Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vlastná ketodiéta?

tinaslukaskom
12. feb 2019

Ahojte skúšala niektorá z vas keto diétu po svojom? Myslím, tým ze ste si varili a pripravovali vlastne jedla... Lebo co je original keto diet,alebo podobne tak su finančne dosť náročné 🙂 mate vlastne recepty? Ďakujem. 🙂 pekný den baby 🙂

milanm_
12. feb 2019

Ja som fical na vlastnej keto strave 10 tyzdnov. Vaha dole cca 10kg. Energie som mal dost, prisli aj negativne ucinky. Akne, wc.. Uz by som do toho nesiel znova. Lowcarb je dobra dieta, ale drzat tie sachre pod 50 mi pride uz jak sekta 🙂. Vylucit chleba, sladkosti to ano, ale ryzu, zemiaky, strukoviny... Proste polysacharidy normalne konzumovat.

biokozmetika
12. feb 2019

ja som tak fungovala celkom dlho a cítila som sa naozaj super. najprv som trošku schudla ale potom som naďalej jedla vlastné keto, cvičila a chudla už pomalšie. telo si zvyklo ale mne táto forma stravy robila dobre 🙂 jasné, že som si občas dala aj nejaké sacháče. Ale v momente keď som otehotnela, prvé čo si telo pýtalo bolo sacharidy- zemiaky,ryža, ovocie...proste všetko čo som nejedla. a mne sa pri tejto strave zvýšil cholesterol (to som zistila až neskôr pri tehu krvných testoch). ale odpoveď na tvoju otázku je, že určite si vieš keto stravu urobiť aj doma len to chce naozaj presvedčenie a čo-to si predtým naštudovať. držím prsty 🙂

tinaslukaskom
autor
13. feb 2019

A co ste jedavali? A ako casto? V akych porciach? 🙂 mate nejake recepty? 🙂 dakujem.

milanm_
14. feb 2019

Ako chlap ti recepty neporadím. Jedol som všetko čo neobsahuje sacharidy (ani polysacharidy). Dodržať prijem sacharidov do 30 - 50g/den T.j. mäso, syry, zeleninu, polievky. Priklad na 1 deň. Ranajky 100g neudených syrových niti. obed: Cotage syr + šunka+paradajky/paprika. Večer: bud opeť tie nite, alebo parenica, alebo pečene mäso, polievka.
Určite dodržať aspon 0,8g bielkovin na 1kg. Užívať multivitamin.
Akonáhle som odstrihol cukor tak sa mi začalo objavovať akné na celom tele, wc každé 2-3 dni.
Pocitovo som bol na tom super. Zvládal som aj silový tréning a cardio.
Určite to víde lacnejšie ako kupovať tie praškové balíčky ketodieta a pod. Urobíš si ketodietu z NAOZAJSTNÉHO JEDLA. Z osobnej skusenosti neodporúčam držať dlhšie ako 12 týždnov.

lostris151
23. feb 2019

@tinaslukaskom ja som bola 3 mesiace na tom a schudla 12 kg, cez vianoce trosku pribrala ale do 2 tyzdnov upravila na povodnu schudnutu po nahodeni rezimu. Mne pomohla Keto dieta spojena s prerusovanym postom. Dieta je vhodna pre ludi so sedavym zamestnanim a co sa nemozu moc hybat, ale nekupuj zidane prasky ani hluposti co ja SVK reklamuju. Je to normalna strava, jes o 10 ranajky o 14 obed a o 18 veceru. Ak by si bola velmi hladna tak o 12 a o 16 mozes nieco velmi male alebo fatbomb. Jes tam maso, ryby, vajcia, syry, zdrave Tuky a oleje ako napr avokado a olivovy olej, nesladka zelenina hlavne zelena a listova zelenina ale mozes aj paradajky a mrkvu ale v malom mnozstve, z ovocia mozes bobule a citron. Nesmies ziadny cukor, uhlohydraty, nic z muky (len z kokosovej alebo mandlovej), mlieko ( mozes len vysokotucne vyrobky ako smotana, alebo vysokotucny grecky jogurt v malom mnozstve a nahtadit mandlovym alebo sojovym ale pozor citat etikety z coho to je, nesmie byt cukor ani kadejake hovadiny) cielom diety je aby sa telo naucilo palit tuk namiesto cukru pre energiu. Je obmedzujuca ale moze sa napr pouzivat stevia a z toho robit kadejake dezerty aj kolace, chia alebo avokadove pudingy, kolace z mandlovej muky etc. Pohyb lahky ako napr prechzdzky alebo nejaka lahka zataz. Ja som potom nabehla na system pondelok uplny vodny den( len voda sa pije, caj, mineralka) utorok - sobota bol hore uvedeny system s keto jedlami a v nedelu som mala den ked som mohla vsetko co som chcela . Podarilo sa mi schudnut 12 kil za 3 mesiace potom som to drzala a trosku si prihodila ovocia a kde tu chleba a viac tych vsetkojedoacich dni ale drzim vahu, cez vianoce som trochu pribrala ale hodila som so rezim na 2 tyzdne a som zase tam kde pres tym. Nechces chudnut viac ako max 0.5 az 1kg za tyzden lebo je to nezdrave a potom ked je to.viac dochadza k jojo. Na nete si mozes pozret recepty kadejake mam aj dobrr stranky len vacsinou anglicke, vyhladavaj keto breakfast, keto lunch, dinner alebo keto desserts. Ketoconnect.net maju super recepty.Napis ak mas zaujem vediet viac. Ja som skusala kadeco a len toto mi nakoniec pomohlo, ale kazdy clovek je iny. Mam aj kopec super receptov, nemam pocit ze sa obmedzujem a ked som na tom uplne tak mi ani ine nechyba, obcas si dam strukoviny a cviklu napr hummus a hrach, fazulu etc. Snazim sa vela zeleniny hlavne a trosku obmedzit maso.

sarah024
16. sep 2019

Dobry vecer mozem sa opytat co si mozem dat ked mam chut na sladke? Mozem horku cokoladu?

dadamelllie
17. sep 2019

@sarah024 Ano, horka cokolada je v pohode, ale nie privelke mnozstvo - cim vyssie percento tym lepsie. Pekne doda aj tuky.

sarah024
20. sep 2019

A mozem sa este opytat po akej dobe ste citila pokles na objeme alebo vahe?

galioska
20. sep 2019

@milanm_ ani to nieje zdravé dlho držať, stále je to dieťa, akékoľvek obmedzovanie sa v jedle je dieťa...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli