Môžem dvojročnej dcére zrušiť poobedný spánok?

derdia
17. apr 2020

Ahojte zienky prosim Vas, mala 2 roky 2 mesiace spava po obede od pol jednej nejake dve hodinky.

Lrosblem ale je,ze napr.aj teraz este stale nezaspala....uspava manzel.Je plna energie a nie nie zaspat.Nechcem jej kradnut poobedny spanok, ale my tiez potrebujeme aj zit...a nie len vecer padnut od unavy do postele...myslite,ze to bud evelmi zle pre jej vyvoj ,ked jej zrusim ten poobedny spanok?Dakujem za odpovede....

rinsh
17. apr 2020

@derdia dcérka je o pár mesiacov staršia a mali sme to isté. Večer bol problém zaspať. Pár krát poobede som ju ani spať nedala ale nebolo to o nič lepšie. Nakoniec ju to prešlo. Bolo to ako obdobie, ktoré ako prišlo tak aj odišlo. Chce to len trpezlivosť a vytrvalosť. Dcérka má teraz "etapu" že nechce poobedňajší spánok. Keď sa zmienim o spaní hneď je krik akoby som ju rezala. Ale večer ide spinkať pekne. Tak možno aj toto prejde 😃

sunny8
17. apr 2020

Moja ma skoro dva a teraz sme menili spánok ide o pol 1 do 3 .. predtým chodila od 11 do 1 cca ale do večera nevydržala

derdia
autor
17. apr 2020

@rinsh no lenze u nas je to tak stale..proste vecer vacsinou bojujeme....tak neviem...uz ma tk nejak prestava bavit...muza ani nevidim🤷🤦

rinsh
17. apr 2020

@derdia a keby si jej spánok skúsila skrátiť na hodinu? Predsa je to menej načerpanej energie 😃

lenqua_12325
17. apr 2020

To najhoršie co môžeš urobiť pre dieťa, ktoré je tak malé mu ukradnúť spanok. Niektoré deti chodia večer skratka spat neskôr. Dieťa ked spinka tak rastie a oddych je veľmi dôležitý, to ti povie každý lekár.

janickacrazy
17. apr 2020

@derdia moj prostredný nespával od 1 roka poobede, proste to nepotreboval, možeš v pohode zrušiť, potom mi chodil večer fajn spať o 19:00, akurát, že ráno vstával o 4:00, ale on bol fakt extrém a inak je ok, nadpriemerne inteligentný, takže vývoj v pohode

dominikamachynova
17. apr 2020

Mne stredná dcéra prestala spávať v dvoch rokoch a vôbec jej nechýbalo. Najmladšia mala 2,5 keď prestala chodiť cez deň spat ale za to večer o siedmej pol ôsmej sa u nás spi a to 11-12 hodin aj syn ktorý má 7,5 chodí skoro spať aj teraz keď je už vidno.

anesim
17. apr 2020

@derdia moja nespala poobede od 2 rokov, ale v noci spala v kuse 12 hodin, noekedy aj viac

tanyan
17. apr 2020

ak ju chceš dať neskôr do škôlky, tak jej ho určite neruš, lebo potom ju len veľmi ťažko naučíš naspäť na spánok a vo väčšine škôlok sa spať musí...
a tiež si nemyslím, že by to nejako ovplyvnilo večerné zaspávanie.
moja tiež chodí celý čas večer rovnako bez ohľadu na to či spala cez deň alebo nie. teraz má 5 a pol roka a poobedný spánok vynecháva už asi 3 roky. večer ide spať okolo desiatej a ráno vstáva 7:30 do škôlky, cez víkend niekedy pospí aj do deviatej.

janickacrazy
17. apr 2020

@tanyan vobec to tak nemusí byť, moj v školke spával v pohode, doma nie

lenka2710
17. apr 2020

@derdia moja tiež od dvoch rokov nespi poobede, proste to nepotrebovala! Koľkokrát sme aj ležali dve hodiny a nič, skôr som zaspala ja ako ona! Večer už potom v pohode o 20 zaspala, spala 12 hodín v kuse! Keď bola ozaj unavená, tak si pospala, ale to bolo tak raz dvakrát do mesiaca!
Kamoška co ma malú rovnako starú, teraz majú obe 5 a pol roka a ona ešte doteraz spi 4 hodiny poobede a večer o 21 zaspí úplne v pohode! Moja keby spala poobede 4 hodiny, tak ešte o pol noci ju naháňam po byte! Neviem, niekomu spánok chyba, niekto ho až tak moc nepotrebuje! Skus ci vydrží byť do večera hore, či jej to nebude chýbať a potom sa zariadis

leniel
17. apr 2020

@derdia brat urcite nie, ale skratit. Dve hodky su dost. Mam 16 m. dceru a hodka popoludni jej staci. Vecer ide dobrovolne spinkat vzdy 20:30, do polhodky spinka.

sapetka
17. apr 2020

Nerusila by som spanok. Deti ten poobedny spanok potrebuju. Skus ju dat spat skor alebo nechaj spat kratsie.

nikpa
17. apr 2020

@derdia moj maly, 2r 4m spáva cca od 11 do pol 1h a vecer v pohode medzi pol 9-9 zaspí. Keby si ju skusila ráno skôr zobudit a dat spať skôr okolo obeda aby tak dlho do poobedia nespala? Proste jej to cele poposúvat uz od rána

janickacrazy
17. apr 2020

@leniel každé dieťa je iné, môj 4-rocny ešte aj teraz spáva poobede aj 3-4 hodiny a večer ide v pohode spať, keby som tak dala toho stredného, tak bude hore do polnoci

amelie2017
17. apr 2020

Zrusit jej ho mozes, ale otazne je, ci dcerka vydrzi, alebo ci to ozaj ovplyvni cas vecerneho spanku. Moja ma 2r4m, na obed este spi a vecer chodi spat okolo 22-23. Spanok jej rusit nejdem. Parkrat sa stalo, ze na obed nezaspala, lebo sme niekde boli, pripadne navsteva u nas doma a potom mi bud zaspala o 16 a boli sme hore do 2. v noci, alebo zaspala o 19-19:30, my stastni a ona sa o 21. zobudila vyspata. A opat do noci hore.

dzina007
17. apr 2020

Ak by ten spanok a obed nepotrebovala nezaspala by. Mne starsi syn nespaval od 1.5 roka mladsi este donedavna spal a to ma 5.5 a este teraz niekedy spi.
Starsi ked nespavala tak sa ale 2 hodky v postielke ticho hral. Takze som to ani neriesila. Ale preto doteraz nenavidi napriklad skolku. Lebo tym ze doma nemusel lezat ako prikovanh a zrazu v skolke musi zvladal a zvlada tazsie. Stale sa na to stazuje lebo sa nudi.

anega79
17. apr 2020

Ja som zrusila poobedny spanok od 15 mesiacov, bol to boj poobede aj vecer. uspavanie vzdy vyse hodiny. Chodila potom spavat okolo 8. Teraz ma 9 rokov

carodejkadorot
17. apr 2020

moja mladšia dcérka od roka nespava poobede, nemá tú potrebu a ja som sa nabojovala dosť, tak chodí spávať okolo 8 a vybavené, je síce pravda, že ona spánok celkovo považuje za mrhanie časom aj napriek tomu, že poobede nespí ( a to ani v škôlke ), tak občas ide spať aj o 12 večer 😀 je živá, zdravá, cez deň nejaví absolútne žiadne známky únavy, takže buďte v kľude a zariaďte sa tak, aby ste mali zo života potešenie všetci v rodine

zuzkaa1991
17. apr 2020

@derdia my mame ten problém niekedy ze zaspava hodinu niekedy pol11 ale väčšinou do 10 spi a to je od pol10 v posteli najneskôr a alo radia druhý tak ja nepovolim rezim comsa tyka spánku kvoli tomu ze by sa všetko posunulo...napr. my mame budík zalezi kedy sa zobudim.ale.snazim sa do pol8 byt hore a okolo 12 mame spanok ale to nechavam max 13:40 ak sa náhodou rano skor zobudi prisposobujem ako chce obedňajší.alw väčšinou taky rezim mame aj ked maju niektorí pripomienky ze nenecham spat ale inac by chodila po polnoci spat

fiafia
17. apr 2020

@derdia moja ma tri a stale.spi cez obed. Par x sa stalo,ze nespala no bola ako cert. Mne to vyhovuje tiez mam klud si porobit pripadne oddychnut. Este nech takto potiahne aj rok 😂 aj v skolke to mala lahsie,.naucena na taky rezim, u nas v skolke musia lezat aspon ked nespia. Ked spi ja by som jej spanok nebrala skor to posunut.rano skor vstat alebo skratit poobedny spanok.

heidy222
17. apr 2020

Moja dcera od 2 rokov potrebovala aj 2 hodiny Kym zaspala poobede, potom som ju nevedela zobudit a cim dlhsie spala tym bola mrzutejsia potom, nemala som na to nervy. Tak som to nechala na prirodu a prestala spavat. Podla mna he kazde dieta ine, niektore naozaj ten spanok poobede potrebuju aj Ked pojdu neskor vecer spat, pre ine deti me to trapenie. Vsak vyskusaj a uvidis.

julka828
17. apr 2020

Moj syn ma 1r8m a tiez to teraz nie je ziadna slava. No on vstava rano o 7 spat ide o 12tej spi do 13tej a vecer vystraja do pol 11 😕 tiez neviem co s tym. Ako to upravit.

nika3136
17. apr 2020

Mam extremne zive dieta, bude mat 2r a poobede uz asi 3 tyzdne nespava. Jednoducho sme ju od obeda do 4 poobedia nevedeli za nic uspat, takze sme to zrusili. Ak zaspala takto neskoro, bola hore neskoro do noci (aj do jednej...sialene).
Teraz nespi, cele dni sme vonku na dvore, o pol 8 dame vanu, o 8 spi.
Dieta nepotrebuje vyslovene poobedny spanok, ale oddych, to sa snazim s nou polenosit.
Vecerny spanok je ovela dolezitejsi ako ten cez den. Ten musi byt kvalitny.

pimpa12
17. apr 2020

@derdia ono to nie je o poobednom spánku, celkovo spánkový režim treba upraviť. Nie naraz, ale postupne. Ráno nenechať vyspavat ani cez víkend a skôr vstať. Povedzme o 6:30. Potom posunúť obedny spánok medzi 12:00 -13:30( napríklad) a večer uložiť skôr a trvať na Tom že musí ležať ( žiadne vymýšľanie)

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
18. apr 2020

Nemusis jej ho rusit uplne len jej ho skrat...postupne na polhodinu max hodinu a zalezi aj jedy rano vstava...nasa tiez nespavala poobede od nejakych 2.5 r mavali sme potom len odpocinok kedy si na 20min lahla resp citala v klude knizky