Jedálniček na chudnutie

16. apr 2022

Je tu niekto kto by mi poradil resp pomohol s jedalnickom na chudnutie? Pripadne poradil kto mi také niečo vypracuje. Prosím neradte mi kalorické tabuľky, chvíľu som skúšala ale nemám na to čas a nahadzovať tam veci od oka nemá význam. Ďakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kotvickaa
18. apr 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

@viestta myslim, ze si moje slova pochopila trochu zle a zbytocne tu na mna utocis. Nic nespochybnujem a osobne som radsej za to ked si kazdy najde svoju cestu ako na to a vyhovuje mu to. Problem je vsak v tom, ze mnoho ludi nevie v com su bielkoviny, vlaknina, mineraly a podobne dolezite veci a teda si nevedia vyskladat kvalitny plnohodnotny jedalnicek. Cudovala by si sa kolko ludi nechape ze nie je kaloria ako kaloria, az kym si neuvedomia ze kalorie z mäsa a ovocia nie su to iste. Vela ludi nezaraduje ani napr strukoviny pravidelne do jedalnicka, lebo poznaju len privarok a polievku a pritom je dolezite ich pravidelne prijmat kvoli obsahu roznorodych zivin. Takze ja som to myslela dobre a chcela som ta len usmernit ked som videla ze si to napisala s tou ryzou a nie ze si musis kupit jedalnicek inak je to cele zle. Drzim Ti palce aby Ti to tak islo aj nadalej a bola si spokojna vo svojom tele 😉

lenkaspalka
18. apr 2022

ahoj, my máme dobré skúsenosti s knižkami Tučko Tom, sú to knihy s receptami. Dobre sa s tým chudne a úprimne vybrali sme si niekoľko receptov, navarili aj na dva dni, ja som nemala čas pri tom ani cvičiť a aj tak som schudla za mesiac a pol asi 8 kíl, môj manžel 12 a ujo sa stravoval podľa toho asi 3 mesiace, kvôli problémom so srdcom, schudol 17 kíl a naspäť ich už nepribral. Samozrejme úspech záleží ako budeš presne jesť, hlavne po ukončení jedálnička. Ale najjednoduchšie pravidlo jesť často malé porcie a snažiť sa nahradiť zdravšími potravinami tie nezdravé, raz za čas si dopriať aj obľúbené jedlo, alebo aj celý stravovací deň, napr. raz za 10 dní a tak dokážeš udržať jedálniček aj dlhšie. Najideálnejšie sú práve kalorické tabuľky, z ktorých vychádza aj veľa fitnes trénerov, ale myslím, že toto je celkom dobrá alternatíva. Skús pozrieť, dokonca sa tie knihy dajú stiahnuť aj cez ulož.to, alebo ich kúpiš aj v martinuse.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
5. máj 2022

@hazelgracegus ak môžem tak odpoviem aj ja.Jedalnicek na mieru je daný,čiže máš presne určené aké potraviny jesť.Ale napr.pri KT si môžeš dať jedlo ake chceš, pokiaľ teda neprekrociš potrebný príjem.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
5. máj 2022

@hazelgracegus ja som mala jedálniček na mieru dokonca 2. Prvý mi vôbec nesadol,druhý sa dal,ale mala som tam napr.tvaroh,iba bielka čo mne vôbec nepasovalo.KT som si stiahla pozrela koľko mám mať denný príjem a jem to čo mi vyhovuje,ale tak ja mám že dní kedy cvičím dodrzujem už svoj jedálniček ktorý sa opakuje a dní keď necvicim dám si čo chcem,ale stále len do toho príjmu.

gubcikova
5. máj 2022

@hazelgracegus 1700 asi nedáš naraz to by bolo moc 🙂 ja mám raňajky dajme tomu 280kcal,desiata nejakých 130kcal,obed 330kcal,olovrant 400 a večera 380.Dni keď necvicim jem napr.niekdy len 3x ale to si dám aj pizzu a tak 🙂.ja už len vážim lebo jedálniček mám v hlave.Napr.ranajky 50g vločky,obed 55g ryže,130g mäsa a vážim len ovocie ktoré mám

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
5. máj 2022

@hazelgracegus ja vážim len tie najzákladnejšie potraviny.potom mám napr.celu mozarelu,skyr atď.Treba sa len naučiť.Prave pri jedálničku na mieru treba tiež vážiť každú surovinu

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
5. máj 2022

@hazelgracegus s čím?KT? Je tu skupina cesta k mojej premene a tam je vysvetlené ako správne nastaviť tabuľky a baby poradia

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
5. máj 2022

@hazelgracegus popros tam baby a určite radi pomôžu 🙂