Svrbenie tela pred a po pôrode

eribac
7. mar 2014

Ahojte mamičky, rada by som sa s vami podelila o svoje trápenie. Dva týždne pred pôrodom ma začalo svrbieť celé telo. Pripisovali to pečienke, no všetky testy vyšli negatívne. Po pôrode to pokračovalo a naberalo na intenzite. Pridali sa k tomu vyrážky podobné žihlavke. Absolvovala som nespočetné množstvo vyšetrení, preťukali ma od a po z a nič mi nezistili. Záver: alergia na tehotenstvo. Liečiť ma chceli prednisonom, no od toho som priberala a tak som prestala. Po dvoch mesiacoch svrbenie ustupovalo a teraz je tomu 5 mesiacov a svrbenie pretrváva už iba večer a v noci bez vyrážok. Všeobecná lekárka mi nasadila liečbu na candidu aj ja som si kúpila na to rôzne prípravky a držala prísnu protikvasinkovú diétu, no žiadny efekt to nemalo. Pomáha mi jedine čaj Lapacho,ktorý sa však nemôže piť bez prestávky. Akonáhle s ním prestanem, je to znovu to isté. Je to nepríjemné a preto sa chcem spýtať, či z vás mamičiek mala niektorá podobný problém?

eribac
autor
8. mar 2014

Nikto nemal nic podobne?

lili_mia
8. mar 2014

@eribac Hormonalne zmeny mohli spustit reumatoidnu artritidu, tipujem, kedze jej prejavom je svrbenie po celom tele. Mnohym zenam sa reuma spusta prave tehotenstvom a porodom, je to geneticka predispozicia, ktoru spusta prave ten pretlak hormonov. Ozvi sa do temy o reumatoidnej artritide.

danielahamar
8. mar 2014

môj muž mal svrbenie tela od liekov, ked už telo protestovalo, že ich je veľa 😕 v akom prášku perieš? používaš aviváž?

elienocka
8. mar 2014

ja som mala a tiez asi v 7 mesiaci mi to zacalo a tiez mi pomohol caj lapacho.este sa mi to aj teraz ukaze sem tam na bruchu .ale ked som porodila tak som to mala na stehnah,brucho,ruky mna poslali na alergologiu aj na kozne a nic mi nezistili

pavuciatko
8. mar 2014

Aj mna svrbelo v tehotenstve telo,hlavne nohy,bolo to neznesitelne,skrabala som sa do krvi.na koznom nic nezistili,dali mi krem excipial.potom to preslo samo.mne podla mna vadili vsetky kremy,lebo predtym som ziadne nepouzivala na telo,iba b tehotenstve som pouzivala proti striam.mne vtedy niekto radil dat sa vysetrit na helicobaktera v zaludku,ale to som nesla,netusim,ci to moze mat suvislost.skus vygooglit.

eribac
autor
8. mar 2014

@danielahamar používam to isté ako pred tehu. Áno aj aviváž.

eribac
autor
8. mar 2014

@lili_mia si doktorka, alebo máš len skúsenosti s tým. Dá sa z toho dostať?

eribac
autor
8. mar 2014

@elienocka zmizlo ti to už?

eribac
autor
8. mar 2014

@pavuciatko mne tiež dali excipial, no nič, skrémami to nesúvisí ani s helicobakterom, toho nemám, toto všetko mi pozisťovali. Ani alergická na prášky ani na potreviny nie som. Za aký čas to prešlo.

pavuciatko
8. mar 2014

no ja som to mala na začiatku tehotenstva,okolo 17. tt, prešlo to asi po mesiaci a potom sa to vrátilo asi okolo 6- 7 mesiaca tehu a skončilo mesiac pred pôrodom. netuším z čoho to bolo, ani doktori to netušili a ani to neriešili, že mám vydržať.....tiež som vtedy vymenila pracie prášky za detské, aj kozmetiku dodnes používam neparfumovanú, sensitive a čo ja viem ešte akú, už to nemám.zmizlo to.

buchtoska1
8. mar 2014

@eribac Ja som mala tiež takýto istý problém, asi cca 2 týždne pred pôrodom. Začalo to tým,že sa mi urobili ako keby vypuklé fialové pozdlžne fľaky,čo vyzeralo ako žily , najprv na bruchu. Potom to postupovalo smerom k stehnám a lýtkam. Lekári nevedeli z čoho to je, najprv mi vraveli, že alergia na nemocničné prádlo, potom ma poslali na vyšetrenie na kožné. Kožná lekárka mi povedala,že mám veľmi suchú kožu a musela som si kúpiť mlieko na natieranie excipial. To ale vôbec nepomohlo. Tieto problémy ustúpili až cca 1mesiac po pôrode, ostali mi len slabofialové veľké fľaky,ktoré postupne zmizli. Ja som ale mala aj zlé pečenové testy po pôrode,brala som na to aj lieky. Už som potom s tým problém nemala.

buchtoska1
8. mar 2014

@eribac Ja som mala tiež takýto istý problém, asi cca 2 týždne pred pôrodom. Začalo to tým,že sa mi urobili ako keby vypuklé fialové pozdlžne fľaky,čo vyzeralo ako žily , najprv na bruchu. Potom to postupovalo smerom k stehnám a lýtkam. Lekári nevedeli z čoho to je, najprv mi vraveli, že alergia na nemocničné prádlo, potom ma poslali na vyšetrenie na kožné. Kožná lekárka mi povedala,že mám veľmi suchú kožu a musela som si kúpiť mlieko na natieranie excipial. To ale vôbec nepomohlo. Tieto problémy ustúpili až cca 1mesiac po pôrode, ostali mi len slabofialové veľké fľaky,ktoré postupne zmizli. Ja som ale mala aj zlé pečenové testy po pôrode,brala som na to aj lieky. Už som potom s tým problém nemala.
@eribac A ešte som zabudla dodať, že ma to neskutočne svrbelo, nedalo sa to vydržať.

elienocka
9. mar 2014

@eribac na bruchu sa mi to este raz za cas ukazuje 🙂 ale uz to nieje take hrozne

danielahamar
9. mar 2014

@eribac mne toto spôsobuje johnson kozmetika a aviváž skús vysadiť a prášok si skús dať detský, jasné, že to bude trvať trošku dlhšie, pokiaľ všetko čo nosíš preperieš, ale tak za pokus to stojí a voňavky si nedávaj priamo na telo

lili_mia
9. mar 2014

@eribac Citam konik a viem, ze sa to uz tu riesilo. Nemas co stratit, ak budes vysetrena na reumu, svrbenie je jej prejavom.

elliie
12. júl 2023

@eribac ahoj, vyriešila si ten problém sosvrbenim ...mám to isté a idem sa zblázniť ...mám ešte 5tyzdnov do pôrodu . Ďakujem za pomoc

theiirys
2. sep 2023

@elliie takisto som na tom pomohlo nieco?

elliie
4. nov 2023

@theiirys dva týždne po pôrode už bolo super ale nepapaj histaminove potraviny bude lepšie

theiirys
4. nov 2023

@elliie ja uz som prisla na to co to sposobovalo

elliie
7. nov 2023

@theiirys čo to bolo ?

theiirys
7. nov 2023

@elliie inhalovala som vincentku po zaruke😀