Nízkosacharidová diéta

isabel11163
7. apr 2014

Ahojte baby nemáte niekto skúsenosti s touto diétou ? ja by som ju chcela skúsiť.nepridá sa niektorá ? chcela by som to len tak na 2-3 mesiace schudnúť nejakých pár kg získať nejakú disciplínu a potom pekne prejsť na vyvážené zdravé stravovanie 🙂 aspoň by bola motivácia tých pár zhodených kg 🙂

hors
5. mar 2017

@palomablanca tak vas by som potrebovala mat doma 😀

palomablanca
5. mar 2017

@hors prečo?🙄

pullower
5. mar 2017

minule som sedel v cakarni u lekara a tak ma zaujalo ze z 10 ludi malo 7 nadvahu

22beba
5. mar 2017

@monikapalo rada by som ti dala len ja som bola vtedy pn a jedla som ozaj len zeleninu maso vajcia ryby a tak dookola ... bolo to skoro pred rokom a ked som prestala postupne to začínam naberať spať :-/ takže ja tvojou inšpiráciou určite nebudem ☹ drž sa 🙂

hors
5. mar 2017

@palomablanca 😀 aby ste mi pomahala ako vyradit cukor

tinkamt
5. mar 2017

@palomablanca prosim Ta,ja potrebujem 30 kg dole a postrazit si cukor trocha,velmi.pekne Ta prosim o inspiraciu,co vlastne jedavas,aby som sa aj ja pohla s tou vahou...

pullower
5. mar 2017

vajcia, cottage, tvaroh, ryby, maso, ovocie, zelenina, sardinky, orechy, mozzarella

tinkamt
5. mar 2017

@pullower 👍😉 diky

pullower
5. mar 2017

@tinkamt nemas zaco

sinka11
5. mar 2017

@dvojickychalani ahoj ja by som mala zaujem

ivetafaberova
17. jún 2017

@22beba Ahoj, ktora diabetologicka ti odporucila nizkosacharidovu dietu?

alianka33
14. jan 2018

Ahoj kočky, skúsim obnoviť tému. Skúsili ste túto diétu? Podarilo sa Vám vďaka nej schudnúť? Ak áno, aké percento z pôvodnej váhy a za aký čas? Vďakaaaaa

monikapalo
14. jan 2018

@alianka33 pokúšala som sa.... vydržala som týždeň. Možno keby som mala nad sebou dohľad..... Proste neviem ako na to.

sasyk
24. jan 2018

Ahojte, pridavam sa k téme. Nizkosacharidove stravovanie som si vybrala, lebo mi to prišlo ako najvhodnejší spôsob schudnutia pre mna samotnu. Bol to dôvod na vylucenie sladkosti a ostatné sacharidove jedla ma iba nafukovali. Stravujem sa takto asi 4.tyzden, no zatial ani gram dole nezisiel, o centimetroch ani nehovoriac. túžim schudnut 5kg, tak mam teraz dilemu,ci to co robim,robim správne. Uz dlhodobo cvicim 3x do tyzdna. Moj momentalny jedalnicek vyzera asi takto...doobeda ak citim hlad, tak si dam tvaroh alebo grecky jogurt s bobulovym ovocim,pripadne hrst mandli, obed mäso, ryby, so zeleninovou prilohou,vecera okolo 17.00 syry,vajcia, slanina,zelenina. Vzdy sa snažím aby bolo jedlo výdatne a nadlho ma zasytilo. Hlad citim len málokedy. Toto stravovanie mi naozaj vyhovuje, jedinu nevyhodu to teda zatiaľ má, ze nechudnem. Ale idem ďalej, snad sa to rozbehne. Ak mate podobnu skúsenost alebo nejaku fintu ako to naštartovať, sem s nimi 😉

bibaryba
24. jan 2018

@dvojickychalani ja by som mala zaujem

dorotelka
24. jan 2018

@bibaryba ona uz nema aktivny ucet o

alianka33
24. jan 2018

@sasyk skús znížiť kaloricky príjem. Možno ješ priveľa tukov

stierankova
31. jan 2018

Ja som zacala 8.1., dnes je 31.1. A zatial dole 6kg, v pase 14 cm, takze som spokojna a drzim dalej ;)

momof3
31. jan 2018

@sasyk na 200% ješ malo kalórii . Telo mas v metabolickom deficite. Nwsxhudnes takto nic. Podla toho co pises neješ viac ako 1000!kalorii. Potrebujes raz tolko. Potom sa telo naštartuje

berginkan
31. jan 2018

@sasyk presne. Jes malo a vela sacharidov oproti bielko

milka0209
31. jan 2018

@palomablanca môžte mi poradiť v čom spočíva táto dieťa čo môžem a nemôžem papať ďakujem

berginkan
31. jan 2018

@milka0209 guugli. Je tam toho namraky. Daj si sacharidova jedalnicek a mas

berginkan
31. jan 2018

https://blog.kaloricketabulky.cz/2016/07/nizkos... A len dodam ze bacha. Ako kazda dieta sa nesmie drzat dlho, treba opatrne a nie vzdy je to aj zdravotne ok. Ja iz by som do nej nesla

lubka474
31. jan 2018

@stierankova a povedz mi prosim kolko a co jes? To je uzasny vysledok. Ja sa pokisam vylucit z jedalnicka pecivo a samozrejme sladke......

palomablanca
31. jan 2018

@milka0209 jasne...spočíva to v tom, že znižujete príjem sacharidov na cca 5% z celkového príjmu živín = 20 g tkz. "net carbs" ( = sacharidy - vláknina a alkoholy cukru). Bielkovín treba jesť tak primerane - 20% a zvyšok - 75% tvoria zdravé tuky. Nejedná sa o rýchlu a krátkodobú diétu, takéto stravovanie treba dodržiavať dlhodobo a to samozrejme nemusí každému vyhovovať. Je to na dlhú debatu, že čo môžete a čo nemôžete jesť, len v skratke: nemôžete ovocie okrem citrónu, malín, jahôd a černíc - aj tých len málo, nemôžete múku, zemiaky, ryžu, cestoviny, chlieb, pečivo, škrobovú zeleninu, mlieko, cukor a takmer všetky formy sladidiel...okrem erytritolu a stévie. Rada poradím v maili ale musíte byť odhodlaná držať sa tejto životosprávy dlhodobo.

berginkan
1. feb 2018

@palomablanca preco to radite, ked to nie je zdravotne ok? Nachvilu dobre ale dlhodobo? Viete ze sa tym dodrbavaju oblicky, zaludok a podobne?

palomablanca
1. feb 2018

@berginkan prečo tvrdíte, že to nie je zdravotne ok? Vyskúšali ste to? Radili ste sa s odborníkmi na nizkosacharidovú diétu? Alebo ste to len "niekde" počuli? Ja sa o tejto životospráve učím každý deň už asi rok, informujem sa, čítam, sledujem videá - filmy. Žiaľ, na SK sa veľa o tejto diéte nevie - ak vôbec, ale inde vo svete má svojich zástancov a nie je ich vôbec málo! Tí, kt vedia po anglicky si o tom vedia nájsť strašne veľa informácií - od expertov, lekárov. Ľudia ju držia aj celé roky, dá sa to. Hlavne keď si človek všíma ako dobre sa pri tom cíti. Ja som obézna od malička, nikdy som nedokázala dlhodobo držiať žiadnu diétu, najviac možno 6 mesiacov, keď som si všetko, aj kúsok papriky vážila a denne si chystala do práce 5 krabičiek jedla - niečo na raňajky, desiatu - musela byť, veď máme!? jesť každé 3 hodiny....obed, olovrant...atď. Po pol roku ma to nebavilo, bola som unavená od každodenného chystania si jedla. A hlavne...nikdy som sa necítila spokojná, vždy som si musela dávať pozor na to aby som si náhodou! nedala niečo malé sladké....kúsok pizze........lebo ja jednoducho milujem jedlo....Odkedy robím keto diétu, hlad jednoducho zmizol....jem 2x denne, a v živote! som sa takto dobre po psychickej stránke necítila...konečne nemyslím na to čo budem obedovať alebo večerať a čo si dám zajtra a pozajtra....nemusíte mi veriť, ani sa tu nesnažím nikomu nič radiť, nie som lekár, milka0209 sa ma pýtala na jedálniček a ja som jej odpísala, že jej poradím - bola by som ju odporúčila na zdroje, kde si to môže naštudovať a sama sa rozhodnúť či do toho ide alebo nie. Na fóre si píšeme o sv názoroch, na to hádam právo mám. Tak isto máte právo aj Vy na Váš názor - že je to zlá diéta. Je to Váš názor. Len mi prosím verte, že áno, mám o tom niečo naštudované, učím sa o tom každý deň. Za mňa hovorí - 40kg, nadobudnuté sebavedomie, prestali mi opuchať nohy, znížila sa mi hladina cukru v krvi á hladina triglyceridov. Stane sa, že poruším diétu - oslava , slabá chvíľa, ochutnávka niečoho zaujímavého. Stalo sa to za ten rok viac krát, ale zatiaľ som sa vždy vrátila k diéte a neľutujem. Dá sa to, aj dlhodobo. Existujú esenciálne aminokyseliny a tuky ale esenciálne sacharidy neexistujú....potrebujeme akurát tak listovú zeleninu, kvôli enzýmom a vitamínom, škroby a cukry k životu nepotrebujeme.

palomablanca
1. feb 2018

@berginkan a ešte taká drobnosť ...nízkosacharidová diéta podľa vedcov pomáha aj pri liečbe cukrovky, rakoviny, demencie alebo alzheimeru....nebudem sem dávať linky ,skúste to dať do googlu koľko referencií sa Vám k tomu objaví....po anglicky....tak asi také zlé to nebude 😉😀

berginkan
1. feb 2018

@palomablanca vyssie som pisala, ze mam skusenosti a zial ja som zivym prikladom ze to nie je zdrave. Ako kazda dieta. Je o tom kopu studii, kedze to bol hit tak 2r dozadu uz sa o tom vie viac...nastastie

A len drobnost. Dobry a zdravy ubytok vahy uz nemusi byt kontrolovany a nenastane jojo efekt. Mozete zit normalne a nepriberiete. A druhu spravu je zbytocne rozvadzat. Chory clovek ma uplne ine spravanie tela. A hlavne, ja nehovorim ze clovek potrebuje skroby a cukry. Hovorim ze tato dieta sa dlhodobo drzat nema.

palomablanca
1. feb 2018

@berginkan možno by bolo dobré keby ste napísali ako ste tú diétu dodržiavali Vy a aké zdravotné problémy ste neskôr mali