Budem ľúbiť aj ďalšie dieťa?

3. apr 2023

Ahojte mne asi úplne šibe máme chlapčeka teraz čakáme ďalšie ale ja sa bojím len toho či aj to druhe dieťatko budem tak ľúbiť ako prvé ..prvý prišiel po rokoch snaženia sa druhé sa podarilo ani nevieme ako..ako jasné vieme ale chápete ma..som šťastná ze čakáme ďalšie ale mne tie tehotenské hormóny asi neprospievaju a fakt sa bojím či budem ľúbiť tak veľmi aj naše druhé dieťatko. Je to normálne takto zamýšľať?

kathy7337
3. apr 2023

božinku, ja som sa už pri nadpise začala usmievať od ucha k uchu.... presne toto som zažila pred 14 rokmi..... tak veľmi som sa bála toho, či budem ľúbiť aj 2.dieťa, pretože to, ako som milovala svojho prvorodeného syna bola tá najväčšia láska, akú som mohla dať. Viac už som predsa nedokázala ľúbiť nikoho na svete. Syn bol najväčším zmyslom môjho života a zrazu ďaľšie dieťa? omg. mala som také obavy...
Potom som naďabila na jeden citát, ktorému som neverila: "materinská láska sa nedelí, tá sa násobí" a je v ňom taaaak veľa pravdy...... po narodení druhého dieťaťa (dcérky) som ju milovala od prvej minúty (bolo to zvláštne, lebo pri prvom synovi to prišlo až postupne)..... Tá láska sa naozaj znásobila a je to asi blbé priznať, ale tá k dcérke je ešte väčšia a ešte silnejšia....
takže žiadne obavy, tieto pocity sú úplne normálne♥

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
uhgara
3. apr 2023

budes lubit kazde svoje dieta, ktoremu kedy darujes zivot🙂 vobec sa neobavaj takychto veci, prosim ta. v tvojom srdiecku je dost vela miesta pre oboch, nemusis mat ziaden strach🙂

beata_k
3. apr 2023

Jasne, ze budes. Inak by ludia uz davno mali len jedno. Kazde bude ine a kazde budes lubit pre nieco ine 😉

maryetta
3. apr 2023

Mala som uplne rovnake pocity. Kedze prvy bol milovany na 100%. Bala som sa ze co potom? Mam tej lasky “ubrat” aby som ju mohla dat aj dalsiemu babatku?
A ono to prislo nejako uplne samo. Prirodzene a hlavne… o lasku sa netreba delit. Lasku treba rozdavat. Laska pri detoch sa duplom nedeli. Ale nasobi 😉
Uvidis ze to dieta budes lubit minimalne tak velmi ako to prve. A aj keby prislo treti. To bude uplne rovnako nabazene laskou.

deti95060810
3. apr 2023

samozrejme, aj ďalšie 4... 🙂
dcéra sa narodila po 11 rokoch - za synom ... dlho som ju oslovovala menom syna....

angela85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. apr 2023

A ja ze som nejaká vadna..som rada ze sa takto necítim sama..veľa z vás to ma rovnako ako ja malý je vytúžený vybojovany ..a tak velmi ho ľúbim že mám pocit že viac lásky zo seba neviem dať ale zrejme je to len nejaká zbytočná obava 😊

danica2711
3. apr 2023

chápem ťa, ja som tiež milovala svojho prvorodeného syna tak, že som si nevedela predstaviť, že ďalšie dieťa by som mohla milovať rovnako. Tiež ma to trápilo, ale keď som sa po prvý raz pozrela do tváričky svojej dcérky, bolo to ako lusknutím prsta tu, láska ako hrom, a z tej lásky k synovi nič neubudlo...neboj sa, vyrieši sa to samé od seba

hederamonstera
3. apr 2023

Za chvilku rodim, druhy syn. Tiez si to neviem predstavit. Prvy je proste prvy. Ale verim teda ostatnym, ze to bude rovnake ;)

kp7333
3. apr 2023

neboj, budes. aj ked chvilu si budes musiet zvykat na to, ze uz mas dve.

comika
3. apr 2023

Kazde dieta sa lubi inak. Aj ked pri prvom uz myslite ze nemozete uz lubit viac, zitite ze sa to da. laska sa nasobi. Ale aj starosti

pukanec123
3. apr 2023

Presne toto mi nedalo v tehotenstve spávať, čo keď nebudeme ľúbiť aj druhého, a čo keď prvorodený proste bude vždy prvorodený pre nás. Teraz sa na tom zasmejeme😆 jasne že lubime tak isto, takáto láska sa nedelí ale násobí. Toez som si to nevedela predstaviť, to musíš zažiť, uvidis 🥰

nikpa
3. apr 2023

Množstvo z nás to napadlo, mňa tiež 🤷 ale láska sa nedelí, láska sa násobí. Takže nepochybuj, budeš ho tiež milovať 🙂

marca12
3. apr 2023

Pri detoch sa laska nasobi a nie deli. Jasne,ze ho budes lubit

zuzinka888
3. apr 2023

S poctom deti rastie srdce matky. Laska sa nedeli ale nasobi.

veve77
3. apr 2023

Presne !!!! Takto isto som bola v depkach, že druhé ľúbiť nikdy tak nebudem.. revala som jak blbá a prvého syna som si tulila k sebe donemoty, že od neho nepôjdem ani do pôrodnice..
narodil sa druhý syn a slo to úplne samo.. láska sa naozaj nasobila každým dnom .. Keď som čakala tretie, tohto som sa už nebála.. Ľúbim ich všetkých troch nadovšetko. A vlastne štyroch - aj ich ocka. 🙂😍❤️

autor
3. apr 2023

@veve77 tak to je krásne 🥰

autor
3. apr 2023

Dievčatá ďakujem je mi lepšie ❤️

euka210
6. apr 2023

Je to normalne a prejde to, ked toho drobceka uvidis pri sebe v perinke 😊❤

veronika66
18. apr 2023

Panebože!
Toto presne som mala aj ja keď som čakala dcéru, stále som sa pýtala sama seba: budem aj to druhé tak lubit ako prvé? Nevedela som si to predstaviť že či dokážem ešte dať so seba ešte kúsok pre to druhé dieťa.
Už som si myslela že som vadná a isto mi to dieťa vezmú😂.
Nenápadne a pomaličky som to riešila s kamarátkami ktoré mali deti už dve a všetky, áno všetky mali túto dilemu keď čakali druhé bábo.
Ja ti len toľko poviem, keď ti to druhé dajú a ukážu tak to bude láska na prvý pohľad na celý život. Hneď zabudneš na tieto myšlienky a budeš ho milovať.

Láska sa medzi deti nerozdeluje ale znásobuje!
Drž sa budes super mama pre obidve svoje deti rovnako

radacak
17. jan 2024

Toto ma zatiaľ nenapadlo 🤔my čakáme druhé po 14 rokoch a ja tu malú bambulku už teraz veľmi ľúbim ❤️🙏

fodorka
17. jan 2024

Vies co ja sa ti priznam ze mna to tiez napadlo a aj som plakala mamke ze ci ma lubila rovnako ako segru... A vies co je sranda moji chalosi maju pomaly 13 a 15 rokov a ako sa narodil druhy moje ❤️ sa rozdelilo presne na dve... Cize neboj sa budes ich milovat rovnako nadovsetko