Priberanie po pôrode. Ako schudnúť

lilithka26
11. aug 2010

Ahojte maminky 🙂 nenašla som diskusiu kde by bola rozoberaná táto konkrétna téma. Meriam 164cm a v keď som otehotnela mala som 73kg. V tehu som pribrala 10 kg čiže na 83. Po pôrode som sa nejako popri všetkom nestihla vážiť ale bola som ok, ešte som hovorila s mamou ako som pekne splasla, že ak ešte niečo pôjde dole, budem lepšia než pred tým. Ale nič nešlo dole, naopak keď mala malinka 6 mesiacov vaha bola86kg, teda ešte o 3kg viac ako na konci tehu. Že som si dopriala uznávam, nesnažila som sa nejako extra, sústredila som sa na malú. Ale tak som sa stravovala aj pred tým a nepriberala som takto. Teraz malinka ťahá 10 mesiac ja som sa len tak postavila na váhu a ukazuje 82, tj. -4 kg. Myslíte že to ešte pôjde dole? Máte podobné skúsenosti? Ako to že miesto chudnutia priberám a ako ste zhodili vy? Budem vďačná za každú odpoveď

michele11
11. aug 2010

Ahoj, ja mam presne ten isty problem, za cele tehotenstvo len + 9 kg a po porode sli najprv dole a potom som ich zase nabrala naspat. A este aj dve naviac. Inak, tiez som otehotnela so 73 kg. Teraz skusam obmedzovat vsetko sladke, zbytocne kaloricke, zacala som zase cvicit, ale kondicka je v haji, cize to ide pomaly 😠 . Nechcem sa hned vazit, aby som nebola sklamana, ale mozno uz nieco zo mna ubudlo. Inak, ak mozem otazocku, ako to berie manzel? Moj povedal, ze je to v poho, ze sa nemam stresovat a pojde to dole, ale viem, ze niekde v kutiku duse chce, aby som s tym nieco urobila a to hned.

lilithka26
autor
11. aug 2010

@michele11 ahoj, tak som rada ze v tom nie som sama 😔 . No ja som mala tiez obdobie, ze som kazdy vecer cvicila podla dvd pilates, drzala som dve nezmyselne diety, dokonca som sa pokusila o detoxikacnu hladovku. Ako vadna 🙂 Ale váha sa vzdy len zakolisala, pri pilatese mierne splaslo brucho, ale nic prevratne. A okrem toho som zistila ze venovat sa sama sebe popri malej nie je sranda. Mat predpisany jedalnicek, na ktorý treba dopredu nakupit a kazdy den si jedlo navarit pripravit 5x denne, to sa neda. Som rada ked stihnem pripravit malej a porobit si nieco doma, ni este toto. Nehovoriac ze drahy sa nemohol so mnou takto dietne stravovat. Po vecernom cviceni som bola vyflusnuta, lebo som zvyknuta ze konecne vecer ked mala zaspi, som uz tak unavena, ze chcem len oddych. Viem ako by to islo urcite, behanie a 4 dni v tyzdni v posilke, lebo tak som pred tym davno dala dole 20kg /nadvaha na ktoru som sa vtedy vypapkala/, ale to sa neda ked uz mam dieta 😒
Dost sa tiez divim ze napriek tomu ze kazdy den kmitam doma, aj okolo malej a kazdy den min. jedna prechadzka, tak stale je to na mne.
A k tomu ako to berie partner..no je to ako u teba. Je zlaty a tiez tvrdi ze to neberie nijako vazne, tvari sa ze to riesim viac nez on, ale ja sama viem ze nie som so sebou spokojny, tak ako by mohol byt on ☹

adky
11. aug 2010

ehm...az sa hanbim,ale ja som pocas tehotenstva pribrala 10 a po porode dalsich 10 kil 😕 otehotnela som ako 90 kilova a teraz mam uctihodnych 110.....ked si spomeniem na casy spred 5 rokov-je mi az do placu,mala som krasnych 58. Som v beznadejnom stave,netusim ako sa vyhrabat s tejto skaredej vahy a spadnut aspon na dvojciferne cislo-uz aj to by bol u mna uspech 😖 100 krat som sa od porodu pokusala schudnut,nikdy som nevydrzala,najdlhsie som vydrzala 2 tyzdne 😠

michele11
11. aug 2010

Baby, sranda, ze sme tu zatial len 3, to sa nas nenajde viac s tymto problemom? ☹ @adky, tych 58 ti nenormalne zavidim, to som mala naposledy na skole, odvtedy skoda reci 😠 . Mohli by sme sa mozno nejako vzajomne podporit, potiahnut sa, ked som sama doma s malou, v teplakoch, nemam pocit, ze som na tom az tak zle, ale ked mam ist niekam von a treba si obliect normalnejsie veci, je to problem a mam z toho riadne depresivne stavy. Ako ste to riesili so satnikom, kupili ste si uz vacsie veci alebo este cakate?

maximma
11. aug 2010

Ahojte kocky, ja som pocas tehu pribrala 15kg, v porodnici som nechala 10kg a tak ostalo 5kg na zhadzovanie. No, najprv zacalo dobre, ale potom som zacala zasa priberat, tak som si povedala dost. Zacala som chodit na zumbu a tam som vzdy tak znicena, ze rucicka na vahe je opat mojou kamoskou. A dokonca ma ta zumba zacala aj bavit (odporucam). Snazim sa stravovat zdravo a kedze dojcim, aj to mi pomaha. Drzim vam babenky palce. Ono to pojde 🙂

lilithka26
autor
11. aug 2010

@adky ako by si hovorila o mne. Pred 4 rokmi som mala 59kg a ked si pozeram stare foto, tak mi je zo seba na nic, kam som to dotiehla. V podstate som na tom ako ty, len ty si mala startovaciu vahu vysie. tak isto som vydrzala dva tyzdne tu blbu dietu na premenu metabolizmu. Vaha sa pohla o 3 kf nizsie, ale akonahle som skoncila, moje chutove pohariky boli take nazhavene ze som si tie 2 tyzdne zacala vynahradzat a bolo to spat.

@michele11 som rada ze ste odpisali aspon vy dve. Tiez som bola prekvapena ze takato tema nefunguje. Cakala som ze ked si to vygooglim tak urcite neico nabehne. Tiez sa vidim v tom co si pisala ze doma je to ok, ale akonahle mam ist von tak si pripadam ako nakynuta mrochta, nic mi nesedi a cela som nervozna ked vychadzam z domu. Hambim sa. Kupila som si par vacsich veci a tiez nosim veci ktore som si kupila v tehu, ale nekupovala som tehotenske len take vacsie veci, tak tie teraz vyuzivam. Moje povodne veci su vo vrchnej policke a ja stale dufam ze skor ci neskor ma osvieti alebo co a ja ich presuniem do spodných policiek 😉
tvoj navrh je fajn. Mohli by sme si urcit napr nejake spolocne miniciele. Napr. ze dva dni sa nedotkneme sladkeho, alebo ak mame vo zvyku sfutrovat 3 sladkosti na posedko tak zjeme len jednu. Alebo zavazne posunut cas večere a pod. Proste ist po krocikoch a snad sa nase telicka zacnu zmansovat a dostavat povodnu podobu 🙂 Mozeme si vymienat typy na rýchly a zdravy obed, dokonca napr. pisat kazdy den co sme pojedli. Mozno by sme sa zacali takto viac zaujimat o to co jeme a kde je chyba, co by sa dalo bez velkeho tyrania vylepsit. Lebo normalne sa venujeem drobcom a ani nevnimame co vsetko sfutrujeme. Co vy na to? 🙂

lilithka26
autor
11. aug 2010

@maximma nad tou zumbou som rozmyslala a asi by ma to aj byvilo, lebo ja som "velka tanecnica" 😀 Mozno na teba dam, uvidime ci pomoze. A ako cast si chodila aby to teda bolo vydiet? Mysli s ze 2x tyzdenne staci?

maria_1
12. aug 2010

@lilithka26 tak prihlásiť sa na Lets dence 🙂 keď chudneš pomaly, tak si váhu udržíš, len pokračuj a buď trpezlivá

andika10
12. aug 2010

@lilithka26 ja som na tom bola rovnako, pred tehu 54, pred pôrodom 64 a po pôrode 49, a keď mi deti dovršili asi 6 m začala som priberať a skončila som ako 60kg. čo som v živote viac ako 54 kg nevážila

nanika
12. aug 2010

@maximma to je sice krasne, ked ti ma kto postrazit drobizg, co mne nema kto :( Baby, ja som po prvom schudla na peknych 72, potom som sa pokusala otehotniet, tak som od stresu nabrala na 76, rodila som ako 93 kg, po porode sa to ustalilo zasa na 78. S malou to je momentalne dost katastrofa, lebo sa mi podarilo po dvoch mesiacoch konecne rozbehnut dojcenie a mam doma takeho divokeho a ziarliveho syna, ze vzdy, ked ma vytoci, tak musim nieco zblajznut a asi za posledne dva mesiace mam 84 kg. Som zo seba uplne zhrozena, uz nevladzem, ale tiez sa neviem ovladnut :( Viem ako schudnut a aj bez cvicenia, ale nemam na to momentalne dost sil :(

solange
12. aug 2010

ja som pocas tehu pribrala len 9 kg, ked som otehotnela, mala som 78, z porodnice som prisla uz s mojou povodnou vahou, ale pol roka po narodeni maleho som zacala priberat (ked mi skoncila polrocna materska, tak som sa vratila na plny uvazok do prace)a teraz sa radsej uz na vahu ani nestaviam, aby mi nahodou nenapisala "error" 😅 😅 (pribrala som asi 10 kg, cize pri vyske 170 mam cca 88 kg).
A presne viem, v com je moj problem: cely den nemam cas sa najest, jem sprostosti typu sladkosti, nejaky rychly fast food a ked vecer uspime maleho, co nikdy nie je pred 21:00 tak vyplienim chladnicku a kila sa na mna pekne lepia. Uz som hovorila manzelovi, ze o piatej zamknem kuchynu a klucik bude mat len on a za ziadnych okolnosti mi ho neda. 🙂
Co sa uz spominanej zumby tyka, ja som vdaka nej zhodila pred 5timi rokmi 10 kg a to som chodila len 2x do tyzdna, ale samozrejme nenapchavala som sa o deviatej/desiatej vecer, tak tiez nad nou zacinam od septembra uvazovat.

zuziq
12. aug 2010

tak som na tom tiez podobne... mam z toho riadne depky, ani von sa mi nechce chodit ☹ pocas tehu som pribrala 25kg, ked som prisla z porodnice, mala som len o 4kg menej.... potom este nieco zislo dole, ale opat sa to vratilo a stale mam na sebe 20kg navyse... 😢

dai
12. aug 2010

andika,
akoby si pisala o mne 🙂
Pred tehotnostou 49kg, po porode 47kg, pekne sa to drzalo pokial som bola na materskej...moj navrat do prace znamena to co u solange... cize som pribrala vdaka odflaknutej zivotosprave na 57kg aktualnych... Vcera som akurat zacala znovu trochu na tom pracovat - cize rano este doma muesli, desiatu banan, obed aky chcem, olovrat yogurt, a vecera len celozrny chlebik so salamou alebo nejakou zeleninou bez masla... este si potom pri telke doprajem yougurete - to ma len nejakych 70kc a je to mnamka 🙂

takto sa mi uz podarilo pekne schudnut... len si proste treba davat pozor aby clovek stale jedol zdrave veci v malych porciach, potom metabolizmus slape ako divy... pri stravovani typu solange alebo aj mojom pracovnom podla mna nefunguje vobec ( ja som kolkokrat doma po praci zjedla len malicko niecoho a aj tak som pribrala lebo som cely den nic poriadne nezjedla ☹ cize metabolizmus to pochopil tak ze ma vsetko odkladat a nic nespalovat... a tak to aj dopadlo 🙄 )

adky
12. aug 2010

ach jaj,je nas vela-mna by trebalo teda riadne nakopnut 😅

adky
12. aug 2010

@michele11 ved ja som tich 58 mala tiez este na skole 😀 vzajomna podpora a spolocne chudnutie by boli super 🙂 inac,tiez ked som doma v teplakoch tak mi je jedno ako vyzeram,ale ked mam ist von-to uz je horsie 🙂 tak velmi by som chcela byt pri svojej dcerke pekna mamina...

alex21
12. aug 2010

Ahojte, urcite nas je dost. Ja som pribrala pocas tehu len 10 kg. Ked som prisla z porodnice mala som len 2 navyse. Kojila som 8 mesiacov a pocas kojenia som bola nesmierne hladna. Musela som chodit o 3:00 v noci sa najest inak som nevedela spat. Samozrejme som pribrala 7 kg, ktore mi zostali doteraz + tie dve co som mala navyse a neviem sa ich zbavit. Cvicit som vydrzala max. tyzden. Do fitka sa nedostanem lebo nemam kde nechat malu. Stravu som uz obmedzila ale zacala som piect torty a dalsie 2 kila navyse. Uz aj prestavam verit, ze niekedy schudnem. Zrovna pred dvomi dnami som si urobila poriadok v skrini a vyhodila som vsetky veci su mi male a stale som myslela, ze do nich schudnem.

suzik77
12. aug 2010

ahojte, som trosku iny pripad, pred tehotenstvom 61 kg, pred porodom cca 85 kg, asi 3 tyzdne po porode 74 kg. potom som klesla na 68 (este nedavno), no opat mam 70 kg... a to som pritom na dieta uplne sama, kmitam od rana do vecera vo vsedny den ako blazon a vaha neubuda, ale pribuda. pritom nepozieram nejak sladke veci, jem normalne (skor mensie ako vacsie) porcie jedal, veceriam max. o 19-20 h. aj to len nejaky chlebik s paradajkou a dost. spavat chodim pritom az okolo 23. hod.

@maximma a to je fajn, ze tebe to pomohlo, ale asi nemame vsetky tuto moznost.... mne dava mala tak zabrat a je na mne tak zavisla, ze si neviem predstavit, ako by som mohla od nej 1-2x tyzdenne na nejaku hodku-dve odist. u nas je to nemyslitelne.... ☹

maggie2
12. aug 2010

@lilithka26 ahojki ja meriam 162 cm a keď som otehotnela mala som 70 kg, pred pôrodom som mala 82 kg (dcéra vážila 2,5 kg) Prvý rok som mala stále 76-78 kg, ale potom som pribrala a dodnes mám váhu niečo cez 82 kg s rovnakým obvodom pásu ako pred pôrodom. Čiže ja som nič neschudla ale pribrala. Druhá vec je že nie som najmladšia, s tým pohybom a športom je to bieda a disciplína v jedení akože delená strava, alebo žiadne cukry, tak to nedokážem. Pokiaľ ide o pitný režim, nepijem Coly ani šťavy, iba len vodu, lebo to by som už mala naozaj potom i 90 kg

suzik77
12. aug 2010

maggie2 - vidis, na to som zabudla. colu ci sladene vody ak vypijem pohar za dva tyzdne, tak je vela. tiez len cistu neochutenu vodu pijem a nic.... a to sa hrozim, co pride po 40-tke! 😲

petrake
12. aug 2010

@adky ahojky, som na tom uplne tak isto, po porode krasne -4kg z vahy pred tehu, pocas tehu som pribrala 9kg, ktore sa mi pocas maleho 3mesiacov ale zdvojnasobili, amm cez 100 a som z toho na mraky. baby radte, mam sice sedave zamestnanie no to bolo aj predtym, jedavam castokrat menej ako predtym, sladke v mensej miere ako predtyma nic :(((

petrake
12. aug 2010

ste tu niektora z KE? kolegyne drzia 90dnovu dietu, tie co boli pre mna suche a drzali ju tak su jak sparadla a tie co boli pre mna v poho a drzali ju aj ked porusovane, na tych to pekne vidno. Co ale z toho, ked i ja som skusala no ked som varila malemu a manzelovi tu som ochutnala tu som dobla a uz bolo po diete. manzel fajci a schudol tak sa smejem, ze zacnem aj ja a uvidime no to sa mi hnusi brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. ktora sa so mnou nakopne na 90dnovu?

lilithka26
autor
12. aug 2010

@petrake ahoj. ja uz by som teda na 90 dnovku nesla, v zasade to nie je zly sposob stravovania, naozaj sa to da..vydrzala som nejakych 10 dni, ale ako pises, nie pri rodine a tak. Ono je naozaj narocne kupovat si na kazdy den ingrediencie a kazdy den si navarit a popri tom aj stuplikovy aj manzelovy. A tiez si myslim ze dieta nie je cesta. drzala som ich hooodne ver mi 😉 Ako tu uz niekto pisal, je to tak jednoduche az je to tazke..treba sa proste zacat stravovat zdravo, jest ked som hladna a tak aby som sa zasytila ale neprejedala, nenapchavat sa sladkym, pit cistu vodu, posunut veceru o hodinu a tak. Myslim ze v tom to bude, zabudli sme uz normalne jest. Je to ako choroba, zavislost. Treba si odvyknut. Asi tak to vidim ja..blbe je ze ani tieto zakladne veci nedokazem dodrzat a tam je u mna kamen urazu ☹
proste vsetok cas, energiu a myslienky venujem malej, a nemam uz potom silu zamyslat sa este nad sebou.

sssimi
12. aug 2010

Baby aj ja sa k vám pridávam. Pred tehotenstvom som vážila 60kg a už to som bola pekne pribratá, pred pôrodom som mala 76kg. Keď mala Sarah 3 mesiace mala som len 4kg naviac, ale prišla zima, Sarah skončili koliky. Malá sa začala pomaly bavkať aj sama a ja mám od vtedy 68kg. Dúfala som, že keď začne behať, tak niečo pochudnem, ale začala chodiť skoro zo dňa na deň, tak som ani za ňou nemusela behať.... Od dnes začínam pravidelne jesť každé 3 hodiny, tak som zvedavá ako tto dopadne....

michele11
12. aug 2010

@lilithka26 tak sa ti to riadne rozbehlo 😉 nejaka podpora by sa nam urcite zisla, mozno aj trosku kontroly, ci sa niektora neprejeda 😀 , u mna nie je problem sladke, to vam mozem slubit, aj ze sa do smrti nepustim do ziadnej sladkosti, hosie je to so slanymi vecami, chipsiky, oriesky, to by som si dala stale. Inak, rozmyslala som dnes nad tym, preco u mna tie kilecka tak nabehli a bude to asi varenymi vecerami. Zacala som jedavat s mm, ked pride domov a lepia sa na mna kila. Cize od zajtra s tym koncim, dnes som sa ladovala len salatom zeleninovym a rybami so zemiakmi, niezeby som sa citila chudsie, ale ako motivaciu som si dnes kupila nohavice v mojej povodnej velkosti 😀.

michele11
12. aug 2010

Minule som citala viac o tej 90 dnovej diete, ale fakt by to asi nebolo pre mna, 3 mesiace varit v podstate 3 druhy jedal a este aj take specificke pre mna, nemam na to cas a priznavam, ze ani chut, ledva sa prinutim navarit mm a malej, ja zhltnem, co ostane. Ale ak s tym niektora zacnete, myslim, ze @petrake to spominala, daj mi prosim vediet, ci to zabera a ak ano, tak neviem, ale hadam skusim 😉 .

michele11
12. aug 2010

@adky podobny osud 😀 . Ok, ja som za, vsetkymi desiatimi, sama sa asi nedokazem donutit naozaj so sebou nieco spravit, ale ak sa potiahneme viacere, hadam to pojde, ja uz nabieham na chudnuci rezim treti den, tak snad to nebude pre telo taky sok. Podla toho, co na mna zaberalo kedysi, zacnem asi dietou, tak mozno tyzden, nic pecene, vyprazane, len podusit, pripadne v pare so zeleninou, potom vodovy den a zacnem cvicit, alebo skor posilovat s malickou na rukach 😀 😀 . Inak, dobru noc vam vsetkym prajem.

livijja
12. aug 2010

@lilithka26 ked som ostala tehodna mala so 45 kg som malinka mam 155 cm , ked som sla rodit mala som 80 kg cize som pibrala strasne vela a to len pre rizikove tehotenstvo, ked sa maly narodil tiez som myslela ze budem chudnut jedna radost ale naopak priberela som rapidnejsie a rapidnejsie , az erza co ma maly 2 roky mam spat svoju vahu 45 az 47 kg, nedrzala som ziadne diety lebo ked sm zacala naspat som pribrala samo islo dole ak zacne babo chidit pojde dole vaha ja mam hyperaktivne dieta aj na neurologii mi to ppotvrdili taze sa musim vela obracat na vajhe maminky nezalezi ale na vychove dieta si vyzaduje pozonost a chudnutie bokom, kazda maminka chce vyzerat co naj to urcite no nie vzdy sa to dietou vyplaca

livijja
12. aug 2010

@adky ty si pekna maminka poznam ta osobne vaha nie je vsetko to ze si super maminka to je nieco a staras sa o mau super tak kasli na vahu

adky
13. aug 2010

@livijja haha,aj ty si tu? :D no,na vahu sa az tak kaslat neda-mozno keby neboli zrkadla a vyklady na obchodoch-keby som sa nevidela tak by to slo lahsie,ale dakujem.......len sa bojim aby ta vaha nesla este viac hore ako je teraz-to by uz bolo velmy zle 🙂

adky
13. aug 2010

@michele11 tak idem aj ja na to 😀 Som zvedava kolko mi to teraz vydrzi-dufam,ze dlhsie ako 2 tyzdne :D Dnes zacinam....nie dieta,ale obmedzovanie stravy a mnou tak nenavidene cvicenie........prida sa k nam este niekto? 😎