Po dvoch mesiacoch som prestala chudnúť

mya19
30. mar 2015

Ahojte. V januári som sa dala na zdravé stravovanie + 2 x do týždňa som začala cvičiť. Spočiatku mi každý týždeň šla váha dole cca 0,7 - 1 kg. Teraz už 4.týždeň som na tej istej váhe, vždy +/- 0,7 kg. Raňajkujem ovsené vločky s tvarohom+ roztlačený banán, kokos alebo obdobné "kašičky", nedesiatujem, lebo som od raňajok dosť sýta a obed mávam cca o 11,00 hod. Na obed mám mäso so zeleninou, alebo ryža so zeleninou, vývar bez cestovín... Olovrant zväčša orechy, káva, alebo dojem zvyšok obeda (zeleninový šalát s mäsom). Večera polievka zeleninová alebo strukovinová, zeleninový šalát, syr, šunka, mozzarella, cottage syr, tuniak.... Občas si dám jeden koláčik, ale aj alkohol keďže každý víkend niekto oslavuje :( marec máme plný osláv. Chlieb nejem (ten si dám raz za 2-3 týdne). Jem to čo som jedla od začiatku "chudnutia", ale váha už nejde dole. Od januára som schudla cca 6 - 7 kg, ale chcem sa dostať na váhu ktorú som mala pred pár rokmi. Viete mi poradiť v čom robím chybu? Je pravda aj že jem menej a málokedy - skoro vôbec nejem 5x denne. Raňajkujem, obedujem, olovrantujem a večeriam. Dva týždne dozadu som začala cvičiť 3x do týždňa. Ďakujem za rady 🙂

ivanya
30. mar 2015

@mya19 Tym, ze cvicis spevnuje sa ti svalova hmota, ktora vazi viacej ako tuk, takze ten ubytok na vahe uz nebude taky viditelny. Ja som cvicila rok 2-3x tyzdenne a na vahe islo dolu cca 5 kg 🙂 Zato na konfekcnej velkosti - z triciek L-XL momentalne nosim S-M a nohavice z velkosti 42-44 teraz 40 🙂
Hlavne vydrz, velmi dobry mas aj jedalnicek + ze si zaradila aj cvicenie, super 🙂

ivanya
30. mar 2015

@mya19 A este doplnim, vela vody - 2,5 l denne a obcas si daj po cviceni proteinovu tycinku/napoj

timea7
30. mar 2015

@mya19 môže to byť aj tým, že ješ málo a podľa toho, čo píšeš, mi to pripadá ako najpravdepodobnejšie. Niektorý organizmus takto reaguje. Merala si sa? Niekedy kg nejdú dolu, ale idú cm, čo je lepšie, aj ked to človeka demotivuje. Mrkni na stránku www.chudnutie-ako.sk, zistíš, že paradoxne sa chudnutie môže rozbehnúť, ak príjem navýšiš. Inak tým, že ješ málo a nie 5x denne si spomaluješ metabolizmus.

mya19
autor
31. mar 2015

@ivanya Pijem veľa vody... hádam postupne začnem opäť chudnúť. Ďakujem

mya19
autor
31. mar 2015

@timea7 Práve tú chybu som spravila, že som sa neodmerala, ale na veciach cítim, že som zhodila, lebo oblečiem nohavice ktoré kedysi na mne šli prasknúť 🙂 Úbytok vidím najmä na tričkách a košielach - v brušnej časti sú mi voľné. Ďakujem za stránku, idem na ňu pozrieť 🙂

timea7
31. mar 2015

@mya19 keď ti ubúdajú cm, chudneš správne, v podstate je každému fuk, koľko máš kg, opticky však vnímajú, či si štíhla alebo nie. Ale myslím si, že naozaj prijímaš málo živín a organizmus sa snaží šetriť, preto kg nejdú dolu.

bandura
8. apr 2015

@mya19 vaha sa na urcity cas moze zastavit ale potom treba len vydrzat a musi sa pohnut smerom dole ak vydrzis...ako si na tom dnes?

mya19
autor
8. apr 2015

@bandura Veru asi to tak bude, cca - 1 kg dole. A to je už po sviatkoch. Koncom minulého týždňa šla ručička smerom nadol 🙂

ivuska027
8. apr 2015

no ja som stala dva mesiace, ani sa to nepohlo, bola som zufala, ale znova sa to rozbehlo, ten organizmus si musi zvyknut, alebo ta proste trosku potrapit, len musis vytrvat 😉 Skus si pridat nejake kardio, bicykel, korcule, beh- uz je pekne 🙂

hlaura
8. apr 2015

podľa mňa chyba je aj v tom, že sa vážiš každý týždeň. raz mesačne stačí. šak ber to, že pred menštruáciou si zavodnená, nafúknutá, máš chute atď. čo tiež pridá na váhe.
váž sa iba raz, rýchlo si teraz zmeraj cm a uvidíš o mesiac.
častým vážením sa iba psychicky týraš a podvedome blokuješ.
tiež by som pridala viac jedla, alebo aspoň častejšie. nezabudni, že aj po cvičení musíš dopriať telu jedlo!
cvičenie je fajn, no ideálne by bolo ak by si to stíhala aspoň 3x do týždňa. a zvyšuj intenzitu, po istom čase si telo zvykne na danú zátaž a neberie to ako spaľovanie.
veľa šťastia 🙂