Koľko kcal by som mala denne prijať, aby som schudla ?

zu82
16. jan 2020

Ahojte, poradi niekto, kolko kcal by som mala denne prijat, aby som schudla?
Som 2 mesiace po druhej sekcii, druhe dieta skolkar, cize co sa tyka dennej aktivity (vydaj) je to len bezne upratovanie a prechadzka s kocikom 1-2 hodiny. Postupne, ked sa trosku zosynchronizujeme, pridam aj nejake cvicenie na doma.
Dakujem

mogaa
16. jan 2020

@zu82 www.kaloricketabulky.cz
príjem záleží od tvojej výšky, váhy a výdaja a aj veku

hoď sa do skupiny Cesta k mojej premene - a popýtaj sa kočiek ako si správne nahodiť kalorické tabulky - presne ti vyráta príjem aký by si mala prijať aby si schudla a aj po zadaní toho čo si zjedla ti vyráta prijaté kalorie...len si treba všetko presne vážiť a nahadzovať do tabuliek

zu82
autor
16. jan 2020

@mogaa dakujem, mam to stiahnute, tym tabulkam som sa chcela tak trosku vyhnut, je to pre mna otravne 😉 som si to chcela zjednodusit a myslela som, ze by mina zaciatok stacil nejaky vseobecny priblizny udaj🙈

lenuska1907
16. jan 2020

neviem ci sa tomu da verit ale tu sa to da vypocitat : https://fit-life.sk/tipy-a-triky/denny-kalorick...

petruldo
16. jan 2020

@lenuska1907 asi sa dá, čo som si tam nahádzala svoje parametre, tak to sedí +- pár kcal

petruldo
16. jan 2020

@zu82 obávam sa, že ak si nezačneš rátať kcal, tak sa nepohneš.

adka114
16. jan 2020

Ahoj skus si najprv vypočítať BMI (10 x váha + 6,25 x výška - 5 x vek -161) pomôže ti to zistiť koľko by si mala za deň prijať Kcal. Ak zješ viac ako máš v BMI chudnúť nebudeš ak nezapojíš aj aktivitu k tomu. Skús si to odsledovať aspoň 1 týždeň čo prijmeš. 🙂

mogaa
16. jan 2020

@zu82 zbytočne budeš vedieť koľko kalórií máš prijať keď si nebudeš rátať koľko ich príjmeš....ale ano dá sa schudnúť aj bez rátania kalórií, ale podstata chudnutia je znížiť príjem(strava) alebo zvýšiť výdaj(cvičenie či akýkoľvek pohyb), prípadne kombinácia oboch.....jesť zdravo neznamená diétne a diétne neznamená zdravo....pokiaľ nemáš nai približné znalosti koľko kalórií má nejaká potravina tak sa nepohneš....napr.treščia pečeň - je len konzerva čiže malé množstvo a kaloricky je to kalorická bomba😉

zu82
autor
16. jan 2020

@adka114 dakujem, to je mi jasne 😄

zu82
autor
16. jan 2020

@mogaa dakujem, ja som povodne chcela schudnut bez ratania kalorii (v minulosti sa mi to uz podarilo), stacilo nejest sladke a pecivo, vzdy som popri tom aj cvicila aspon 2x do tyzdna (spinning, posilka,..). No ale vek robi svoje a jednoducho sa mi to v poslednej dobe nedari. Mala som trenera 2 mesiace, dosrziavala stravu a islo dole pol kila a cm ziadne, takze trochu deprimujuce. Preto som chcela vediet ten prijem cca, kedze som 2 mesiace po porode a robit zatial nemozem nic, no a kaloricke tabulky su v tomto pripade pre mna zlozitejsie, neviem si tam zadat niektore udaje. Kalorie si ratat budem, mam aky taky prehlad, ja som len nevedela, aky vydaj vlastne mam, ked nic nerobim. Ja sa do tych kalorickych tabuliek dostanem, len proste nemam teraz cas sa s tym az tak zapodievat 😉

mogaa
17. jan 2020

@zu82 vôbec sa s tým nestresuj, ono to pôjde....inak ku KT si aj tak musíš niečo pripočítať keďže kojíš..pre mňa KT nie sú, vôbec som nevážila ale pár krát som si hodila odhadom údaje do tabulky a približne to bolo ok😉ale za mňa veľmi obťažujúce a časov náročné riešenie, takže som chudla cvičením - na stravu som si dávala síce pozor ale skôr na množstvo ako kalorickú hodnotu🙂dala som si nezriedka na raňajky vianočku s čajom😉 treba počkať ešte 2 mesiace a môžeš začať kludne doma a pôjde to...výborné sú Jillian Michaels alebo Ewa Chodakowska - cvičenia netrvajú dlho a výsledky sú pekné...ale na tvojom mieste si zaplatím na mesiac fitshaker (7,90na mesiac) kedykoľvek i vieš aktivovať a kedykoľvek zrušiť a cvičenia sú 20-30minut - vyberáš si druh cvičenia aký chceš, inak odtiaľ by si mohla aj teraz ale program Harmonia tela a duše - tam je len pilates a joga - čiže skôr relaxačné a strečové, takže žiadne náročné cvičenia skôr naťahovačky.... ale sú tam rôzne druhy cvičení a rôzny tréneri aj ľahšie aj ťažšie cvičenia.....ale na tvojom mieste ešte cca mesiac počkám , aby sa telo spamätalo z tehotenstva

zu82
autor
17. jan 2020

@mogaa dakujem za rady, samozrejme pockam este, ani casovo to zatial nedavam, ako som pisala, musim sa este v domacnosti zosuladit trosku, babatko, skolka, kruzky 😉 na pilates som chodila este v 9. mesiaci, hlavne kvoli chrbtu. Musim asi vyskusat rozne veci, na kazdeho plati nieco ine. Pekny den 😄

mogaa
17. jan 2020

@zu82 v tom fitshakeri je fajn pilates - Andrejka Peniaková ho tam cvičí a je super, jogu má na môj vkus nudnú ale pilates super....tá Ewa Chodakowska má programy aj statické keď chceš pozri si to

https://www.youtube.com/watch?v=ISzEqgFekDE


má ja pilates len ten je dosť náročný a dosť na brucho, takže ak máš diastázu tak opatrne
https://ulozto.sk/file/pUFMNVJTFfrL/ewa-chodako...

a má aj dynamické s kardiom a aj ľahšie aj ťažšie

kitycat
19. jan 2020

ja ti len poviem, ze ak cvicis a tvoja vaha sa ani nepohne nemusi to byt tym , ze to "nefunguje"
Ono je celkom mozne, ze odburavas tou zdravou stravou tuky a naberas svalstvo, cize vaha sa ti nemusi pohnut, ale telo sa zacne formovat...A to nemusis vidiet hned 🙂

eliska105
29. jan 2020

https://www.michaljoseftoth.cz/kalkulacka 🙂 tu si vieš aj zakliknúť kojenie a navýši sa ti množstvo kcal 🙂