Som zúfalá z priberania

14. okt 2022

Prosím, poraďte, na koho sa obrátiť, potrebujem poradiť, neviem už čo robiť.
Dlhe roky som nevedela schudnúť, pred piatimi rokmi som konečne schudla, cvičiť som necvicila, len som upravila stravu. A jediný pohyb bol bicykel, čo aj predtým som sa bicyklovala a nechudla.
Po pôrode, už sú to skoro dva roky, som pribrala len 3 kilá, som si hovorila, ok, veď nemôžem byť hneď plochá, aj kojila som. No už polroka naberám neskutočne na váhe. V priebehu polroka som pribrala 15kil a nedá sa to zastaviť. Nemenila som nič na strave. Ráno si dám kávu, buď vajíčko so zeleninou, alebo jogurt.
Obed polievku (keď je hustá) tak len to, keď je vývar, tak aj druhé jedlo. Napríklad ryža, mäso na šťave, zelenina na pare, večera najneskôr o 19tej buď zelenina, alebo keď je nejaké mäso so zeleninou. Pečivo nejem.
Pijem väčšinou čistu vodu, alebo sem tam džús, ale kávu s cukrom a mliekom aj trikrát denne.
Skúšala som rôzne diéty a nepomáha, niekedy stojím na váhe aj mesiac, a sú dni kedy sa mi aj zdá že sa cítim lepšie, nie som nafúknutá a na váhe +2 kg. Všetky testy aj hormóny aj štítna je ok.

deti95060810
14. okt 2022

@mondolina máš pravdu v ovocí je cukor, ale zas z toho nepriberie... či sa mýlim? ak áno oprav ma, pretože ja bežne jedávam ovocie a celkom dosť... tak aby som nemýlila autorku..

tenerifka
14. okt 2022

Kolko mas rokov?
To, ze ked jes malo si telo uklada do zasoby je chujovina davno vyvratena.
V urcitom veku to uz nejde tak, ako ked sme nali 20. Cukor do kavy sem, do dalsej kavy tam, sladky jogurt, porcia ryze ci zemiakov, kesu k telke….k tomu nulovy pohyb.
Na chudnutie nemusis jest pravidelne, rañajky o 10 uplne stacia, ale vo vlastnom zaujme zacni JEST-najma kvalitne bielkoviny, ktore su esencialne na budovanie svalovej hmoty a odburanie tuku ( vajicka, ryby, surove orechy - staci 15g denne), zaroveñ na zdrave fungovanie organizmu.
Poznam zeny, co su vychudnute, doslova jedia 2 listy salatu denbe, ale zdravie v haji

zojkaaa
14. okt 2022

Autorka rozdiel je zjest par klasich orechov ako balik solenych prazenych mandli kesu alebo arasidov 🙈
A hlavne vecer ked mas veceru o 7 tak predpokladam ze tie kesu este okolo 10? Tlacis…

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
14. okt 2022

Moze to byt aj vekom,ak to mas v génoch. Ja som bola vzdy chuda ako palicka a po 30tke som nenormalne zacala priberat. Dovtedy som mohla cokolvek zjest.

autor
14. okt 2022

@elizabet173 nejem pečivo, lebo mi nechutí. Nie kvôli chudnutiu. To už dlhé roky.

autor
14. okt 2022

@marca12 mám tesne pred 40tkou. 155cm a 65 kg. Keď som mala 50 na moju výšku, som bola akurát. No teraz sa cítim ako gulička.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kotvickaa
14. okt 2022
Používateľ kotvickaa je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od kotvickaa.

z toho co pises uz zo skusenosti so svojimi klientkami si myslim, ze podhodnocujes svoj prijem. A hoci si myslis ze vela nejes, mozes prijmat viac kalorii ako cakas ;)

vilma7
15. okt 2022

Ahojky. Ja ozaj neviem, nechápem, ako si mohla za pol roka pribrať 15 kg, keď sa podľa popisu stravuješ úplne ideálne. Teda pre mňa ideálne. Ja od januára jem jedno cez druhé, viac sladkosti denne, hlavne v noci a pribrala som za 9 mesiacov 3 -4 kg?
Niekde musí byť chyba!!!

mamma_miaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz