Prečo tehotné a matky hovoria v množnom čísle?

3. máj 2024

Tiez som tehotná teraz ale nikdy by ma nenapadlo povedat: “kopkáme teraz, sme v 19tt, jedli sme xyz….”

Ale este v tehotenstve to pochopit ako tak viem lebo realne su to dvaja ludia v jednom tele, čize ok…

Ale ked sa narodí a stale hovorit vynimocne o dietati stylom: “jedli sme, pili sme, kakali sme, prdkali sme, kupali sme sa…” pricom ocividne sa jedna len o aktivity dietata…. Hmmm

Otazka len ze, preco?? 🙂

tamtamka26
3. máj 2024

toto sú otázky....🙈🙄

michaela329
3. máj 2024

Ja som sa s tým napríklad nestretla...nikdy.

mima1608
3. máj 2024

Možno preto, že aj matka pri tých aktivitách dieťati asistuje 🤔 ale inak sa s tým tiež nestretávam v mojom okolí.

angeli121212
3. máj 2024

tak pri tom jedli sme a pili sme to môže byť aj kľudne pravda, kedže my s malým napr v zásade jeme a pijeme spolu.. A to kúpanie, tam to chápem ako že mama sa na kúpaní výrazne podieľa. Inak tiež to nejak v extremnej mierne nepočúvam vo svojom okolí

tiezjedna
3. máj 2024

@autorka pretože proste materský plurár je mor😎

galganka
3. máj 2024

Ak som niekedy povedala "kakali sme", boli to preto, že sme naozaj kakali. Počkaj o rok, koľko činností bude zrazu skupinových 😂

autor
3. máj 2024

@michaela329 no ja sa s tym stretavam dost casto, od kedy som v tehotenskych a mamickovskych skupinách 😂🙈.

autor
3. máj 2024

@mima1608 chápem ze asistencia čiže aj matka sa podiela na robeni danej veci, ale nikdy by som nepovedala “kakali sme” - lebo to dieta kaká proste nekakame ja a ono🙈, alebo “pili sme mliecko” lebo aj ked budem to dieta kojit alebo krmit tak mlieko bude pit vylucne ono…

autor
3. máj 2024

@tamtamka26 no a? Toto je diskusné forum a byvaju tu teda vselijaké otazky a nemyslim si ze tato je nejaka pohorsujuca alebo nevhodná. Praveze sa hodí na rodicovske forum 🙂

autor
3. máj 2024

@angeli121212 ak jete a pijete spolu to rozumiem. Potom je pravda ze ste jedli a pili aj vy ako rodicia 🙂

lienka.7
3. máj 2024

Prečo? Pretože im z toho regulárne sibe🤦‍♀️🙈
Za mňa je ale uplna topka, keď píšu mam 38 mesacne dietatko 👌👌👌
Ešte chapem, keď ma do tých 2 rokov, ze napise co ja viem 20 mesiacov, ale potom? Omg🤦‍♀️🤣

angeli121212
3. máj 2024

takto ja veľmi plurál nepouźívam v takomto zmysle ale niekde sa mi to až pýta ako napr toto jedenie ale napr ja hovorím aj boli sme sa očkovať, lebo to je ozaj až taka rodinna akcia miestami, odvezieme sa tam zaočkujú ho cely deň si ho sledujeme znižujeme teplotu tíšime ak je treba proste pocitovo akoby aj mňa očkovali 😂

tiezjedna
3. máj 2024

@autorka korunu tomu pravidelne nasadzuje kamarátka, ktorá toto idiotské vyjadrovanie používa vo vzťahu k svojmu psovi😂 bežne sa boli vyvenčiť, boli na očkovaní, boli ostrihať drápky.... 🤣🤣🤣🤣🤣

medda_beda
3. máj 2024

Horšie je sme tehotní, rodíme 😂

veronicka1901
3. máj 2024

Tak úprimne sa priznám, že mi je skutočne srdečne jedno, či niekto hovorí v jednotnom alebo množnom čísle, mám úplne iné, dôležitejšie veci na riešenie.

monnci2226
3. máj 2024

nooo..... pockaj casu, ono vykojeny a nevyspaty mozog je take kombo ze budes rada ked aspon takuto vetu sformulujes..... a teda napriklad kakali sme - aby si sa necudovala ze dalsich par rokov sa ozaj sama nevykakas 😅😂 vies kolko aktivit ti zostane ,,ze ozaj len ty sama,,? podla mna to prameni hlavne z toho 😂😂 nuz si mama a nikdy nejsi sama - takze preto vsade to ,,my,,🤷‍♀️

miadi
3. máj 2024

Kakat aj prdkat sa da naraz .. ale ked aj tej mame idu zubky 😂

midka
3. máj 2024

oooch, tato tema tu uz bola asi 1000x, niekto pouziva, niekto nepouziva,, niekto to tym vyjadruje, ze to spolocne fyzicky, psychicky, emocne spolupreziva, suznie v niektorych veciach, v urcitych pripadoch sa mnohym veciacm prisposobi rytmus rodiny,,, nie je to tom nic hrozne,,, niektore deti maju prehodeni den- noc- jasne, ze sa to dotyka celej rodiny, je tym vyjadrena urcita spolupatricnost.. neznamena to, ze sa tak vyjadrujes stale,, ale zdoraznujes ucite cinnosti / zuby, sedenie, prve kroky,,,/,,,,,,,,,my sme teraz mali tiez pred prijimackami,,,, nesla cela rodina,, ale cela rodina prisposobila tomu svoj chod- obmedzili sme vylety,, na priprave sme sa podielali vsetci urcitou formou, ... boli sme ohladuplni k tomu jednemu clenovi,,,... to mas, ako ked niekto povie stavame dom- a pritom tehlu ani do ruky nechyti... je ok, ked to tak nepouzivas,,,, je to tvoja vec....

erickatt
3. máj 2024

Suseda to pouziva stale. Pisali sme monitor, zmaturovali sme, mame urobene skusky. Na obe deti. 😆. Reku co raz povie, sulozili sme prvy krat?

canis_lupus
3. máj 2024

Tak aj po narodení sú matka a dieťa spolu skoro 24/7, aspoň ja som od môjho 7m nebola nikdy preč dlhšie ako 2 hodiny. Aj deti do 7-8m vraj považujú seba stále za súčasť matky, preto potom mávajú separačnú úzkosť, lebo zistia, že matka môže od nich odísť 😃 Takže preto to asi matky používajú, berú dieťa ako súčasť seba.

jaskolka
3. máj 2024

Neviem, ja som to napríklad nikdy nerobila ani v tehotenstve. Mne sa skôr to zdalo čudné, hovoriť "kopkame, papkame" a podobne.
Ale zase v podstate mi je jedno, ak to niektoré ženy robia. Akurát to počítanie mesiacov je mi divne, lebo keď niekto napíše "má 30 mesiacov" tak to normálne musím začať rátať, koľko ze to ma. Nie je jednoduchšie napísať "má 1,5 roka"?

autor
3. máj 2024

@midka nie nemyslim si ze pojem staviame dom sa rovná tomuto materskemu plurálu. 😂

autor
3. máj 2024

@erickatt tak to uz je co povedat ked to aplikuje na takmer dospele deti 😂😂😂.

domka222
3. máj 2024

Počkaj,keď začneš hovoriť, že tvoje dieťa má aktuálne 52 mesiacov

autor
3. máj 2024

@jaskolka urcite. Tie mesiace nechapem ani ja. Do 1 roka mesiace su ok, potom by som povedala ze dieta malo 1 rok, bude mat rok a pol, za chvilu bude mat dva… atd 😀

kitycat
3. máj 2024

Pockaaj ked z teba vylezie. Potom to zacne. Proste materske puto 🙈

autor
3. máj 2024

@domka222 nikdy 😂😂😂

tiezjedna
3. máj 2024

@kitycat zo mňa vyliezli tri a nikdy som k tomuto ujetému vyjadrovaniu neskĺzla... Mne to príde fakt infantilné a na hlavu.

domka222
3. máj 2024

Ako včera sa na ihrisku pýtam, koľko má malý vnuk ? Má 15 mesiacov. Potom sa zamyslí,vlastne nie rok a pol. No nemohla to povedať takto hneď?

maryetta
3. máj 2024

Sice to nepouzivam. Aspon si toho nie som vedoma.
Ale nejako ma to nevyrusuje.
Su na tom ucastni obaja aj matka aj dieta. Aj ked idu dietatu zubky-starostlivost matky je intenzivnejsia.
Ked sa pokaka-tiez sa samo nevyriadi….