Neviem, či chcem tretie dieťa

10. sep 2022

Ahojte. Mam kratko pred 30tkou, mam dve krasne a zdrave deti (6r.,4r.) a s muzom som stastna. Muz ma poslednu dobu trochu viacej podpichuje s tretim babom. On je z troch deti, ja z dvoch. Problem ale je ze ja neviem ci to tretie chcem alebo nie. Moje deti by boli za, muz sa tiez nebrani, jedine co mi brani je to ze sa konecne vyspim, uz som aj v praci je to sice homeoffice ale som v praci. Ked si spomeniem na to nocne vstavanie, kojenie, rast zubov atd moc sa mi do toho nechce ale na druhej strane myslienka mat este babo mi pride celkom fajn. Rozpravali sme sa o tom a zhodli sme sa ze to nechame na nahodu, aj ked sa chranime ta ochrana nie je taka ako by mala byt, takze stat sa moze. Druhy problem je ze ked som to spominala mojej mame (ona je z troch deti) hovorila ze by do toho nesla lebo ked su traja vzdy sa dvaja spolcia a to tretie je take odstrcene (ona to tak zazila). Bojim sa ze aj keby sme mali tretie bude ona proti. Teraz aktualne moje deti chodia k mojim rodicom na vikend, mama im vselico cez rok nakupi ci uz nejaku sladkost, oblecenie alebo nejake veci do skoly. Deti maju len nich, svokrovci o nase deti nejavia zaujem. Nasi si deti hocikedy zoberu na vikend s cim nie som uplne okej lebo mama pracuje od pondelka do piatku od rana do vecera a este aj sobotu doobeda a potom svoje jedine volno zabije s tym ze sa stara o nase deti. Akoze vypita si ich respektive sa s detmi tak dohaduje ale chapete ma. Chcem aby mala aj ona volno. No a ked budu tri uz toho bude asi aj moc. Ja neviem pridem si byt hlupa uz takto nam dost pomahaju s detmi ked niekam ideme a potrebujeme postrazit (co nebyva casto) alebo aj ked im cosi kupi jasne ze to pomoze. Ach, asi som sa potrebovala len vyrozpravat- samozrejme muz o tomto vsetkom vie.

elizabet173
10. sep 2022

navrhni mužovi, že tentokrát pôjde na MD on, uvidíš, ako zareaguje 😎. Ja by som do tretieho nešla, ak nie skalopevne presvedčená, že to chceš.

autor
10. sep 2022

@elizabet173 on by isiel s tym on problem nema aj povedal ze zostane on ak chcem a ze mi bude chodit len davat kojit 😅 ale hej mas pravdu skalopevne presvedcena nie som. A aj ked by som mozno prijala mat babo doma, po napisani tejto temy mi doslo ze to asi radsej naozaj necham na nahodu a snazit sa nebudeme. Budeme robit to co doteraz a ak to tak ma byt, tak sa to stane.

elizabet173
10. sep 2022

ja to píšem do každej podobnej témy, mne by lepilo, či sa nenarodia dvojčatá. Tri ešte ok, ale štyri...aj keď maminy štyroch a viacerých detí píšu, že narodením štvrtého v rodine konečne nastala rovnováha, lebo kým boli deti dve, bolo to kto z koho, pri troch stále dve sa spolčia a špekuľujú, ako vybabrať s tým tretím a pri štyroch pohoda 😉

autor
10. sep 2022

@elizabet173 akoze popravde ci uz by to tretie bolo jedno alebo dve to by mi uz bolo asi aj jedno 😅 skorej to ze uz mame cosi zabehnute, deti su samostatne uz mame taky vacsi klud a ked pride babo zacne zase budenie, kojenie, zuby a neviem ci sa mi do tohto konkretne chce este ist. Asi sa len budem tesit babatkam naokolo a je 😂

katkaseiner
10. sep 2022

Napíšem ti takto...ja už mám 41, čiže určite ďalšie dieťa nechcem. Som jedináčik, muž je zo 4 deti a to z dvojčiat. Obaja s dvojcatom boli už len náhoda u matky vo veku cez 40 rokov. Svokra mi vždy hovorila že isto sa aj nám zadarí na tretíkrát dvojičky (zrejme by ma šľak trafil). Muž ešte skúšal zisťovať či by som tretie nechcela ale ja už fakt sa teším že sú deti samostatne (7,10). Už si neviem predstaviť že by som kojila a prebalovala a v noci nespala.... Teraz zahlásila dcéra že jej spolužiačka bude mať ďalšieho súrodenca (už majú 2 deti, takže tretie) ..no normálne 2 dni som len na to myslela, pritom ja už som na tretie stara

yoxinka
10. sep 2022

Bola som presne v tvojej situácii, muž chcel bábo viac ako ja, deti chceli veľmi a my sme to nechali na náhodu … a deti už máme tri 🤪. Najmladšia má tri roky a deti už pištia, že by chceli ďalšie bábo 🤦‍♀️, ale to by sme už s mužom nedali, takže ich posielam pomojkať sa s bábom k susedom, oni majú 😂😂😂. Keď som zistila, že som tehotná, chytil ma panika, že sú to dvojičky (mužom otec to má v rodine, jeho strýkovia sú dvojičky aj švagriná má dvojičky) a teda, riadne mi lepilo. Ale tešíme sa, decká sú super, sme nakoniec radi, že sú traja 😉.

ivangeline
10. sep 2022

Ber to tqk,ze su to max nejake 2 roky,kedy to bude narocne a potom zas pride rovnovaha a rezim. ;) To je oproti vecnosti nic. A urcite by som sa neriadila tym,co by chcelid eti,babky a tetky... Ty s manzelom ste doleziti a vlastne sa priklanate,kedze sa poriadne nechranite. ;)

luccija
10. sep 2022

Mas pred 30 tkou tak sa nemusis nikam ponahlat deti vypiplane, ty v praci...take povedacky, ze 3 sa spolcia proti jednemu...bud chces, alebo nechces ja, ked tak vacsi vekovy rozdiel a v tom veku deti by som o tom ani nepremyslala🤣
@katkaseiner neviem preco si myslis, ze si stara.Bud teraz, alebo nikdy...polka mojich kamaratok rodila po 40 tke dalsie deti

tinkavvv
10. sep 2022

Ci mat alebo nemat tretie dieta je snad rozhodnutie teba a manzela. Tvoji rodicia do toho nemaju co rozpravat.
A ak mas pocit, ze deti davas rodicom casto, tak nedavaj. Urobte si vikend vy ako rodina...

jaskolka
10. sep 2022

Ja mam 40,dve deti a tretie už neplánujeme. Jednoducho "dve stačia" vzhľadom na môj vek. Keby mam trebas 30,35,tak ešte by som možno prijala tretie, uvažovala nad ním.
Ty máš krátko pred 30tkou. Takze kľudne sa tvoj pohľad ešte môže zmeniť a trebárs o 4,5 rokov sa rozhodneš, že do toho pôjdeš. Ak momentálne to tak necítiš, tak skrátka nie.

viera77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. sep 2022

Akoze mne sa nepaci ze si ich nasi beru, len oni hned detom pridte k nam spinkat a jasne ze deti sa toho hned chytia. A nasi nie su starsi, oco mal nedavno 50 a mama este 50 nema. Ale aj tak trvam na tom ze oddych by mali mat len ked oni si nedaju povedat... Sto krat som im to hovorila a mama vzdy len: ved ja si viem pri nich porobit aj si oddychnut oni su dobry netreba im lietat za zadkom... no a na toto jej uz neviem argumentovat 😅

janinah
10. sep 2022

Tvoji rodičia sú mladí ľudia a asi o tom nevieš,ale vnúčatá nás babky nabíjaju energiou ako nič iné,takže im ich kludne dávaj,kým to rodičia chcú.Tretie dieťa je plne na tvojom rozhodnutí,ja mať dnešný rozum tak mám deti dve,potom prestávka a potom zas dve po sebe.My sme traja súrodenci a to spolčenie dvoch proti tomu jednému u nás fungovalo,už sa na tom len smejeme,ale to predsa nie je dôvod nemať to tretie.Dnes s tým odstrkovaným vychádzam lepšie ako s tým parťákom.

xena0
10. sep 2022

Keď niesi presvedčená že to tretie dieťa chceš tak do toho nechoďte, inak názor že pri dvoch deťoch tretie je také odstrčene je podľa mňa blbosť...

luccija
10. sep 2022

Mne by to vadilo mat tam deti kazdy vikend ved potrebujete travit cas spolu ako rodina.Ale je pekne, ze Ti chcu pomahat, ale syndrom prazdneho hniezda by si mali sami poriesit🙂

nevenka
10. sep 2022

My sme to takto mali, ze tretie aj ano, aj nie...nakoniec v case zacinajucej pandemie sa nam stala "nahoda", boli nervy, stres, aj zdravotne tazkosti, ale nic nepsie sa nam nemohlo stat. A nakoniec cakame aj stvrte, som tesne pred 40-kou 😅. Len sa budeme kus tlacit v byte, kym sa nam nepodari prestahovat, ale snad to dame. Starsie 2 deti sa nejak nespolcuju proti tretiemu, no rozdiel je velky, takze oni sa s nim zahraju, ale tak ako sa vedia 9 a 7 rocne s 20 mesacnym, no 🙂. Takze toto tretie nakoniec bude tiez mat svojho partaka, neplanovane, ale dobre to bude. Musi byt dobre 🙂

asia83
10. sep 2022

Hľadáte dôvody…nie spôsoby. Nerobte čo nechcete.

niiikaaa
10. sep 2022

Nám sa ako tretie narodili dvojičky 😂😂 pohoda všetko sa dá, to obdobie furt kŕmenie, zúbky ubehlo ani neviem ako,... Nespím pomaly 7 rokov, zvykla som si 😂😂😂👌