Spoločné chudnutie

8. dec 2020

Ahojte niekto skim budem chudnut spolocne ? Mozme sa motivovat pridávať recepty cvicit 🙂 . Napiste koment napisem vam ♥️tesim sa 🙂 som zena na materskej 🙂

jessicai
17. dec 2020

@aahajnalka u mňa je menej keď si dám napr. Na raňajky 1ks kaiserky a nie dve. Keď nezjem na obed celú polievku a celú prílohu. 🙂

aahajnalka
18. dec 2020

@jessicai nechcem tu rozdavat rozumy, nie ze ma zle pochopis 🙂 aj tak budes robit podla seba, ale 🙂 skús si kaiserku dat zo zaciatku len kazdy druhy den, potom kazdy treti a miesto nej jest napr ladovy salat, syr, sunku, aby si bola motivovana, ze tie cm ubudaju. Takto to ide o cosi rychlejsie. Mna tiez nebavi si vsetko vazit, sledovat tabulky. Obcas sa na ne pozriem kolko ma dana potravina, ale len tak zhruba, aby som nepresvihla denny prijem, ked chcem chudnut. Polievky su zdravé a k mäsku opat len cviklu, pecenu tekvicu, peceny zeler ked potrebujes mat prilohu. Postupne si zvyknes na nove zvyky a pojde to.
Predtym som nikdy nesledovala tie kaloricke udaje na baleniach, potom som sa casto prekvapila, ze napr akoze zdrave ovsene kekse zuzanky obsahuju tolko cukru, ze mozem si z nich dat max 2 ks...alebo na cely den 2 balenia...tak sme prestali kupovat. Pocas dojcenia som jedla aj taketo "smeti" /nanuky, pizze, musli/ a pribrala som este 6kg. Stale som vyzerala ako v 8mesiaci, ale som si povedala, ze nejdem sa kvoli tomu deptat, zacnem s diétou po ukonceni kojenia. Teraz mam brucho ako v 5 mesiaci a jem vsetko len v dany den.

jessicai
18. dec 2020

@aahajnalka ďakujem za rady. Mňa však takéto stravovanie psychicky ubíja. Musím jesť tak aby som chudla ale aby som to stravovanie vydržala vpohode celý zostávajúci život.

aahajnalka
18. dec 2020

@jessicai zo zaciatku ale musis menej kaloricke potraviny jest, aby sa spustilo chudnutie a neskor normalne na udrzanie hmotnosti. Aky mas plan co budes jest, co ti chuti? 🙂

livuska124
18. dec 2020

Odporúčam pridať sa tu na MK do skupiny Cesta k mojej premene a čítať, čítať, čítať.... Sú tam baby, ktoré naozaj vedia skvelo poradiť, pridávajú zdravé recepty a motivujú sa navzájom.

aahajnalka
18. dec 2020

@livuska124 uz som dakujem 🙂 su tam naozaj krasne premeny

jessicai
18. dec 2020

@aahajnalka mne chuti všetko nezdravé a všetko čomu sa mám vyhýbať. Nemám rada zeleninu.

nutelka21
18. dec 2020

Ahojte dievcata,tiez by som sa pridala do skupiny 🙂 ja som zacala uz 12.10...do 1.12. -6kg...dalsie vazenie mam az 1.1.,manzel mi zobral vahu,Lebo som sa denne sto krat vazila a dost ma do demotivovalo..teraz som.dost v pohode,mysel nastavena super...za dnesny den odbehnutych 5km + 200 drepov..Stravu dodrzujem na 90percent,tych 10 percent tvoria mandarinky pri vecernom filme.. :-/ inac chodim behat kazdy druhy den podla pocasia (5-6km) a ked je na nic tak cvicim tabatu 30 min...dufam,ze sa podporime a dobojujeme do uspesneho konca..btw chcem schudnut este 10kg

aahajnalka
19. dec 2020

@nutelka21 Vitaj 🙂 krásny vysledok, si sikovna, ze sportujes, tesim sa, ze si tu s nami 🙂 Ja sa budem vazit 25.12, zacala som 25.11. Meriam si cm, to nevydrzim, tam uz mam pokrok a to ma velmi velmi motivuje. Ja robim 90dnovu dietu a po jej ukonceni ostavam na nizkosacharidovej strave, sport len tak rekreacne, ale snad sa uz pomaly pozviecham, po cisarskom, uz pomaly bude pol roka a kolena mi vrzgaju, takze zatial len rotoped a jemna joga

aahajnalka
19. dec 2020

@jessicai tak mozno pre teba pri bol vhodny regenor, maso s masom a s mastou, min ovocia, moja svokra tak zhodila 15kg, kamoska 20kg

nutelka21
19. dec 2020

@aahajnalka ahoj,dakujem krasne za privitanie👍😉snazim sa dat dokopy po porode (1rok),uz som pod povodnou vahou,teraz by som chcela ist o 10 kg pod prvotnu,nakolko nebola idealna😄.a kolko by si chcela schudnut?cm aj mna motivuju, hlavne ked si skusam saty na leto o cislo mensie a stale vidim aka som v nich mensia klobasa,je to fajn pocit..kolena vrzgaju aj mne,zacala som dneska na rotopede tak uvidim ci mi to zefektivni spalivanie....prosim ta na rotopede kolko byvas casu? Ja dnes 65min,zataz 8 a priemerny tep 135/min...asi moj rotoped neni moc dobry,velmi lahke ma prevody...spotila som sa trocha,tak neviem,ci bude ucinny..ale asi vzdy lepsie ako nic...
Dneska som pobede zjedla neplanovane parok zo stresu,tak mam dost vycitky svedomia🤐...
Co sa tyka stravy a varenia pre vsetkych clenov domacnosti.. Ako fungujete? Chcela by som to zefektivnit,aby som nevyvarala kazdy den milion chodov...

aahajnalka
20. dec 2020

@nutelka21 Ahoj, u mna 15 kg musi ist prec, chcem nosit svoje veci pred tehu. Rotoped cca 25 minut, ja nemam kondicku ja sa spotim aj ked je pri cviceni zahrievacie kolo 😀. Co sa tyka varenia pre manzela navarim, peciem na dva dni a sebe to malinko vzdy urobim cerstve v ten den. Napr, vcera som mala proteinovy den, tak som z celeho kurata spravila / z kosti vyvar/ prsia so zeleninou aj pre seba, ostatne / stehno, kridla zapekacia misa /. Dnes mam skrobovy den, budem jest len zeleninu /tepelne upravenu/, on si ju da k masu ako prilohu. Potom sacharid.den, sebe robim pizzu so zeleninou, im so syrom a sunkou. Manzel je maso s masom typ, takze jednoducho jemu peciem v rure, to len okorenim a peciem, nezaberie mi vela casu. Sebe robim take akoze *panvicka* napr. kur prsia, sampion, rajcina, cibula, por, oliva, tiez len hodim, korenim a hotovo. Alebo karfiol som robila vcera iba rozdrobim na ruzicky hodim na plech s papierom a je sa to napr s pestom, alebo chilli+kecup. Kombinujem, co mozem nech je to pekne farebne a zdrave 🙂

nutelka21
20. dec 2020

@aahajnalka dik za tip..ja som zatial jak otrok,verim kazdemu zvlast,tak teraz to skusim zoptimalizovat🙂
A na vianoce si planujes nejake svoje menu? Nasla som light verziu nezemiakoveho salatu k rybe,tak skusim ten a rybu budeme mat bud tresku (ja na masle) alebo lososa..kolacov sa budem drzat dalej,s tym problem nemam..👍uz som v stave,ze ich nepotrebujem,teda dufam... 😄

jessicai
20. dec 2020

@nutelka21 ja varím pre všetkých rovnaké a kto nechce robí si sám. Ja mám však už dospelé dcéry tak sa to dá. Keby som varila pre seba zvlášť za pár dní by ma to prestalo baviť a to čo som si odopierala by som začala dojednať.

jessicai
20. dec 2020

@aahajnalka poznám tu diétu. Už som ju dva krat držala a pekné som pri tom zhodila. Ešte by som si to aj zopakovala... Ale bojím sa, že si z ničím zdravie. Takéto stravovanie nieje dobre na obličky.

aahajnalka
20. dec 2020

@jessicai aj s nezdravymi jedlami a fast foodami si nicis zdravie. Iste je nieco co ti chuti a je zdrave, skus nieco najst, pisala si, ze nemas rada zeleninu ani pohyb, nieco sa musi najst co mas rada a je to zdrave, aby sa ti darilo pri chudnuti 🙂

aahajnalka
20. dec 2020

@nutelka21 nemam nic take extra menu pre seba na vianoce, zemiakovy salat uz roky robim s kyslou smotanou / majonezu u nas nikto nema rad/. Budem dodrzovat dni aj pocas Vianoc, 23 si dam lososa, 24 iba zemiakovy, 25 rafaello gulky, 26 ovocie atd 🙂 ja som teraz velmi odhodlana, mna nic nezastavi 🙂 Ja sa vidim, ze v lete uz budem opat vo forme a kvoli tomu teraz prinasam " obet"? ani nie obet, je to moje rozhodnutie, neznasam uz nosit, tehu nohavice ani leginy a je mi zle s XL cisla. Po prvej dcerke sa mi to podarilo aj teraz sa podari 🙂

aahajnalka
20. dec 2020

@nutelka21 mne sa velmi paci stranka fit recepty, casto sa odtial inspirujem, nasla som aj zdrave chutne dezerty, medovnicky som piekla podla toho receptu, su velmi chutne 🙂

martaturi
20. dec 2020

No tak nič, prajem vám veľa úspechov a pevnej vôle.. Ja to pred Vianocami absolútne nedávam 🙈 skúsim po novom roku..

jessicai
20. dec 2020

@martaturi aj ja to nedávam a chcem od nového roku začať poriadne.

jessicai
20. dec 2020

@aahajnalka viem chudnúť. Minulý rok som schudla 23kg. Teraz to len musím zopakovať. Prinútiť sa cvičiť a menej jesť.

nutelka21
20. dec 2020

@aahajnalka super,ze si takto odhodlana..sme v tom teda spolu 😉👍ja planujem este jedno tehotenstvo,len chcem zacat s nizsou vahou jak toto🤐..aspon snad nebudem musiet tolko chudnut😄..

Len neviem co s mojim bruchom..cvicim rozne cviky (sklapacky,brusaky a vselijake dalsie, ktore teraz neviem ako sa volaju po slovensky) a mam ho fakt priserne. Diastazu by som nemala mat ale normalne mi ovisa kus spodneho brucha..uz to mam o dost lepsie nez pred 3mesiacmi,ale obavam sa,ze toto uz tak lahko dole nedam...zo stehna mam -8cm a z brucha -8cm...Je nejaka sanca sa ho zbavit uplne? Ja som vzdy Bola take male pivko,najprv idem zo stehien a uplne na zaver az brucho...

Fit recepty poznam,mala som predvcerom odtial kuracie rizoto so spenatom a kukuricou,bolo to chutne... A pravidelne si robim po cviceni "falosnu strudlu",fakt odporucam,predckalo to moje ocakavania...🙂

Vcera som pocuvala Marosa Molnara na YouTube a dal tam super tip na smoothie,dneska vyskusane..banan,tvaroh,mandle,deci mlieka,datle a chia semienka..fakt dobrota..

Za dnesny den som odbehla 4km,2km rychla chodza...treti den za sebou co cvicim,zajtra si dam regeneracny den,uz som dneska mala celkom dost...

nutelka21
20. dec 2020

@jessicai dneska som zacala varit jednotne jedlo,tak som zvedava ako to dame..manzel je tintitko,on AJ ked je cipsy tak chudne..nechapem...to su ti chlapi😄zacal so mnou cvicit,on nabera na svaloch a ja chudnem.aspon mam doma podporu...Len si nemoze potom objednat vecer pizzu,jak vcera,ze je vyhladovany z mojho rizota😄..vtedy radsej idem prec a pridem ked je krabica prazdna😄

jessicai
20. dec 2020

@nutelka21 ja už nemám problém keď niekto niečo je že by ma to draždilo. Keď sa zmatnem a začnem s chudnutím tak môžu okolo mňa jesť stále a všetko a nevadí mi to. To je asi tým tréningom celoživotným a možno tiež tým, že manžel bol vždy ako tvoj mohol stále jesť a aj doteraz je dosť často aj neskoro večer pri TV. Ja som si to musela prestať všímať a musela som aj prestať robiť si na to chuť.

nutelka21
20. dec 2020

@jessicai to je super,ze si v takom stave👍😉u mna je problem,ked nemam presne urcene jedlo na ten den,nestiham jest,dostanem sa do hladoveho deficitu a potom je to uz horsie dodrzat😄..ale drzim sa..vtedy si spravim nejake smoothie rychle..
Musim este vycibrit nakupny zoznam a spravit si tyzdenne menu asi,chodime raz do tyzdna na velky nakup...

aahajnalka
23. dec 2020

Ahojte, ako sa darí? Dnes je presne pol roka po porode a prvá tretinka z 90dní za mnou. Mínusz 4,5kg, som velmi nadsená. Brucho vyzera ako 4 mesiaci. Tak sa tesím 🙂
Prajem Vám krásne Vianoce a ubúdajúce kg aj cm 🙂

nutelka21
23. dec 2020

@aahajnalka ahoj,tak sa tesim,ze sa ti dari,super👍..to je velmi dobry vysledok..ratas si pls kalorie?

ja som vcera odcvicila 30min silovy trening,jedlo som mala ukazkove,tak len pokracovat😉
Dneska si dam oddych,mam po vcerajsku svalovku,tak budem vyvarat pre seba nejake lightove verzie papania na dalsie dni,nech uz mam potom pokoj..tak sa tesim...
Vazenie mam az koncom mesiaca,tak si cchem dat Este jeden den detox..

aahajnalka
23. dec 2020

@nutelka21 ahoj, nerátam. Obcas sa len pozriem cca kolko má urcité jedlo. Sikulka si s tym treningom, cakám na tvoj vysledok, 1.1.2021 bude, ze?! Aky detox si dávas? Vodny den? Vitamímovy? U mna je kazdy 4.den detox :D snazim sa viacej pit, nie vzdy sa podari. Stále neviem tak intenzivne cvicit, ako by som chcela, ale nevzdávam to

nutelka21
23. dec 2020

@aahajnalka no zacala som viac cvicit tento mesiac,predtym 2x do tyzdna tabata,teraz cvicim tak 5x do tyzdna kardio so silovym..tak som zvedava,moj mesacny ciel je -2kg..teraz uz mi to ide pomalsie nez prvy mesiac..ja cvicievam ked maly zaspi vecer po 20,to si zapnem Netflix a makam kym sa nezobudi...ale len bike alebo beziaci pas,nieco potichu...
a detox este neviem aky..😄mozno nejake zeleninove stavy,ale neviem ci to dam..no kazdy stvrty den detox by som ja nedavala,to ta obdivujem😄👍
Ake mavas tie detoxy? Zeby som sa inspirovala...😉

aahajnalka
23. dec 2020

@nutelka21 tak som to myslela srandovne, ze kazdy 4. den mám ovocny, cely den len ovocie, voda, caj. Dni sa takto obmienaju: 1. Proteinovy, 2. Skrobovy, 3. Sacharidovy, 4.ovocny. Tiez sa sama sebe cudujem, ze to zvládam, ked som prvykrát robila 90dni, tak som umierala -od hladu v ovocné dni, teraz ok, a ako bonus na dalsi den sa citim taká lahká a fit ale vacsinou uz obedujem o 11:00 🙂