Držali ste 35 dňovú hladovku?

19. okt 2020

Je tu niekto kto dodrzal podobny casovy usek?
Nejake skusenosti ako ste sa citili atd...
P.s komenty typu zomres a podobne si nechajte, vdaka

elenajezova
19. okt 2020

Nechápem, k čomu je to dobré... Hladovka na 35 dní?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carra
19. okt 2020

Ja som raz na jednom kurze bola s mladým chalanom, ktorý bol práve vtedy na 30 dni. Bol chudý, ale inak dosť v pohode. Veselý, zhovorčivý, v dobrej kondícii....keby to sám nepriznal, tak o tom ani neviem.
Osobne by som bez predchádzajúcich skúseností do toho nešla. Určite treba začať pomaly - napr. 1x do týždňa, potom pridávať dni. Už týždeň je dosť, zvlášť teraz v zime (bude ti chladno). Ja teraz praktikujem pôst 1x do týždňa + vždy keď je nov ale spln. Cítim, že by som dala v pohode aj viac, ale nemám potrebu 🙂
@viestta takáto hladovka nie je vôbec o chudnutí 😉

natikasim
19. okt 2020

35 dní je podľa mna už dosť veľa. Záleží od toho čo tým sleduješ. Ja som skúsila 10 dňovú zle mi bolo prvých 5 dní a dosť veľmi potom sa dalo a potom som postupne začala jesť efekt žiadny akurát mi splaslo brucho a strašne ma bolela hlava a bola som unavená. Treba si naštudovať ničo o pôstoch ja som si najprv dosť prečítala aj knihy som si kupila. Chcela som to vyskúšať ale z osobnej skúsenosti mi najlepšie vyhovuje pôst 1 deň v týždni viac nie.

silvike
19. okt 2020

Moja sestra to dala, cely mesiac absolutne nic nezjedla okrem vody, ale potom uz sla za obvodackou lebo sa uz citila slaba (ale ona bola celkovo vzdy chudsia) ...a ta jej odporucila nech sa ide porozpravat s psychiatrom. Ale tak asi zalezi od dovodu drzania takejto diety, segra sa zlakla ze ma rakovinu tak hned nasadila hladovku. Ale ona vyzerala fakt ze zle, strhane a tak, skratka nie zdravo.

dollyzv
19. okt 2020

@silvike nerypem,len ma to zaujíma..aký by mala mať vplyv hladovka na rakovinu? 🤔🤔 Akoze nechá tu rakovinu vyhladnut?

bluka2
19. okt 2020

No podobný časový úsek držia každý rok Moslimovia...

limetka69
19. okt 2020

@dollyzv telo sa pri hladovke dostane do akejsi autofagie, tz. sebapojedanie, telo sa regeneruje a poziera svoje bunky, zacina prave takymi bunkami ako je nador, rakovina atd... uzdravuje sa.

0silvia0
19. okt 2020

nerozumiem, prečo tasíš túto tému tu na modrom koni. Tu ťa budú posielať ženy k psychiatrovi, budú ti tvrdiť že ti šibe a že zomrieš a že hladovka sa na chudnutie nepoužíva atď. Navštív stránky vhodné pre hladovkárov, napríklad:
http://www.breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f...
A ako si prišla k číslu 35? Podľa toho, čo som sa dozvedela o hladovkách, hladovka sa drží 1, 3, 7, 21, 28 alebo 40 dní. Ja som kedysi robila roky pôsty 1x do týždňa, 2x som dala 3 dni, na viac som si netrúfala. Ale cítila som sa neskutočne úžasne a vyliečila som si tým migrény. Poznám osobne ľudí, ktorí dali tých 28 dní a tiež si tým kadečo vyliečili.
Ale modrý kôň nie je vhodné miesto na riešenie týchto záležitosti.

limetka69
19. okt 2020

nebola som na vode tak dlho, ale bola som 7 dni na suchom poste, (vraj jeden den sucheho je ako tri postu na vode) a potom 4 dni na vode. sice k 35 som sa nedostala, ale bolo to dost dlho si myslim :D

dollyzv
19. okt 2020

@limetka69 jaj takto..ale hladovať toľko dní bez akéhokoľvek potvrdenia o rakovine? Dosť risk podľa mna

limetka69
19. okt 2020

@dollyzv to uz je na kazdeho uvazeni si myslim 🙂 a asi si to zle pochopila, telo sa uzdravuje uz po par dnoch na vode, a vie si vyliecit aj ine banality, nemusi to byt rakovina 🙂

deti95060810
19. okt 2020

Môj otec roky držal hladovku jeden krát do týždňa - volal to pôst. Udržiaval si postavu - nepriberal... ale 35 dní?

horalka1986
19. okt 2020

Hladovka? A vam to uz dobre udiera na hlavicku. Ked vezmem do uvahy ze mozog denne potrebuje 150g sacharidov tak sa vlastne ani nedivim. Ked ich nedostava tak vam z toho takto jebka. A dalsia vec....jojo efekt je po takomto nieco isty,tak smelo do toho.

limetka69
19. okt 2020

pôsty su velmi zdrave, ci kratkodobe, ci dlhodobe, ale ako napisala @0silvia0 asi toto nie je najlepsie forum, lebo tu je velmi vela premudrelych zien, ktore precitali knihy od malachova a partykovej a preto sa k tomu budu vediet vyjadrit :D

horalka1986
19. okt 2020

@limetka69 byt bez jedla, len o vode je zdrave? To vazne?

limetka69
19. okt 2020

@horalka1986 samozrejme, ak ta to zaujima nastuduj si to, 🙂 dvoch autorov som uz spomenula

horalka1986
19. okt 2020

@limetka69 vzhladom na to, ze som uz niekolko rokov na racio mam nastudovane toho dost, ale dakujem.

limetka69
19. okt 2020

@horalka1986 mozog denne moznop potrebuje 150g sacharidov, ale vie si ich vyrobit aj z tukovych zasob 🙂 ak ludia su na bezsacharidovej strave, ako funguju? na tuku, prepne sa im spalovanie a primarny sposob vyzivy tela je tuk, akoby si prepla z benzinu na naftu 🙂

kiwi3
19. okt 2020

35- dnova ja podla mna zbytocne dlho, ak nie si z indie, nemeditujes atd cele dni. podla toho, co tym chces dosiahnut, ale zdravemu staci max par dni trebars raz za mesiac. a treba zacinat postupne, pol dna, den, neskor viac, pretoze organizmus nie je zvyknuty, obvykle reaguje hlavne bolestou hlavy.

limetka69
19. okt 2020

@horalka1986 áno, lebo len jedna cesta je ta spravna, ze? a prave ta ktorej sa drzis :D

horalka1986
19. okt 2020

@limetka69 ano, na chudnutie je naozaj len jedna cesta ta spravna. Vyvazena strava a pohyb. Urcite nie hladovka.

suzie26
19. okt 2020

Zomrieš ok ? Lebo toto je pre telo vrcholne nezdravé ! Možno dakto vydrží ale keď človek denne pojedá cukor burgre rysky tak asi ťažko. Telo dostane šok

suzie26
19. okt 2020

@bluka2 lenže oni večer jedia. Nie že nejedia mesiac vkuse

0silvia0
19. okt 2020

@horalka1986 prečo hneď každý spomína chudnutie? Autorka diskusie vôbec chudnutie nespomenula. Hladovky sa zvyknú držať aj na ozdravenie a prečistenie tela, nie každý potrebuje chudnúť.

limetka69
19. okt 2020

@0silvia0 presne tak, neviem kde vydedukovali, ze ide chudnut, asi tam kde aj to, ze posty su nezdrave 🙂

horalka1986
19. okt 2020

@0silvia0
@limetka69 to je uplne jedno ci chce schudnut alebo detoxikovat telo. Aj pri detoxe sa nedrzi hladovka ale upravuje jedalnicek. Skor by som ja vam odporucila si nieco prestudovat, lebo ste dost obmedzene.

0silvia0
19. okt 2020

@horalka1986 ďakujeme za milé oslovenie, je to od teba veľmi pekné. Opakujem, ja osobne takéto dlhé pôsty nedržím, ale poznám veľmi blízku osobu, ktorá to absolvovala viac krát aj s manželom a na nich mal pôst blahodarné účinky. Ale toto nedá každý človek, je to veľmi ťažké. Ani by som na to nikoho nenahovárala, ale posudzovať kto čo prečo robí nebudem.

carra
19. okt 2020

@horalka1986 tak prečo neodporučíš? 😉 Len urážaš a píšeš že je niekto obmedzený, že mu to udiera na hlavičku..... 🙄 Autorka sa pýta na niečo úplne iné, treba čítať s porozumením. Treba sa riadiť pravidlom, že ak k tomu nemáš čo napísať, nepíš jednoducho nič a prispej radšej niečím užitočným tam kde sa niekto bude pýtať napr. na racionálny jedálniček 😉

limetka69
19. okt 2020

@horalka1986 ty niekomu hovor o obmedzenosti. 😂 😂 😂 😂 Najdalej dovidis na koniec svojho nosa. Ja pripustam, ze sa da schudnut a detoxikovat aj inymi sposobmi.ale je ich vela! Aj post medzi ne patri. Obmedzena a pravdepodobne nescitana si ty, kedze nechces uznat, ze su aj ine sposoby, hoc si ich neskusala a pravdepodobne o nich nic nestudovala, mozno ani nepocula.