Vibračná plošina a vaše skúsenosti s chudnutím

atusa
4. mar 2012

Ahojte, má niekto skúsenosti s vybračnou plošinou???Dá sa s tým schudnúť???

aduska75
2. apr 2012

Ahoj, ja som chodila na vibru v BA. Na Vianoce som dostala BellGym 1000W od manžela. Ja som veľmi spokojná, môžem odporúčať!

michaela18
10. sep 2012

ja zacinam tuto stredu,tak som tiez zvedava

mauricius11
11. sep 2012

@michaela18 ahojky, ja som zacala vcera 🙂 a tiez som zvedava na vysledky...vela som o tom precitala, tak uvidime, ci je to ozaj tak ako sa pise...bola som na 10min.

mauricius11
11. sep 2012

@atusa Ahojky, no dufam, ze sa da schudnut, na to spolieham 😝

michaela18
16. sep 2012

baby,tak to som teda zvedava.zatial som pri mojom synovi na tom len stala 3x za posledny tyzden.dnes som konecne robila aj polohy a teda citim brusne svalstvo a stehna,tak uvidim ci bude zajtra svalovica.skoda ,ze sa tu neozyva nejaka mamina co ma s tym skusenost a hlavne pozitivnu 🙂

amalka72
17. sep 2012

@michaela18 ja mám vibrafit doma už cca 3 roky, niekedy ho úplne ignorujem a inokedy som na ňom každý večer...ale ja nepolohujem , len v stoji pracujem so svalmi a čítam pri tom 🙂 zrejme z človeka čo to vytrasie, hlavne keď to večer preženiem s jedlom- mám potom lepší pocit...ale baby, žiadne 10 rázové vstupy nekupujte, tam žiaden efekt neuvidíte, toť môj názor

michaela18
17. sep 2012

@amalka72 ja mam ten stroj doma,takze mozem kedykolvek" cvicit".no ozvem sa ked sa posunie rucicka na vahe smerom nadol 😀

mauricius11
24. sep 2012

@michaela18 ahojky, tak ako ti ide vibrovanie? 🙂 uz vidis nejake vysledky?

fiffinkaa
24. sep 2012

ja som chodila na profi mašinu, vraj jediný prístroj s takými parametrami na SK, mne to pomohlo, odstránilo mi to celulitídu, ale iba do časne, čo sa týka váhy, tak 1 kilo dole, chodila som 3 krát do týždna po 10 min..chodila aj moja kamoška ktorá váži cca 75 kg a na nej výsledky žiadne neboli..skôr by som povedala že je to pre štíhle kočky, ktoré si chcú upraviť zadok a stehná, ale s váhou to nemá nič..
A osobne si myslím že domáce vibračné plošiny budú slabý odvar..

michaela18
25. sep 2012

@mauricius11 kocky,tak na mne ta masina funguje.za 2 tyzdne mam 4kg dolu.ale upravila som aj stravu.hlavne som vyradila sladke,biele pecivo a vyprazane jedla.cez vikend som si dala aj kolacik.ale funguje to urcite.nejako mi spevnelo telo,nie som taka zelatina 😀 ,tak sa strasne tesim.mam ciel dat este 6kg co uz asi pojde pomalsie ale tak do vianoc to snad zvladnem.ja mozem len odporucat vibracnu plosinu 😉 ale makam na nej 2x denne.10 minut len stojim a dalsich 10 minut striedam polohy.zatial to funguje.

habibi78
25. sep 2012

@atusa nie je vibracna plosina ako vibracna plosina...su take na ktoru sa iba postavis a ono ta to natriasa, viac menej na uvolnenie svalstva, mna osobne na tejto strasne picha v boku, tot jediny efekt.... zacala som ale chodit do posilky na posilnovaciu vibracnu plosinu.... trenerka ma polohuje, no vydrzat v jednej polohe na plosine napr.v podrepe 15 sekund je nekonecne dlho, pali to na stehnach, o cvikoch na brucho ani nehovorim 😉 ten efekt je viditelny velmi skoro, tento typ plosiny je fakt ze ucinny... Mne za 7 cviceni po 30 minut na vibracnej plosine ubudlo z pasa 2 cm... svalovku som mala taku ze dovidenia, ale iba prve dni, potom uz to bolo lepsie.... takze toto fakt ze odporucam, je to ovela efektivnejsie ako potit sa polroka vo fitku, nicit si chrbticu, uz nikdy!!! 😀 😀 ale ako spominali baby....tiez si myslim, ze je to vhodnejsie na spevnovanie, ani nie na zhadzovanie nejak vela kil...

mauricius11
26. sep 2012

@michaela18 super, gratulujem, si sikulka 🙂
...no mne to ide pomalsie, asi tak 1kg za tyzden, tiez som upravila stravu, aby som chudla a plosina na spevnovanie 🙂
A aku mas vib. plosinu doma?
@habibi78 aky tip plosiny mate v posilke?

habibi78
26. sep 2012

@mauricius11 http://www.bodyvital.sk/nase-sluzby/vibracna-pl... 😉 aj vacuwell je super, hlavne na celulidku a na kondicku 🙂 ten mam ako doplnok k plosine 🙂

moon1979
26. sep 2012

vibračná plošina je fajn, ale treba dodržať zásadu a to takú, že "vysoké obrátky" na spevnenie svalstva - "nízke obrátky" na postupné odburavanie tukov 🙂
pri vibračnej plošine treba pozerať na ubúdajúce centimetre, nie na váhu, takže predtým než začnete, zmerajte si partie a potom uvidíte či to má efekt alebo nie ... no a samozrejme len stáť v jednej polohe je oničom, treba voliť rôzne polohy a pozície 🙂

michaela18
26. sep 2012

@mauricius11 ahoj,ja zijem v irsku a tu je jedna firma co ich vyraba.na plosine mam napisane vibroplates.ie a nejake parametre ,

ja som sa aj merala pred tym ako som zacala.musim sa pomerat teraz ale citim na obleceni ze jednoznacne boky a stehna.len okolo brucha stale penumatika

baby nemate nejaky link kde su dobre a osvedcene cviky na brucho na tej plosine.

mauricius11
27. sep 2012

@habibi78
@moon1979
@michaela18
...ja chodim na vib.plosinu do posilky a vcera som bola a ze zapnem, stojim a cakam a ze nic ☹ zase je asi pokazena, skoro ma porazilo, skoda...tak som aspon precitala nazov, ze vam napisem aku mam ja v posilke, ale som si to nezapamatala 😀 tak nabuduce...ale rozmyslala som, ze si kupim domov, ale ci tie okolo 500e su take vykonnne ako tie drahsie za 2000e, lebo ak tie lacne nic nerobia, tak skoda vyhodenych prachov...ale do posilky chodim len 3krat tyzdenne a na vib.plosinu tak na 10min. a to je asi malo, ze?

mauricius11
27. sep 2012

aaaaaaaaaaaaa tak som si spomenula my mame v posilke turbosonic, kuk http://www.zdravie-sk.eu/turbosonicx5-profesion... a ze 6790e 😲 tak to je riadna paka, len keby nebola tak casto pokazena 😒

habibi78
27. sep 2012

@mauricius11 no vibracnu plosinu za menej ako 3 000 evri by som nekupovala, vyhodene peniaze podla mna.... ale ked chodis tak casto do posilky, tak ti ani netreba, nemozes na nej cvicit dlhsie?

mauricius11
27. sep 2012

@michaela18 a cviky na brucho...hmmm neviem, ale podla mna vsetky co sa cvicia bezne sa daju cvicit aj na plosine, skus pokukat na nete 🙂

habibi78
27. sep 2012

@michaela18 na youtube je kopec videi s polohami na precvicenie brucha 😉

mauricius11
27. sep 2012

@habibi78 aha, tak potom sa uspokojim len s tou, co mame v posilke, no chodim tak 3xdo tyzdna na 10min. podla teba by som mala byt na nej dlhsie?kolko odporucas a ake cviky? no teraz je nefunkcna, tak neviem kolko potrva, kym ju opat spojazdnia ☹

moon1979
27. sep 2012

@mauricius11 nie je to málo, bežne by sa nemalo byť dlhšie ako 10 - 15 minut, záleží ako sú nastavené vibry ...
ono sa to zdá časovo krátko, ale je to velká záťaž na telo, jedna poloha by nemala byť cvičená dlhšie ako 70s ... 🙂

habibi78
27. sep 2012

@mauricius11 ja som chodila 3 krat v tyzdni po 30 minut, cviky mi ukazovala trenerka, davala pozor aby som mala nohy v spravnom uhle, vystrety chrbat a tak....ked som dala podrep o 1 cm viac, tak som citila palenie v lytkach, ked o 1 cm nazad, uz mi palilo stehna.....takze ono to spravne cvicenie je veeeeelmi dolezite, aby sa zapojili tie spravne svaly...
@moon1979 ja mam 15 sekundove max 30 sekundove polohovanie a nevlaaaaadzem ani tolko vydrzat.... Doteraz som sa vsade chvalila, ze ja sa nepotim ani pri cviceni.....ale na tomto sa dole mnou leje!!!

moon1979
27. sep 2012

@habibi78
ja som chodila na vibru s nastavenymi intervalmi na 70s (15 minut celkovo) ale intenzitu si treba nastavit slabsiu, ak chces spalovat tuky, lebo ked si zvolis silnu intenzitu tak tuky premenis na svaly a to asi ani jedna z nas nechce 🙂 takze najprv sa zbavit tukov a potom spevnovat svaly 🙂

habibi78
27. sep 2012

@moon1979 myslim si ze trenerka vie co robi, cvicim s nou...a vysledky hovoria same za seba... Ja tuky nespalujem, nemam z coho pri 51 kilach, iba spevnujem 😉

moon1979
27. sep 2012

@habibi78
tak to je ten lepší prípad 🙂
ja som tiež cvičila pod dozorom 🙂

mauricius11
28. sep 2012

@moon1979
@habibi78
...no ja si intenzitu nenastavujem, na tej vib. plosine si zvoli program od 1-10 tusim, napr. 6 je zadok, 7 stehna a ono to samo pocas tych 10min. meni frekvenciu a intenzitu, ja sa len polohujem
...urcite je lepsie pod dozorom, ale tu v posilke taka moznost nie je, resp. tam nikto nejde, to mi mame taku kartu ako kreditka a zadame pin a pusti nas to do posilky a cvicime kolko chceme, ako dlho chceme a ako casto chceme, no nik tam nie je...
...dneska idem po praci, tak som zvedava, ci uz bude vib.plosina opravena 🙂

michaela18
29. sep 2012

baby ja mam plosinu sice za 50 eur od kamosky.povodna cena bola 500 eur a funguje urcite lebo aj par kil som zhodila aj troska telo spevnelo.jednoducho uz to nie je taka zelatina.takze urcite sa da aj na tych lacnejsich nieco spravit 😉

mauricius11
1. okt 2012

@michaela18 super, tak to sa tesim s tebou 🙂
...no ta moja plosina v posilke je stale mimo prevadzky ☹

veronika33
8. okt 2012

@michaela18 prosím akú značku máš? ja by som chcela niečo účinné domov, tu v okolí vo fitku plošina nie je a ďaleko nemám čas cestovať.