Manžel nechce druhé dieťa

janakor3
28. dec 2014

MM mi prednedávnom povedal že nechce druhé dieťa. Jeho odvôvodnenie je, že je s dieťaťom veľa starostí a že sa cíti že nezvláda starostlivosť o dieťa. Pritom nerobí ani 15% toho čo ja. Večer chodí z 12 tky unavený a keďže momentálne staviame svojpomocne dom tak aj zo stavby chodí max vyčerpaný. Malú prebalí a aj si ju rád popestuje, ale keď už silno plače a vyskúša všetko aby ju utíšil a nedarí sa tak sa automaticky obracia na mňa ako keby ja som lepšie vedela prečo plače. Mali ste s tým po pôrode skúsenosť žeby vám to manžel povedal? Nechcem mať jedináčika :( myslíte že názor zmení? malá má 2 mesiace

velkacica
28. dec 2014

hádam chápeš manžela, keď už píšeš, čo všetko musí zvládať, o čo sa starať...

janakor3
autor
28. dec 2014

ja ho chápem že má toho veľa, ale tá jeho veta ma dostala... dúfam že zmení názor :(

katarina644
28. dec 2014

@janakor3 ahoj, moj manzel chcel tri a aj chce a mne ti dvaja uplne stacia🙂

ivuss01
28. dec 2014

@janakor3 myslim si, ze zmeni nazor, teraz je toho na vas vela na obidvoch, ja som tiez tvrdila, ze druhe dieta nie a nebude a chcem jedinacika, no preslo par rokov par udalosti, a sama som si uvedomila, ze chcem druhe dieta 🙂 Nechaj mu len cas, a on sam na to pride, a este sa ho opytaj, ci keby si ostala tehu, ci ta posle na potrat, a vsimaj si jeho reakciu, 🙂 ale verim, ze ked budete mat toho menej, tak druhe dietatko urcite bude 🙂

janakor3
autor
28. dec 2014

môj zase stále tvrdil, že chce 2 deti, dokonca v dome sú naprojektované 2 detské izby a teraz povie toto :(

mima4
28. dec 2014

@janakor3

v prvom rade, navrhni mu, ze rozostavanu stavbu predate a tym ho odbremenis od tychto povinnosti. Stavat dom pri malych detoch svojpomocne obera otca rodiny o cas s rodinou, detmi, aj o vlastny priestor na vlastny zivot.
Tvoj manzel je unaveny a ma na to plne pravo, kedze okrem stavby domu chodi aj do prace, aby uzivil aj teba, plus doma place dieta... ktore ma 2 mesiace!!

hovorit o druhom dietati pri takom malinkom babatku rozhodi nielen muzov, ale neraz aj tie samotne zeny matky. Su to radikalne zmeny v zivote paru - rodicov, takze ja sa tvojmu muzovi necudujem.

Sama uvidis, ze o 3-4 roky situacia bude ina a nezatazuj manzela druhym dietatom, ked vidis ze ma toho vela... prave naopak, bud pri nom, pomahaj mu, povzbudzuj ho a zbavte sa cinnosti, ktore vas zatazuju a nie su nevyhnutne.

janakor3
autor
28. dec 2014

@ivuss01 ja v to tiež verím že keď bude toho menej tak názor zmení

ivuss01
28. dec 2014

@janakor3 urcite zmeni, neboj, mne to trvalo 6,5 roka :-/ teraz od vianoc pozitivne tesitky a velmi sa tesim 🙂

sue
28. dec 2014

@janakor3 žena,ktorá chce druhé dieťa hneď po pôrode prvého alebo krátko po ňom je veľkou raritou. Väčšina z nás tuší,že by bolo ok mať časom aj druhátko 🙂 ...a možno to tvoj manžel vníma rovnako ako som napísala ja,len to povedal kostrbato ;) v čase aký prežívate bY som určite o druhom nerozprávala 🙂 počkaj rok,potom uvidíš 🙂

janakor3
autor
28. dec 2014

ja ho nechcem hneď a tú informáciu som sa dozvedela náhodou, myslím že sme sa rozprávali o oblečení že nech nekupuje iba ružové farby pretože čo keď 2 bude chlapec a tak to z neho vyšlo
@sue

ivuss01
28. dec 2014

@janakor3
@sue alebo aspon tolko, kym sa nastahuju do noveho 🙂 potom moze nadhodit, : Do noveho domu - novy prirastok 🙂

ivuss01
28. dec 2014

Dievcata... a chlapy toho navravia :-P netreba brat vsetko hned vazne, treba sa povzniest a nechat cas 🙂 a naucit sa s nimi kyvat ... chlap je sice hlava rodiny, ale zena je krk, a kde sa krk otoci, hlava ide za nim 😀

jana_eyre
28. dec 2014

@janakor3 jasne, ze zmeni nazor.. teraz je to s babom extremne narocne - vidi len prebdene noci, plac a prebalovanie.. ked si zacne vsimat co sa vsetko babo nauci, ked mu zacne prejavovat lasku, ked bude stale vacsia a vacsia, urcite si uvedomi ake krasne je deti mat a bude si to chciet zopakovat.. nechaj na par mesiacov tuto temu umlcanu, ved predpokladam, ze nechces zacat hned teraz 😉

ja som chcela vzdy deti vela, moj muz tiez, ale ked sa narodil prvy syn a zazivali sme narocne noci, ani nam nenapadlo sa o dalsich detoch bavit.. len sme vedeli ze raz.. no a po 11tich mesiacoch od prveho porodu som si nasla dve ciarky na teste a mame druhu babu 🙂 obaja sme neuveritelne stastni a dufame, ze este jedno pride, hoci sa nevieme odhodlat.. zas musi medzi nas prist necakane 😀 preto ani neuzivam ziadnu antikoncepciu..

sense
28. dec 2014

@janakor3 budem mrcha ale ani sa mu necudujem ze xalsie dieta nechce. 12tky v praci,stavba domu, malinke babo....ked bude mat toho menej nazor moze lahko zmenit....napr ja osobne si neviem predstavit mat dve deti tak po sebe a to svojh dcerku milujem nadovsetko ale ma 20mes.a este som ani jednu noc neprespala....a to este aj pracujem....kedze chcem aby mala d era aj z otca nieco nielen nositela penazi

hradnapani
28. dec 2014

@janakor3 neber to tak tragicky, povedal to pod tlakom vasej momentalnej situacie. Velka vacsina zien ci muzov si nevie predstavit dalsie dieta, ked to prve ma dva mesiace. Ja som tiez vzdy chcela aspon dve, ale prvy rok, dva som si to absolutne nevedela predstavit (sama som bola zhrozena zo seba). Ked mala podrastie a zacne si ju uzivat, zatuzi mat dalsie 😉

rainee
28. dec 2014

Nam tiez trvalo 5 rokov kym sme sa odhodlali vobec uvazovat o druhom. Tiez sme mali pocit ze je to narocne, predtym iny zivot, dovolenky, kariera a uplne sa nam vsetko zmenilo narodenim dietata a navyse ani nie som typ zienky domacej. Nemusite mat hned druhe,pockate a uvidite podla situacie.

inkinka
28. dec 2014

@janakor3 uzivaj si zatial to dieta, ktore uz mas , tvoj muz nazor zmenit nemusi a nutit niekoho, aby mal dieta ked nechce, je velmi nefer, ci je to muz alebo zena. Tu na koniku je to casta tema, ako zlomit muza na dalsie, argumenty typu, ze ved zena vynosi, porodi, hlavne na nej to je, tak preco by muz nemal chciet? Rozhodnutie mat deti je zasadna otazka a malo by vychadzat z toho, ze obaja to chcu a na dieta sa tesia.

velkacica
28. dec 2014

@inkinka ženma síce "vynosí, porodí, hlavne je to na nej", ale muž to zaplatí...

inkinka
28. dec 2014

@velkacica ano, aj to zaplati, ale o inom som chcela napisat, o citovej väzbe otca a dietata 🙂

piskotka3008
28. dec 2014

@velkacica co muz zaplati? I don ´t understand...

sabina1975
28. dec 2014

@velkacica toto je nazor dospelej zeny ?!?v manzelstve nie je muz a zena ale par ak sa zena stara doma o dieta tak muz zabezpecuje materialne potreby rodiny som 23 rokov vydata mam dvoch dospelych synov 22 a 18 rokov a bola som s nimi doma takmer 9 rokov moj muz nechcel aby som robila isla som robit az ked druhy syn isiel do skoly a teraz mame 14 mesacnu dceru a tiez mi uz navrhuje aby som ostala doma aj po materskej pretoze u nas v robote sa robia len 12 hod smeny

siska53
28. dec 2014

@velkacica co zaplati??? Tiez nechapem..ved takmer vsetky predtym robili a do prace sa aj vratia. A pokial muz zarobi tak,ze ich uzivi aj bez jej platu,aspon ma istotu,ze doma bude mat vygruntovane a navarenu vzdy teplu veceru. A nemusi pomahat a starat sa o to. Alebo nemusia platit niekoho na upratovanie ako mnohe rodiny,kde robia obaja a maju velke domy.
@janakor3 ci zmeni nazor,netusim. Moj nechce tretie. Tak nebude. Susedin muz nechcel druhe. Nijakovsky ho nevedela presvedcit a nejak samu seba ukecala ze je to tak lepsie. Ci je s tym naozaj zmierena neviem,je to vlastne uz suseda nasich aj to o dve brany bytoveho domu dalej. Ale zas...je mladsia ako ja,tak este stale je sanca,ze by druhe byt mohlo.
Moj chcel druhe az o 5rokov. Tp by sme sa este len teraz snazili..tak som ho musela presvedcit,preco radsej skor. A je rad,ze dcerenku mame uz davno na svete,deti sa maju rady,aj ked pre dakoho maly vekovy rozdiel,ja by som nemenila a asi ani on. Lebo kedze tento najblizsi rok mame 40tku,tak asi to splodenie by nebolo take jednoduche,ako bolo pred 4rokmi (mala bude mat 3).

Skus sa s nim porozpravat otvorene este raz,nie v hneve,len svoje pocity a dovody a teda nech vysvetli,preco nie,co je za tym.. Inak ani my sme nejak deti neriesili,len vedel,ze chcem a on zas tiez aj chcel,len to stale chcel odkladat,resp.o tom nehovoril..ale deto si zboznuje..niekto naozaj netuzi mat viac deti..ja som napr.nevedela,ze budem tuzit este po jedno...az po kontrole po 600nedeli..a to som si myslela,ze to hormony to prejde. No a nepreslo..takze ta chapem... Viem,ze u mna to nie je rozumne..tretia sekcia,vek..napriek tomu tuzba...
Drz sa,mozno sa dockas..presvedcis ho

zenulkaaa
28. dec 2014

otázka znie, či chceš to dieťa hned teraz? ak hej tak to može byť problém, a tým že budeš na manžela tlačiť, to može byť len horšie. Predsa len staviate dom, chodi na 12tky, má toho dosť a k tomu máte čerstvé bábätko doma, tak ho uplne chápem, že može byť toho nanho vela. Ale ono sa to može za rok, dva zmeniť, malá vám vyrastie, domček postavený a možno aj on zatuži po tom, že by chcel ešte jedného drobca. Preto by som to na tvojom mieste teraz vobec neriešila, venuj sa maličkej, dostavajte dom a o nejaký rok alebo dva, či neskor skuste otvoriť tuto temu.

elian
28. dec 2014

@jankor3 NEBLÁZNI 😉 ...... úplne chápem tvojho muža, máte maličké bábo, staviate dom ...... no aj na koňa dosť 😉 ....... a vôbec to teraz nerieš, počkaj maličká povyrastie, postavîte, usadíte sa v novom a potom prîde čas aj na druhé a moźno aj na tretie a ani ho nebudeš musieť prehovárať 😉

martuska75
28. dec 2014

Podľa mňa netlač na pílu a ono sa to utrasie samo. Dosť sa to dívím že pri 2 mesačnom bábtku máš teda už chute na druhé. 😀 😀 😀 Ked sme mali prvú dcéru tak som mužovi hovorila že ak by ma ešte niekedy napadla taká "sprostosť" ako druhé dieťa nech ma radšej preplesne 😀 😀 😀 a už má naša druhá 4 roky. Len jednoducho niekedy to chce trochu čas.

martuska75
28. dec 2014

@elian ani som písať nemusela, práve mi to čítaš z duše. 😉

zita19
28. dec 2014

@janakor3 daj mu cas. Dokoncite dom, a potom sa uvidi. Podla mna s 2 mesacnym babom, rozostavanym domom a jednym platom je skoro pomyslat na druhe. Keby sa nejak udarilo, je to ine, urcite by ste to zvladli ale zatial mu daj sancu postavit to hniezdo, kde mate naplanovane miesto aj pre druhe dieta.
Mozno to, ze nechce dalsie povedal pod tlakom zodpovednosti, unavy, strese a pritom v hlbke duse s dalsim babom rata. Len nie hned. Mozno chce aj tebe dat cas na to aby si sa na dalsie pripravila.

nasta55
28. dec 2014

@janakor3 Aty sa cudujes ze nechce? ani ja by nechcela, chudak ma toho dost.

niki101988
28. dec 2014

@janakor3 Tvoj muž nerobí ani 15% z toho čo Ty? Ja ak by som toto na jeho mieste videla tak som do krvi urazená. Tvoj muž maká aby Ťa uživil a aj dieťa, ďalej stavia dom aby ste mali vlastné a pohodlné bývanie a podľa Teba nerobí ani 15% z toho čo Ty? Pracuješ aj počas materskej? Vlastníš výnosnú firmu? Alebo máš materskú cez 1000E? Neuraz sa, ale hormóny robia asi u Teba svoje. Muž asi zistil čo dieťa stojí a nech mi každý vraví čo chce dieťa stojí aj peniaze nie len čas a lásku z toho sa ešte nik nenajedol

niki101988
28. dec 2014

@nasta55 Čuduje sa lebo je doma s dieťaťom a nič iné nerobí a zjavne nemá šajnu čo taká stavba domu stojí