Bábätko v spálni s rodičmi verzus vo svojej izbe s mamou

muskazlata90
3. apr 2018

Ahojte maminy!

Som kratko pred porodom a rozmyslam, kde je najlepsie dat detsku postielku - ci do spalne alebo babatko umiestnit priamo do detskej izby s tym, ze tam budem mat na postel aj ja a v noci spavat s nim. Ked bude starsie, ked zaspi, prejdem k nam do spalne a budeme mat monitor. Bojim sa toho, ze dietatko si zvykne byvat s nami v spalni a potom ho uz nebudem vediet odtial premiestnit 3-4 roky. Hlavne sa bojim o nas intimny zivot, dieta predsa len nema byt svedkom niecoho takeho aj ked spi, hlavne ked uz od 1-2 rokov uplne vnima. Predsa len tolkorocna abstinencia neprospieva vztahu a popravde ani sukromiu rodicov. Okrem toho vidim ako vyhodu umiestnenia v izbicke to, ze muz sa poriadne vyspi, ked bude babo malo a ja budem na zaciatku v inej izbe.

Dakujem za vsetky rady 🙂

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova ved si žite a fungujte ako chcete, (aj keď mi príde nepravdepodobné, že tvojmu mužovi sa to stalo kvôli tým niekoľkým razom, čo sa v noci zobudil). Ja si za svojím názorom stojím, a to že môj muž sa v noci občas zobudí a vstane, navyše z vlastnej vôle, tak to ho rozhodne neuštve.

alexis9
3. apr 2018

Ahoj 🙂 my mame uz druhe dieta u nas v spalni vo svojej vlastnej postielke.Ani jedno z deti manzela nerusilo,dost tvrdo spi 😂 popravde,neviem si predstavit,ze by som niekolko mesiacov spavala v inej spalni s dietatkom.Podla mna prave toto ochladi manzelsky zivot.Maly bude mat 4roky a v pohode spi v svojej izbicke.Obcas nadranom prebehne ku nam do postele,ale to je tak raz za tyzden rano o 4tej/5tej 🙂 Mala ma temer rok a je s nami este.Nemyslim si,ze by nieco vnimala kym spi 😉

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 ja som Ti nikde nekazala spat bez dietatka.. ani som nepovedala, ze zena ktora necha muza vstavat k dietaku je zla mama alebo lemra.. ale Ty si otca, ktory nevstava k svojmu dietatu urobila cloveka egoistu, ktory si dieta ani nemal robit... spime si vsetci ako nam vyhovuje a hlavne ako vyhovuje dcerke. Ano... iste ten kolaps nebol priamo z toho ale jednoznacne by to stavu neprospelo...mysli si a rob si co chces ale nerob zlych otcov z chlapov, ktori nimi nie su a o ktorych nic nevies... z teba lenivu mater, neschopnu vyliezt z postele nikto nerobi... a ani si to v ziadnom pripade nemysli...

vilma7
3. apr 2018

Ahojky. Ja som hrdinsky pred pôrodom prichystala detskú izbu, samoztejme aj s postieľkou v nej. Mala som ešte cestovnú postieľku a kamka požičala prísuvnú k posteli. Po pôrode som si baby obliekla do pyjamka a spiaceho vaku v nemocnici a chystala sa ho uložiť na spánok 🙂, po položení do postielky rev ako o život. Došla sestrička, že čo to robím, dieťa vyzliecť do plienok, na môj hrudník a spať spolu, prikladať na prso atď. Tak aj bolo. Doma spal so mnou v posteli, kvôli kojeniu výhoda a spí dodnes. 1.4.mal 15 mesiacov. Postieľku som časom presťahovala do spálne a zapadá prachom naďalej. Krpček sa v nej niekedy cez deň pohrá.
Tých predstáv čo som mala bolo dosť, ale dopredu nevieš aké budeš mať bábo...a všetko sa prispôsobovalo situáciám. Takže vyčkaj pôrod a potom sa to aj samé vykryštalizuje.
Mm spával zozačiatku s nami, ca pol roka, potom prešiel do hosťovskej, aby sa vyspal k malému, lebo on je na materskej a ja aj napriek vstávaniu k dieťaťu chodím do práce a živím rodinu (ináč to žiaľ aktuálne nejde).

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova keď si človek chce spraviť dieťa tak pokiaľ je zodpovedný tak počíta, že sa asi bude musieť nejako obmedziť a obetovať a nehodiť ťažkosti len na manželku. A akurát som povedala že mi pripadá egoistické keď sa muž kvôli svojmu spánku odsťahuje zo spálne, alebo že musí žena odísť spať do detskej. Vôbec neriešim či dieťa spí alebo nespí s rodičmi, len to, že mi pripadá divné keď jeden z partnerov myslí na seba a preferuje svoje potreby. A z nikoho nerobím zlých otcov, len vyjadrujem svoj postoj k takému správaniu. Navyše neviem prečo to prezentuješ akoby som ja k dcére v noci nevstávala, už som tu viackrát písala že sa striedame. A neni ani tak podstatné kto v noci vstáva, ako ten postoj, že chlap nebude ani len spať v rovnakej izbe, pretože ho to obťažuje aj počuť že sa mu v noci zobudí dieťa. A písala som to vo všeobecnosti, pretože ty si tu prezentovala, že všetky ženy čo majú dieťa v spálni, tak tam nakoniec už nemajú muža, pretože ten chudáčik to nezvládne. Manželia sú predovšetkým manželmi a až potom sú rodičmi a preto mi príde neskutočné mať oddelené spálne a ešte k tomu spávať s dieťaťom namiesto s mužom.

taga
3. apr 2018

@borka33 to ze tebe nieco pride neskutocne neznamena,ze to naozaj je neskutocne 😉 mm sa dobrovolne odstahoval na gauc v obyvke,nebola to pre neho vyhra, gauc nie je taky pohodlny ako postel,ale maly sa v noci budi na kazdy hlasnejsi vzdych a uspi ho len moje prso, je uuuuuplne zbytocne, aby k nemu vstaval muz a maly najlepsie spi pri mne... takze aby sme mali dost miesta v posteli a bolo nam pohodlne,muz sa obetoval.. a cuduj sa svete, nijako nam to neublizilo, maly postupne akceptuje aj postielku a nie je taky citlivy na kazde suchnutie,mm je naspat v posteli a vsetci sme stale spokojni.. moj pohlad, na vsetko sa da pozriet z roznych uhlov

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova a ešte raz opakujem, neprekrúcaj čo vravím, nepovedala som že je egoistické keď otec k dieťaťu v noci nevstane, aj keď to považujem za normálne, ale povedala som že je egoistické, keď sa kvôli svojmu spánku odsťahuje do inej izby.

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 a kde si vzala, ze taky muz nic nezmeni, nic neobetuje a robi zo seba ublizeneho chudacika???? A ja som zo spalne sla k malej bez jeho natlaku a bez toho aby som z neho robila chudacika... a ano v mojom okoli to skoncilo tak, ze chlap uz totalnom zufalstve isiel spat do obyvacky... a aj tu boli odobne komentare.. ze muz je v detskej alebo v obyvacke. Mne sa zase zda egoisticke aby si nocne zatahy maleho babetka "uzivali" obaja... tiez som pisala, ze mala spinka lahko a zobudil by ju (a aj mna uz teraz budi) manzelov budik. Kazdy spi inak....
Preco to tak prezentujem?? Lebo Ty tak prezentujes otcov, ktori v noci spia aby sa mohli postarat o svoje rodiny.. si to po sebe precitaj...ako nerata s obmedzeniami aa obtazuje ho v noci vlastne dieta a ako to chudacik nezvladne.. odpovedam Tvojim sposobom... moj manzel ani nevedel, ze mam v umysle spat s malou inde.. ale velmi vdacne to prijal. A tiez som nenapisala, ze k nej nevstal nikdy.. hoci na 99,99% som sa malickej venovala v noci ja, cez tyzden urcite. Uzi si vecer a hlavne sa dobre vyspi.. kde chces a s kym chces.

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova vidím že je úplne zbytočné niečo sa ti snažiť vysvetliť, aj keby som to tu stokrát opakovala tak to nepochopíš. Sama si písala o mužoch čo sa radšej spakovali a šli do obývačky, skôr ty by si mala poriadne čítať. A podla teba ženy ktoré v noci tiež spia sa o rodiny nestarajú? 😃

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 ako pisem.. odpovedam Tvojim sposobom.. darmo okolo seba kopes.. vyssie som sa vyjadrila, ze z Teba lenivu lemru a neschopnu mater nikto nerobi len preto, ze sa pri dietatku striedate... ale Ty si otcov oznacila tak ako si ich oznacila.. kazda si na svojom manzelovi vazime nieco ine... Ty to, ze vstava aj v noci.. ja som to vzhladom na jeho zdravie nedovolila a vyriesila po svojom. Ak to Tvojmu nechyba alebo ma pohodovu robotu.. mozno ho to dobehne a mozno nie.. je to kazdeho vec.. ale ja som nezacala zovseobecnovat a hlavne urazat.

borka33
3. apr 2018

@taga áno máš pravdu a preto som ani nenapísala že to JE neskutočné, ale že mi to tak pripadá 😉keďže nám s mužom na našom vzťahu a blízkosti záleží a obaja sme ochotní sa kvôli rovnako dieťaťu obetovať. A mohla by si ten pohľad z rôznych uhlov teda aj akceptovať 😉

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 vies... kazdy to ma nastavene inak.. niekto spi ako poleno a niekto sa zobudi na vsetko a trebars uz potom nezaspi.. a preto si kazdy z nas moze robit co chce a nemusi byt oznaceny za zleho a neprisposobiveho egoistu..
A okrem toho uz ma fakt nudis... si ako papagaj...a neostava nic ine ako dookola argumentovat alebo sa na Teba vybodnut... ale uz asi to druhe.. a kludne zi v tom, ze su to vsetko zli zli zli egoisti...

doriancorvo
3. apr 2018

My máme obe deti (2 a 1 rok) s nami v posteli, k deťom vstávam aj ja a nechápem, prečo by to muži robiť nemali, alebo prečo by im to malo vadiť...a taktiež na intimite to nič nezmenilo 🙂 len sa zmenila doba kedy intimitu vykonávame :D

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova ja okolo seba nekopem, akurát mám názory, ktoré ty nedokážeš akceptovať. A opakujem to posledný krát a len pre tvoju informáciu, keďže evidentne nevieš čítať ani pochopiť aj keď ti to niekto bude dokola opakovať. Prepisujem teda čo som povedala a na čo ty si začala do mňa útočiť, pričom nikto nepovedal že práve ten tvoj muž je egoista. Písala som že "Sú to ASI dosť netolerantní partneri, keď nie sú ochotní znášať normálne veci čo patria k tomu keď si urobia dieťa a že ak sa muž ešte aj do inej izby odsťahuje, len aby on mal pokojný spánok, tak to považujem za egoistické správanie." Nepovedala som že sú to zlí otcovia, ale že ak im záleží len na sebe, tak je to egoistické správanie. Čo aj je.

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 keby si nemala posledne slovo neprezila by si vsak?? Nevadiiiiiiiii

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova ty asi neprežiješ že niektorí ľudia majú aj iný názor a ochotného muža.

jankalukasova
3. apr 2018

@borka33 a potom, ze ja som nechapava a neviem citat... to je taka ta klasika, ked uz clovek nevie co by napisal...no pod... napis este volaco, este troska pourazaj.
Alebo dobre budeme sa teda hrat podla Teba.. ja mam teda asi neochotneho egoistu, chudacika, chlapa, ktoreho obtazuje vlastne dieta, co si tam este napisala? A Tvoj ma teda lenivu knedlu, co nevie vyliezt z postele, ked ju dieta potrebuje. Tak, ci?

borka33
3. apr 2018

@jankalukasova 😃😃😃😃

mata1988
3. apr 2018

Moja mila, ked sa stanes mamou, tak uz nikdy nebudes sama😃ani v tej spalni, do ktorej sa zatvaras ked chces mat klud, aj keby ti dieta spalo od narodenia v izbe, akonahle bude chodit bude ti v patach - vsade..😃 a ked si v noci dobehne k vam lahnut do spalne tak ho posles prec? moj nazor je ten, ze ked sa ty zo spalne prestahujes do izby, dosiahnes tym jedine ochladenie vztahu s muzom, nic viac.. a to ze bude spat prvy rok s tebou vo svojej izbe neznamena ze sa neskor nenascakuje k vam do postele..;) na co si komplikovat zivot, ked je vsetko take jednoduche..🙂

chrissie_kf
3. apr 2018

@muskazlata90 necitala som vsetky komenty . Ale moja rada - uvidis po porode ako budes veci citit a co tebe, dietatku a manzelovi bude vyhovovat a dokonca sa moze stat ze veci budete za pochodu menit podla potreby 🙂 clovek si dopredu nevie ani predstavit ake pocity bude mat a ake potreby a uz vobec nie ake bude dietatko. Neexistuje nic spravne alebo nespravne. Takze urob potom tak ako to budete citit🙂 mna samu prekvapilo ako robim niektore veci inak ako som planovala. Inak v rodine a okoli priatelov mam hadam vsetky mozne modely - mama s babom v detskej, deti dlho s rodcmi , deti skoro v izbicke same a aj muzi na sedacke v obyvacke - a vies co , dolezite je aby to vyhovovalo vsetkym v rodine. 🙂 . Mne napr nevadi ze muz spi v v obyvacke - ked je zle a treba kludne v noci vstane aj on, skor pri chorobach a tak , ale hlavne pre nas je ze sme vsetci traja doruzova vyspati 🙂 a druhe babatko je na ceste takze intimny zivot neutrpel . Takze toto ani nema vyznam dopredu planovat🙂

lujza123
3. apr 2018

@muskazlata90 ber to tak ze si tehotna a vsetko sa uplne zmeni ked sa ti dietatko narodi. Osobne si myslim ze je to tak ze ked 10 tehuliek nachysta detsku izbicku pre svoje dieta tak v reale potom 9 z nich ma dieta vo svojej posteli a ta 1 zvysna spi s babatkom v jeho izbe...no ziadna nebude oddelene aj ked to cele tehu tak planuje 😉
Mne babetko v posteli nikdy nevadilo, praveze mi prislo uplne odveci ho niekam davat prec

bodkolienka81
3. apr 2018

My sme mali zariadenu izbicku s postielkou a kolisku v spalni pri posteli. Myslela som, ze do takeho pol roka bude syn spat s nami v spalni, ale uz v 3tom mesiaci som ho zacala davat spat cez den do izbicky, potom aj prvu cast noci, neskor celu. V klude, bez placu a nejakej potreby zvykania a oducania spava v postielke vo svojej izbicke. S manzelom sa v noci striedame, po materskej som nastupila spat do prace, ak sa da, dospime cez vikend, fungovat musime obaja. Uvidite, ako to bude vyhovovat vam, zo spalne by som dobrovolne neodisla, pocas dni, ked muz nerobi, odporucam prestriedanie v starostlivosti o dieta @muskazlata90

lujza123
3. apr 2018

@borka33
@jankalukasova zeny ale no, klud, ved si nejdete vymenit manzelov tak to uz nerieste ... zbytocna debata, podla mna mate svojim sposobom pravdu obidve

tatianamaria
3. apr 2018

Ja som mala všelijaké predstavy pred narodením prvého dieťaťa, že dieťa nebude spať s nami v posteli..... Realita bola iná. Malá sa budila v noci každú hodinu. Lepšie som sa vyspala, keď bola so mnou v posteli. Teraz mám tri deti a stále sme všetci spolu v jednej izbe. Užívame si to. Však raz nám vyrastú a odídu a čas tak rýchlo beží. A manžel? Každé ráno o 4:00 vstáva do práce do ktorej dochádza a nie je to jednoduchá práca. On mi však povedal, že by nikdy nechcel spat vedľa v izbe, boli rôzne situácie, keď išli zuby, boli deti choré a som ho aj posielala, že nech sa vyspí, lebo sa zobudí na každé suchnutie, ale on chcel zostať pri nás a keď treba pomôcť mi, že jemu to nevadí.

katrin21
3. apr 2018

ja som za spanie v spalni v svojej postielke... ked ma horsie obdobie dieta, ze idu zubky a muz sa potrebuje vyspat, moze par noci spat on vedla..ale na stalo by som to asi nerozdelovala, ale dost znamych tak proste funguje a hotovo.... osobne som sa variantu nenaucit dieta spat pri sebe v posteli, max. nad ranom na chvilu.. ja sa s dietatom vedla seba, hlavne uz vacsim, nevyspim..... ked aj zaspi v nasej posteli, potom ju prenesiem do svojej 🙂 Ale kazdy nech si urobi , ako mu vyhovuje,, to je tazko radit.

cecilia68
3. apr 2018

@borka33 Starostlivosť o jedno dieťa je vskutku "vyčerpávajúca činnosť" a nedovolí ti oddýchnuť si :( Nezastávam sa chlapov, ale ako som už spomínala, treba si tú prácu a starostlivosť rozdeliť a nie tlačiť chlapa do nočného vstávania, ked na druhý deň ide makať dajme tomu dvanástku na lešenie (to len príklad), lebo je to jeho dieťa...Zarába na teba, aby si mala čo jesť, tak kto je egoista? On, alebo ty?

jankalukasova
4. apr 2018

@lujza123 no to si urcite nejdeme... kazdy nech si spi ako mu vyhovuje... ale len na zaklade toho, ze manzel nie je nuteny "bojovat na vsetkych" frontoch, nemusi byt partner egoista a neviem co vsetko este popisala. Ja som napisala svoj nazor, tak ako to funguje u nas, bez toho aby som dakoho urazala, koho ani nepoznam... ona sa nakoniec zmohla len k tomu aby ma oznacila za nechapavu a neschopnu citat.. neviem, ale takto sa podla mna normalna diskusia nevedie.

37373
4. apr 2018

Syn spi od zaciatku so mnou v posteli. Pre mna to bolo pohodlnejsie, on je spokojny, otec je rad , ze sa vyspi. Ziaden z nas by nemenil.Postielku mame na okrasu. Uvidis ,ze sa rozhodnes spravne,ked pride cas a hlavne sa rozhodni podla srdca. A nelam si teraz na zbytocnostami hlavu. Stasny porod a vela zdravicka!!!

moneequa
4. apr 2018

Ja spim s malym v detskej izbe. Kazda sme do prace predtym chodili, tak vieme ako to je prist uz hned rano unavena..Ja som za to, ze muz sa musi vyspat, teda je to hlavne na nom kde chce spat. Moj muz ma zly spanok, raz sa zobudi a je rozbity. Materstvo je narocne, ale netvarme sa, ze chodit do prace a celu noc sa budit je jednoduchsie.Na starostlivost o dieta a domace prace (so vsetkym mi muz pomaha a o syna stara) mi moj spanok staci, ale chodit do prace a sustredit sa na nieco zlozitejsie ako hranie sa, varenie, pranie si neviem predstavit..Myslim, ze je to kazdeho vec ako si to zariadi. Ja momentalne kukam telerano a dieta lezi vedla mna, muz je v praci..

alaguema
4. apr 2018

@borka33 ty máš úplne dosť. Čo si sem popísala na adresu mužov, ktorí v noci nevstávajú k deťom, je fakt sila. Ja si VEĽMI vážim môjho muža za to, že som mohla byť doma s deťmi tak dlho, ako to ony potrebovali, nemuseli sme riešiť jasle, škôlky a druhý príjem, lebo to všetko za tie roky zvládol sám, aby naše deti mali absolútnu pohodu. A áno, odsťahoval sa veľakrát na gauč, aby sa vyspal, aby nás mohol všetkých zabezpečovať po materiálnej stránke, a veru nám nikdy nič nechýbalo, nemusela som sledovať účet, kedy nabehne rodičák, ako mnoho iných žien. To, čo po tie roky robil, pokladám za skvelé naplnenie mužskej role v rodine. Venoval a venuje sa deťom, hral sa s nimi, kúpal ich so mnou, ale v noci proste oddychoval, spal, aby mohol ráno vstať a ísť do práce a fungovať tam. Nie každá profesia sa dá robiť s únavou a nesústredením. Skúsil by ho niekto nazvať egoistom a netolerantným len preto, že sa chce raz za čas vyspať. Mám pocit, že túto diskusiu si nezvládla ani trochu.