Muž ma fyzicky nepriťahuje

ali218
17. okt 2016

Ahojte zienky. Tento prispevok bude asi trosku dlhsi,takze dakujem vopred kazdej jednej,ktora si ho precita a povie svoj nazor. Mam priatela,sme spolu vyse 4 rokov. Mame spolu dve deti-dvojicky. Akonahle som zostala tehotna,tak sa zmenil. Alebo mozno som sa zmenila ja. Ale stale nam to klapalo,ale nebol mi oporou. Odvtedy sa udialo velmi vela veci,ktore zapricinili,ze v mojich ociach to uz nebol clovek,s ktorym som chcela byt navzdy. Nemohla som sa o neho opriet,nepomahal mi s detmi..vzdy slubil zmenu,ale nevydrzalo mu to..stalo sa aj,ze som mu nasla sex po telefone..a aj spravy s nejakou slecnou,ale nic hrozne si nepisali..nechcem ho ukazovat len v zlom svetle,nie je zly chlap,len chcem povedat,ze sa udialo priliz vela veci,kedy som si uz od neho jednoducho vytvorila odstup..a za posledny rok nam to absolutne neklape v posteli..povedala som mu to,ze to nie je ono..a bol prekvapeny,pretoze ja ho stale pritahujem..posledne mesiace sa snazi,je naozaj vzorny otec;vzorny partner,asi naozaj si uvedomil,ze sme pre neho dolezity..lenze problem je v tom,ze mna uz nepritahuje..mna jednoducho uz nevzrusuje..mame sex tak raz do mesiaca a aj to si v podstate plnim povinnost..nie su mi uz prijemne ani objatia,ani len pusa..mozno niektore z vas pohorsim,mozno sa niektore citite tak ako ja..stretla som niekoho,pri kom sa citim zase ako zena..nespavam s nim..na to nemam zaludok..ale mam pocit,ze ak to bude takto dalej doma,tak ho podvediem..neviem si predstavit zivot,kde chyba vasen s muzom,sex je podla mna dolezity vo vztahu. Otazka je,ze co mam robit..bude to vzdy take,ze ma chlap po tejto stranke omrzi,alebo to naozaj moze fungovat aj parom,co su spolu 15 rokov? Je to asi dost sebecke,ale nechcem cely zivot zit takto..poradite,co robit? Naozaj som uz nestastna..

maria1989
18. okt 2016

@mimka11111 bodaj by sme všetci boli takí dokonalí

ebi88
18. okt 2016

@0silvia0 @janinah aj keď to vyzera beznadejne? da sa to snahou a chcením znovu ziskat? ten pocit zalubenia?

libawet
18. okt 2016

@ebi88 dá. Ja som sa do svojho manžela zamilovala znovu, vtedy to bolo po 11 roč.manželstve, zachoval sa v ten správny čas ako chlap na svojom mieste, podržal ma tam, kde by ma iný hodil cez palubu a odvtedy to bolo len lepšie a lepšie, teraz v novembri budeme spolu 24 rokov, poznáme sa 26.

ebi88
18. okt 2016

@libawet a pred tym to bolo nejaky cas take nijake? ;/

0silvia0
18. okt 2016

@ebi88 ja som bola jeden čas citovo ochladnutá, dokonca som bola jeden čas očarená jedným nápadníkom (nič nebolo) tak ako zakladateľka témy, manžel mi liezol na nervy. Prišiel čas, keď sme nevedeli čo s tým, od srdca sme sa porozprávali, vyliali svoje emócie, to, čo mal každý z nás nespracované za tie roky a nejako všetko zlé sa roztopilo, odišlo to niekam preč a my sme sa znova do seba zaľúbili. Keď to tak spätne zhodnocujem, tak chyba bola v tom, že sme jeden druhého chceli zmeniť podľa svojich požiadaviek, videli sme na tom druhom len to zlé a to dobré sme brali ako samozrejmosť. Trávili sme spolu málo času, lebo sme behali okolo detí a na budovanie vzťahu sme zabudli. Teraz ak niečo chceme druhému vytknúť, tak to urobíme s vtipnou poznámkou, milým slovom, predtým sme si to vyhadzovali na oči jedovato. Viac sa objímame, spíme tak, že sa držíme za ruky a hlavne sa rozprávame, ideme sa von prejsť, sami dvaja samozrejme atď.

ebi88
18. okt 2016

@0silvia0 ja vam poviem svoj pribeh. Mozno mi pomoze ked tío konecne zo seba dostanem. Cjodila som s chlapcom par rokov. Mal ma rad, bol starostlivy, bolo nam spolu dobre. Ale len do casu, kym neprisla rec na svadbu deti.. vek sme uz aj mali, no on toto odmietal. Mala som ho rada, boli sme uz zohrati par. Ale tie reci, ako su deti koniec zivota a tak podobne.. Rozisli sme sa. On odisiel, slobodne s tym, ze zenitnsa nebude. Kratko na to som spoznala chlapca, no muza, ktory bol v situacii podobnej ako ja, sklamany, tuziaci po rodine. Dali sme sa dokopy, bolo nam dobre zalubili sme sa. O nejaky cas sa ozval byvaly, s tym ze mu chybam a ze urobi vsetko co budem chciet. Uz sa to vsak nedalo vratit naspat, nijako, to viem aj teraz vedela som to ak vtedy, ani by som sa k nemu nebola vratila, avsak silno mi zahral na city ked zacal vytahovat nase spolocne zazitky, atd. Pospominala som si, zacalo mi to chybat, terajsieho priatela odvtedy odmietam. Porovanam. Ochladla som. Snazim sa najst sk k nemu cestu, raz je to lepsie, raz horsie. Velmi by som chcela sa zniva zalubit . ;/ Snaizm sa ini ma nezaujimaju. Neviem co robit.

liesik
18. okt 2016

@ebi88 spomenula som si tiež na podobný scenár z môjho života. Spomienky dokážu urobiť veľa. Pekné spomienky sú fajn, spomínať je fajn. Ale musíme si uvedomiť jednu vec a to, že spomienky nie sú prítomnosť. Sú minulosť. Minulosť ktorú nevrátime, ktorá sa nás už netýka. Mali by sme sa snažiť si s terajším priateľom vytvoriť pekné spomienky, robiť veci, ktoré obľubujeme, ktoré nás napĺňajú 🙂 nech naše srdce zaplnia nové zážitky.

0silvia0
18. okt 2016

@ebi88 mala by si to brať tak, že terajší partner, s ktorým čakáš dieťa, ti dal to, čo si vtedy potrebovala, keď si ho stretla. Bývalý partner bol sebecký a odmietol mať s tebou deti, odmietol mať rodinu, nechcel meniť názor. S terajším partnerom ste si navzájom dali to, čo ste obaja v tej chvíli potrebovali. Mala by si mu byť za to vďačná a nemyslieť teraz na muža, ktorý vtedy s tebou deti nechcel, nechcel sa ženiť atď. Darmo budeš porovnávať, myslieť čo by bolo keby to bolo inak skončilo atď. Je to zbytočné, raz si sa rozhodla, si momentálne tehotná, buduješ rodinu so súčasným partnerom, je zvláštne teraz pozerať do minulosti za chlapom, ktorý s tebou nechcel zažiť to, čo zažívaš teraz - veď po tomto si túžila - mať muža, ktorý chce mať s tebou deti. Ak by si zostala s bývalým, možno by si tie deti nikdy nemala.

ebi88
18. okt 2016

Toto je vsetko presne to co si v hlave omielam dookola.
Rozum vie, ze je to ok. Som mu vdacna ze mi toto dal, dieta, rodinu. Ale ako sa zbavit tych spomienok a pocitov? Neviem, to sa vsetko lahko povie, viem ze to chcthe len cas, len kolko casu.

salfusco
18. okt 2016

@ebi88 tak,ze si to v hlave prestanes omielat ...

ebi88
18. okt 2016

@salfusco jansom myslela ze si stale vravim ze je to tak ako ma byt a
Co bolo, bolo. Je to uz kazdopadne podstatne lepsie ako bolo, len ci to bude este ako na zaciatku. Chcela by som.. pripisujem to ciastocne aj hormonom.

obsadenemeno
18. okt 2016

@ebi88 no spomienok sa nezbavis, iba ak amneziou...... pocity - to je uz ina kategoria..... vzdy chceme, co nemozme mat. Preto tolko zien ( a muzov) zostava s partnermi, ktori sa k nim spravaju zle...... lebo ich "chcu" zmenit/presvedcit/dokazat si ze ano, ze jedneho dna ich ten druhy bude chciet rovnako...... problem je, ze kazdy chce nieco ine...... su ludia, ktori si vedome hladaju takychto partnerov, lebo citia, ze si lasku musia nejako zasluzit/vybojovat/dosiahnut......
No ale naspat k teme. Ano, da sa znova zalubit do dlhorocneho partnera. Len sa nanho treba pozriet z ineho pohladu. Niekedy pomoze, ked vidime, ze je pritazlivy pre inych. Niekedy staci malicka zmena v stereotype. Ale treba chciet. Treba si denne opakovat, co sa nam na nom paci, koli comu s nim sme a hlavne sa zameriavat na pozitiva, nie na chyby.

libawet
19. okt 2016

@0silvia0 niečo podobné bolo u mňa 🙂, akoby si hovorila sčasti môj príbeh...je to vždy len o tých dvoch, či chcú ísť spolu ďalej a čo sú ochotní pre to urobiť, či sú ochotní uznať aj svoje chyby, poučiť sa z nich, neopakovať ich a odpustiť.

katkanagyova
21. okt 2016

@mimka11111 za to čo cíti predsa nemôže, určite by bola rada keby to tak nebolo a nemusela by nič riešiť. Ktovie čo spravil on, mohlo ju to až príliš sklamať. Za to že sú tam 2 deti ešte neznamena, že musí žiť do konca života bez lásky so všetkym, čo k tomu patrí. A nie je to sebecké, práve naopak. Je to fer voci nemu. Ani chlap nechce, aby s nim bola z lutosti.

januska20
21. okt 2016

@libawet asi je nas tu viacej takych 🙂
veru - vsetko sa da obnovit 🙂

katkanagyova
21. okt 2016

Ak maju partneri odlisne hodnoty tak tazko sa da nieco obnovit.

katkazocele
8. sep 2018

@mrkvicka060 ak dobre chápem, ak vydatej/zadanej žene, začne lichotiť iný muž= zamiluje sa doňho a chce mu hneď skočiť na ... takto málo stačí mužom aby nás ženy niekto zviedol?!

katkazocele
8. sep 2018

@martinka6282 mne partner raz povedal: ,, Ak sa zamiluješ do iného, povedz mi to, v pokoji sa rozídeme, lebo ak sa zadaný človek zamiluje do inej osoby, tak s tou s ktorou aktuálne žije tak tú už nemiluje" A dala som mu za pravdu, ak niekoho milujem, môže mi aj ten najsexi, najkrajší muž hovoriť aká som krásna a sexy, ale ani brvou by som nepohla. 🙂

katkazocele
8. sep 2018

@sasa1983 práveže láska je jednoduchá, keď niekoho milujem, nemyslím na sex s iným.

dancez
16. dec 2018

@ali218 ja mám doma úplne presne to isté akurát že len 1 dieťa a bojim sa byť sama preto som ešte s ním, a ja by som bola rada keby som stretla niekoho ako si stretla ty, keď vám to nefunguje tak to už nebude dobre, ja som dúfala že sa ten môj zmení a nezmenil sa a už sa nikdy ani nezmení, a ľúbiť ho už nikdy nebudem za tie slová čo som 2,5 roka počúvala od pôrodu a vôbec si nevazi že on ma 47 rokov mladú priateľku a malého syna. Aj my ženy máme nárok na šťastie a niekedy je to bohužiaľ po boku in ho muža ako prvá svojich detí

drago12587
17. apr 2023

@ali218 mate velku krizu, ktora sa da vyriešit len debatami.. kludnymi, važnymi a dlhymi.. narovinu mu povec, že ta prestava pritahovat a je to pre teba extremne dolezite a musis odolavat aby si ho nepodviedla.. povec mu svoje sny, o akom sexe snivaš a čo od chlapa chceš.. určite si uvedomi zavažnost.. chlapi maju plnu hlavu problemov, o ktorych sa ti ani nesnivalo.. praca, rodina, deti, zabezpecenie, nonstop kalkuluju a beru na seba problemy aby si ty mohla ist na nechty a kozmetiku.. ak mu budeš ty velkou oporou, chyti iskru aj on.. ale to bez fakt velkej komunikacie nejde.. on nevie, že je to take važne, ani len netuši.. ma hlavu uplne inde.. noveho typka si vyhod z hlavy ak nechceš po 2ch rokoch travit čas na zoznamkach a lutovat o čo si prišla. Toto pišem z vlastnej skusenosti.. chlapi rozmyšlaju uplne inak ako ženy.. ked maš plnu hlavu problemov a planovania, romantiku davaš nabok.. keby si mala jeho starosti, tiež by si ho asi nepritahovala a zapačila by sa mu prva bezstarostna buchta v praci, ktora by mu povedala par peknych slov..