Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Potrebujem zmenu

manchester1987
27. nov 2014

Ja to tu tak rychlo napisem idem chudnut lebo moje zdravie je na tom co raz horsie...mam okolo 103 kg pri 175 cm vyske takze obezita ....idem zacat cvicit jillian mitchels a nakupit tonu zeleniny a ovsenych vlociek ....moje zdravie nie je na to bohvie ako a k doktorovi sa mi pravdu povedat nechce mam hemeroidy aspon dufam ze len to a nic horsie idem jest len varenu zeleninu a ovsene vlocky a biely jogurt snad pomoze idem si kupit hned aj capiky ...vypadavuju mi dost vlasy takze aj vitaminy na vlasy ....a hlavne zacat cvicit musim dat dole vahu aspon na 65 kg lebo chceme aj druhe baby ale nie takato tlsta. no len som sa potrebovala zdoverit ale ked ma niekto podobnu vahu a rozhodol sa cvicit mozeme si pisat.....

sissy27
27. nov 2014

@manchester1987 no ideš na to úplne zle... lebo pri tom stravovaní, na aké sa chystáš, síce schudneš, ale stratíš aj to dôležité pre normálne fungovanie... proste hladovka... chvíľu to vydržíš, schudneš, ok, a o chvíľu priberieš späť, ale nie na 103kg, ale na 113kg... takže radšej pekne choď k lekárovi na preventívku, nech ti spraví krvný obraz a ďalšie vyšetrenia a pošle ťa k dietológovi, aby si mohla zdravo chudnúť... ale až si chceš len dobabrať zdravie, tak sa drž pôvodného plánu...

bonaqa2013
27. nov 2014

S tým chudnutím pomaly. Píšeš o zmene jedálnička, ale nikde tu nevidím viac pohybu. na začiatok sú dobré aj prechádzky, aspoň 30 min denne. Super je aj plávanie, a cvičiť možeš aj doma podľa hudby. Vyber si svoju obľúbenú hudbu - lepšia je rytmická a cvič. Len to moc nepreháňaj. ak chceš schudnúť toľko kg, máš pred sebou prácu do leta....

imelia
27. nov 2014

Ahoj, ak Ti môžem poradiť, čítam tvoje plány na stravu. Neviem ako Ti to zdravotný stav dovolí, ale ak môžeš, pridaj do stravy chudé mäso (kuracie a morčacie prsia), ryžu a orechy (max. hrsť denne, najlepšie doobeda). Stravu si rozdeľ na každé 3 hoďky. Ryžu a vločky už po 15stej nedávaj. Posledné jedlo cca 1,5-2 hoďky pred spaním. A pohyb na začiatku rýchla chôdza a rýchla chôdza do kopca. Postupne pridávaj posilovacie cviky a pohyb, aký Ťa bude tešiť. Jillian Mitchels nepoznám, ale určite to veľmi pomôže. Držím palce 🙂

timi_timi
27. nov 2014

@manchester1987 s tými ovsenými vločkami opatrne, odvápňujú kosti pri častom jedení. 😖 Treba zmeniť štýl stravovania a začať sa hýbať. Ak pri tomto stravovaní a predsavzatí nevydržíš nastane jojo efekt. Išla by som na to skôr s rozumom a nie zhurta. 😵
Každopádne držím palce aby sa to podarilo a bola si spokojná so svojim telom. 😉

snapi
27. nov 2014

@manchester1987 super, že si sa odhodlala. To je základ 🙂. Ale ideš na to zle. Takto tvojmu ydraviu iba uškodíš, ak budeš jesť len to, čo si napísala v úvode. Vlasy ti budú padať ešte viac a budeš podvíživená a tak celkom pochybujem, že sa ti podarí otehotnieť...Ja mám podobnú váhu ako ty a začala som meniť životný štýl pred dvoma týždňami a ide to pomaličky, ale cítim sa oveľa lepšie. Určite si treba naštudovať nejaké veci o tom, čo by si mala jesť, ako a koľko a tiež sa rozhodnúť pre nejaký pohyb. Ak si zvyknutá hýbať sa, tak môžeš aj tú Jilian. Ak nie, tak neodporúčam. Ja som síce zvyknutá na pohyb, aktívne bicyklujem, ale Jilian mi dala celkom zabrať a len ma to frustrovalo...Skús prechádzky s paličkami, pridávaj na rýchlosti postupne. Prípadne aj stacionárny bicykel, mne robila dobre kalanetika. Chystám sa ju oprášiť 🙂.

katarinamarkova
27. nov 2014

@manchester1987 cele zle :(
ak chces schudnut na trvalo nie na rok, treba si zvolit stravu a zivotny styl, ktory si vies predstavit viest cely zivot nie rok dva tri....
- male porcie, jest castejsie, samozrejme ovocie, zelenina, ale aj maso a trosku prirodnych tukov....
- ziadne polotovary!
- ziadne blbe margariny, veto, rama atd.
- treba jest vsetko - s mierou
- pohyb, pohyb, pohyb!!!

lebo ano, takto schudnes, ale o par r. priberies omnoho viac.
pozor na tie ovsene vlocky . ako obohatenie stravy ok super, ale ako zaklad riadna blbost pri chudnuti - kopec sacharidov, Bvit. - lepsie na priberanie ako na chudnutie...to ze reklama hovori nieco ine, ok, predaj je predaj...
nedajboze ochutene, chrumkave, ci tycinky - nieeee
biely jogurt je super - ale pozor na nizkotucne jogurty 🙂 - casto su nizkotucne, ale zase plne skrobov na zahustenie, cukru atd. - takze viac skody ako osohu
treba najst jogurt co je cisto jogurtom 🙂

mawka
27. nov 2014

@manchester1987 ahoj, na uvodm drzim ti strasne palce 🙂 co sa tyka jilian, vyzera to jednoducho, ale uz v prvom leveli / ak ides cvicit 30 day shread/ je to dost velka zataz na kolena, clenky. takze radsej by som volila najskor chodzu ako ti radi @imelia - chodzu sviznu mas v podstate kardio, pri ktorom spalujes. navyse do kopca aj spevnujes a robis si kondicku. toto by som robila denne jeden cely mesiac. a az potom by som zacala s jilian. viem, o com hovorim. ja som jili zacala cvicit s 90 kilami a tu bolest kolien a clenkov nezelam nikomu. teraz je to uz ok. inak, boli casy, ked som mala 100 kg a schudla som kazdodenny m pohybom a upravou stravy. kazde dve hodiny, cukor prec, biela muka prec a vsetky tieto hnusoviny. za par tyzdnov som mala dole 13 kg a menila som komplet satnik. potom som dala dole este, ale uz to slo pomalsie a potom som otehotnela neplanovane, necakane, cez HAK. stale som presvedcena o tom, ze nielen preto, ze som plodna ako jablon, ale ze sa mi vtedy prebudilo telo k zivotu po schudnuti, ze zacalo dobre fungovat.
teraz cvicim s jill, v jedle som vyhodila bielu muku, sladke veci, cukor. pijem vodu, vela sa hybem. kazdy den chodim svizne pesi a kazdy jeden vecer cvicim jill aj ked mam svalovicu.

anuska74
27. nov 2014

Ja by som to v tomto prípade riešila s odborníkom zjavne si svoju váhu sama nezvládla, potrbuješ mať niekoho na kontrolu, kto ťa nastaví a aj bude kontrolovať, ako ti to ide.

manchester1987
autor
27. nov 2014

@sissy27
@katarinamarkova
@mawka
@timi_timi
@bonaqa2013
@imelia
@snapi dakujem za rady ja som to asi blbo napisala ale idem skusat cvicit ako ste pisali pohyb a vsade vidim ze jillian pomaha preto som napisala ju....a jedlo tym som myslela ze idem vyhodit smazene a jest varene a dusene alebo cerstve jedlo nechcem jest chleba ani sladke (boze teraz pred vianocami 🙂 ) a cistu vodu inak neviem ako to nastartovat mozno neskor to zmenim inak ten jedalnicek ale ako zacat jest zeleninu mi pripada ako najlepsi napad

mawka
27. nov 2014

@manchester1987 diety nefunguju. normalne ako pises, podus si kuracie masko, urobi si salat /bez tej nasej tradicnej cukor-ocot-voda zalievky/, ja si robim salat z tych malinkych fix produktov, poprskam kvalitnym olejom a pohodicka, ved to sa nepije na litre 🙂 a neobsahuje takmer ziadny cukor a niektore tu v nemecku vobec ziadny cukor. tak fungujem na tom. mam rada stavnate salaty. no a ryzu k tomu ale len hrstku. fakt kazde dve hodinky jedz po malych mnozstvach. aby si nieco mala v zaludku, aby si osalila mozog a aby ten vydal prikaz travit, travit, travit. nemozes paradoxne ostat hladna. byt hladna pri diete je najhorsi signal. ja som si od cukru uz odvykla. a ked mam nejaky zachvat na sladke, tak si kupim cokoladu kvalitnu s vysokym % kakaa. som uz v stadiu, kedy sa mi sladke aj hnusi. teraz mam tyzden uz pred nosom vianocne pecivo a za cely tyzden som si dala dve male linecke kolieska. velmi male. a to sa mi tu v robote na priborniku valaju keksy, cokolady, mandlove susienky, ryzove pufky v cokolade a nic. uz to so mnou nehne. ale zo zaciatku som mala abstaky. strasna bolest hlavy, tlakovo som sa citila na prd. proste biely cukor je droga jak slak. fakt si to clovek uvedomi, az ho neprijima.

snapi
27. nov 2014

@manchester1987 musíš si násjť cvičenie, aké bude vyhovovať tvojmu telu. Niekomu Jilian pomáha, inému nie...treba hľadieť na kopec vecí pri výbere pohybu a tiež pri skladne jedálnička., študuj študuj a skúúúúšaj 🙂. Ak by si potrebovala nejakú podporu, alebo spolucvičiteľku, tak sa ozvi do IP 🙂.

mawka
27. nov 2014

@snapi ano, napriklad niekto s jill dost schudne, ale svaly teda nic moc a ja sa po kazdom jej cvicenim citim taka nadupana vo svaloch a teda aj spevnuju. ja bojujem s pneumatikou. tej sa potrebujem zbavit. a vnutorne stehna. to ide najhorsie dole, fakt. krk, klucne kosti, hrudnik, zadok, chrbat, to ide pekne, to sa tvaruje, ale ten zvysok velmi slabo.

snapi
27. nov 2014

@mawka no skús tú kalanetiku. je to také, že to človeka nebaví...ale brucho a aj vnútorné stehná idú s ňou krásne dole...ja som ju dlhé roky necvičila, lebo ma to prestalo baviť, priberala som si...a teray chcem zase začať, len mám nejaké zdravotné problémy, tak musím počkať až sa to dorieši a budem môcť cvičiť....Jilian mne vyhovuje jednie preto, že je to krátke, stihla som to každý deň, ale musela som sa veľmi sústrediť na každý cvik, ak som ho chcela spraviť správne, aby to malo efekt a to som pri tom tempe akým cvičí a pri mojej nadváhe nestíhala ....

mawka
27. nov 2014

@snapi no to je to, ze by som sa pri nej nudila 🙂 ja potrebujem zase akciu. a tiez ta kalanetika ma cvicky, kde to brucho posilnujem. toto sa mi robi aj pri jil, ja ho posilnujem, ja si tie svaly brusne neskutocne citim, ale tuk tam ostava, resp. ide minimalne dole. a toto nechapem preco, ked sa aj stravujem v pohode. neviem, nejde mi to do hlavy.

snapi
27. nov 2014

@mawka no mne pri tej kalanetike zišlo brucho krásne a ani nebolo treba veľa cvičení. Neviem čím to môže byť. Ja mám tiež radšej také akčné veci, ale nestíham s tými kilami navyše...Takže ja len tú chôdzu s paličkami, turistiku, kalanetiku, bicykel teraz....o pár mesiacov aj tú Jilian dám 😀

mawka
27. nov 2014

@snapi sak vravim, tie kolena boleli ako svina. fuj. a bolo to tym, ze moja vaha mi uz zatazovala klby. teraz je to uz ok. a inak je zaujimave, ze ked mi obcas vypadlo cvicenie, ked som mala virozu alebo priedusky chytene, tak sa mi vaha drzala. vobec som nepribrala ani deko 🙂 ale ja aj tak cvicim, lebo ja uz nechcem byt pribrata 😀
to uz je taky strach a blby pocit, ze ked sa na to vykaslem, tak som to vzdala a kila pojdu hore.
ja uz chcem mat pekne nohy v peknych riflach a bez toho, aby sa mi brucho vyvalovalo z rifli 😀

snapi
27. nov 2014

@mawka je zaujímavé, že pre mňa to ako vyzerám nikdy nebola dostatočná motivácia. Motivácia prišla so zdravotnými problémami, kedy mi gynekológ (stalo sa mi to prvýkrát v živote u doktorov) po tom, ako ma prvýkrát videl povedal, že musím zmeniť životný štýl a schudnúť 🙂. veľmi mi to pomohlo uvedomiť si nejaké veci.
No a takej bolesti kolien by bolo fajn sa inak vyhnúť radšej 🙂

mawka
27. nov 2014

@snapi u mna je to pol na pol. jednak chcem dobre vyzerat a druha polovica su chrbat a kolena. mamka bola na vymene klbu a lekari jej hovorili, keby netrpela cely zivot nadvahou, nemusela by to absolvovat. a ja som si tak povedala, ze preboha fakt, toto ma caka? a musim povedat ze ano, uz po 5 kilach dole sa mi znacne ulavilo na kolenach a uz ma nebolievaju krize.

janushka
27. nov 2014

Jillian je skvela, urcite pomaha, ale je aj velmi namahava a to uz prvy level.
Jeden moj kolega sa mi smial, ze co za hlupost to cvicim. V presvedceni, ze ked hrava futbal a chodi do posilnovne toto musi byt pre neho hracka. Tak sme sa dohodli, aby to vyskusal a povedal mi, ze sa este neunavil tak za 30 min. Suhlasim s tebou, ze je nutne zmenit aj jedalnicek, ale mam pocit, ze do toho ides akosi bezhlavo. Ano, pecivo robi svoje, vysmazane robi svoje... ale si si ista, ze po dvoch dnoch nebudes uplne hotova? A zaroven Tvoje telo potrebuje aj energiu, aby fungovalo. Nemozes prestat radikalne prijimat potravu. Ja osobne nedokazem dietovat a moja mamina tiez nikdy nedietovala, ale kedze sme potrebovali zmenu zacali sme s (daj do googlu) "najedzte sa do stihlosti .pdf" od Antonie Macingovej. Mala som pocit, ze jem viac ako inokedy a naozaj to malo na nas obe aj na moje kolegine velky ucinok. V spolu spojeni s Jillian to bola pecka. Ale urcite si daj pozor na klby, v polke levelu som si musela kupit bandaz na koleno. Prajem ti vela uspechov, ale chod na to postupne, aby Ti ta nahla zmena v pohybe a v jedle nezastavila an zaciatku.

daduska132
1. dec 2014

Ahoj.. Je super ze si sa odhodlala z tvojho príspevku cítiť výzvu a rozhodnutie 🙂 ale pomaly ďalej zájdeš, presne ako ti to tu už písali 🙂 chudnutie je na dlhodobý proces a jojo efekt si ta nájde ci sa ti to bude páčiť alebo nie... A po ďalšie ak nebudeš spokojná ty a neuspokojí svoje chúťky na jedlo, ktorého máš teraz prehnane, dovedie ta to tak akurát ku nočnej prechádzke ku chladničke. Skus si prečítať niektorí z týchto článkov. Je tam popísané toho dosť o chudnuti aj zdravej strave a aj o myšlienkach http://www.dixo.sk/zmen-zivotny-styl/ 🙂 mne to pomohlo hlavne pochopiť prečo sú dôležité tuky cukry a najmä bielkoviny a hlavne ktoré v akom množstve 😉 a stravu si už tomu dokážeš prispôsobiť podľa vlastnej chutib🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli