Môže choroba oddialiť menštruáciu?

tommo
4. okt 2010

želám krásny dobrý deň ... dopredu sa ospravedlňujem, ak sa tu už takáto alebo podobná téma vyskytla, napriek tomu, že som hľadal aj inde na internete, veľa som toho k tejto téme nenašiel... takže moja otázka:

Priateľke mešká menštruácia... dnes (ak sa nič nezmení), budú to dva dni. Pozerali sme spolu jej kalendár, nestáva sa často, že by jej meškala, väčšinou práveže príde skôr (deň, dva) alebo presne, prípadne len o deň neskôr. Ona tvrdí, že zatiaľ je všetko v poriadku, keďže už niekoľko dní je zrejme prechladnutá (nádcha, bolesť hrdla, a pod.). Bolesti v podbrušku, nevolnosť alebo nejaké ďalšie príznaky tehotenstva nemala (aspoň som si nevšimol). Nervózna z toho zatiaľ nie je, aj na tehotenský test povedala, že prichádza do úvahy až koncom tohto týždňa... no ja som napätý ako guma v trenkách ...

Odpustite ten podrobný popis, veľmi si budem vážiť, ak si to niekto vôbec prečíta, prípadne na to zareaguje. Moja otázka teda znie - máte skúsenosť (prípadne viete o prípade), že by menštruáciu oddialilo ochorenie (napr. prechladnutie - nádcha, bolesť v hrdle atď.) Naozaj ešte raz vďaka!

zuzanocka
4. okt 2010

myslim, ze moze. aj mne sa to uz stalo, len to bola riadna chripka, nie len prechladnutie 😉 drzim palec, nech to dopadne ako chcete 🙂 😉

tommo
autor
4. okt 2010

ťažko povedať, akého "pôvodu" to je... či je to chrípka alebo čo vlastne... aj niektorí ďalší členovia jej domácnosti boli chorí... jej to trvá asi od minulého týždňa, možno od štvrtka alebo od stredy...

jankatinkakristinka
12. mar 2015

mala mi prísť menštruácia ale bola som prechdnutá a veľmi moc ma bolelo hrdlo a nemohla som prehĺtať. A tak som užívala lieky proti bolesti a prešlo ma to a zase prišiel veľmi silný kašeľ a zase som si kupila sirup. A potom bolo OK a problém bol v tom, že mi neprišla menštruácia. Ale mám PSM a onvuláciu všetko.

Ale chodí mi to presne na čas. Mala som to dostať vo februári a teraz je marec. Hádam, že mi to príde. ☹ ☹ ☹ 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre