Ako sa správa váš partner po hádke?

13. mar 2020

Zaujímalo by ma, ako sa správa vaš partner po hádke. Ako prebieha uzmierovanie? U nás, vždy docupitam ja, pretože neznášam to dusno. Tentokrát, však som si povedala, že vydržím a počkám si, ci vôbec mu za to stojím.

Kolko mám čakať? Čo mám robiť aby som to zvládla? Aby d neprišla s produktom? Chýba mi. Ako dlho u vás vydrží "tichá domácnosť?"

pininka1
13. mar 2020

Môj nikdy za mnou príde možno dvakrát z 20 prípadov hádky, to by som sa nacakala kebyže som sa neozvala ja. Nevadí mu byť ani bez sexu a ani bez rozprávania sa. On je taká povaha. Ale už som po rokoch prišla na to, že netreba tlačit na pílu, lebo to k ničomu nevedie

elinosar
13. mar 2020

@pininka1 mam to podobne

autor
13. mar 2020

Áno, bola som za ním a iba sa to zhoršilo. Len proste ako to mám vydržať? Najradšej by som s prosikom dobehla 😊
@pininka1 a čo vlastne? Tvárite sa, že sa nič nestalo?

pininka1
13. mar 2020

Väčšinou sa urazí a nerozpráva sa. Ale ja som zistila že väčší efekt má keď sa po hádke ja s ním normálne bavím a potom keď sme sami mu normálne poviem čo sa mi nepáčilo a tak. Ale to ide rokmi a musia byť na to dvaja. U nás nepomohlo ani keď som za ním išla, keď chcel byť urazený tak bol. Už si to vôbec nevšímam.

jana_eyre_2
13. mar 2020

My keď sa pohadame o blbosti, o pár chvíľ na to zabudneme a ideme dalej, neriešime a bavíme sa akoby nič..

samozrejme sme sa už pohádali za 15 rokov čo spolu sme aj pár krát veľmi vážne.. zväčša sa on tváril nevinne, bavil sa somnou akoby nič len nezabrdal do problému a ja kým som bola naštvaná len som odsekavala.. potom sme sa k tomu vratili, vydiskutovali si konflikt a potom to už bolo ľahšie a trocha sa to uvoľnilo..

Len raz som bola nahnevaná naozaj moc, lebo urobil premna veľkú chybu.. ja impulzívny človek, som po prvotnom výbuchu vydržala byť ticho asi dva tyzdne, on sa somnou aj chcel rozprávať ale nie o probléme.. neskôr keď som to v sebe trocha spracovala som sa k tomu vrátila a vydiskutovali sme si to.. ale nezabudla som ☝️

Podľa mňa ide o to, aká vážna bola tá hádka..

autor
13. mar 2020

@pininka1 no, a keď sú deti? Teraz spí v obývačke už 5 tu noc. Len vždy keď som došla riesit, vždy to dopadlo ďalšou hádkou. Už padli aj slová, že jemu je jedno, či zostaneme spolu...ale myslim, že to sú len slová. On je kus chlapa ale má citlivé srdce

autor
13. mar 2020

My sa hádame len o výchove detí, on je prísny, v ničom neustúpi. A potom ja som ticho...a už to vo mne vrelo z niektorých jeho rozhodnutí...a potom som vybuchla.
@jana_eyre_2

autor
13. mar 2020

@jana_eyre_2 a to ste spolu vôbec nekomunikovali? Ako ste riešili chod domácnosti? On nie je typ, čoby prišiel s kyticou a si priznal. Napr.ma niečo urobiť ale zabudne. Lenže ja som na vine, lebo som nepripomenula aj keď je to jeho zodpovednosť

elinosar
13. mar 2020

5 noci v obyvacke je dost. Moj tiez minulu noc spal v druhej izbe 😀 jemu trvalo urazenie 2 dni. Vobec sa so mnou nebavil a ignoroval ma

zuzu1122
13. mar 2020

Ženy, je dobré vedieť, či má zmysel sa do hádky pustiť a či sa situácia nedá zvládnuť rozhovorom. U nás to funguje tak, že ja do hádky idem až keď je toho moc, nepomáha rozhovor a keď viem, že mám pravdu. Môj manžel, keď si to nechá uležať v hlave, sa mi takmer vždy ospravedlní a uzná, že mám pravdu, lebo vie, že pre nás, našu rodinu nechcem zle. A tak isto ak sa zmýlim ja (čo sa stáva ale zriedka), tak nemám problém prísť a ospravedlniť sa. Muž neznáša keď sme povadení a takmer zakaždým sa snažíme situáciu doriešiť ešte v ten deň, nechce ísť do postele pohnevaný, lebo človek nikdy nevie, čo sa môže do rána stať.

K tejto téme mi napadol jeden vtip:
Ako sa ospravedlní žena mužovi, keď náhodou nemá pravdu?
Sa neposer 😂

jana_eyre_2
13. mar 2020

No práve to je to, že on somnou komunikoval, ja s ním nie.. je možné, že som mu povedala fakt len najnutnejšie (bola som vtedy tehotná s tretím) to už si nepamätám.. ale nikdy nezačal prvý o probléme, najradšej by bol keby som to preskočila a zabudla ale sám od seba nikdy nepriznal svoju chybu, iba párkrát už po vydiskutovani v klude.. malo mužov si podľa mňa vie sypať popol na hlavu a uznať svoju chybu..

elistek13
13. mar 2020

U na sto je prave naopak, vzdy pride muz asi preto, ze ja sa dokazem strasne dlho hnevat a jeho to po chvili prejde

aylinn
13. mar 2020

Podla toho kto spôsobi hadku, väčšinou je to on a väčšinou sa zacne iba tvariť ako by sa nič nestalo, teraz sme napriklad pohadani ale spi , šipkova ružena a rano mi bude pisať ako by sa nic nestalo ale mna to nikdy neprejde iba tak samu od seba a hneď.. vacsinou mam pokazeny cely den ztoho.. a ked zacnem nahodou ja hadku,.tak ajtak dojde on a udobri sa lebo ja to potom otocim vzdy nejak 😂😂😂 ale zalezi aj od mojej nalady.. ak je utočna tak je to takto ako pišem.. ak mam dobru naladu tak pridem ja obijmem ho a sme ok.. ale to neni často teda!! Velmi ma vytaca v poslednej dobe!!!!🤬🤬🤬⛏🗡⚰🏹

modrykoniicek
13. mar 2020

Asi matrix ale ani raz sme sa nepohádali tak, že by to trvalo bez konverzácie alebo by sme sa spolu nerozprávali.Boli to banality a hneď sme si to ujasnili 🙂.
Skôr neporozumenie jeden druhého než hádka.

deti95060810
14. mar 2020

pár dní je nič...poznám prípad kedy sa mm nerozprávajú 3-4 mesiace....Sú spolu už cez 50 rokov. žena sa oduje a koniec....Moji rodičia to nikdy nedokázali pochopiť...

autor
14. mar 2020

Ďakujem dievčatá. Išlo o dosť vážnu hádku, kedy mám pravdu ja. Asi nikdy neuzná svoj podiel viny. On je v práci celý deň, chodi večer unavený. No je víkend, takže sa tu budeme obchádzať. Ja proste by som ho niečím ovalila, aby sa spamätal. On napr.ked je takto po-ja som väčšinou smutná, dajak nekomunikujem - on to vníma, že som ofucana. Tak ma čakajú ťažké dva dni

pininka1
14. mar 2020

Veď toto mňa vždy štvalo, že keď bol urazený, tak sa ma neopýtal ani na deti, nič. U nás sa ale nikdy nestalo že by spal na gauči, to skôr ja som išla radšej niekde preč spať. Chlapi povedia veci, ale nemyslia to tak, veď aj my sme také. Ono tie hrany sa časom.obrusia, ja som s mužom 19 rokov z toho 13 a pol sme manzelia a trvalo to 9 rokov kým sa to ako tak obrusilo a navyše on robí mimo bydliska, takže vacsinu tyzdna je preč a nedá sa vydiskutovať.

autor
14. mar 2020

@pininka1 no, to ani u nás není. A 4 deti ťahám sama. Ja som strašne zvedavá, dokedy sa to bude ťahať. Keby nie Corona, tak idem k našim na prázdniny

tenerifka
14. mar 2020

my sme manzelmi takmer 21 rokov, este k tomu u nas bola na zaciatku jazykova bariera, nez som sa naucila jazyk, komunikovali sme v nemcine, ktoru ovladame obidvaja tak nejak jednoducho hovorovo. Hadky sa na zaciatku koncili tichou domacnostou, raz dokazal drzat az 5 dni.Proste aj ked som sa ja chcela bavit, on nie. Potom som mu to zacala oplacat, ze ked sa on chcel uz bavit, tak som drzala tolko dni, co on predtym (no ako male deti doslova). Postupne zistil, ze to oduvanie mu je na dve veci, a ze vlstne tak prichadza o vela. Teraz sa o vsetkom rozpravame, ked ma blby deñ (cez sviatky sa mu v jeden deñ pokazilo auto, mobil a zlomil zub) nevrtam, snazim sa pomoct. Hadku sme uz nemali velmi dlho, ono to asi vekom dospeje do tohto stadia, ze si clovek uvedomi, ze to nikam nevedie

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevludna
14. mar 2020

U nas sa vzdy pride ospravedlnit ten, kto hadku sposobil...nastastie si to vieme obaja uvedomit a nepocuvat nase ega;)

autor
14. mar 2020

Tak vidím, že v podsyate to ml. Keď ten môj je ako neviem čo. Strašne tvrdohlavý. On by vydržal aj mesiac. Ma prácu ktorá ho baví a to sa vie zavret a makať..

777januska777
14. mar 2020

To je teda myšlienka, predbiehať sa kto sa vo vzťahu vydrží dlhšie hnevať 🤦 podľa mňa je to vrcholne hlúpe a vo vzťahu to nič nevyrieši. Veď ono nezáleží, kto za kým príde po hádke, záleží na tom ako si tie veci po hádke dokážete vysvetliť. Toto urážanie sa a hranie sa na urazenych je jedine asi tak dobre pre ego, ale nie pre vzťah. P.S. ja tiež často prídem za manželom keď sa pohadame (on trošku dlhšie potrebuje vyfučať), ale nevadí mi to, veď predsa vo vzťahu nejde o mňa, ale ide o nás a o to ako dokážeme veci riešiť po hádke.

lenka2710
14. mar 2020

Ja sa s mužom málokedy pohadam, sme spolu 12 rokov a mali sme asi dve vážne hádky a to ešte pred manželstvom! U nás je aj dcérka taky malý policajt 😂😂 a nechceme sa hádať pred ňou! A keď sa mne alebo jemu niečo nepáči, stačí pohľad, počkáme kým mala večer zaspí a potom to riešime rozhovorom, žiadnou hadkou!
Obaja mame také povahy, že nám dlho trvá sa nasrať a rýchlo nás to prechádza 😂 takže aj keď sme sa niekedy pohádali, tak do hodiny sme boli na sebe nalepení

wetsel
14. mar 2020

My sa nehádame nejako, ale keď už niečo sa pochytíme, že máme rozdielne názory, tak zakaždým ja prídem s tým, že poďme si o tom pohovoriť, nech nemáme tichú domácnosť. Nemám rada, keď je doma ticho, keď sme obaja odutí a skúšame kto dlhšie vydrží. Ja som ego v tomto smere dala preč. Lebo keby som ja neurobila krok k uzmiereniu tak by som na ten jeho čakala možno dodnes :_D

marca12
14. mar 2020

U nas aj 2 tyzdne,ked muz chyti svoje dni. Ale to nie je casto,inak sa vie aj na tyzden zdut a tvari sa,ze sa nic nestalo,ale vidis,ze je chladny. My sa v podstate ani nehadame,lebo on nekomunikuje. Ostane ticho,ja do vyvrtky,vyziapem sa a zivot ide dalej. Len pekne vyckaj,necupitaj za nim

zuzka1117
14. mar 2020

My keď sa kvôli niečomu chytíme (vždy sú to banality) tak nám to vydrží možno pol hodinu. Vieme sa ospravedlnit jeden druhému, ešte sa nestalo že by sme spali oddelene

autor
14. mar 2020

No, dnes sa so mnou baví akoby nič, ja odpovedám tak striedmo.
@777januska777 nejde o predbiehanie sa. Dosť mi ublížil. A viem, že ak by som prišla, nič by sa nevyriešilo. Proste čakám také niečo: poďme to riešiť

tomiholjubavi
15. mar 2020

My sme s mužom obidvaja prudké povahy a vieme sa povadiť pre hocičo 😀. Ale ako rýchlo nás to chytí, tak rýchlo to aj prejde. Neraz sa nám stalo, že sme sa v strede hádky pozreli jeden na druhého a začali sa smiať, lebo sme si uvedomili, pre akú kravinu sa vadíme 😀....
No kým pre hovadiny vieme vzbĺknuť ako suchá čečina, o dôležité veci sa vadíme menej často. Najviac pár krát do roka. Vtedy sa ospravedlní ten, kto spravil chybu. Niekedy ja, niekedy muž. Tichú domácnosť nemávame, lebo to proste nevydržíme. Obaja sme ten typ, čo má vkuse potrebu riešiť. Najviac sme boli na seba odutí pol hodinu.
Počas manželstva sa iba zopárkrát stalo, že ma chlap natoľko vytočil, až som sa rozplakala. Slzy zapôsobili okamžite. V sekunde sa ospravedlňoval a kajal 😂

Určite by som nedoliezala, ak by ma zranil. Ak sa cítiš ukrivdená a bolo ti ublížené, nedoliezaj a stoj si za svojim.

kassandra25
15. mar 2020

Je velmi dolezite, aby si ozaj neprisla prva, ked si pisala, ze vzdy len ty prides. Pre zdravy vztah by to malo byt akosi vyvazene, inak bude tvoj partner toxicky a bude ti skodit, rozozere ta vnutorne. Ak za tebou nepride , po dalsej hadke znova nie, spakuj sa a von zo vztahu.