Neviem, či chcem druhé dieťa

24. okt 2023

Už dlhšie sa pohrávam s myšlienkou zostať pri jednom dieťati. Okolie už začína mať dve deti a vidím ako sú zničení a vyčerpaní. Sú tu nejaký jedináčikovia? Chýba vám súrodenec? Myslíte si, že so súrodencom, by ste mali lepšie detstvo? A tí, čo máte jedno dieťa? Neľutujete, že je len jedno? V hlave som vždy mala, že treba minimálne dve, aby sa zahrali atď.(pritom mám súrodencov a skôr sme si robili viac zle ako sme sa hrali keď sme boli malí a keď sme boli starší, tak sme mali každý svojich kamošov a až teraz v dospelosti sa stretávame, ale nemyslím si, že náš vzťah je väčší ako s kamarátmi).. proste čím som staršia, tým viac rozmýšľam, že veď bude mať kamarátov a aspoň sa mu budeme mocť viacek venovať...

amelie22
24. okt 2023

Ja som jedináčik a nehovorím, že by mi bolo ako dieťaťu zle, mala som všetko, ale myslím, že napriek tomu, že ma rodičia nerozmaznávali, možno by mi prospel niekto, s kým by som sa musela deliť, kto by bol tiež centrom pozornosti... Skôr ale teraz v dospelosti mi to chýba, zostala som polosirota, takže mama je pre mňa všetko a nemám ďalších takých blízkych príbuzných. Našťastie medzi mnou a mamou je iba 20 rokov rozdiel, takže dúfam, že tu bude ešte dlhooo... Muž je z troch detí a áno, je to niekedy chaos, áno, nie sú najlepší kamaráti, ale napriek tomu je to fajn vedieť, že sa máš na koho obrátiť, že ti má kto pomôcť, že nie si na všetko sám. Ja som teraz rada aj za jeho väčšiu rodinu, za fajn švagrinú atď. Takže ja som vedela hneď, že určite dve deti. A keby sme nemali viac rokov možno aj tri.
Ale keď to tak človek necíti, nedá sa to vynútiť. Dcéra ma teraz 11 mesiacov a síce dnes padám na hubu a večer som za odmenu dopriala vínko a keksíky :D, ale už teraz keď sa prechádzam regálmi s detským oblečením cítim, že tá túžba ešte opäť držať taký malý uzlíček sa vo mne prebúdza. Dcéru si chcem užiť, ale viem že tak možno o rok budem pripravená opäť na ďalšie... Nechcem sa pripraviť o to šťastie zažiť to všetko krásne ešte aspoň raz.

hederamonstera
24. okt 2023

Tak maj len jedno. Toto su take temy kde sa stretnu dve strany, jedna si bude neskutocne obhajovat jedinacikov a druha si bude obhajovat surodencov.
Ja by som jedinacika nechcela, vzdy som vravela, ze bud 0 alebo 2. Zatial su mali, prve 3 mesiace mi bolo luto, ze sa tak nestiham venovat starsiemu ale teraz? Mladsi nespusti zo starsieho oci, nemusim ho zabavat, ked si nieco potrebujem porobit, lebo ma o zabavu postarane a starsi ho tiez uplne zboznuje. A to maju len 20 a 5 mesiacov😂 starsi sa aj uci pockat, chapat, ze tu nie je len on. Venovat sa naplno da obom, nepotrebuju ma vzdy naraz. Viem si predstavit aky by bol starsi rozmaznanec, kebyze sa venujem len jemu

Mame kamosov, ktorym zacinaju umierat rodicia, niektori prisli uz o oboch a viaceri povedali, ze su radi, ze nie su sami. Ano, maju rodiny, ale ta prvotna rodina je stale silne puto

autor
25. okt 2023

@hederamonstera no ja zas nerozumiem ľudom, ktorý majú alebo chcú mať viac ako jedno dieťa, že načo sa zapájajú do tejto diskusie, keď som sa ich nič nepýtala 😀 tie odpovede, prečo je dobré mať viacej detí poznám. Písala som, že okolie má minimálne po dve deti. Len nepoznám jedináčikov a ľudí, ktorí chcú dobrovolne jedináčikov, tak som sa opýtala. Peace všetkým, ktorý mi tu píšu načo som to zakladala ✌️

hederamonstera
25. okt 2023

Tak prepac, nepochopila som ze tu chces len jedinacikov ;) co si utocna? Zjavne to teda nemas spracovane, ze chces len jedno ;) peace

anitka63
25. okt 2023

Podľa mňa je úplne v poriadku, ak sa niekto rozhodne mať len jedno dieťa. Ja síce sestru mám a som za ňu neskutočne vďačná, ale viem, že by som si poradila aj sama, rozhodne by som neumrela 😀 A takisto si viem predstaviť, že by som mala iba jedno. Aj sestra má jedno, už má 12 rokov neterka a súrodenec jej teda absolútne nechýba 🙂 Práveže hovorí, že aspoň má kľud aj pri učení napríklad, venujú sa rodičia výhradne jej atď. A nie, nie je vôbec rozmaznaná. 🙂