelu rano

bandura
20. apr 2015

@miskap2111 velmi si zelam 21 maja oznamit manzelovi ze vazim 66kg tolko som mala 5rokou po prvom porode ...a bola som spokojna

miskap2111
20. apr 2015

@bandura pozor na extrém!! Mne sa zdá, že veľmi málo ješ- videla som, čo si písala v téme o behu. Smoothie, šalát a a acidko s uhorkou je naozaj strašne málo. Pozor na to.

bandura
20. apr 2015

@miskap2111 rano si dam smothies obed normalne napr dnes som mala chut na prazenicu tak som si spravila a ktomu zeleninu a vecer acodko milujem s uhorkou a vcera manzel doniesol cerstvi medvedi cesnak...super ma odvodnuje z toho chodim len na wc...viem kazdy pise o tom jojo efekte ale ja rozmyslam tak ze ked sa nevratim k starym zlym stravovacim navykom tak nema sancu, co si o tom myslis?

miskap2111
20. apr 2015

@bandura pridaj určite bielkoviny- také masko na obed so šalátom ti určite chudnutie nezastaví. A k tomu acidku večer si daj určite šalát. Ak cvičíš, tak by si mohla uvažovať o proteíne po cvičení- aby telo namiesto tuku, nespaľovalo tvoje svaly. A hlavné je to, aby si to takto neťahala mesiace- naozaj možes mať málo živín. Ale zase nemôžeš prejst na normálnu stravu hneď - to by si mala všetko naspäť. Čiže ako skončíš túto fázu, mala by si začať postupne pridávať. Napríklad ovocie na raňajky, či desiatu. Maso určite na obed so šalátom. Olovrant - nejaká bielkovina-jogurt, to tvoje acidko.. A večera zelenina a masko zase, vajíčka, syry. Takto to zase držať niekoľko týždňov a potom už možeš pridať aj občasného nejaký zdravý koláčik dopoludnia, viac ovocia, alebo deň, kedy si dáš všetko.. Toto ale musí mať postupnosť, lebo pri tvojom takmer žiadnom prijíme za deň hrozí fakt okamžitý jojo efekt. Ale keď nezačneš normálnejšie jesť, možeš si dokonca ublížiť- vyhladovať organizmus.

kaja73
20. apr 2015

@bandura ahoj citam ta uz dlhsie a chcem ti napisat v dobrom 🙂 pripominas mi mna spred rokov,,stale rychlo rychlo schudnut a vzdy jojo efekt potom... rychle chudnutie ide vzdy ruka v ruke s jojom..nie preto ze by clovek potom vzdy presiel na nezdravu stravu..to nie...ale preto ze si nizkym prijmom kalorii priserne spomalime metabolizmu,telo prestane spalovat ako ma,zacne setrit na zle casy,ukladat tuky aj z vody 😝 ..a tym padom aj ked prejdes na beznu zdravu stravu neskor..budes z nej takmer isto len a len priberat....lebo bazalny metabolizmus budes mat odpaleny. 😢
Ak teraz prijmas napr 2000kj za den..co asi ani tolko poda toho co pises,tak ked prejde na 3000kj tak budes priberat..a to aj 3000kj je uplne na podvyzvu .
Zvacsa je bazalny u nas zien okolo 5 500kj na den a na to sa este priratava aktivita pocas dna..zvacsa to robi okolo 7-8 tisic kj na den spolu... to je stav ak nechcem priberat ani chudnut.
Skus si vyrata svoj bazalny metabolizmus..na nete je plno kalkulaciek na to..a pod tuto hranicu podla moznosti nikdy nechod..ak nechces mat uplne metabolizmus zniceny. 😢
Fakt pisem v dobrom..lebo aj ja som si odpalila kedysi metabolizmus .Terez sa drzim na 8-9 tisic kj na den a nepriberam ale formujem svaly . Od septembra som dala dolu 12 kg...viac nechcem uz len formujem..ale fakt som teraz na to sla len s miernym znizenim kalorii a hlavne zmenou zlozenia jedalnicka..ale nie kalorickom. Nechcem sa ti do toho montovat,len skus nad tym porozmyslat...neznic si zdravie uplne.
Miskap ti dobre pise.

bandura
20. apr 2015

@miskap2111
@kaja73 dievcata dakuje za rady popremyslam nad tym ale tazko sa mi nieco meni...som spokojna ze to ide dole a tazko sa mi prijima fakt ze by som mala jest viac ... 😒 zatial uvidime

timea7
20. apr 2015

@bandura sorry, že ti do toho kecám, mrkni na stránku chudnutieako.sk - lebo spôsobom, ktorým chudneš ti odchádza aj svalová hmota a nezabúdaj, že cm sú dôležitejšie ako kg. Keď ťa niekto stretne, nevie, koľko máš kg, ale vidí, či je tvoja postava pevná,alebo ochabnutá po príliš rýchlom schudnutí. Ak budeš takto pokračovať, schudneš, ale tvoje telo si zapamätá, že dostáva málo a bude sa snažiť uložiť všetko, čo vložíš do úst, preto budeš zrejme musieť v tomto spôsobe pokračovať, lebo keď len troška pridáš na strave, tak priberieš. Na spomenutej stránke je vysvetlené, ako sa dá jesť, nehladovať a napriek tomu chudnúť a ostať štíhlou.

evelien
20. apr 2015

tak pridavam sa do tejto temy aj ja. 01.01.2014 som vazila 98,5 kg, manzel mal nejakych 90 kg, napamatam presne. pred porodom som mala 80 kg. kedysi davno som schudla oddelenou stravou (z 85 na 63 kg), ale po vrateni sa k "normalnej" strave, sa to postupne na mna nabalovalo. skusala som macingovu, po par dnoch som sa na totalku dogrcala uz len z vone toho cvikloveho salatu, ci co to bolo. potom som skusala jest kazde tri hodiny, posledne jedlo max. 2 hodiny pred spankom, popoludni ziadne sacharidy. vobec ziadne kolace (co ja neskutocne milujem). nooo, nebolo to az tak zle, ale z casu nacas pride oslava, svadba, grilovacka, .... clovek porusi pravidla raz-dva krat a uz to ide. takze akosi som si to potom v hlave trochu poukladala a zacala som sa motivovat na roznych strankach. stiahla som si do mobilu kaloricketabulky.cz, digitalnu vahu natrvalo polozila na pracovnu dosku a zacala som skumat, ze co to a kolko to zerem. teda dovtedy som si myslela, ze pekne zdravo a malo papkam (rozumej od polovice januara do 18.04.2014). Takze 19.04. som zacala vsetko vazit, zapisovat. Ak ma niekto argument, ze na vazenie a zapisovanie nema cas, tak s tym u mna nepochodi. Mam dvojrocne dieta, pracujem aj cez vikendy (kto je uctovnik, tak plne chape), nemam tu ziadnu mamu ani svokru, ktore by mi s krpcom pomohli, manzel chodi domov na obed, mam dom, zahradu. A cas na vazenie som si nasla. Tak som si povedala, ze ked som si nasla cas na vyzranie sa ako svina, tak si ho musim najst aj na to, aby som sa naporiadok pozrela do svojho taniera. Ked som mala konecne 90 kg, tak som k tomu pridala chodzu v kombinacii s poklusom na pase (musela som si rano o 6 privstat, aby som zvladala vsetko cez den. vymenila som to za ponocovanie pri telke). parkrat ma vsak skolila choroba, pridal sa aj zapal sliach a tak som dobehala. ano, plne priznavam, leniva larva som, odvtedy som necvicila. takto som hlavne vdaka strave schudla na 78,5-80 kg zhruba za 5 mesiacov. manzel je na tom podobne. odvtedy sa prehrmelo zopar oslav a prezieraciek, vianoce, velka noc... poznate, same dobroty na stole. nic som nevazila, ale digitalna vaha na pracovnej doske mala stale svoje miesto. uz som sa nevazila raz za tyzden, ale uz iba sem-tam. ked sa vaha blizila k tej 80, tak som si tyzden davala viac pozor na stravu. sadielka mam na sebe stale dostatok. moj ciel je vazit 70 kg. taky ciel som si dala uz pred rokom. teraz som opat dozrela k tomu, ze som opat ochotna bojovat a trochu si viac priskrtit na jedle a snad sa zacat aj viac hybat. je mi jasne, ze so 70 kg peknu postavicku mat nebudem (teda pokial by to nebolo 70 kg svalov), ale to mi je jedno. prioritou mi je lepsi pocit a lepsie zdravie.
no a co teda som jedla a nejedla? uprimne, jedla som a aj jem vsetko. aj slaninu, aj kolace, zmrzlinu, avsak vsetkoho s mierou. kedze vsetko je o to o matematike, tak az tie kaloricke tabulky mi ukazali, ze ak si ja dam na obed vydatne jedlo, tak musim najst velke jedlo na veceru, ktore doplni chybajuce bielkoviny, ci sacharidy, resp. tuky (aj toto tie kaloricke tabulky kontroluju).
nejedam pravidelne kazde tri hodiny, ale podla toho, ako som hladna. niekomu vyhovuju mensie porcie v priebehu celeho dna, niekomu prerusovany post, niekomu dve jedla za den, kazdy mame iny organizmus. ja jedavam predovsetky od obeda do vecera. ak som rano cvicila, tak som sa potom musela naranajkovat - hlavne bielkoviny (tvaroh alebo eggcheese + zelenina).
takze urcite sa daju dat tie speky dole, len ako povedala Miska Brutenicova, nestaci chciet, treba velmi vela chciet. hlboko sa sklanam pred kazdym, kto so sebou nieco robi, hlavne ak cvici, lebo ja co sa tyka cvicenia asi az tak velmi vela nechcem. ale drzim kazdemu palce a prosim, drzte palce aj mne.
a ozaj, co sa tyka receptov na jedla, asi ani netreba zverejnovat, je toho na nete kopec. ale toto je moja motivacia - realna baba, ktora az neralne dobre vyzera: Nada Dzurovcinova. Kto nepozna, googlite. UPLNE SUPER!!!

timea7
20. apr 2015

@evelien super, že si našla vlastnú cestu, diéty sú hlúposť, dá sa schudnúť aj tým, že si to človek poupratuje v hlave, nevadí, že je to 20 kg za tri roky a nie 30 kg za pár mesiacov, veď to aj nejaký čas trvá, kým sa človek vyžerie na takú váhu. Máš veľmi rozumné argumenty a verím, že takýmto rozumným spôsobom svoju vysnívanú váhu dosiahneš. Držím palce! 🙂

ivuska027
20. apr 2015

@bandura fu, ty naozaj nic nejes. S najvacsou pravdepodobnostou tvoj ubytok na vahe je len voda a svaly. Z toho, co si napisala, ti zial tuk neodisiel ☹ Ziadne bielkoviny, sacharidy... Aku schudnes, tak naberes nazad aj viac, spomalis metabolizmus a to je zle, budes nestastna z toho ☹

bandura
20. apr 2015

@ivuska027 ja neviem preco kazdy sa ma pyta ci nic nejem ano jem rano smothies obed napr dnes som mala prazenicu so salatom a vecer acidko to akoze nic nejem???podotykam prazenicu z 5vajec ...

bandura
20. apr 2015

@timea7 mne idu dole aj cm pred tyzdnom som sa nezapla do sukne ktoru som nosila ako 66kilova teraz ju zazipsujem uplne nahor. 😀 a dakujem za tip ale na tu stranku chodim a citam a nemam pocit ze jem malo jednoducho mi to staci

ivuska027
20. apr 2015

@bandura nejes desiatu, 5 vajec je vela, a cele poobedie nic len vecer acidko je zalostne malo. Ano, vaha klesa, ty sa tesis, vsetko verim a doprajem, len stracas vodu a svaly, nie tuk. Ty sa na 66 s tymto dostanes, to ano, len potom budes hladna a podrazdena ako pes a skor ci neskor zacnes jest, co ti pride pod ruku(pravdepodobne uz hned na tej svadbe, kam idete(ak sa nemylim)) ☹ Takychto zaciatkov som mala niekolko. A ked si vsimnes vsetky albumy bab, co chudnu, schudli, udrzuju vahu, nehladuje veru ani jedna, vsetky riadne jedia. Naozaj to poriadne prekop a racionalne zacni, pomalsie dalej zajdes 😉

bandura
20. apr 2015

@ivuska027 neideme na ziadnu svadbu ale mame vyrocie svadby o mesiac

ivuska027
20. apr 2015

@bandura vedela som, že dačo so svadbou 😉

evelien
20. apr 2015

babule, mozno ten @ivuska027 prijem vyzera mizerny, ale nevieme, ako si pripravuje prazenicu, co a kolko si dava do smoothies, ak tam pridava ovsene vlocky, oriesky...., vyzivova hodnota stupa (a ani salat nemusi byt salat ladovy - co tak napr. vlasak? 😀 )
prepacte, ze som otravna, ale hadzem to do kalkulacky:
takze viem, ze minimalny denny prijem musi byt 5000 kJ (samozrejme nemalo by sa takto fungovat dlhsie nez mesiac, ak nechcem, aby som ublizila svojmu organizmu). ak cvicim, tak po mesiaci by som mala pridat do svojho jedalnicka aspon to, co spalim cvicenim, a aj tak by som mala nadalej chudnut.
cize ak to zratame - smoothies je velka otazka
prazenica na 1 lyzicke oleja, + cca 120 g ladoveho salatu (bez akejkolvek zalievky) = cca 2.300 kj
acidko 1% 0,25 l (neviem) = 450 kJ (ak pol litra, hned mame 900 kJ)
smoothies by mi malo pokryt cca 2000-2500 kg a malo by hlavne obsahovat sacharidy, lebo tukov mame na 1 den akurat. cize spravilo by to velke jablko, dva banany, 50 g ovseny vlociek, pripadne este nieco (absolutne netusim co, kedze toto si nepripravujem, ja radsej ovocie a zeleninu hryziem, nez pijem 🙂 - s vynimkou stamprle domacej slivovice, ale o tom by som v teme o chudnuti asi nemala hovorit).
teda skutocne to nemusi byt take zle, ako to vyzera.

ivuska027
20. apr 2015

@evelien no je pravda, ze to nevieme :-\ Viem zo skusenosti, ze tieto "ale mne to staci" diety nefunguju, a ak aj z nich niekto schudol, nabral nazad viac a v kratsom case, ako chudol ☹ Ale nechcem kocke krivdit v ziadnom pripade 🙂

ivuska027
20. apr 2015

@evelien sama chudnem, zmenila som stravu, pridala pohyb, takze viem, ako to zhruba funguje u mna, ale viem, ze teda hladna som neni 🙂

evelien
20. apr 2015

@ivuska027 to je super, palec hore 🙂 a žiaľ, je to tak, nie je problém schudnúť, dosiahnuť svoj prvotný cieľ. Ale až potom prichádza tá horšia časť, udržať to. Lebo zväčša si dávame motiváciu, napr schudnúť na dovolenku a keď dovolenka je za nami, pripadne už počas nej, začneme zlyhávať. U mna bol prvý krát motívom končiaci vzťah, druhý krát kolegova poznámka, že sekretárka vo firme bola kedysi silnejšia, ale nie ako ja. No a posledný motív bol, ked som vymazávala svoje fotky so synom z Vianoc. Obvinila som svojho muža, že zle fotí... A myslela som to úplne vážne. 😀 Potom mi to docvaklo, že už je so mnou zle. Začala som riešiť chudnutie, ale prešla som skôr na zdravé zdravovanie.