Kalorické tabuľky - nižší príjem

anchela2929
11. jan 2022

Od dnes používam kalorické tabuľky, Po pôrode mám diastazu takže nechcem niečo cvičiť čo mi bude škodiť na diastazu tak sa snažím mať hlavne pohyb a hlavne sa sústrediť na stravu. Chcem ale začať dychové cvičenia...V tej appke mi vyšlo že by som mala prijať cez 1200 kalórií. Dnes za celý deň (už som si tam nahodila aj večeru) mám do 800 kalórií. Čo sa stane ak budem jesť o cca 400 kalórií menej? Budem normálne chudnúť? Alebo sa mi spomaly metabolizmus? Ide o to že mne toto stačí už viac hladná niesom a prieči sa mi jesť nasilu keď nechcem.
Ináč môžte mi dať typ ako si zrýchlim metabolizmus.
Ďakujem.

majamat
12. jan 2022

@adka176 a musis mat nizsi prijem ako vydaj, to je zaklad chudnutia.

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176
KT - kaloricke tabulky
Jozef Toth kalkulacka - kalkulacka na nete na vypocet denneho prijmu kcal

livuska124
12. jan 2022

@adka176 ide o to, že ak si v tabuľkách nastavíš režim, v ňom sú už aktivity zohľadnené - to znamená, že ich už manuálne nenahadzuješ. Napríklad ak si nastavíš stredne aktívny režim v tabuľkách, už rátajú s tým, že aktívne cvicíš 5-6x do týždňa, takže príjem na chudnutie ti tomu prispôsobia. Tým pádom už aktivity osobitne nezapisuješ, lebo by si ich mala nahodené akoby 2x.

adka176
12. jan 2022

@majamat prečo 300g bielkovín? Na dnes mi píše 90,2 g a splnila som limit.... cvičenie mám 25 minút spolu 460 KJ čo je asi 1922kcal.....bez cvičenia mám prijať
83 g bielkovín....tak kde robím chybu? Ak cvičím tak cítim potrebu niečo zjesť ak doplním bielkoviny je to zlé?

adka176
12. jan 2022

@majamat ako to mi je jasné...to chápem, že výdaj väčší ako príjem

adka176
12. jan 2022

@livuska124 ja si sama nahadzujem aktivity nemám ich dva krát

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 odfot sem prednu stranu KT (printscreen), ako to mas nastavene

veronikaszabova
12. jan 2022

@majamat
@livuska124
Myslim, ze "my o voze a ona o koze.... "

Podla mna ma KT zle nastavene, alebo nechape ich princip

livuska124
12. jan 2022

@adka176 stále sa nerozumieme. Ak chceš nahadzovať aktivity do tabuliek manuálne, nemala by si mať nastavený žiadny režim, a opačne, ak máš nastavený režim, aktivity už nenahadzuješ. Pri zadnom režime ti aktivity neukazuje nikde, ale príjem kcal je prispôsobený (čiže - ak si v tabuľkách v profile nastavíš stredne aktívny režim, tak on už ráta s tým, že si mala vysoký výdaj energie, čiže si 5-6x týždenne odcviciš poriadny tréning, nemôžeš si už nahodiť ďalšie aktivity, lebo režim ich má zohľadnené vo výpočte kcal ktoré máš prijať)

livuska124
12. jan 2022

@adka176 asi si mala na myslí 460 kcal - by ma zaujímalo, čo si cvičila, že za 25minut si toľko spálila, to sa mi teda nezdá 🤔

adka176
12. jan 2022

Neviem, tak poraďte kde robím chyby....?

veronikaszabova
12. jan 2022

@livuska124 tiez som kukala ako puk 🙂
Ja behavam 6x do tyzdna 10km (hodinu mi to trva) a spalim 500kcal. By ma zaujimalo, kde tolko spali za 25min

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 prehod si to na kcal

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 bielkoviny - aspon 1.5g na 1kg vahy

adka176
12. jan 2022

@veronikaszabova mne to vyhovuje na KJ prečo to treba dať na kcal?

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 ty pri tvojej vahe prijimas len necelych 1200kcal???? No uz vieme, kde je pes zakopany. Ved to si dost pod bazalom. Kto ti tak zle nastavil KT?

adka176
12. jan 2022

@veronikaszabova prečo zlé? Stiahla som si aplikáciu... nahodila moje údaje...viac by som už nedokázala zjesť...to by už fakt bolo nad moje sily... predtým som jedla menej ale nezdravé ... veľa sacharidov...teraz mám aspoň pocit že jem zdravšie... viac ovocia, zeleniny, bielkovín, pestrejšia strava každé dve hodiny cca...ako si to mám nadstaviť? Kde sa to dá? Ani tie kcal neviem prehodiť...ja si to vždy keď chcem vypočítam na kalkulačke....

adka176
12. jan 2022

Podľa toho Tótha som to teraz počítala vyšlo to približne rovnako

mirkazdenko
12. jan 2022

Prosím môžte niekto napísať postup,ako sa tie kaloricke tabuľky teda nastavujú, keď chceme chudnut 😊 tiež by som to rada skúsila, ďakujem 😆

majamat
12. jan 2022

@mondolina ja predvolene aktivity nemam, ja nerobim denne to iste, az na par veci. takze ani neviem, akurat som si to skusala nadstavit, en jednu aktivitu a mam to tam,a le dcere to napr, nejde. ja si viem pridat potravinu do zoznamu potravin ale dcere to nejde. nechapem preco je to rozdielne,

adka176
12. jan 2022

@veronikaszabova pri cvičení spalim 580KJ čo je asi 138 kcal....ten zvyšok mi počíta chôdzu počas dňa a 10% trávenie.... iné aktivity nezapisujem....
klobúk dole že dokážeš spáliť 500kcal to sa ja nechytám ani náhodou...ja moc nepotrebujem schudnúť ... fakt len päť kilov ale tieto kilá idú asi najťažšie dole...na nejaké vytrvalostné cvičenie nie som....no uvidím o to dá... pokiaľ nebudem priberať tak môže byť...

majamat
12. jan 2022

@adka176 vlavo hore mas take ciarky a mas tam moj profil, v tom sa robi vela nadstaveni. najdes si nadstavenie jedalnicka a tam hned prva hodnota je kcal,/Kj

co sa tyka kcal a Kj, vela ludi pouziva kcal, ja som mala radsej KJ,a le potom som musela prepocitavat, ked som neikde neico zistovala, ci s neikym som sa bavila. tak som si to nadstavila na kcal a zvykla som si na to.

a co sa tyka prijmu kcal, tak ide o to, ze ty nikdy nesmies ist pod svoj bazalny metabolizmus - BMR. to je energia, ktoru spotrebuje tvoje telo na to,a by fungovalo - cinnost mozgu, srdca, pluc, oblicky a pod. to je energia, ktoru potrebuje tvoje telo stale, aj ked spis.
potom su kalorie, ktore minas na bezne denne aktivity, uplne lahke aktivity,a ko je chodza doma, wc a pod. nieco z toho by sa dalo zaratat do hygieny, ale su to nizke hodnoty. este aj ked sedis a napr, citas, minas viac energie,a ko ked spis. no tiez je to len malinko kcal.
a potom su take tie vyraznejsie aktivity. hoci aj blbe nakupovanie, rpiprava jedla, upratovanie, starostlivost o dieta, hygiena, napr, praca na PC je tam, ci v kancelarii a pod. pripadne sport, ci hocijake ine cinnosti., v apke sa toho najde naozaj dost.

a teda travenie potravin. apka zaratava 10% zo skonzumovanej energie, co ej taky trosku neprresny priemer, ale travenie tukov, sacharidov a bielkovin ej rozdielne. najviac organizmus spotrebuje energie pri traveni bielkovin.

livuska124
12. jan 2022

Pridajte sa do skupiny Cesta k mojej premene a čítajte príspevky. Je tam mnohokrát vysvetlené ako nastaviť tabuľky a prečo ich tak nastaviť, prečo nechudnuť pod hodnotu bazalneho metabolizmu, čo to vlastne je ten bazalny metabolizmus,atď...

adka176
12. jan 2022

@majamat akože toto ja všetko chápem....ale čo tie moje tabuľky sú TEDA zlé?

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 ano, mas to zle nastavene. Nizky prijem - pod bazal na 100% - telo si zacne ukladat tuk na horsi cas.

majamat
12. jan 2022

@adka176 nie zle, eln si musis urobit nadstavenia

adka176
12. jan 2022

@veronikaszabova no

a čo tam mám TEDA nastaviť ? Teraz som to pozerala .... váhu, výšku, bmi ... ciele, . aktivity vypnuté... . nič iné sa tam nedá nastaviť....asi sa fakt nerozumieme.... jediné čo mám iné sú KJ ....to mi vyhovuje...aj podľa Tótha to tak vyšlo... takže čo ešte a kde nastaviť?

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 a ty nemas akoze ziadnu aktivitu, ked ti to tak nizko nastavuje?

veronikaszabova
12. jan 2022

@adka176 daj sa na FB do skupiny kaloricke tabulky. Pomozu ti ich poriadne nastavit

adka176
12. jan 2022

Predtým ste písali, že tam nemajú byť aktivity...kukla som a nemám aktivity.....ja si ich sama pridávame dole v jedálničku... buď cvičenie alebo chôdzu iné nič nerobím.... Facebook zo zásady nepoužívam... nemám konto...
Nič netrápte sa so mnou...ja si myslím, že to mám dobre....schudla som už 2,5 kg za mesiac a pol ak to takto pôjde ďalej tak super....a nemusím to mať ani nastavené...hlavne, že som POCHOPILA akú stravu mám jesť a približne koľko...
Ďakujem za pomoc...