Mám dieťa, ale už nie partnera

tinacho
11. mar 2015

Ahojte všetci, neviem či to poznáte a zažili ste, ale ako sa nám narodila malá, mam pocit, že som pre manžela vzduch. Celý deň je v práci a keď príde domov vidí len malú.....tie jeho večné otázky: Čo robila malá? Kedy papala....čo papala....kedy kakala.....koľko spala....bola si s ňou vonku, ale s ňou musíš chodiť vonku/ a ešte stihať ful servis pre neho, keď príde z práce/ ........
Proste už nevládzem. po narodení malej som stratila manžela. .......Keď sa snažím s ním porozprávať, nemá záujem. Stačilo by niekedy tak málo, aby prišiel objal ma dal pusu ako kedysi .........Možno si niektorá poviete, že super manžel keď sa zaujíma o dieťa, ale partnerský život predsa nekončí narodením dieťaťa...či?

sisaha
11. mar 2015

@tinacho a preco mu robis ten full servise okolo neho? Ak ho chce, nech si zaplati sluzku. Ked pride domov, tak mu malu odovzdaj a chod niekam von vypnut s kamaratkami. Mozno sa spamata.

tinkalivla
11. mar 2015

Ahoj..ja tii napíšem toto:bud rada že chodí do prace a potom za zaujíma o vaše dieta..... 😉 ......neboj časom sa to napraví a bude si všímat aj teba.......ale obsluhovat ho naozaj nemusíš..... 😒

tinacho
autor
11. mar 2015

@sisaha
@tinkalivla ďakujem baby za podporu, ale keď ja si myslím že on asi niekoho má. Stále sa doprosovať aby niečo bolo a aj tak je to všetko také umelé. Ale dosť bolo nariekania, idem niečo robiť pre seba, idem cvičiť, víde slniečko príde jar, zoberiem si hafanoch, dám prechádzku a hneď bude život krajší.... 😀

bonaqa2013
11. mar 2015

tiež si myslím, že to je ešte dobre ten záujem o dieťa. Niektoré maminky sa sťažujú, že manž. nemá záujem ani o ženu, ani o dieťa. Servis mu prestaň robiť, radšej sa viac staraj o seba. Keď bude doma, tak vybehni ku kaderníčke, manikúru, ku kámoške a pod. Nech si to ocinko užije tiež.

tinacho
autor
11. mar 2015

@bonaqa2013 tak tak, nechám mu ju na celý deň a urobím si niečo pre seba. Konečne nekojím tak si to môžem dovoliť, len to zasa musím dať presné inštrukcie a všetko nachystať, ale bude to s malou dušičkou, či je doma všetko o.k. ale skúsim to. Idem sa starať o seba možno to bude fajn pre oboch. 😝

velkacica
11. mar 2015

@bonaqa2013 ak @tinacho "vybehne z domu" práve, keď manžel konečne príde z práce, len sa o neho ukráti a dosiahne pravý opak toho, čo chce a čo jej chýba... V podstate jej radíte, nech manžela zamení za kaderníčku, pedikérku či kámošku...

dankaa78
11. mar 2015

Otazka je ci ho milujes?

bonaqa2013
11. mar 2015

@velkacica mám 4 deti, ale mne dobre padne raz za čas keď môžem niekde sama odbehnúť. Bez detí - nechám ocinkovi a hurá nákupy. A ten môj je rád že ho neťahám zas do obchodov.

janickacrazy
11. mar 2015

@velkacica Dosiahne to, že manžel sa možno trošku zamyslí, že ona nie je vždy doma a prestane ju dúfam brať ako kus nábytku a možno zistí, že byť celý den sám doma s dieťatom nie je až taká zábava a pohoda, ako si to predstavoval. Podľa mna každá mamička má nárok na oddych a otecko nech sa trocha postará. Hádam z neho neubudne a manželka mu bude trochu vzácnejšia.

zuzka38
11. mar 2015

@tinacho povedala si mu to?

velkacica
11. mar 2015

@bonaqa2013 @janickacrazy akosi ste nepostrehli, že @tinacho chýba partnerský život, nemá za cieľ pomstiť sa manželovi: "nech sa otecko trochu postará"; rozhodne možno pochybovať, že hľadané nájde u kaderníčky, vonku so psom... možno ešte u kámošky, ak by mali spolu intenzívnejší homosexuálny vzťah (ž+ž).

felycity
11. mar 2015

nemyslím, že chlácholenie, že buď rada, že sa aspoň o dieťa zaujíma je správne....nemyslím, si, že je dobré sa takým to spôsobom chlácholiť, každý z nás vie, že takto by vzťah nemal vyzerať... otázka je , či je to len dočasný stav , aký aj váš intímny život, 5 mesiacov je dosť, treba zvážiť čo ďalej, možno skúsiť poukázať na to, začať si kradnúť čas aj pre seba a keď sa tak stará nech sa stará, možno, keď nebudeš pri ňom a pôjdeš sa vyvetrať tak mu postupne dopne...každopádne je zvláštne, že sa muž nezaujíma, lebo každý muž má svoje "potreby" 😀 a možno budeš musieť ísť naňho obklukou tak babsky lišiacky, niekedy treba chlapov učiť a poukazovať na isté veci dokiaľ si to uvedomia, že to nie je správne, možno to pomôže, možno nie.... hlavne teraz hlavu hore a skús si ukradnúť čas aj pre seba, nie si tam od toho, aby si stále poskytovala full service.. 😉

tinacho
autor
11. mar 2015

@janickacrazy naozaj mi hovoríš z duše, musím niečo urobiť lebo inak sa tu z toho zbláznim. Možno potom bude aj komunikácia

tinacho
autor
11. mar 2015

@velkacica v tomto máš pravdu, ale komunikáciu s manž. som už skúsila, aj spoločne plánovanie voľného času a už ma to nebaví, nech skúsi vymyslieť aj on niečo ak mu za to stojím. Ak nie tak sa zariadim. 😠

tinacho
autor
11. mar 2015

@zuzka38 akože milion krát, ale žiaden úspech, vždy to skončí hádkou........nevadí život ide ďalej nemôžem sa ľutovať, idem bojovať.......aj keď možno sama....haha

tinacho
autor
11. mar 2015

@felycity zlatá,..... ďakujem vidím že ma niekto fakt chápe.
@sisaha
@tinkalivla
@bonaqa2013
@velkacica
@dankaa78
@felycity Ďakujem dievčatá, milujem MK a všetky baby na ňom, ešte že si môžme takto popísať a podporiť sa. Ď 😉 😉 😉 😉

natalym
11. mar 2015

@tinacho Ja by som to nebrala tak tragicky. Dieťatko je ešte maličké, je to jeho princeznička, zvedavý je čo robila a pod. Nepočúval od Teba to isté len bledomodrom? Podľa mňa robíš zbytočnú paniku, ešte si len zvykáte.

helena56800
11. mar 2015

@janickacrazy vzstihla si to presne 🙂

helena56800
11. mar 2015

@natalym len aby to nebola taká zasterka ,ten záujem o dieťa.....
ale ved sú ešte mladí , všetko majú pred sebou, možno je to len také nedorozumenie
@tinacho verím, že sa to porieší k dobrému a prajem Ti veľa síl a trpezlívosti

natalym
11. mar 2015

@helena56800 Nebuďme paranoidné.

srnqqa
11. mar 2015

@tinacho Ja som mala to isté, aj keď nebol mojím manželom. Ani sme spolu nebývali - ale to by bolo nadlho 🙂 Všetko bolo pekné, aj ten záujem, a veľmi ma to tešilo. Až jedného dňa mi povedal, že na malom mu záleží viac ako na mne. Aj keď táto veta zabolela, ustála som to bez emócií a vetou, že je to v poriadku a nebudem predsa žiarliť na vlastné dieťa? Neskôr sa tento záujem zmenil - vybavil si svoju hodinku s malým a šup ho každý piatok "pustiť paru". Mňa von nezavolal - vraj som mala povedať, keď chcem niekam ísť, ale predo mnou priamo zavolal kamarátovi a toho pozval... Bola som to ja, čo mu povedala pekne, krikom, plačom - že narodením dieťaťa nežijeme už len ako rodičia. Nechápal to dovtedy, kým som neurobila "iný" krok. Aby som to skrátila, dobrotu (alebo radšej záujem) sekal mesiac a všetko je po starom. Keby niekto počul tie výhovorky, prečo to nešlo... Ach. Takto pomaly, ale isto kráčam svojím smerom, a aj keď už máme svoj byt, žijeme vedľa seba. Neviem ako ty, ale ja mu malého nemôžem nechať, jeho by nenapadlo ho nakŕmiť, keď tak mu podstrčí cukrík... Von som sa nedostala "vypustiť paru" už vyše 1,5 roka, zato som stihla robiť aj 3 brigády.. Nevážil si ma a neváži, len ako bankomat častokrát. Len preto to píšem, že aj takto to môže dopadnúť 🙂
Ale, samozrejme, držím palce. Niet nad to, keď máš vedľa seba partnera, ktorý si ťa váži (aj ľúbi - čo pre mňa nie je podmienka) a máš sa na koho spoľahnúť.
Inak, mojou chybou bolo, že ma dokáže vytočiť a potom kričím - na chlapov účinkuje pokojná reč... a to je niekedy sakra ťažké 😎

natalym
11. mar 2015

@srnqqa Nechápem?????? Viacej mu záleží na malom ako na Tebe a jesť by mu nedal, či?

janickacrazy
11. mar 2015

@srnqqa Ved chod von večer, dieťa nakŕm a ulož do postele a nech otecko nanho aspon dáva pozor. Ved hádam za tie 2-3 hodiny neumrie hladom. Ja som teda svojho 2ročného syna nechala oteckovi na 2 dni v pohode, síce je pravda, že malý za celé 2 dni vypil len 2 flaše mlieka, jesť úplne odmietal, lebo bol zvyknutý, že ho krmim ja, ale prežil to a ja som si neskutočne super oddýchla. Odporúčam všetkým mamičkám. 😝

velkacica
11. mar 2015

@srnqqa nie je náhodou príznačné pre MATKY, že IM "záleží na deckách viac ako na manželovi (partnerovi)"?? Teda: situácia presne v opačnom garde, priamo charakteristická pre osadenstvo MK, možnože aj pre teba!

jankapo
11. mar 2015

tiez si neviem celkom dobre predstavit, ako by mi novy uces a upravene vlasy, ci pokec s kamoskou nahradili objatie od manzela...celkom odlisne potreby....take prazdne zaplaty na bolavu dusu zeny...
@tinacho presla som si tym tiez, a myslim ze mnoho matiek, kde otcovia zvladaju svoju otcovsku rolu dobre...moj muz je skvely otec a tiez som obcas mala pocit ze ma nema rad tak ako chlapcov a dokonca ze oni jeho maju radsej ako mna...ze som pre nich len ten servis...ale prestala som sa na nich divat z kuta z najezenymi chlpami....chlap casto nerad "diskutuje", jemu vsetko znie ako staznost a oni taaak nechcu staznosti...ja ked som sa vtedy nad sebou zamyslela, tak mi z toho vyslo, ze aj ja si drzim ziarlivy odstup a nepridem, neobjimem, nedam pusu "len tak", tak som to zacala robit...alebo som si vypytala "pomojkaj ma"...alebo proste podrazdit necakane tam kde to ma rad "ako chlap"...vravis, ze si stale iniciatorkou...prijmi tuto rolu, nie je na tom nic zle, ak on ochotne a rad plni veci ktore ty naplanujes...si nevies predstavit kolko chlapov nie ze nic nevymysli, ale este aj ofrfle...bud trpezliva, vydrzite este par mesiacov, date malicku niekomu postrazit a vyberiete sa niekam aj sami...a ono to bude fajn...vydrzat a pozitivne sa naladit! ocenit malickosti co pre vas muz robi,a uvidis, ake divy narobi jeho ocenene ego!!!

tinacho
autor
11. mar 2015

@srnqqa no tak tohoto sa obávam aj ja. Doteraz som tým bankomatom v rodine bola ja, nosila som domov viac prachov ako manžel, ale to by bola už iná téma..... vo veľa veciach som sa musila uskromniť ale nesťažujem sa to asi každá na materskej, žiaľ / hypotéka, réžia kto bez nej dnes je v dobrom závidím/
no ale mne ide iba o trochu povšimnutia, pritúlenia, pochopenia.....možno pre niekoho bežná záležitosť no u mňa už iba sen. Neviem či niekedy a či vôbec uskutočniteľný. No ale neľutujem sa idem ďalej čas ukáže.
Chcela som si vypočuť názory ale aj podobné príbehy, ktoré by mi dali silu či otvorili oči. Ďakujem

tinacho
autor
11. mar 2015

@jankapo Ďakujem si zlatá, každú radu si cením, ale mňa už iniciatíva prešla. Cítim únavu, lebo doteraz som všetko menežovala ja, ......a už by som chcela aby ju prevzial môj muž. No ale ako som vyššie písala asi to je iba sen. Nevadí.......život ide ďalej a možno raz mi to život prinesie a možno to nebude môj manžel.

dollynkaa
11. mar 2015

@tinacho nooo s priatelom kym sme nemali malu sme boli jak 15rocny co sa tyka vsetkeho aj von spolu bozky sex super vsetko.a odkedy je mala uz samozrejme to vsetko nepatri mne ale malej.ako sex je dost casto v tomto sa nestazujem.ani sluzku nerobim.s babami idem aj obcas na disku.a tak.ale nemam tolko pozornosti.no newadi hlavne ze ju ma nasa malinka.aj ked mi to chyba..myslim ze by si to mala zriesit jak napisali babymziaden servis.ked pride domov chod von pravidelne.zacni sa o seba viac starat.aj mala zmena dokaze koljo krat zazraky 😉 vela stastia

jankapo
11. mar 2015

@tinacho ☹ chapem. z toho co pises, mi to u teba pride ako syndrom vyhorenia...si v jednom kolotoci, nevladzes a spatnu vazbu necitis ziadnu....uprimne drzim palce, nech sa ti resp. vam z toho podari rychlo dostat!!!

tinacho
autor
11. mar 2015

@jankapo asi tak nejak, Ď.