Oddelená strava

johaninka
21. júl 2014

Ahojky všetci čo ste zavítali do mojej diskusie, budem rada ak sa aj zapojíte. 😀 Viem že diskusii na tuto temu je veľa, ale vačšinou sú už neaktívne, preto som sa rozhodla jednu rozbehnúť 😝 Oddelenu stravu som držala asi cca 10 rokov dozadu, pekne som schudla, a dlho aj udržala, ale prve a druhe tehotenstvo mi lepili pomaly kilo za kilom a teraz sa idem pustiť do chudnutia znova. Je síce leto a to vačšinou nik nedrží diety ale prečo nie? Na pultoch je široka ponuka zeleninky a ovocia a v takom teple menej chutí a potom sa to skôr snaď 😅 odrazí na klesaní váhy.
Oddelenu stravu držím podľa Horeckej, alebo Kořinkovej. čiže princíp veľmi jednoduchý:

Živočíšna skupina: mlieko, syry (nízkotučné), tvaroh, jogurt (biely), vajcia, mäso
- Rastlinná skupina: chlieb, pečivo (tmavé), strukoviny, zemiaky, ryža, múka, sója, cestoviny (bezvaječné), vločky, sója, múka, med
- Zelenina
- Ovocie
- Neutrálne sú orechy, mandle, kakao, soľ, pochutiny a káva

Základné pravidlá pri dodrživaní delenej stravy sú:

- Rastlinná a živočíšna skupina sa nesmie kombinovať.
- Potraviny zo živočíšnej skupiny môžeme kombinovať len so zeleninou.
- Potraviny rastlinnej skupiny môžeme kombinovať so zeleninou alebo s ovocím(nikdy nie súčasne)
- Ovocie so zeleninou sa nesmie kombinovať.
- Potraviny s neutrálnej skupiny, môžeme kombinovať so všetkým. V živočíšnej skor menej v rastlinej akekoľvek množstvo.

Budem rada aj pridáte aj nejaké nové odskúšane receptíky ja sa budem snažiť tu hádzať moje výtvory.

johaninka
autor
24. júl 2014

A tu aj recept 😝 :

Bolonské špagety s tofu 😀

Suroviny na 4 porcie:

* 1 balíček špagety
* 400 g paradajka
* 2 ks lahôdkové tofu
* 2 ks cibuľa
* 1 ks mrkva
* 5 strúčikov cesnak
* 0,4 dl olej
* 1 ks bujón
* trochu paradajkové pyré
* 4 ks bobkový list
* trochu sušená bazalka
* trochu tymián
* trochu oregano
* trochu muškátový orech mletý
* trochu cukor
* olivový olej
* podľa chuti soľ

johaninka
autor
24. júl 2014

Vždy som mala problém čo si dám na chlieb, keď mám ratlinny deň, ramu a podobné veci nejem a maslo zase nemože byť s chlebom...nuž našla som dokonca ja vynikajúca na špagety 🙂 😉 😝 😲 😎

johaninka
autor
24. júl 2014
johaninka
autor
25. júl 2014

Baby čo chudnete spolu so mnou aký ste si dali deň????? Dajte nejaky zaujmavý tip 😝

johaninka
autor
27. júl 2014

@bullinka
@petulos
@bronia13
@kukuc2
@slavicek5
@actimela
čafte babenky, po tyždni hlásim -1 kg, dnes rastlinno - zeleninový deň. Balím ideme na tyždňovú dovolenku, dúfam, že me nezlákajú nejaké dobrotky a z dovolenky bude dalších -1kg...Ako ste váhovo na tom vy????? už nejaké úbytky???? Nik tu už nepíše Babenky čo ste to vzdali????

johaninka
autor
27. júl 2014

Hmmmmmmmmmmm našla som chutný recept...mňam, 😝

Prísady:

300g celozrnné rezance, 1 pór, 100g mrazeného hrášku, 100g mrazenej kukurice, 1-2 mrkvy, 2 PL oleja, tofu.
ja mám mrkvičku a hrášok v záhradke 😝, a miesto póru dám cibuľku

Postup prípravy:

Na oleji speníme na kolieska nakrájaný pór, pridáme pokrájanú mrkvu a opražíme. Pridáme kukuricu a hrášok (premyté vodou) a prilejeme trochu vody. Podusíme pod pokrievkou na miernom plameni. Nakrájame si tofu. Cestoviny uvaríme podľa návodu. Na tainer servírujeme cestoviny so zmesou teplej zeleniny a tofu.

bullinka
27. júl 2014

@johaninka nie, nie hoci ja som v piatok zhrešila pizzou, no nedalo sa odolať. U mňa žiadna vahova zmena. Asi budem musiet pridať nejaký ten pohyb.

johaninka
autor
27. júl 2014

@bullinka Veď toto ten pohyb, mam pocit že ho mam cez deňb dosť ale cvičiť sa mi nechce chodiť som lenivá....možno by to išlo lepšie 🙄

bronia13
27. júl 2014

@johaninka no ja sa priznavam ze som este nezacala, musim najst tie knizky (akurat sme sa prstahovali tak stale vybalujem) tak ich musim najst a zacat bo moja vaha stupa hore a nie dole 😝 😀 tk to je super ze kg dole, to aj ja by som brala

actimela
28. júl 2014

@johaninka ja robim na 4zmeny,takze sa k netu dostanem za casu na cas-u mna -2kg,zatial ...

kukuc2
28. júl 2014

@johaninka ja som momentalne na dovolenke takze jasne ze chudnutie je na poslednej rade ale ked sa vratim zacinam.

karpina
28. júl 2014

ahojte, ked mam chut na mlsku v živočišny den, do bieleho jogurtu si rozdrvim jednu tabletu sladidla, asi pol kl kakaa rozmiešam a mňam, ked do toho pridam 1 kvapku vanilkovej esencie, je to ako kakaovy miláčik 🙂

alebo rozmixujem tvaroh s trochou mlieka, mixujem a dolievam mlieko, podla potreby, kazdy tvaroh je inak šťavnatý. osladim vhodnym sladidlom, môzete fruktoza, med, umele sladidlo a pod. toto rozliat do misiek, na vrch poliať rozmiešaným kakaom s horucou vodou a sladidlom, ktore vam vyhovuje. taká hustejšia omácka, potom uz len chodit do chladnicky pre misky 🙂

karpina
28. júl 2014

toto je tabulka o deleni, z poslednej knihy L. Korinkovej, nazov knihy 199 otazek a odpovedi.

johaninka
autor
1. aug 2014

Fuha a je po dovolenke ani neviem ako rýchlo to ubehlo 😝 výsledky....+1kg, to sa celkom dá 😀 nuž tak som doma a pokračujm chudnutí ako vy babenky 😎

johaninka
autor
1. aug 2014

@actimela Parada actimela 😝 len tak ďalej

johaninka
autor
1. aug 2014

Babenky leto na chudnutie je najlepšie podľa mňa nechutí tak ako v zime...musím však pridať pohyb 😀 nech sa ten leňoch vo mne prebudí

bronia13
1. aug 2014

dievcata uz musim zacat aj ja s touto dietou ale ked nam akurat sef kupil obed a firma zrzlinu a potom dietuj do kelu tam....musim najst tie knizky co mam doma vyze 10 rokov a mrknut sa co nakupit a skusit to, len sa chcem spyat jete ked ste hladne alebo ako, lebo ja ak nejem zo 2-3 hodiny tak som potom hladana a neviem ci mam jest ci to vydrzat, za posledny mesiac som pribrala 5kg!!! 😒 😠

bronia13
1. aug 2014

takze ked mate rastliny den co si mozem dat na chleb? a ked je mesovy tak chcleba sa nesmie?????

nikusiknika
1. aug 2014

Ahojte ženy..funguje to tu??? ja som 3 mesiace po porode a zacinam s tymto chudnutim.....len ci si zvkynem :(

karpina
2. aug 2014

po troch sacharidových (chlebových dňoch) si dnes dám mäsový deň. Ráno začnem kávou s mliekom, dam si plátky šunky a syra nakrájané paradajky paprika a kaleráb. Na desiatu si dám kefír dobre vychladený, robím si vlastný, zohnala som si kefírové zrná. Na obed si udusím v obrovskej panvici s pokrievkou, rôznu zeleninu (cukinu, mrkvu, cibulu, zelenu fazulku, karfiol, cesnak, huby a pod. čo domácnosť dá) trochu ochutim solou, alebo vegetou, bylinky, pokvapkam oliv.olejom, hodim na to bud kusky kuraťa, alebo rebro... a nechám dusit do mäkka. Upečiem si orechový koláč. http://www.labuznik.cz/recept/petiminutovy-kola..., namiesto cukru, osladit medom a pod. podla chuti. Olovrant asi hemendex, s nejakým šalatikom. na večeru asi naplním papriky syrom, kúsok anglickej slaninky, alebo šunky, dám zapiecť a večer pôjdem spať prejedená. Inak, nezvyknem plánovať takto do detailu kompletný denný jedálniček, väčšinou sa riadim tým, na čo mám chuť. Plánujem len tak zhruba, kvôli nákupu. To len aby ste mali predstavu, ako by asi mohol vyzerať mäsový - bielkovinový deň. Tak prajem dobré nápady v kuchyni a rýchlo ubúdajúce kilá 😅

petulos
2. aug 2014

@bronia13 ja si dávam na chlieb nejaku rastlinnu nátierku od alfa bio (mexická, francúzska, ...) alebo takú zeleninovú nátierku, prikladám foto, trochu reklamy... inak sa vo všeobecnosti pečivu vyhýbam, na raňajky si dávam len ovocné šaláty (ovocie rôzneho druhu, mleté orechy, semienka, med, škorica, niekedy pridám špaldové/pšenové/pohánkové pukance alebo varené pšeno). Ked ješ mäso, chleba nemôžeš.

johaninka
autor
2. aug 2014

Baby a ešte recept na rýžu, čo dnes mám čistiaci deň
potrebujeme:
olej
cibuľku
cesnak
kari korenie
kurkuma
rýžu

postup:
Na oleji popražím cibuľku a nakoniec dám 2 prelisované cesnaky ale pozor len chviľočku lebo hneď sa spraží. vo vačšom hrnčeku si odmeram rýžu a tošku popražím, prídam 1 a trištvrte vody toho hrnčeka. lyžička soli a hlavne trochu kurkumi a kari, bez nich si rýžu neviem ani predstaviť. Kurkuma dodá žltu farbu a kari super chuť.
Zeleninku len uvarím v zeleninovom vývare a pridám do rýže. 😝 ak sa niekto rozhodne pre takýto čistiaci deň, tak držím palce dá sa to bez problémou vydržať.

johaninka
autor
2. aug 2014

@petulos tak tuto som ešte nevidela, kde sa da kupiť? Ja tiež obľubujem natierky od Alfy, užasne najma francúzka.

petulos
2. aug 2014

@johaninka v jednote

johaninka
autor
3. aug 2014

@karpina Čo je to "kefirove zrná"

johaninka
autor
3. aug 2014

Dnes máme opekačku tak som si dala živočíšny deň, po včerajšom očistnom dni mam to dovolenkove kilo dole tak som rada 😎
rano som si dala vajičko, syr šunka a veľa veľa zeleninky.
olovrant asi len káva s mliekom
obed opekačka, nejaka klobaska, skusim najsť malotukovú 😝 a veľa veľa zeleninky a večera asi kefir

rozmyšlala som že sa dam na cvičenie s Jilian 30 dňovku...kto by sa pridal???????? 😕 😝 😲 Od pondelka....dnes som si ráno bola zabehať...to aby mi ta klobaska lepšie travila 😝

johaninka
autor
3. aug 2014

@bronia13 Ja jedavam ranajky, desiata obed olovrant večera...takže asi každe 3 hodiny, ale keďže je to tak často su to male porcie....roky som jedavala len 3x denne a to mi kila len pridalo 😝

karpina
3. aug 2014

@johaninka kefirove zrna - tibetská huba, sa daju zohnat bez obtiaži, ci kupit, alebo ludia si ich daruju, mnozia sa dost rychlo.. http://www.mojezdravie.sk/tibetska-kefirova-hub...

johaninka
autor
3. aug 2014

jaj aha tak už viem, to je huba ja som nechapala že zrná 😀

johaninka
autor
3. aug 2014

Vyzera to ako bryndzove halušky 😀 😀 😀