Rozumné chudnutie bez jojo efektu - poraďme si

luci78p
7. nov 2012

Primeraným stravovaním a cvičením som už niečo schudla, ale keď som povolila, kilá sa mi začali vraciať späť. Rozhodla som sa, že to len tak nenechám a skúsim to znovu. Bola by som rada, keby sme sa tu stretávali viaceré a vzájomne sa podporili a vyrozprávali zo svojich pocitov, prípadne poradili. Začala som len v pondelok a ide mi to veľmi ťažko....

luci78p
autor
4. apr 2014

@meleri ja si kalorie uplne nepocitam, po tolkych rokoch viem od oka, ale urcite nehladujem, mam ranajky vydatne, kludne aj slane aj sladke dokopy 2 porcie, ovocie na desiatu naposledy, pecivo, obed masko vatsinou , sacharidova a zeleninova priloha, potom olovrant a vecera uz len bielkoviny a zelenina, kludne na veceru steak a zeleninu a niekedy aj druhu veceru - syr ale len kusok
banan urcite nie na veceru, hovorim ovocie maximalne ranajky, desiata, má totiz obrovske mnozstvo cukru, vecer uz nespalis, este mozes obcas vynimku, citrusy su menej sladke na olovrant, urob si večer tanierik, nakrajaj chutny syr, zeleninku cerstvu co ti chuti, masko upravene bez tuku ...

chris_n
4. apr 2014

@luci78p olovrant???

meleri
4. apr 2014

@ynett ahoj, ne jak cvicim tak pak uz nejim, ale ja jsem proste takova byla vzdycky ze po sportu nikdy nemam chut k jidlu, mam jakoby stahly zaludek a nemam hlad, ale jeste jsem v sest po detech dojedla asi pulku tvarohua tri kostky chleba.

Muj problem je, ze kdyz jim vic, tak pribiram! ☹ ale to je proste i vekem, je mi 34 uz to neni jak kdyz jsem potrebovala zhubnout dve kilca ve dvaceti, vzdycky to slo strasne lehce....

meleri
4. apr 2014

@ynett dik, no to vis, po porodu a hlavne vekem to neni uz tak dobry, ale muzu sem dat fotku at si udelate predstavu jak vypadam....

meleri
4. apr 2014

@luci78p super, dik za inspiraci! syr treba s paprikou, rajcaty to je lepsi nez ten jogurt uz mi trochu leze krkem 😀 to jis vic jak ja, ale ja jsem se v tehotenstvi, kojeni apak dal stravovala hrozne. jako jedla jsem normalne snidani atd, ale velke porce jidla, k tomu strasne moc cokolady, klidne i dve tabulky denne nebo treba pulka flasky nutelly padla. U prvniho ditete ani ne, to jsem lezela v tehotenstvi v nemocnici skoro cele tehotenstvi a strava tam byla teda dobra, ale u druheho jsem porad zrala tu cokoladu, misto vecere treba tabulka cokolady atd.....ted uz se toho skoro nedotknu. zezacatku jak jsem hubla tak jsem myslela ze omdlim, bylo to fakt kruty, ted uz je to lepsi, asi se mi zmensil zaludek, ale zase jim trochu vic no a drzim se na tech 59 ...

meleri
4. apr 2014

@ratatooy ahoj ,ne, mam ten fitnesspal, diky tomu se mi dari to hlidat.

jenze kdyz jim trosku vic, tak tloustnu...hlavne teda ten vecer.

a s tim sladkym je to tezke...ale drzim se no....

luci78p
autor
4. apr 2014

@chris_n aká je tvoja otázka k olovrantu??bielkoviny a zeleninka , občas pečivo ale snazim sa sacharidom poobede uz vyhybat

@meleri inak ja milujem nutelu ale kupujem z DM od Alnatury liesko-orieskovy krem a rano si spravim kokteil maliny, mlieko a lyzicku tej natierky cokoladovej, je to geniálne a potom uz cez den nemam chute na sladké

ynett
4. apr 2014

@meleri no vek síce zohráva rolu ale ešte nie si na tom až tak zle. Ja mám tiež 34, t.j. tým systémom čo som písala som chudla ked som mala 33 a išlo to.
Možno máš problém s metabolizmom, tvoje telo si všetko ukladá do tukov, bodol by reset metabolizmu. 🙂

meleri
5. apr 2014

@ynett co je reset metabolismu?
vcera jsem hrala volejbal do 22:45 a nezhubla jsem ani deko. No ale nevadi no, zkusim myslet pozitivne a jist dale male porce preju pekny vikend!

meleri
5. apr 2014

@luci78p jo tak kdybych toto mela doma, tak nezustanu jen u te jedne lzicky 😀 ale za dva dny by padla cela sklinka proste je to silnejsi nez ja... 😅

ratatooy
5. apr 2014

@meleri pokud se jí zprávně tak by vubec nemela byt chut na sladké,vypovídá to o tom že jíš fakt málo,ja sem na sladký hrozně a už 14dní sem si ani nevzpoměla když mám dostatek jídla a dávám si sladké snídaně,kaše,jogurty,musly atd,jinak ještě druhá varianta je že chut na sladké má člověk proto protože má ve střevech kvasinky a to má dneska skoro každý,a kvasinky žijí ze sladkého takže bych doporučovala i nejaky detox na střeva

ratatooy
5. apr 2014

@meleri a jak vypadá váš jidelníček?ten program vám hlídá jen kcal nebo i tuky,sacharidy,bilkoviny???protože to je duležitější než nejaky kcal

ynett
5. apr 2014

@meleri ide o to naučiť znovu telo že si nemusí všetko dávať do tukov, a pekne všetko spracuje aj ked sa je relatívne veľa. Pozri diskusie na myfitnesspal.com. Jediné čo je tam nevýhoda je, že zo začiatku môžeš pribrať kedže telo začne reagovať, ale treba to vydržať a potom to už ide v pohode. čo si tak matne pamatam, tak sa je cca 8 týždnov úplné maximum jedla čo môže človek na svoju váhu, výšku a vek. telo začne priberať na nejaké obdobie, ale cca po 4-5 týždnoch by sa malo ustáliť a prestať priberať. Vtedy sa začne znižovať príjem a začne chudnutie s tým, že človek skonzumuje oveľa viac ako na začiatku a telo to nedáva do tukov🙂 alebo aspon tak nejako by to malo byť. Na tej stránke je tuším aj celá skupina čo sa tomu venuje. sú aj internetové stránky o tom.
http://eatmore2weighless.com/category/metabolis... - táto stránka je celkovo o tom ako jesť viac ale chudnúť🙂

chris_n
5. apr 2014

@luci78p ja si musela najít, co je olovrant 😀

meleri
5. apr 2014

@ratatooy
rano snidam musli
svacinka jabko nebo presnidavka
ale casto spis nesvacim
obed: zelenina, maso, priloha, jidla varim jako lasagne nebo testoviny s masem zeleninou,nebo gulas nebo rajskou s mas. kulickama, nebo kure proste normalni recepty asi jako kazdy
po obede kousek cokolady nebo cikorka nebo kakao
v pet sest vecer jogurt s jabkem nebo ovesne vlocky, obcas zbytky po detech co nedoji
pak uz nejim.

meleri
5. apr 2014

@ynett ahoj, to je zajimave, ale do toho bych nesla, jak se znam tak bych pribrala a uz se toho nezbavila.
uz mi jde jen o posledni dve kila a pak uz si to jenom uddrzet 😅

meleri
5. apr 2014

@ratatooy sladke zboznuju odedavna, ale snazim se haltovat, ale rada bych zkusila nejakou tu ocistnou kuru, nejake popijeni bylinek nebo tak, ale nevim jak na to...

myslim, ze ty ocistne kury to se musi drzet nejaky pust ne? to bych asi fyzicky nezvladla, precejen s detma kterejsou hodne energicke, musim drzet krok!🙂

jinak ale velice dobre spim, krome tedy patku kdy hraju volejbal od tech pul devate do skoro jedenacti pak je fakt tezke usnout....🙂

ratatooy
5. apr 2014

@meleri tak to je žalostně malo jidla tak to nezhubneš ani gram,a vynechat svačinu je chyba,a dalši chyba je jist naposled v 5-6,jist naposled musiš 2-3hod před spanim takže jestly jdeš spat v 22hod a od 17hod nejíš tak už si telo delá zasoby až zas enbude jist a nepustí ani chlup,ja teda obedy vařim i extra pro sebe abych přesne vedela váhu a složení
ale pro tebe by byl idealni jidelniček asi takovejhle
sn-musly,jogurt,ovoce max do půl hodiny od probuzení
sv-pečivo,syr,šunka,zelenina
ob.kuře nebo ryba.přiloha,zelenina
sv-cotagge nebo mozarela se zeleninou,nejaky chlebíky 2ks
ve.opet bile maso,zelenina možno i cca 100g přilohy nebo 50g pečiva,knuspi atd
a ješte se dá i druha večeře zelenina

ratatooy
5. apr 2014

@meleri no celkově by se asi u toho detoxu mela upravit pouze strava tak aby neobsahovala bilou mouku,cukr,mlečne vyrobky ale to je dost těžké takže ja volim varinatu nejakych bylinek,homeopatickych připravku atd nebo tabletky třeba candix jenže si nejsem jistá jaka je učinost když se ta strava takto nedodrží ale lepší asi neco než nic

luci78p
autor
5. apr 2014

@meleri pozri si tu v diskusii stránku 4 hned prvy prispevok, kočka tam dala super jedálniček,
ješ málo a nesprávne
inak aerobna aktivita k chudnutiu nestaci, je dobre pridat posilovanie, naberies svaly a tie ti potom spaluju energiu aj v case ked necvicis, pri aerobnej akt. spalujes len cas ked cvicis

@chris_n 😀

meleri
5. apr 2014

@ratatooy no zhubla jsem uz sest kilo. takze jsem s tim spokojena, jen to chci dotahnout na tech 57 a pak to udrzet.

ono je to tak, ze uz odmalicka jsem nikdy moc nejedla, byla jsem snad ziva ze vzduchu, a nebyla jsem nejak extreme stihla, proste normalne.
Jak jsem prestala rust, vaha se mi ustalila na tech 56 57 58kg, tak se to pohybovalo cely muj zivot do mych tehotenstvi, Merim teda 174cm.

Kdyz jim vic, treba to cos mi navrhla, tak to jde nahoru. proste jsem to zkousela a slo to kilo po kile vys. Vubec nemuzu pecivo ani syry, ani pizzu treba, kterou jinak mam rada...

Co me teda dost trapi uz odmalicka, a to opravdu od miminka, jsou zazivaci potize, musim porad jist doma, nebo u pribuznych, jinak se mi stava ze zvracim nebo mam prujem. Napr cinska kuchyne ktera je dobra, tak se fakt neodvazim nekde kupovat u cinana, nebo i v pizerce....tri dny se pak kroutim, zvracim nebo prujem, parkrat jsem takhle skoncila v nemocnici a od te doby se snazim davat pozor....

meleri
5. apr 2014

@ratatooy aha, tak to je fajn, zkusim si sehnat nejake bylinky...bez mouky bych to i zvladla ale bez mlika a cukru... 😀

meleri
5. apr 2014

@luci78p dik, mrknu se!
no cvicit se asi neprinutim...moc na to nejsem. bavi me behat a pak kolo a ten volejbal, driv jsem jezdila na koni a to jsem mela svaly hlavne na stehnech a brichu ale ted uz moc ne....

ratatooy
5. apr 2014

@meleri tak s těma zažívacima problemama s restaurací a taky s těch čínských to znám moc dobře člověk ještě ani nedojí a už se mu kroutí střeva

meleri
5. apr 2014

@ratatooy chtela sem se te zeptat, jak jsi psala ze maji lidi kvasinky ve strevech, tak da se toho nejak zbavit?

Ja mam i jine problemy, ehm, jako vetry, to je desne, to me trapi strasne, asi od mych dvanacti let, a nevim proc, ale rikam si, co jak je to tema kvasinkama?

modrofuzik11
6. apr 2014

nuz, tak mne pomaha nejest vecer.... maximalne tak jablko...

fitzuzka
6. apr 2014

@luci78p máš pravdu svaly zatiahnu do práce viac energie , a však ak by som chcela nabrať svaly tak preberiem aj tuk a zasa ak by som chudla tak schudnem aj svaly ..v poslednej dobe mi najrozumnejšie pripada pridanie do jedálničku velké množstvo zeleniny hlavne takej ktorá spaluje tuk alebo má negatívne kalorie. http://zabavicka.sk/brucho/potraviny-s-negativn...
na zahodenie niesú ani potraviny ktoré obsahujú prírodné spalovače tuku napríklad čili kapsaicín. Aj keď to pomôže len trošku aspoň volačo.

luci78p
autor
6. apr 2014

@fitzuzka určite pri dobrom zlozeni stravy sa da chudnut z tukov a zaroven naberat na svaloch
@modrofuzik11 jablko navecer je zlá volba, vela cukru, lepsi mas cottage, zeleninu ....
ja som sa tiež uplne blbo stravovala, ovocie navecer a tak , ked som zacala chodit do fitka mi vysvetlili zaklady stravovania a odvtedy poznam chudnutie bez hladovania 😀 a pááááči sa mi to 😵 😵 😵

gabriellka
6. apr 2014

Joj uz sa tesim ako sa k vam po porode pridam 😉

ratatooy
7. apr 2014

@meleri no to je 100% těma kvasinkama,další příznaky jsou střídání zácpy -prujmu,bolesti žaludku,břicha celkově,zbavit se toho dá uplně jen tak jak jsem psala tou stravou vynecháním tech surovin,mouka,cukr,mliko,a bylinky nejaky homeop.připravky,a další faktor ještě kterej toto zpusobuje je stres takže se hodit do klidu 😎 😀 no a kamaradka mi doporučovala která se zabývá čínskou medicinou domácí klystýry daji se prej koupit v lekarně a že si tam přidává třeba heřmánek