Schudnem aj bez úpravy stravy?

seemani
10. feb 2014

pred dvoma týždňami,plne odhodlaná zhodiť aspoň 10 kg,som si upravila stravu.. rano vločkh alebo praženicu na desiatu ovocie,na obed normalne co sa navari, na olovrant bud teiz ovocie alebo keksy alebo niečo s obeda,na. večeru bud tiez vajicka,parky alebo neajku zeleninu.. nejest po 6 vyradit pecivo a sladkosti...
avsak moja pevna vola je strasna,ranajky dodrziavam ale desiatu niekd vynecham a jem az o 12 tej. olovrant sa snazim dodrzat ale. vecera nic moc,uz som jedla aj o pol 7.. problem je ze. nikedy si dam aj rohlik,niekdy celozrny niekedy normalny.. sem tam si dam maly twix na ten som zavisla... moja otazka znie ..da sa takto schudnut aj ked nedodrziavam tak striktne jedalnicek? scbudli ste tu niektroa aj bez stravy len cvicenim? moja vaha bola VZDY 55 kg len po porode som na 70.. a cvicit chcem kazdy den takj hodinku kondicne a 3x do tyzdna beh... je realne tatko zhodit?

monicm
10. feb 2014

z toho čo si napísala,tak nie,keksy,twix,biele pečivo,ovocie poobede,normálny obed.............to nie je cesta ku šíthlej línii,

alenah31
10. feb 2014

@seemani moja ja som za 5 týždňov schudla 7 kg len z toho, že som vynechala pečivo, jednu sladkosť denne (milujem Tenderky od Milky) vždy max. do 10:00 hod., ovocie len doobedu a každú hodinu pohár vody🙂 Inak som jedla všetko aj keď s mierou. Až potom som pridala pohyb - 30min. behu či rotopedu. Nech varím či pečiem čokoľvek používam špaldovú či celozrnnú múku a trstinový cukor miesto klasického - a to aj do koláčov či zákuskov, za pol roka som dala dolu 16 kg🙂🙂🙂🙂🙂

misenka3
10. feb 2014

prečo? @monicm ja som si zaviedla režim ráno okolo 8 sa najem skôr sa mi nedá aj ked som hore už od 6 a som v práci do 12 kedže robím len na polovičný úväzok tak prídem domov okolo 12:45 a najem sa potom okolo 17-18 sa ešte najem A HOTOVO A Už SOM SCHUDLA akolo8 kíl za mesiac stačí nie? som spokojná jem pečivo áj ked zväčša sojové rožky ale ak nie sú dám si obyčajný a každé ráno povinne 2 rožky -so šalátom (s majonézou 🙂 )alebo syrom alebo slaninou to je jedno hlavne sa sýto najesť a obed a večera tak aby som bola najedená ale nie prejedená a ide to a sladké som vynechala úplne už mesiac nič a to ja som žila na 6 sladkostiach denne ateraz nič a vôbec necítim hlad a ide to pekne dole len sa neprejedať a mať pravidelnosť v jedle a teda žiadne sladkosti 😀

endi82
10. feb 2014

Ahoj @seemani, chcem ťa upokojiť a povzbudiť, ak vychádzam zo seba tak pomaly ale pravdepodobne schudneš. Ja som bola tiež na tom ako ty, vždy som mala 60-65 kg, čo je u mojej výšky 178 cm ideálne, ale po 2. pôrode som bola na 80 :D Prvý rok sa ručička váhy ani nepohla, lebo dojčila som a samotný výber potravín som mala obmedzený

monicm
10. feb 2014

@misenka3 otázne je,či si chudla z tukov,alebo svalov,lebo aj to je možné. a prečo si myslím,že takto to nepôjde?pretože sladkosti si neodpustí rovnako ako ovocie poobede a taktiež obyčajné pečivo,ak by ho mala raz za týždeň,to by nebol ešte problém,ale predpokladám,že je to častejšie. a je otázne,čo je normálne na obed,ak je to rezeň a šalát,sviečková,halušky a pod. k tomu nepomôžu,ak je to napr. ľahké kur. mäso či ryba a zelenina k tomu,tak to je v pohode.

smuhyta
10. feb 2014

@seemani kukni ::fotky-chudnutie a vysledky,tam su baby co dali dole aj 70kg ja len hubu otvaram 😉

ficksacha
10. feb 2014

Ja si myslim, ze je to hrozne individualne. Co plati na jedneho, nemusi platit na druheho, vsak ze? Ak si doteraz nesportovala, nemala vela pohybu a zrazu nasadis kazdodenny trening, tak telo bude mat stres. Je dost mozne, ze zareaguje popustenim par kileciek. Osobne sa vsak priklanam k nazoru, ze k schudnutiu je potrebna uprava jedalnicka. Ak sa nevies vzdat sladkosti, tak skus ist podla Norbiho a daj si len jednu sladkost a to doobeda. Po 12 hodine chod na to prisne a ostan len pri bielkovine a zelenine.

endi82
10. feb 2014

prepáč, dcérka sa zobudila.... 🙂 proste prvý rok nič. Kúpili sme s manželom profesionálny stepper, ale aj to cvičím len sporadicky, lebo pri dvoch deťoch, komu sa chce o 10-tej večer na stepper :D ale na to to stačilo, aby sa mi rozbehol metabolizmus.... takže podľa mňa stačí tých 10 minút pohybu denne, a menej múčnych výrobkov (ja som ich jedla po pôrode strašne veľa). Mladšia dcérka má rok aj pol a doteraz som zhodila 8 kg, čo je podľa mňa celkom OK, ak vezemem, že vždy bolo dojčenie prvoradé..... 🙂

dejka77
10. feb 2014

A keby si skusila aspon tie sladkosti nahradit raw tycinkami? Tie su aspon zdrave oproti twix. Pripustna je aj tmava min. 70% cokolada v malom mnozstve. Pecivo je tazke vylucit, ja osobne by som to nedokazala. Ale co tak skusit vylucit na 2 tyzdne (samozrejme sa to tyka aj cestovin a cokolvek co obsahuje muku)? Potom po 2 tyzdnoch by si sa mohla k tomu vratit v malom mnozstve. Takisto bielu ryzu by som uplne vylucila a nahradila za hnedu. Ja ju pouzivam uz niekolko rokov a chuti mi ovela viac ako biela. Na pitie iba vodu, caj, mlieko. Sladila by som medom, steviou, alebo vobec.
Ak mas problem s rezimom tak skus aspon taketo male zmeny.
A este co sa tyka toho, ze po 17.00. nejes. S tym ja nesuhlasim. Stravu musis telu doplnat pravidelne. Nejedla by som max.3 hod. pred spanim.

jamelia
10. feb 2014

Ahoj, podla mna mozes jest vsetko na co mas chut - ale s mierou. Je jedno ci pecivo, sladke, alebo hocico - zavisi od toho, ci jes pravidelne, teda telo nema stres a nebude ukladat a na druhej strane, myslim si, ze ak aj nieco zo stravy vynechas, casom na to urcite dostanes chut - roky sa obmedzovat neda a jojo-efekt ako vysity 🙂
Clovek by mal jest vtedy, ked je hladny a to, na co ma chut - treba pocuvat svoje telo, ale samozrejme, ze je dolezite mnozstvo a to, aku mas fyzicku aktivitu 🙂
Ja som kedysi chudla tak, ze som jedla pravidelne kazde 4 hodiny (podla Sipeky), cvicila som len tak 3-4x do tyzdna, ale len natahovacie cviky z kalanetiky, sem-tam pilatesa a ked som mala chut, tak som tancovala 🙂 Vtedy som pri mojej vyske 158cm mala 54-55 kg - mam sirsie kosti, nikdy som nebola prilis utla, ale toto bolo fajn. Aj som si dlho vahu udrzala - kedze som sa stravovala uz zo zvyku pravidelne, len potom prisli deti 🙂 teraz mam 69 kg a chcela by som mat aspon 58 a potom uz len doformovat postavu cvicenim, ale este kojim - takze to ide dost pomaly 🙂 drzim palce.

evelynm
10. feb 2014

@seemani , zivotosprava je velmi dolezita, 70% je strava, 30% cvicenie, tak ti povedia aj treneri v posilke.
Ak nemas pevnu volu, skus vynechat pecivo, alebo si proste povedz, ze fakt tie 3 hodiny pred spanim jest nebudes. Jedz radsej menej a castejsie, neprepchavaj sa narazovo. Ak mas rada maskrty, daj si, ale kusok a doobeda, ked ma telo este cas to spalit.
Vekom sa metabolizmus spomaluje, ale pozeram, ze ty si este mlada zienka, neboj, ono to pojde dole, len sa na to nevybodni, lebo potom sa chudne tazsie, ak sa clovek rozozerie. Drzim palce 🙂

seemani
autor
10. feb 2014

noo praveze na s tym pecivom uz prblem nemam dnes som si dala ale nechyba mi vobec... tak snad sa podari skusim to ale je tazke sa takto obmedzovag ja som maala super metabolizmus mohla som zjest fakt hocico a hocikolko,jedla som aj v noci a nic...ale teraz zjem jeden rezen a mam pocit ze som zjedla slona..

adeli79
11. feb 2014

toto odporucam. je to s upravou stravy, ale clovek nehladuje
http://www.vitaminex.eu/vitaminex/8-AKO-SCHUDNUT

mafin152
11. feb 2014

schudnes, ked vydas viac energie ako prijmes, logicky.. takze ked sa ti do toho zmesti aj nejaka ta sladkost, tak by si mala schudnut, ale co si z toho twixu zoberie tvoje telo? ako tu niekto pisal, na ranajky rozok so slaninou, s majonezovym salatom (wtf?) a chudne, mozno je tej energie z toho malo, ale ake ziviny to dava telu? treba davat pozor na skladbu stravy

domincek
11. feb 2014

No ja mam asi trocha stastie, nejako extra sa neprepchavam, ale dam si vsetko na co mam kedy chut, popritom dojcim a vaha ide celkom pekne dole aj sama. Pohybu mam pri mojich krpcoch neurekom hore-dole lietam... Zatial som od porodu schudla 7 kil, ak neratam to, co som nechala v nemocke, ale je pravda,ze este chcem takych 7-8 dat dole... 🙂 keby mam pevnu volu a jem trocha zdravsie, tak hadam uz by aj boli, ale nemozem to prehanat, kedze dojcim... 🙂 cize ak nieco velmi chces podla mna sa to da.. 🙂 vela stastia... 🙂

misskate1
11. feb 2014

@seemani bohuzial strava tvori 70% chudnutia.

madeleine55555
11. feb 2014

Veru nie...bez úpravy stravy schudneš len veľmi ťažko 😒

beruska141
11. feb 2014

cisto teoreticky sa da schudnut aj bez upravy stravy, ale to by si musela cely den cvicit. vzdy musi byt vydaj vacsi ako prijem. ak viac kalorii spalis ako zjes, tak potom je mozne vsetko 🙂 ale pri dietati a domacnosti to ruzovo nevidim ☹

zuzba
11. feb 2014

Ahoj.ja som neupravovala stravu len porcie a za 4mes. 7kg dole + cvicenie prve 2mes. Kazdy den a potom aspon kazdy druhy. Zo zaciatku nez som si zvykla na mensie porcie tak som vypila pohar vody pred jedlom. Nevynechala som ani sladke-len ho nejem vecer. Teraz mam pri 178cm 56kg a aj ked som podla niekoho chuda,citim sa takto lepsie. Dnesna doba kladie na zeny velke naroky!!!

seemani
autor
11. feb 2014

ja mam cas cvicit to je dobre..aj behavat zacneme.,muz bude chodit somnou od buduceho tyzdna kazdy druhy den hodinku.a ked sa nepojde behat budem hodinku doma cvicit kondicne nieco... snazim sa s tou stravou ale proste to porusujem... nedokazsm to napr mesiac dodrziavT...nemam sladke kazdy den ani pecivo..niekedy nemam sladke aj tri styri dni..potom si dam nieco male a zs par dni nic...s pecivom tiez tak...nejem ho ako prilohy vobec.akurat sem tam na ranajky si dam kusok vianocky. nic ine ani rozky ani chlieb...

rondicka
11. feb 2014

@monicm hm,,ja som schudla za 2 týždne 4kg len z toho,že som vynechala pečivo 😀 a k tomu ovociu som chcela,,ja ho jem aj poobede aj večer,ked mám chut na sladké..si dám radšej mandarinku,banán alebo jablko a v pohode 😵

monicm
11. feb 2014

@rondicka ja viem,aj to sa dá,väčšinou to ide na začiatku diety tak krásne dole.ale ako som už spomínala,otázne je,či váha išla dole z tukov,alebo chudli svaly,každý nech však skúsi to,čo mu bude vyhovovať.ale vynechanie pečiva dokáže zázraky,to je pravda

lili_mia
12. feb 2014
mon1001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vella
18. okt 2018

Skuste pozriet moj blog. Myslim, ze by Vam pomohol zorientovať sa https://www.facebook.com/Život-fitmamy-13478964...

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz