Nezvládam svoje deti

26. jún 2023

ahojte, asi sa potrebujem len vykecat a niekomu povedat, ze nezvladam svoje deti. Jeden ma 2,5 roka a druhy 1 rok, ten mladsi ok - v ramci moznosti je to pokojne babatko, ziadny nervak ale ten druhy bol odmalicka narocny, dokazal prerevat 8 hodin vkuse, neznasal kupanie, obliekanie, presuny. Motoricky je ale velmi sikovny - teraz ked je uz vacsi by sa len stale flakal, nahanal a bol medzi detmi, co sa samozrejme neda. Mladsiemu stale berie hracky, udre ho ked sa mu nieco nepaci, reve ked mu nieco nedovolim, dokaze prerevat naozaj do uplneho amoku aj 20 min, tak ze sa niekedy ludia pytaju co sa stalo a proste to som mu nedovolila len nejaku hracku alebo som mu posunula auto ci hracky pod ktorymi som chcela utriet prach - no uplne sa z toho zruti. Nepomaha dohovaranie, nechcem ani kricat uz a bit ho uz vobec, ked kricim boji sa ale potom je taky nervny este viac a vlastne mam pocit ze nanho mi nic nezabera 🫣 neviem uz ci to je len obdobie ale ja som uz vhodny adept na lieky alebo na utek. Na seba nemam ani chvilku cas, vecer ked zaspia pracem lebo pri nich sa nic neda. Rano ked sa zobudim skor napr. o 5:30 ze si chcem vychutnat ticho s vypit vklude kavu tak ako za trest sa zobudia aj oni uz o 6:00 a vyhukuju. Manzel je doma len v nedelu inak robi od 6:00 do 19:30 kazdy den. Nedele su take onicom, nehovorim ze nepomoze ale mam pocit ze su vtedy este horsi ked je s nami doma. Prepacte za vylev ale ja uz fakt nevladzem....

anjelicek26
26. jún 2023

Starsi nastupuje do skolky odkedy? Uz tam sa vam doma rezim brutal zmeni, nechcem ti pisat "vydrz", ale je to tak... v lete chodte von, proste nebudte doma, nechaj ich sa rypat v piesku, hline, jedzte vonku, kamosky na pokecanie vonku tiez velmi dobre padnu...

Deti su narocne, hlavne v tomto veku... my sme od 3 rokov nase tornado dali na hokej, futbal, potom sme zacali s hadzanou od 4 rokov, rovnako gymnastiku, teraz ma 10 rokov a stale hra aktivne hadzanu, hra tenis, sutazne plava, s gymnastiky sa stalo cvicenie na naradi, plus chodi k poziarnikom...to dieta je v pohybe proste stale a dodnes... ano teraz je to narocne, ked vekovo nevies vykryt kruzky a vybehat ho je jedine riesenie...syn od 1,5 roka chodil k opatrovatelke, ale tak ja som bola v praci...

Pripusti si tie pocity a pi tu kavu teplu, len ich proste od seba daj co najdalej. Nech sa stazuju, hukaju, nervy mas len jedny... musia sa naucit, ze nie kazdy problem musi riesit mama a zabavat musi len mama a kazde jacanie znamena, ze mama vyskoci meter dvadsat. Proste su veci, kde zasiahnut musi a ine, kde nie...treba najst sama v sebe rovnovahu, mne kedysi svagrina hovorila, ze musis najst ten stred flegmatickej velryby, inak sa pri viac detoch zblaznis. Odkedy sa narodil treti syn (a za nim este dcera), tak uplne chapem, co myslela... pokial ja nebudem v klude, nebudu ani deti. A aj ked deti pretacaju na 200%, ja stale budem v klude, inak si znicim nervovu sustavu a to za to nestoji 😅

marianarem
26. jún 2023

Nenasli by sa peniaze na opatrovatelku aspon tak 2x do tyzdna na povedzne 3 hodiny? Bol by to pravidelny cas pre teba, na ktory by si sa mohla tesit. Kamosku kedysi toto uplne vytrhlo z biedy, hovorila ze najlepsie investovane peniaze.

danica2711
26. jún 2023

keď bol prvý náročné dieťa, nebolo by bývalo rozumné dať si väčší odstup medzi deťmi? No ale čo už s tým. Teraz v krízových situáciách len obliecť hrošiu kožu, veľmi sa nad tým nezamýšľať a neľutovať sa a kľudne vypiť kávu, nech jačia, však sa nepozabíjajú... Človek ich samozrejme miluje najviac na svete, ale občas ich musí aj odfiltrovať, v záujme celej rodiny. Ak máš ako, občas od nich niekam vypadni na 1-2 hoďky. A inak len trpezlivosť, rastú, bude lepšie

tosomja
26. jún 2023

Úplne poznám. Ale treba sa tomu staršiemu venovať ešte viac, lebo je to asi aj žiarlivosť. Vidím to teraz, keď 2r má asi separacnu úzkosť, či čo jej je, stále len na rukách, aj vonku. Aj uspavat, za všetko plače (skôr sa premazľuje) a starší 3r musí čakať, alebo ona tak vrieska, že keď niečo chce starší, ani ho nepočujem poriadne a vtedy dostane nervy a buď vrieska aj on, alebo bije menšiu.
Preto doma nepratám, keď nemusím ani nevarím, hlavne teraz v lete. Sme od rána do večera vonku. Ráno ideme na ihrisko kým nie je nejak veľmi silné slnko. Potom sme na dvore u nás v piesku, alebo mi pomáhajú v záhradke, polievajú kvietky, aj susedom paradajky 😃
Ideme sa domov len najesť, prezliecť a aj vonku spia v kočíku. Kým nezaspia, kocikujem, keď zaspia, odstavíme do tieňa, ja si dám kávu, porobim čo treba. Keď vstanú, zase ideme na prechádzku, pozerať vláčiky, kŕmiť ryby, susedove sliepky atď. Doma len veľmi málo, nech nemajú priestor ani si robiť zle, ale bordel.

tosomja
26. jún 2023

@danica2711 sa ľahko povie, v kľude vypi kávu a oni nech jačia. Ani tá káva nechutí, keď v pozadí máš rev, vreskot, buchot.

zojazoja
26. jún 2023

nechcem rypat, naozaj....ale manzel robi od 6:00 do 19:30 kazdy den okrem nedele? a to ako? zivnostnik je a zarába velke peniažky či ako?

vikisukik
26. jún 2023

hej hej to je pravda, len ako niekedy s tym fakt nie je co spravit, leda si najst niekoho, kto by ti s nimi aspon trocha pomohol. najlepsie je ich zabavit niekde vonku, len aj to je take, ze nemozes byt s nimi asi neustale niekde het

tosomja
26. jún 2023

@zojazoja veru...🤔

mooonika1975
26. jún 2023

treba tie deti prijať také aké sú, potom bude lepšie

merrysa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basulaak
26. jún 2023

Daj starsieho do jasli/skolky.

kaktusik007
26. jún 2023

autorka -- toto mi pripomenulo roky u mna nastastie uz davno minule.... Deti mam do roka, a
@danica2711 sice mysli veci v dobrom, ale tak u nas sa druhy proste podaril. A aj ked ma uz ex posielal na potrat, nechala som si ho a toto rozhodnutie nelutujem.

Tie roky, ked boli takto malicki, boli desne... priserne.... ALE - treba vidiet svetlo na konci tunela. Ja som na nich bola uplne sama, ex od nas odisiel ked mali rok a pol a dva a pol... takze som sa k tomu postavila celom stylom -- kaslem na poriadok v byte, robila som vyslovene nevyhnutne veci a ked som varila, varila som na viac dni a potom uz len vytahovala z chladnicky, pripadne nieco aj z mrazaku. Obcas pomohla moja mama a navarila, obcas sa mi podarilo ist s detmi na celodennu navstevu. 🙂 Ale skor vynimocne.. Zaklad je najst si rezim. Aj ked vela zien ma tu mozno ukamenuje, ale 2,5 rocneho som naucila pustit si rozpravky - vstavali bezne o piatej rano, takze vdaka pozeraniu rozpravok som mohla este aspon do takej siedmej driemat.
Ono je to na maslu, ja to beriem a viem.. No kazdym dnom su deti vacsie a vacsie a bude to lepsie. Ver mi, viem o com pisem.

dilino
26. jún 2023

Teraz na prázdniny som čitala tu na facebooku že vezmu aj 2 ročne dieťa ak nema plienky do denného tábora.Alebo viac nech pomaha muž.Príklad niečo by sa nahle stalo bože chráň a nebudeš môcť nič iba ležať pýtam sa o dve deti sa postara kto.Sama tomu neveriš že každý deň je muž v robote od 6:00 do 19:30.Podľa mňa to nemusi byť pravda má 2 malé deti a ON nevidi že čo je s tebou.Ak prestaneš fungovať tak otázka kto bude sa starať o všetko.Ja by som povedala mužovi prídeš vtedy a vtedy aspoň 2 dni v týždňi pôjdem vonku sama sa odreagovať alebo s kamarátkou.Ak by neprišiel nema ťa rád je mu to jedno.Ja neverím neverím v jedno že každý deň je 13,5 hodin v robote.Aspoň nech s teba nerobi hlupaňu.Neverím počkaj ak by si ho išla raz dvakrát tak nenapadne sledovať vídela by si ako pracuje podľa mňa ani by si ho tam nenašla.Ja mám normálnu prácu aj podnikam popri práci ale vždy som doma na čas a nevymyšľam si somariny.Podľa mňa ON uteka od problémov nechce deti vychovavať.A prečo no preto lebo keby mal snahu tak povie aspoň 2 krát do týždňa skôr a pôjdeš TY kde chceš si oddychnuť.A čo robí tvoj muž podnika o to lepšie je si pánom svojho času takže dala by sa to.Normála konštruktivna debata s dospelým človekom a nie TY všetko a ON v robote klidek-kyslík a TY deň a noc s dvomi deťmi.To že si ich mama neznamena že musiš byť NONSTOP pri deťoch ved to by šiblo aj normálnemu zdravému človeku.Podľa mňa ked tak horlivo toľke hodiny aj ked je to poprí zdravemu rozumu musí zarobiť dosť aby si mala na opatrovateľku.Hold ked si ich urobil tak rodič nieje len jeden ale dvaja.Záraba v poriadku ale nie klamem niekoho.ja to vidim tak ako aj píše zojazoja že vôbec to nemusi byť tak že je v práci.Uteka od problémov.Píšeš v nedeľu je doma aj to nemá zaujem o deti tak o čom to je.Nedokazala by som žiť s takým človekom.Ked si videla že mate jedno dieťa ťažko zvladateľne a videla si že nič nepomaha tak išla si mať druhe dieťa ved si musela vedieť že je to ťažke s jedným a nepomaha TI vôbec a ešte mať dve.Nerozumiem nechápem.Kamarátka mi hovorila že jej sestre má tiež 2 deti pomoc od muža 0 tak s toho tak ochorela že skončila v nemocnici na neurologi.Muž pomahal 0.Isť do roboty domov a ľahnuť na gauč a to bolo všetko.Ked sa chceli deti s nim hrať iba ich okríkol.Ked kamarátkina sestra skončila v nemocni náhle zo dňa na deň musel zostať doma a čo tu sú žijú všetci.Ked sa vrátila z nemocnice povedala mu jasne ked sa nebude podielať na výchove svojich deti mu ich necha a pôjde preč.Určite by to neurobila ale už nevedela ako naňho našťastie zabralo.Tak aj TY by si mala tak urobiť lebo TI s toho prepne že jeden sa stara 100 percent a ten druhý vôbec.Ja by som to každopadne riešila. Ja som razna to by aj taniere lietali ale urobila by som s ním poriadok že by sa sám chcel postarať o deti.Ale to som ja.

mooonika1975
26. jún 2023

@dilino veď nepiše, že sa muž nestará, piše ,že sa stara v nedeľu, keď je doma......🙄

dilino
26. jún 2023

@mooonika1975 no s celeho týždňa byť v nedeľu doma a ako píše je to horšie.ONA nepiše že v nedeľu ich pán otec vezm vonku deti aby si ONA oddychla juj aké že to staranie v nedeľu aj to že deti sú na tom horšie ked je doma tak ako sa stara otec storočia.

luccija
26. jún 2023

Pri takom vekovom rozdiely budeš vždy robiť policajta.Ako radi
@tosomja byť čo najviac vonku.Tam ich budú zaujimat iné veci a snáď sa nebudú tlckovat na ihrisku o lopatku, alebo aj áno;)tiež bol čas kedy sme si dali raňajky von, obed spat a znova von, lebo doma všetko vyberala a len robila zlobu.preco nemôže chodiť medzi deti, naháňať sa?

autor
26. jún 2023

@dilino moj manzel odchadza 6:20 do prace. Cesta tam mu trva hodinu konci okolo 18:30 pokym pride je 19:30, ano robi stale takto. Niekedy je soboty doma ale to je vynimocne. Do prace zial musi chodit (podnika) nie je to lahka robota. On zatepluje, robi fasady, kachlickuje. Jednoducho robi vsetko, ked pride domov samozrejme ze je utahany ale pomoze to nemozem povedat. Prebali ked poviem, okupe deti ked vidi ze som fakt na prasky, zoberie ich aj von. Nalozi si sam aj jest, urobi kavu aj ranajky. Proste on naozaj pomaha ked moze vzdy pomoze. Chodievam si oddychnut ale je to malo. Vecer som bol napr. s kamoskou vonku v piatok. Dva yzdne dozadu v kine, predtym v divadle akoze nehovorim ze nezijem ale je to raz za mesiac alebo z dva tyzdne fakt ze vypadnem a je to proste malo. Ja sa citim neskutocne unavena a nervna. Do skolky mi ho samozrejme nezobrali lebo ved Bratislavsky kraj ma plno. Manzel robit musi mame 120 000 hypoteku, menili sa urokove sadzby. Vsetko poplatit nas vyjde na 800 eur to sme este necestovali a nejedli. Proste je to tazke s manzelom mame uzasny vztah a nikdy by som ho nevymenila. Jednoducho viem ze musim len vydrzat a prihlasku som mu podala este do jednej sukromnej tak som zvedava ci mi ho zoberu alebo nie, dufam ze ano lebo neviem co bude potom - nejak to hadam zvladneme vsetci zdravi.

zojazoja
26. jún 2023

nuž, tak nedá sa mať všetko..aj nehašterivé deti, aj vela penazi, aj manžela doma, aj to, aj hento...vsetko je na úkor niečoho. u vás je to manželova práca na úkor vašich detí a domácnosti. takže len vydržať treba. hašteriť sa decka budu aj ked budu mat 3,4,5,6rokov. aj my sme sa doma so segrou..mama na to nerada spomina 🙂

autor
26. jún 2023

@zojazoja kebyze je aspon tych penazi vela 😂 na dovolenke som bola naposledy v roku 2016 a to len v Chorvatsku ono vydavky na zivot su zial vysoke a to ani nejak extra nevyskakujeme 😂

zojazoja
26. jún 2023

@autor...ano, to su. a hlavne v poslednej dobe je to šialené. ale aj pracovat 11 hodin denne, 6 krat v tyzdni je proste na úkor rodiny. nedá sa "sedieť na dvoch stoličkách". aj práca, aj rodina.

tosomja
26. jún 2023

Môj priateľ chodí na mesiac preč a týždeň je doma. Som sama na všetko. Mne ich ani neokupe, lebo nie je doma. Ani ich neuspava ani k nim nevstáva. Ale zarába. Čo by som dala za to, aby bol doma hoci len 3 hodiny.
Ale som zvyknutá, mám svoj systém, viem čo nadeti platí a aj keď niekedy naozaj nevládzem, proste sa musím prekonať a unaviť ich, aby som aspoň večer mala čas sa osprchovať. 😃

zmrzlinka2021
26. jún 2023

@tosomja pusti si hudbu, nebudeš pocit rev 😁😁

zmrzlinka2021
26. jún 2023

Autorka, staršieho daj do jasli

tosomja
26. jún 2023

@zmrzlinka2021 to by som musela nejaký tvrdý rock, alebo metal 🤣🤣 ich neprekričí nič 🙈