Príznaky pri druhom tehotenstve

alexis81
29. nov 2016

Ahojte žienky... mám otázočku. Keďže už jedno dieťa mám, a chceli by sme druhé, tak sa chcem spýtať, kedy Vám test ukázal že ste tehu? Totiž je dosť pravdepodobné, že by som mohla byť tehotná ale aj napriek 2-dňovej meškajúcej mrche, je test stále negatívny. Zavisí aj druhu testu, kt. si robím alebo je pravdepodobnosť, že test ešte tehotenstvo nezachytil? Mrchu mávam vždy pravidelnú, dokonca aj na hodinu viem kedy má prísť, žiadne predmenštruačné syndrómi ani nič podobné u mňa neexistuje. Keď som bola 1x tehotná, tak jediným príznakom bolo vynechanie menštruácie a už dva dni po očakávanej mrche boli na teste krásne //. Teraz je to úplne iné, 5 dní v kuse som pociťovala také zvláštne stavy - na dotyk bolesť bradaviek, pichanie v prsníkoch, pobolievanie podbrušku, krížoch, mám pocit ako keby sa mi prsia zväčšili (teda po kojení po prvej dcérke ostali také akokeby padnuté a teraz sú zdvihnuté a krajšie na pohľad). Včera som mala dostať mrchu a doteraz stále nič... ráno som sa testovala a stále negatívny test. Je tam nejaká pravdepodobnosť,že aj napriek zatiaľ negatívnemu testu môžem byť tehotná? Ďakujem za váš názor

zdenkastanka
29. nov 2016

Ahoj, mne test ukázal ll keď mi 2 dni meškala ms. Tebe možno ešte test nezachytil. Akým si testovala? Tým 10-tkovym alebo 25-kovym?

alexis81
autor
29. nov 2016

@zdenkastanka uff, toto som nepozrela... ale myslim, ze to bol 10-tkovy. Dnes poobede som si kupila Mamatest, ale este som ho nerobila.

zdenkastanka
29. nov 2016

@alexis81 Ešte závisí aj od toho, kedy si mala ovulku . Ak neskôr tak aj test ti ukáže prípadné tehotenstvo neskôr...

evittam
29. nov 2016

@alexis81 Ahoj, mne ukázal +2-3 a bola to pravda.😉

alexis81
autor
29. nov 2016

@zdenkastanka ovulku som mala 15.11., poslednú mrchu 31.10 (začala vtedy)... tak ešte asi počkám chvíľku a vyskúšam test neskôr.

evittam
29. nov 2016

@alexis81 Určite ešte počkaj a kúp si rovno digitálny - nemusíš "vykukávať" čiaročky.😉

alexis81
autor
29. nov 2016

@evittam ano, ano... To mam v plane 😃 uvidime ci z toho nieco bude 😃

evittam
29. nov 2016

@alexis81 Držím prsty. Daj vedieť.😉 A aké veľké máš prvé? A syna či dcérku?

misaatko
29. nov 2016

Ahoj. Tak ja mam na vlas rovnaky problem akurat test som este nerobila. Zda sa mi to skoro. Sem- tam citim jemnulinku bolest akokeby sa mi mal menzes rozbehnut kazdu chvilu. Mala som dostat vcera. Mavam presne kazdych 28 dni.

alexis81
autor
29. nov 2016

@evittam mam dcerku, v marci bude mat 3 roky ... Chceli by sme druhe, aj ked sa nijak extra nesnazime, skor to nechavame na prekvapenie 😆

alexis81
autor
29. nov 2016

@misaatko tak to sme na tom rovnako... Od vcera rana mam presne tento pocit, akokeby sa mal spustit a stale nic. A to mi chodi presne v rovnaky den a aj hodinu presne... Ja som testovala dnes rano a nic este nebolo vidiet

marosinecko
29. nov 2016

Ja ked som si robila test minuly rok presne v tomto mesiaci tak som si kupila digitalny a tam ti napise aj den a bola to pravda. 🙂

misaatko
29. nov 2016

@alexis81 ja si uz tyzden robim z mm srandu ci sa mu zadarilo, nesnazili sme sa. Nejak sa mi tomu nechce uverit, pri syncekovi to trvalo viac ako rok

evittam
29. nov 2016

@marosinecko Dovolím si ťa opraviť - digitálny test nenapíše deň ale týždne ktoré si tehotná, ale max. do 3.tt - čiže ak si napríklad tehotná 5.tt tak digitálny ti ukáže +3 - ani viac ani menej.😉

evittam
29. nov 2016

@alexis81 No naša bude mať 3 za 2 týždne. My máme väčší rozdiel (skoro 6 rokov - bez 3 týždňov) ale tak sme to chceli, a vysadila som HAK v januári a fakt sme si za 2,5 mesiaca "vrzli" jedinýkrát (muž mal zdravotné problémy) a dnes je to naša Rebecca - sama som "čučala" na ten test "ako vyoraná myš"....😀

marosinecko
29. nov 2016

@evittam jasne dakujem za opravu som sa sekla

alexis81
autor
29. nov 2016

@misaatko u nas to bolo 8 mesiacov kym sa na podarila dcerka... A teraz by to bola aka nahoda ze hned na prvy sup by sa zadarilo 😉

@evittam tak to je super, ja dufam ze aj nam sa zadarilo tak skoro po vysadeni HAK, aj ked moj muz este ani len netusi ze sa "nieco deje" 😀

evittam
29. nov 2016

😀 Veď ani môj netušil - len som mu z práce volala, že mám pre neho prekvapenie (doma som si skoro ráno spravila test čo som našla niekde "zašitý" a druhá čiarka taká slabunká, tak som čakala v práci kým otvoria vedľa lekáreň a šup kúpiť digitálny - no a vyšiel ako vyšiel) a keď som mu doma podala test - tak "zavalil" ,že a "to s kým máš" - srandista.....😀

misaatko
1. dec 2016

Co nove?

alexis81
autor
1. dec 2016

@misaatko zatial nic extra... ms sa zatial nedostavila, len ma dost pobolievaju krize ☹ a včerajší test bol negativny. Tak ja uz neviem, čo si mam o tom mysliet. A u teba? 🙂

misaatko
1. dec 2016

Test som stale nerobila, mna zase picha v lavom vajecniku ale nic hrozne, neviem...

pragmaticka
1. dec 2016

ja som mala pozitivny test pri druhom tehu az tyzden meskania! Tri dni po meskani bol stale negativny (to som si vtedy aj 2 pohariky vinka dala, sak je negativny!), po tyzdni straaasne slabucka ciarka. teraz som uz v 21.tyzdni, takze sanca tam je. a tiez som mala cely cas brutal bolesti v podbrusku ako pred menzesom, hrozne bolesti prs, cakala som to kazdym dnom a nic nakoniec.

sense
1. dec 2016

@evittam apropo tak reagoval moj tiez na druhe tehu, ...lebo on si dal pozor tak som mu povedala ze bud som panenka maria al sa nevie ovladat...kedze v ten mesiac sme mali tiez len 1x sex na viac nevidali

sense
1. dec 2016

Test pri druhom som si robila ked mrcha meskala 3 dni ale som uz vedela ze dom tehu...lebo som msla rovnake tlaky v prsiach ako pri prvej inak manikdy neboluevali a mrchu presnu ako hodinky

misaatko
1. dec 2016

Mne sa zda velmi neskutocne ze sa nam to mohlo takto podarit. Mam diagnostikovanu endometriozu a pcoposledny rok som vsak nemala nejak zvlastn problemy a ale tak... No som zvedava, rano urobim test. Mizno bude darcek k narodkam ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre