Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Podarilo sa vám schudnúť po vysadení kortikosteroidov?

29. jan 2021

Dobrý večer podarilo sa Vám úplne schudnúť po výsadeni týchto liekov? Ako sa Vám podarilo schudnúť?

kaki3
29. jan 2021

Ked ich vysadis uplne tak to ide pomaly aj same, kamaratka to tak mala. Ale ak beries aj nizke davky, tak nejake tie kila dolu zidu, ale nejake ostanu :/

hivanik
29. jan 2021

Poznám pani čo pi vyradení prednisonu zhodila 8kg...bolo to odvodnenym zadržiavanej vody v tele

lilyianka
29. jan 2021

Ja som mala šťastie, že po vysadeni Medrolu som "schudla " co som nabrala. Čiže som na váhe ako predtým, avšak sú ženy, ktorým sa to vraj nepodarí

lucik90
30. jan 2021

Na moju normálnu hmotnosť som sa dostala po pár mesiacoch a to som ani nedržala žiadnu diétu. Jednoducho mi nechutilo jesť tak, ako keď som užívala prednison. Ale z tváre to bolo horšie, asi po roku som vyzerala znova tak ako predtým. Ale ja som mala silnú dávku 60 mg prednisonu denne.

veronikatiki
26. apr 2021

@lucik90 dobry den...rok mi uz vysdzaju prednison a furt sa nedari zacali z 60mg napuchla som jak balon podarilo sa znizit na5mg no zakrvacali mi pluca dali naspat na 40 mg pomaly sme zisli na15 mg a chytila som covid a zapal pluc dali mi az 100mg polka solumedrol v infuziach a polka prednison v tabletkach....napuchla som extre odvtedy sme zisli na 12,5 mg ale brutal nepusta z puchbutia a to mam este intoleranciu na solumedrol...liecia ma aj biochemickou liecbou podavane spolu zo solumedrolom...este len od toho puchnem niekedy nevydim na oci uz mam 17kg navyse jetoto normalne preboha?a tedaak mi ho nebudu moct vysadit tak uz navzdy ostanem takato ze? dakujem

lucik90
26. apr 2021

@veronikatiki ja som začala chudnúť hneď ako sa mi znižovala dávka, ale postupne, nie naraz. Držím palce, aby sa vám polepšilo. Je to strašné na psychiku, keď sa človek pozrie do zrkadla a nespoznáva svoju tvár. Ja mám ulceróznu kolitídu a prednison mi vtedy veľmi pomohol. Predtým ako mi ho nasadili, tak som mala krvavé hnačky aj 20x denne. Takže vyplatí sa pretrpieť tie vedľajšie účinky prednisonu... Teraz som uz niekoľko rokov takmer bez príznakov 🙂

lucik90
26. apr 2021

@veronikatiki A zbytočne sa teraz budete trápiť kilami navyše. Treba sa zamerať na svoje zdravie, samozrejme dávať pozor na ďalšie priberanie... a potom, keď sa vám zlepší zdravotný stav a budú vám znižovať dávku, určite schudnete 😉

tanika
Dnes o 09:22

@veronikatiki
@lucik90 môžem sa vás spýtať súvislosti covid mierny zapal pluc . Nasadené atb fromilif UNI raz denne a k tomu 2o mg prednisonu ráno o týždeň bil kontrolný rtg pluc videla zlepšenie tak na 5 dni na 15 mg a potom už mám dať 10 mg do 28.6.
Idem na Kont.rtg a že sa uvidí ako budem a vo rtg len ja som teraz na 15 mg a som zadychana . No a cítim že sa mi neda z plných pluc nadýchnuť . A ešte kašlem trocha . Je to normálne . Ako ste sa z toho dostala po covid ? Koľko to trvala však mám obavu ako bude ? Ďakujem