Jedálniček na chudnutie

16. apr 2022

Je tu niekto kto by mi poradil resp pomohol s jedalnickom na chudnutie? Pripadne poradil kto mi také niečo vypracuje. Prosím neradte mi kalorické tabuľky, chvíľu som skúšala ale nemám na to čas a nahadzovať tam veci od oka nemá význam. Ďakujem

melanta
16. apr 2022

Nemáš čas? Tak potom až tak veľmi schudnúť nechceš. Všetko je o vôli. Ak človek chce, bude mať čas. Toto je len a len výhovorka, to nie je argument. Takže za mňa áno, radím kalorické tabuľky.

zuzubb007
16. apr 2022

Ked nieje cas na kaloricke tabulky, rovno ti poviem kasli na to, rozpis jedalnicka a varit podla toho ti zaberie mega casu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. apr 2022

@viestta ďakujem, konečne jedna normálna odpoveď 😊 presne, strata času vážiť každý kúsok co použijem do varenia, sorry na to fakt čas nemám. Ďakujem za tipy 😊

kotvickaa
16. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@viestta je to jedna z moznosti, ale otazka je ci to takto dlhodobo udrzis. Jedalnicek treba nastavit tak aby si ho vedela dodrziavat aj o rok a nie vratit sa znova naspät k povodnej strave. Ja svojim klientom napr. nevyradujem sacharidove prilohy z obedu aby ich nahradili samotnou zeleninou. Telo sacharidy potrebuje, su zdrojom energie. Sladke mozes nahradit zdravsim a menej kalorickym sladkym, napr. niecim co si upecies sama doma.

kotvickaa
16. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

vazenie nie je az taka strata casu, mas prehlad aspon kolko coho zjes. Ja mam jedalnicky nastavene tak, ze sa vsetko vazi a ma to svoje opodstatnenie. Je to o zvyku, presla som si tym sama a moji klienti si po par dnoch zvykli tiez. Pozor hlavne na velke obmedzenia, tie vedu vzdy k tomu ze to potom nevydrzis a prejes sa, takze s tymto opatrne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. apr 2022

@kotvickaa a co alkohol? Je to fakt taky zabijak chudnutia?

poslednepogo
16. apr 2022

Variť tak isto, ale dávať si 80% porcie z pôvodných

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kotvickaa
17. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@viestta srvatka bola kedysi nahrada proteinu, ale osobne som radsej za cestu prirodzenych bielkovin v strave nez praskovych. Ak si vsak vybrat ci srvatku alebo kvalitny proteinovy koncentrat, tak jednoznacne koncentrat😉
Ak tym myslis ze robim jednorazove jedalnicky tak si na omyle, ja sa tych ludi snazim naucit aj ako jedla spravne skombinovat a ako sa jedlom vedia zbavit roznych tazkosti, ktore im jedlo sposobovalo. Nepracujem len s ludmi ktori chcu schudnut, aj ked tych je 90% pri dnesnom sposobe zivota plnom polotovarov a nedostatku pohybu 😔

kotvickaa
17. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

Pri chudnuti nie je prave najlepsi spolocnik, ale 1-2dcl za tyzden to chudnutie nezruinuju, väcsinou je problem v tom ze sa k vinu prida aj nejake obcerstvenie a zo 150kcal navyse je zrazu 600kcal navyse a to uz je problem 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alanko20
17. apr 2022

Pocitanie kalorii- nemusis vazit kazdy gram, ktory das do varenia. Ja si to zapisujem cca priblizne, ano, ked si nakladam na tanier, vazim si. Vacsinou. Ked vydrzis 1-2 mesiace, potom si uz budes vediet dat jedalnicek aj bez vazenia, aj mne to obcas vychadza. Ja sa potrebujem normalne najest vsetkeho (rozumej normalne jedlo a potraviny) a aj tych sacharidov, takze ja keby vylucim chlieb a miesto ryze si dam len zeleninu, nevydrzala by som tak jest dlhodobo. Ide mi to pomaly, ale ide.🙂 vzdy som chudla rychlo, a zakazdym aj pribrala naspat. Tento krat radsej pomalicky, ale natrvalo.

autor
17. apr 2022

@alanko20 keby som mala čas na vazenie s zapisovanie tak to robím. Ja som rada keď sa stihnem najesť a niečo uvariť.

alanko20
17. apr 2022

Ak si vezmes velky tanier, rozdel si ho na 4 casti. Povica taniera bude zelenina, 1/4 sacharid (chlieb, ryza, zemiaky, cestoviny, kuskus, co varis) a 1/4 bielkovina (maso, ryba, vajce, tofu, tuniak v konzerve- vela bielkovin, strukoviny). Ked vyhladnes medzi hlavnymi jedlami- daj si kusol ovocia, oriesky. Inak neporadim. Ak chces konkretne typy na jedla atd, rada poradim. Ja si pripravim jest aj ked nemam cas a nestiham.

kotvickaa
17. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@alanko20 netreba vazit a nahadzovat tabulky rok, z vlastnej skusenosti a skusenosti svojich klientov ma to vazenie zmysel väcsinou 2-3 mesiace, potom uz maju tu porciu v oku. Pomala redukcia je zdrava a trvalo udrzatelna, rychle chudnutie ma väcsinou za nasledok jojo efekt ako sa to stalo aj tebe. A k tomu vazeniu kazdeho gramu by som len dodala ze je to veeeeelmi individualne a mala som klientov, ktory ked nevazili poctivo podla jedalnicka nechudli, ked vazili chudli. Toto je problem u ludi s nedostatkom pohybu, ktorych vydaj nieje o vela vyssi ako bazalny metabolizmus, takze to nieco malo navyse je pre nich zastavenie chudnutia. Netreba vsetko hadzat do jedneho vreca, kazdy je individualny a teda potrebuje aj iny pristup😉

kotvickaa
17. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@viestta to je v poriadku, ze si si ho vedela nastavit sama. Ja som tu od toho ked to clovek nevie a potrebuje sa to naucit a poradit, nikomu sa nevnucujem ze ma potrebuje. Len som chcela poukazat na to co robili aj niektori moji klienti, napr ako si napisala ty ze namiesto ryze len zeleninu a k tomu mäso. Ak ti to takto vyhovuje je to v poriadku, ale musi ti to tak vyhovovat napr aj o rok, mam klientov ktorym to nevyhovovalo a spadli spät do stareho rezimu pretoze to bolo pre nich prilis obmedzujuce. Za mna su mensie restrikcie lepsie ako tie velke😉

faustinocka
17. apr 2022

Priateľ robí jedálničky..ak by bol záujem kľudne napíšte ;)

autor
17. apr 2022

@alanko20 super, ďakujem za typy 😊

autor
17. apr 2022

@faustinocka ma nejakú stránku? Alebo ako sa s ním dá skontaktovať? Ďakujem

faustinocka
17. apr 2022

Máte Instagram?🙂

kittykat22
17. apr 2022

tento chalan to robi velmi dobre https://www.michaljoseftoth.cz/ spravi ti jedalnicek a v nom da xy jedal na jeden den ktore mozes robit. Toto dievca pridava co jedava a je to celkmo fajn https://www.instagram.com/lencinazdravastrava/?... keby sa ti to pacilo tak mu mozes napisat.

kittykat22
17. apr 2022

@melanta autorka pise, ze nechce kaloricke tabulky a ty napises, ze radis kaloricke tabulky a este ju osocujes? Mozno by si sa okrem pocitania kalorii mohla naucit aj normalne citat. Zjavne ti z tych cisel preskakuje.

autor
18. apr 2022

@kittykat22 super, ďakujem veľmi pekne 😊

autor
18. apr 2022

@faustinocka áno mam

ckocka
18. apr 2022

@zuzubb007 Tiež považujem jedálničky za najviac obmedzujúce. Musím nakupovať určené suroviny, musím variť a jesť určené jedla a váženiu sa v žiadnom prípade nevyhnem. A ešte za to mám platiť.

faustinocka
18. apr 2022

Rozprávala som sa s ním, tak že má plno teraz😕

autor
18. apr 2022

@faustinocka tak to je škoda, ale ďakujem za ochotu

faustinocka
18. apr 2022

Maličkost ❤️Len že má toho veľa teda no, neberie teraz…verim že niekoho nájdete😁