Naturhouse - začínam

fineta
17. mar 2017

Ahojte, mám skoro 36 rokov, manžela, dve deti a dochádzam do zamestnania. Žijem bežný život s radosťami a starosťami. Som Vďačná, že je taký aký je, ale snáď odjakživa ma sužuje nadváha. Moje okolie vie, že mám pre svoju postavu komplex a väčšinou sa stretávam s reakciami typu - veď si dobrá, máš "to" rovnomerne rozložené, pristane Ti to, si krv a mlieko... Už mám averziu na tieto slová.
Radím sa do kategórie "vlnových jedákov". Neviem jesť zdravo a pravidelne. Buď nejem takmer vôbec a potom si za dva týždne telo vypýta to, čo som mu odopierala a zjem všetko čo mi príde pod ruku. Robia sa tukové zásoby a s mojimi kilami som v jednom cykle, z ktorého nevidím východisko. Jednoducho povedané - aj ja parím medzi tých ľudí, ktorí sa trápia pre svoju postavu.
Vážim cca 78 kíl a môj sen je dosiahnuť hmotnosť 65 kg.
Poslednú šancu schudnúť dávam dnešnému stretnutiu s diétologičkou v Natruhouse (NH). Budem sem pridávam osobné skúsenosti s mojou premenou v spolupráci s NH. Tak mi držte päste! Budem sa tešiť, ak sa nás tu stretne viac a budeme si vzájomne vymieňať podobné poznatky.

emiliam
28. apr 2017

@fineta dakujem velmi pekne za povzbudenie. Bude to dlha a narocna cesta ale musim to dat aspon na tych 80 . si zlata vdaka 👍☺

fineta
autor
29. apr 2017

@emiliam Das to! Nebude to urcite do tohto leta, ale do Velkej noci 2018 to je realne....

fineta
autor
30. apr 2017

@emiliam poradkyna mi vravela, ze klienti davaju dole 3-4 kila za mesiac. Ze ono aa to nezda byt vela, ale za 10 mesiacov je to 30 - 40 kil. A to je uz veru krasny ubytok.

emiliam
30. apr 2017

@fineta tak to ano len vydrzat tych 10 mesiacov. Vcera som zvladla zasa na navsteve plnu krabicu kolacov jedlonale nedala som si nic. Len to mam len pevy tyzden. 😂

emiliam
30. apr 2017

A v utorok idem na kontrolu a rovno mam dostat MS tak neviem ci mi vobec daco ukaze nejaky ubytok 😢😢baby a zakazdym sa musite.vyzliekat.do spodneho pradla?

maminecka2
30. apr 2017

@fineta Ahoj, citala som len trochu zo zaciatku. Chcem Ta podporit, to ze si sa vobec odhodlala je najdolezitejsi krok. Ale ten sposob si nie som ista- pride mi to prilis drsna "dieta" a prilis zavisla na ich vyrobkoch, firma sa evidentne rozhodla ze sa prizivi na nestasti ludi a ide jej to... 😔 Ale toto nevydrzis dlhodobo a opat spadnes do pasce, ze telo si bude pytat svoje a Ty sa bud zblaznis alebo si das a "zblaznis" sa zasa z toho.
Ja som na Tvojej lodi- po 3. porode 91,5 kg/174cm, hroza sa pozriet do zrkadla. Vtedy sa vo mne nieco zlomilo, bez coho to nejde a islo to.
Svagor (schudol 45kg) mi poradil web Mira Veseleho- nie vsetkym sa da riadit, nieco som tazko odignorovala, jednoducho som si prisposobila.
Ale zacala som. S obrovskou podporou okolia, to pomohlo tiez. Za cca 10 mesiacov -18kg. Potom prisli Vianoce, stres, zasa sladkosti, ujedanie cokoladky, sladkych peciviek, ale urcite zasady dodrziavam dalej a drzim sa kilo hore-dolu. Uz sa mi nedari chudnut, rozhodla som sa (co odporuca aj Vesely), ze momentalne chudnutie prerusim nez odozneju stresy (kupa bytu, prerabka, zariadovanie, potom stahovanie). Takze netlacim na pilu, snazim sa len udrzat a systematicky nepriberat. Momentalne cca 73,5 kg.
Ak by Ta zaujimalo cim som sa riadila napisem aspon zhruba.
Ale zaklad je ozaj v hlave a Tvoje odhodlanie Ta predurcuje na uspech! 😉

fineta
autor
30. apr 2017

@maminecka2 Gratulujem Ti ku krasnemu ubytku, mas moj velky odiv. Budem rada, ak sa so mnou podelis blizsie o osobne skusenosti. Super, fakt, klobuk dolu!

fineta
autor
30. apr 2017

@emiliam ano, vzdy je vazenie v spodnej bielizni. Tiez mam v utorok kontrolu po dvoch tyzdnoch... vymenime si skusenosti 😀

vanitka
1. máj 2017

Ja idem tiež zajtra a veľmi som zvedavá. 😎 Absolvovala som totiž pracovný víkendový pobyt, zabudla som si ampulky a strava bola taka bežná ako v hoteli, plus večer nejaký alkohol... Ale ešte v piatok pred odchodom som stihla orbitrac a celú sobotnú noc som intenzívne pretancovala.💃
Išla som tam s tým, že idem vypnúť a nebudem riešiť stravu, aj som to v NHL dopredu oznámila. ☺ Rozhodne mi to stálo za to, tá psychická regenerácia bola skvelá.

vanitka
1. máj 2017

*v NH som to samozrejme hlásila, nie v NHL 😅

fineta
autor
1. máj 2017

😅 dobre si spravila! Jaaa neviem, mam totalnu psychicku krizu. Co sa tyka stravy, dala som si naviac kešu orechy, syrove nite, ovci syr. To mi este nedovolili. ☹ Hmotnost dnes zas 71 :-/// uvidim co bude po menzese a hlavne na kontrole...

emiliam
1. máj 2017

@fineta ja si myslim ze je to tym menzesom, lebo aspon ja to mavam.tak ze pocas menzesu som.2x hladnejsia ako inokedy....aj teraz mam menzes a mam co robit aby som.nezhresila co pred.nim som.vobec.nebola.taka.hladna.ako teraz...dala som si 3 lyzicky co dcera nedojedla jogurt...ale prosto pocas ms mam vacsiu chut na jedlo. Uvidis.ze potom ti to zasa pojde ako nic. A to co si zjedla boli orechy a syr a to je zdrave nie je to cokolada a sladkosti. Hlavu hore 👍 ja si myslim ze mne zajtra neukaze ziadny ubytok ked mam.kramy...

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam momentalne mam strasne zmiesane pocity. Mas pravdu, ze pocas "svojich" dni je telo nastavene uplne inak a aj to beriem do uvahy. Moja psychika teraz dost trpi, pretoze vaha stupa a ja neviem preco. Nemyslim si, ze moje prehresky boli az take katastrofalne. Este stale odolavam cokolade, sladkostiam, pecivu, slanym pochutkam a hlavne tradicnej váre, ktoru bezne doma pripravujem. To je ta najvacsia obeta. A ked vidim coho vsetkeho sa denne vzdavam a aj napriek tomu cislo na vahe stupa, som hotova. Navyse jednej mojej partacke to ide ako po masle, uz je na nespoznanie, ma -11kg a to sa stravujeme rovnako.... jaaa neviem... 🙄 som zvedava, co mi dnes povie poradkyna. 🙂

vanitka
2. máj 2017

@fineta nehádž flintu do žita 😎 zase bude lepšie, telo nie je mechanicky stroj, občas sa správa inak, ako predpokladáme. Ak si dobre pamätám, tie tvoje kamošky išli z vyššej váhy, tebe chýba posledných pár kg a tie sú vždy najťažšie. 😉

emiliam
2. máj 2017

@fineta v istej faze sa zvykne.chudnutie zastavit viackrat som o tom citala naozaj. A ked som chudla.1x to este pred nejakymi 7 rokmi z 94 tak sa mi vaha zastavila na.71kg a nedajboze dalej tiez.som vtedy bola.zufala.ale ono sa.to zastavi uz ked si vlastne skoro v.tej.idealnej.vahe ale.zasa.sa.to pohne uvidis mozno tu by uz pomohlo cvicenie. Lebo telo si na.stravu uz.zvyklo, strava sa neubera je.rovnaka a tie.prebytocne.kila uz.zhodilo a este.tych par uz.tak.teraz mozno nepojde tak.rychlo skus pridat cvicenie ale len.2-3x tyzdenne lebo ja som raz cvicila denne a vaha isla hore. Inak.uplne.suhlasim s vanitka. Tie posledne su najtazsie ale.aj tak si na tom perfektne a na to mysli ☺

fineta
autor
2. máj 2017

@vanitka
@emiliam ani neviete ako mi pomáhate, dievčatá... presne som uvažovala nad tým, že chtiac nechtiac musím zaradiť do svojho života viac pohybu, inak to nepôjde. :-/ Ešteže Vás mám! :-* Prajem krásny deň (aj keď zas u nás upršaný ☹ )

emiliam
2. máj 2017

@fineta ahojte. No ja som bola dnes na 1 kontrole po 8 dnoch mam -3. 5 kg takze som.rada daco ze zislo aj z bokov a brucha. Len najviac ma zarazilo ze zasa som platila 50 e ako aj prvy tyzden....myslela som si ze budem okolo 20...ale dali mi caj ze.ten bude na mesiac mam ho pit iba v v tych narazovych dnoch a a zmenili mi zasa ampulky ale take inaksie...a 50 e...takze za 2 tyzdne 100 e. A nabuduci tyzden mi dojde uz aj vlaknina aj suchare aj ampulky tak tocuz kolko budem platit...to mesacne 200 e vychadza trochu som zarazena z.toho😢 ohladom vahy sa tesim len sa trochu bojim narazovych dni bez jogurtov ci to zvladnem ale musim ked to stoji tolko penazi

emiliam
2. máj 2017

@fineta ani ja necvicim, zatial, ale chcem..m pomaha to. Ja milujem aerobik ale kvoli kolenam nesmiem 😢tak musim stacionar.bicykel vyskusat. Lebo tie prechadzky su dobre ale ako aj teraz napriklad prsi a mala mi je chora tak musim.doma trcat a nemam ziaden pohyb

emiliam
2. máj 2017

@emiliam Mozem sa este spytat ta narazova dieta tek brokolice alebo karfiolu ma byt tiez.250 g ? Lebo ona nieco spominala.ze.cely karfiol ci to myslela asi.cely aj na.obed aj.na.veceru ..asi

emiliam
2. máj 2017

@fineta mozem sa este spytat v.tej narazovej diete.toho karfiolu a brokolice tiez 250 g? Lebo spominala mi nieco ze cely karfiol ale ci to myslela polku na obed a polku na veceru alebo ako si to davate? Dakujem.

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam no tak to je hrozne vela penazi, juuj, to sa mi nepaci. ☹
Nedavam si cely karfiol, mozno mensiu polovicu.

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam a vyslovujem Ti radost z ubytku. -3,5 kila je super, len tak dalej! 🙂

emiliam
2. máj 2017

@fineta nechapem ci zato ze mam tolko kg tak mi orsinuju take drahe lebo potrebujem vela schudnut alebo nechapem...ale 50 e tyzdenne mimo stravy je riadne vela...a polovicu karfiolu mas na 2x? Dakujem a ako si ty dopadla na kontrole?

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam na tvojom mieste by som im povedala, ze mam limit max. 100 eur/mesiac. Ja si to nevazim, davam odhadom. Na 1x si dam mensiu polovicu. Zalezi od velkosti. Pokial je moc velky, vyjdu aj 4 porcie. Akurat sa chystam na kontrolu a 1.x sa mi tam fakt ze nechce. :-/

emiliam
2. máj 2017

@fineta ak mi este raz daju tie ampulky, tak poviem, ze chcem tu mensiu davku, lebo na zaciatku sa ma pytala ci chcem intenzivnu kuru a ja som nevedela co to je, tak som povedala, ze hej a to tie ampulky mam 2x za den a stoja 30 e a caj 21 a o tyzden mi uz dojdu suchare aj vlaknina a zasa ak by mi chcela dat tie ampulky tak zasa 50 e no uz sa ozvem, ze nechcem uz tu intenzivnu kuru vsak.50 e tyzdenne to je neskutocne vela a este aj stravu extra kupovat ...cela moja materska na to pojde, to sa mi nepaci...,ale dnes sa ma vobec nepytala, ci to chcem napisala mi to a musela som kupit. Ale o tyzden sa ozvem, ze som.na materskej s 2 detmi nemozem na.to 200 e mesacne minut, nech mi daju nieco lacnejsie. Drzim ti palce a daj vediet ako si dopadla ✊

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam spravne, je to o dohode. Mam o 1,26 kg tuku menej, vodu zadrzanu viac (kvoli menzesu). ☹ Kupila som si fibroki susienky, tabletky ani ampule mi teraz nedala, nam este par kusov opuntie z predposlednej kontroly. Narazovku mi dala jahodovu. Z 12,5 kg prebytocneho tuku mam este nieco cez 5 kil. Uvidime co to dalej povie...

emiliam
2. máj 2017

@fineta vsak to je super nie? Tuk ti isiel dolu a voda je len kvoli menzesu takze super a este si.ani nemusela.vela platit. Tak fajn ci mas.z.toho zly pocit?

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam isla som tam uplne rozhasena a teraz som kludnejsia. Videla som na vahe vacsie cislo a netusila, ze tuky isli dolu. Platila som 12 €, zobrala som si na skusku 1 ks pudingu. Pokracujeme dalej, kontrola za tyzden v utorok.

emiliam
2. máj 2017

@fineta no vidis to je super niekedy nie je dolezita len.vaha ale aj meranie. A aky mas ciel 66kg? Dufam ani ja nebudem platit kazdy tyzden 50 eur...

fineta
autor
2. máj 2017

@emiliam Ano, 65 - 66 kil je sen. Menej uz nie. Kiezby sa mi to podari! Nebudes platit, dohodni sa s nimi, povedz im otvorene svoju predstavu a limity..