Ako byť sexi pre manžela po pôrode?

anina107
8. máj 2019

Ahojte už som rok po pôrode, ale zostali mi strie, cez celé brucho, stehná a prsia... :( Navyše aj dosť koži a tuku na bruchu. Stále mám nejaké kilá navyše ktoré mi idú ťažko dole. Malej idú zuby, málo spim, nemám energiu cvičiť. Stravujem sa relatívne zdravo. No najviac ma trápia strie a to ako sa celkovo zmenilo moje telo po tehotenstve... Nepáčim sa sama sebe a asi ani manželovi :( necítim sa sexi ako voľakedy. Inak sa ľúbime a všetko je ok.

korunka1
8. máj 2019

@anina107 ser na to...sú aj horsie problemy.
Stri sa nezbaviš, kila pojdu dole ked budeš v pohode ty a muž by skusil niečo povedať..teda aspon ten môj. A ak ma tvoj rozum, tiez bude čušať

monca0021
8. máj 2019

@anina107 ahoj ja som teda ešte nerodila ani sa neviem vcítiť do tvojej koze len som chcela poznamenať že ak sa lubite a je všetko v poriadku tak si myslím že sa nemusíš báť veď určite muž chápe že si po pôrode že si priniesla na svet život jasne že sa tvoje telo zmení a pokial máš dobrého muza určite si to uvedomuje aj on. Držím palce nech sa cítiš dobre 🙂 určite časom zhodis koľko potrebuješ a všetko nieje len o vonkajšej krase

janulka1802
8. máj 2019

Ak máš po svojom boku správneho chlapa ktorý Ťa miluje Tvoje pochybnosti vyženie raz dva preč teda aspoň ja mám takého doma niektoré zmeny sú proste daň za dieťa niektoré ženy materstvo poznačí minimálne iným poznačí telo dosť

saskia_98
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blontimka
9. máj 2019

@anina107 je super, že chceš so sebou niečo robiť a nechces sa vyhovarat na dieťa. Strie kremom neodstranis. Treba si nachystať eurace a ísť na ich odstraneie.... neviem ako to konkrétne prebieha, známa chodila do BA. Skús nájsť nejakú kliniku tam...
70% na chudnutie robí strsva, avšak spevnies len zo silovych cvičení. Skús cvičenie s vlastnou váhou.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
9. máj 2019

No ja ta naopak chapem. Mne muz sice vravel, ze je to ok, ale sama som sa citila ako prasa 😥 a videla som, ze ok to veru nie je. Nastastie po 2.porode som zacala chudnut sama od seba a aj strie sa stratili, vidim, ako na mna pozera teraz a predtym, neda sa to porovnat. ak ta to tak velmi trapi, navstiv odbornikov, nech ti poradia, pomozu, ale bude ta to stat prachy...

danula.ch
9. máj 2019

@anina107 spevnies a vyformujes sa iba cvičením, takže zahod vyhovorky, aspoň raz do týždňa choď cvičiť, za seba odporúcam jogu. Spevnies, zrelaxujes, ponatahujes celé telo. Ak nemas moznost takto niekam vypadnúť, zacvic si doma, spevňujúci cviky s vlastnou vahou. Cim viac človek cvičí, tým viac ma energie, chce to iba začať niečo robiť a prestať bedakat 😉

lucyluv
9. máj 2019

Niekedy staci troska casu pre seba, malu nech niekto postrazi, chod kadernicke, na jogu, na nakup, namaluj sa a mozno ta prekvapi ten rozdiel ako sa budes citit a co budes vyzarovat. Mas to teraz velmi narocne, s cvicenim by som sa nejak netrapila, az ked budes mat dostatok spanku. Vsetko ma svoj cas. Ja som sa zacala davat dokopy az rok a pol po porode, dovtedy nejak nebol priestor pre seba, ani sila. S energiou pridu aj pozitivne myslienky, ja mam dokonca niekedy pocit, ake je to moje brucho krasne, som zena! Mne sa aj moja celulituda paci, ved je to take zenske, za to ze dnes to nie je v mode, neznamena to, ze ti nemoze byt pre muza sexi. Muzom vacsinou aj tak staci malo, hlavne ked lubia 🙂 na zmiernenie strii skus olejcej weleda, nevravim, ze uplne vymiznu, ale moze pomoct. Drzim palce!

janinka007
9. máj 2019
vparisova
9. máj 2019

Strie vyblednu po 12 tich rokoch.

damolly
9. máj 2019

@anina107 počas tehotenstva som pribrala viac ako 20kg tuším nejakých 25kg predtým som mala 50kg aj s topánkami.. takže si vieš predstaviť ako som sa cítila do ničoho som sa nezmestila.. manžel to až tak veľmi neriešil sa smial že si skúsi mať aj takú väčšiu ženu 😀 ale mňa to štvalo a strašne.. tiež som unavená mám 7- mesačného syna ktorému idú tiež zuby v noci k nemu vstávam 3 krát na kŕmenie niekedy mi nespí hodinu v noci a cez deň tiež nemám času spať ale aj napriek tomu všetkému sa snažím so sebou niečo robiť . Vysadila som sladké zo stravy zemiaky, sladké vody.. a každý druhý deň cvičím. Keď je manžel doma a syn už spí tak si idem zabehať aj napriek tomu že beh nemám veľmi v láske proste musím niečo spraviť preto aby tych zvyšných 10 kg šlo preč. Mám veľkú striu na jednom prse, a vzadu ako konci chrbát a začína zadok mám taký pás na oboch stranách mám ich a nehanbím sa za ne. (Manžel má tiež na bokoch z puberty 😀). Hlavu hore treba nájsť v sebe ešte trošku síl pomaly začať niečo pre seba robiť a ver tomu že aj myšlienky sa ti zmenia k lepším pozitívnym 🙂.

chanaaa
9. máj 2019

Rady, že ak ťa má muž rád tak je všetko v poriadku sú dosť scestné. Samozrejme, že s to od neho očakáva, ale aj ty musíš byť so sebou spokojná. Cítila som sa rovnako. Mám za sebu dva pôrody a podarilo sa mi to zhodiť nazad. Pri druhom to trvalo dlhšie a keby som nezačala držať diétu tak mám doteraz minimálne 5 kg navyše. Poslala som ti pozvánku do skupiny. Pár srií mám aj ja, tie ma až tak netrápia ako vycucnuté a splasnuté prsia. Koža sa vyťahala a nedá sa vrátiť späť. Možná je len operácia, ale na to nemám odvahu, musela som sa s tým zmieriť. Pohlo mi to schudnutie. Ak by si sa chcela poradi kľudne mi napíš IP a pozri sa na tú skupinu. Povzdbudí ťa. Držím palce.

danula.ch
9. máj 2019

@anina107 aby si ma správne chapala, doplním. Prvý príspevok som napísala v rannom zhone narychlo.....Aj ja mám deti, 2 školákov na 1.stupni a tretie má 15 mesiacov. Aj jemu idú zuby a ešte dlho pôjdu, pribudne vzdor a tak.....keby som mala čakať s cvičením na pokojnejšie obdobie, kedy sa na to budem viac cítiť, tak sa nedockam budúcich minimálne 7 rokov. Časom pôjde najmladší do škôlky, ale ja zase do práce a to ešte len začne chaos. Potom príde škola, domáce úlohy. ...... takze som začala keď mal 10 mesiacov. Najprv večer pred telkou v kľude, keď deti spali, po 2 mesiacoch som pridala jogu raz do týždňaza tie 2 hodiny čo som preč, si užije deti manžel. Odchádzam odtiaľ ako keby som lietala, oddychnem si od všetkého a doslova sa vrátim zrelaxovana. Zmeny na postave su také, že nikdy som nebola pevnejšia, ako teraz, po 3 deťoch. Samozrejme neprejedam sa, snažím sa stravovat rozumne, hlavne večer. Takze ono sa to dá, len treba začať. A bonus je vyššie zdravé sebavedomie, kedy prestanes riesit malichernosti 🙂

zuzka2288
9. máj 2019

Finta je v tom, ze energiu naberies najme sportom. Ale si v zacarovanom kruhu, lebo nemas energiu na sportovanie a energiu ti doda najme sportovanie. Skus sa premoct a vyskusaj napr. stepper ci cviky vlastnym telom. Budes moct cvicit aj doma a staci ti pol hodky denne a potom bude vsetko lepsie.

malasandrika
9. máj 2019

Žiaľ, výhovorkami a utešovaním sa ešte nikto neschudol. Treba sa zaťať a nájsť si čas pre seba. Ja som začala chudnúť až po odstavení v 2. rokoch, dovtedy to išlo veeeľmi pomaly a to som cvičila a jedla rozumne. Na začiatok Ťa naštartuje kaderníčka, ráno sa namaľovať, pekné oblečenie.

A teda dámy, ktoré sa utešujete, že veď ste rodili a muž by sa opovážil niečo povedať, pozrite sa na to aj z druhej strany, keby Váš partner pribral a nič s tým nerobil, tiež by Vás mohol prestať priťahovať.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malasandrika
9. máj 2019

@ptmt1011 samozrejme, že zo mňa tiež nebude 17 ročné dievča so 44 kilami a D prsiami, ale teda, že by som sa ja sama uspokojila a utešovala, že veď som porodila zdravé dieťa, a veselo mala 65 kíl tak to teda nie. Manžel tiež nebude vysekaný športovec celý život, ale opakujem, nebudeme sa vzájomne utešovať s výhovorkami, genetika, vek, pôrod atď. Vždy sa dá niečo robiť, vždy. Telo sa vekom prirodzene mení, ale pribrať vyše 20 kíl a utešovať sa napr. pôrodom teda ok nie je.

lenca1401
9. máj 2019

mam podobný problém,tiez som 4mes po pôrode po druhom synovi a nie som so sebou spokojná...Ale viem,ze je to psychika,tiez málo spím,so starším synom mame tiež problém (stále chorý ako nastúpil do škôlky) a VELA JEM...A ked idem okolo zrkadla ide ma slaktrafit...U nas nemam chut na sex ja...A moj priateľ je ale úžasný, stále hovorí,ze sa mu páčim taka aká som.(ja našťastie nemam ani strie)Ved som mu porodila dvoch synov. Len brucho a stehná mi ostali.A akné sa mi vrátilo,aj ked to nie je také hrozné.Je to všetko len o nás...O tom co mame v hlave.Ak si stále budeme opakovať negatívne veci tak to tak aj ostane...Po prvom synovi to bolo vse úplne ok,ale teraz som fakt vystavena a to teraz máme oveľa kludnejsie dieťa 😊 co sa týka stri,to uz je beh na dlhé trate.Treba hydratovať z vnútra aj vonka, masírovať.Daju sa aj vybrusit ale to je finančne dosť náročné (pre väčšinu žien)a cvičiť.Aj opaľovanie môže pomôcť,zo začiatku vždy vidno rozdiel(strie bývajú bledsie)ale kamoske sa tiez spravili a veľké a po čase jej vybledli.Uz teraz jej ich veľmi nevidno(ma dve deti najmladšie cca 4rocne)

cigipepe1247
9. máj 2019

ach jaj vy mate problemy, moja žena porodila pred 2 mesiacmi a milujem ju taka aka je... a ci bude taka ci onaka, furt bude pre mna najkrajšia... ✊👍☀️

ivca88
9. máj 2019

Skoda ze nepises v kilach, na kolko je postava ina.
Ak je to do 10 kíl, myslim ze to nemoze by az tak podstatne znatelne,ze by mal zrazu tvoj muz nejaky problem s tebou spat alebo co.
Navyse to pojde rychlo a pekne dole, len ozaj treba chciet. Ja som po prvom porode nic nerobila a neriesila som to. Lutovala som sa a upustila som jedalnicek
Jedla som veeela sladkeho, az som sa vyzrala o 25 kíl ( a to som po porode mala len 5 kíl rozdiel oproti predporodnej).
Takze nehovor o zuboch, spanku. Ozaj sa nelutuj.
Nemusis nutne cvicit, ale hlavne nezer 😫
S bábätkom sa da chodit na prechádzky.
Strie casom ozaj zmiznu. Pomaha najmä opalovanie.
Ja som mala strašne strie a teraz po druhom porode su uz aj hlboke. Už sa ich nezbavim. Moc som pribrala a aj schudla.
Ale nohavice s vysokym pasosm to zakryju. Celé plavky su tento rok velmi IN. Myslím že nie je dôvod na depresiu.
Nech som bola akokolvek plná, nikdy som nebola v depke. Pravda je, ze muži chcu sebavadomu zenu, co sa vie "predat".
Jasné ze by radsej chceli top modelu, ale pokiaľ nie je .....tak ta neopusti pre par kil
Takze moja rada ako byť sexi znie, neopusti sa !
Žiadne vytahane ogrcane tricka po dome.Žiadne state teplaky na nakup a mastne vlasy do copu.
Tak isto kazdeho muza potesi sexi pradlo na vecer + podvazky. ( ja mam rada niektore z bonprix, ale aj napr. v newyourkeri kupis za par chechtakov, pokial mas prsia po velkost D - ja mam vacsie ).
Buď sebavedoma a taku ta potom bude vidieť aj tvoj muz.
Ja osobne si nemyslím ze uspech prameni len v zhadzovani kil
Skor je to o tom, ako sa vies o seba starat, ze sa citis pekna, ze prides k manzelovi a tapnes ho po zadku s tým, ze vecer ho cakas v sprche 😎

anina107
autor
9. máj 2019

Ďakujem za odpovede a rady 🙂 mám cca 7kg navyse, cvičím tak raz za týždeň. Malu mi nemá kto postrážiť. Bývame ďaleko od všetkých, muž chodí domov ako kedy. Väčšinou okolo 6.30. preto je náročné po celom dni nevyspata (8x za noc hore) niečo navyše robiť... Ale musím sa viac hecnut.
Ako sex a tak celkovo je všetko ok, super. Len ja sa necítim ako sexi 20rocna...s tou kožou, prsiami keď kojim a tak. Ale určite dam na vase rady 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malasandrika
9. máj 2019

@ptmt1011 ja som pribrala 22 kíl, pri výške 155 cm som vyzerala ako guľa. Rok som bojovala sama so sebou, ľutovala sa, no stehná som z toho chudšie nemala. V pôrodnici som nechala “až” 5 kíl, takže 17 kíl som niesla domov. Pozri, ja sa tlstá dobre necítim, keď niekomu kilá nevadia, tak mu nevadia, ja mám samu seba najradšej s plochým bruchom a neroztečenými stehnami.
Ale presne ako si uviedla, základ je byť spokojný so sebou, vtedy ani make up nie je treba 😊

malykonik
9. máj 2019

Áno základ je byť spokojný sám so sebou. Ak sama nie si so sebou spokojná, darmo ti bude aj muž vravieť že si stále pekná, proste pre teba to nie je ono a nebudeš sa tak cítiť. Takže sú to dve rozdielne veci - páčiť sa mužovi a sama sebe.
Áno jasné ak ťa má rád, naozaj mu tie kilá tak vadiť nemusia. Ale pravdepodobne by bol radšej, keby si sa viac podobala na tú, ktorú si bral 😃 Nehovorím to preto aby som ťa zdeptala, ale aspoň takto je to u nás. Ja som tiež veľa pribrala v tehotenstve, bolo mi zle a jediné čo pomáhalo bolo zjesť kúsok pečiva. Od pôrodu 5kg sa mi odplavilo samo, ďalších 5kg som schudla stravou, a teraz -3kg za 2tyzdne diétou kde pijem také sáčky (nechcem robiť reklamu). To som sa už naštvala že nechcem chudnúť pomaly a aj rok po pôrode sa necítit dobre vo svojom tele, a už vôbec sa nechcem vyhovárať na pôrod...takže idem ďalej chudnúť.. cvičiť - pozri si fitshaker.sk a kľudne môžeš cvičiť každý deň aj doma, večer keď príde muž a dieťa bude spať. Ani ja nevládzem, niekedy až tak že sa mi od únavy točí hlava, a predsa chodím 1-2x týždenne cvičiť, aby som bola zdravá a fit...pred tým som nikdy cvičiť nechodila, ale jednoducho musím, a ako tu už niekto vyššie spomínal, cvičenie ti odplavi únavu a dodá chuť do života. Myslíš že iným ľuďom sa cvičiť chce? 😉
A make Up je pre mňa samostatná kapitola. Tu je tiež rozdiel byť spokojný sám so sebou ako píše @malasandrika, a rozdiel vyzerať dobre aj pre iných 😃...ja osobne sa upravujem aj doma, vždy vždy.. mám kamošku,celkom peknú babu, a po pôrode z ničoho nič začala chodiť von v teplákoch, úplne nenamaľovana, a teda že je to rozdiel..pôsobí to na mňa hrozne a je mi jedno že jej to nevadí..rovnaký názor má môj muž, že sa spustila, nechápeme to.. Žena by mala byť vždy upravená ... Ja tiež v noci nespím , vstávam oveľa viac krát, moje dieťa cez deň skoro vôbec nespí, mám aj pracovné povinnosti, a predsa som vždy upravená a normálne oblečená (píšem "normalne*", nie vyfintena)

malykonik
9. máj 2019

Ale vlastne som chcela napísať iné 😃 aj ja mám strie, divne brucho, prsia splasnute, a tiež netuším ako sa takto cítiť fajn. Lenže mne veľa dobrého pocitu odoberajú kilá. Preto dúfam, že keď ich zhodim, budem sa cítiť ooooovela lepšie. Strie časom určite vyblednu a prsia..čo už 😃.. preto ti píšem , že skús aj ty chudnúť, aj tu na mk sú skupiny na chudnutie. Alebo si daj nejakú rýchly diétu ako ja s tými bielkovinovymi sackami

ivca88
9. máj 2019

@malykonik mami len bacha na jojo efekt. Sice to je mimo temu, ale mnoho ludi sa po dokončení svojho ciela rychlo vyzerie naspäť.
Telo bude mat zrazu prebytok vsetkeho a ulozi si.
Moj kamos bol tiez happy jak dva grepy ze schudol so sackami a o dva mesiace to mal naspäť.
Tak ja len tolko, ze boj sa tam neskonci. Musis byt opatrna.
Jedine co podla mna funguje je nie drzat dietu, ale zmenit zivotnt styl a viac sa hybat. Proste zit zdravo je jediny sposob ako sa udrzat dlhodobo 😊
( nechcem ta poucovat, ale radsej varujem. )
Drzim prsty !! Dufam ze vysledok bude stat za to ! 😊

malykonik
9. máj 2019

@ivca88 ďakujem 😊😊😊 áno som si toho vedomá, ale verím a dúfam že keďže som už v tehu musela komplet zmeniť stravovanie kvôli zdrav.problemom tak si váhu potom udrzim 😃 ja sa už stravujem racionálne len tie kilá mi idú dole samé strašne pomaly. Preto som sa hecla že idem na to drasticky nech som vo forme 😃

ivca88
9. máj 2019

@malykonik tak tu duplovane plati jest zdravo a nejest sladkosti. Gratulujem ❤