Trúfate si na druhé bábo?

zszudorova
16. máj 2013

Cawte zeny. Tuto diskusiu zakladam len tak zo zvedavosti a na pobavenie..Pytam sa mamiciek, ktore maju zatial len jedno babo. Trufate si aj na druhe? Ak nie, preco? Ak ano, nebojite sa?🙂
Ja mam doma 4 mesacne dievcatko, strasne ju lubim ale je to namahave. Druhe by som aj chcela ale ked si predstavim znova tehotenstvo, porod (ktory som mala perfektny a prave preto sa bojim ze druhy by bol horsi a to nechcem zazit), ten stres prve tyzdne/mesiace s maly babom plus do toho mala, ktora by uz chodila a mala iste poziadavky, v zavislosti od veku...no bojim sa toho. Asi je tych negativ viac:( Ja by som uz chcela rovno take 2rocne....hehe

dandulina
16. máj 2013

Ja som sa velmi dlho rozhodovala, ci mat druhe dieta..mm to viac menej nechal na mojom rozhodnuti, kedy sa budem na to citit..a zrazu to prislo a nebranili sme sa..velmi som chcela, aby moj syn mal surodenca..a podarilo sa nam to na prvy sup a cakame princeznicku ;)..vsetci sa velmi tesime a moj syncek uz hladka brusko a rozprava sa so sestrickou, ze kedy uz pride, aby jej mohol poukazovat hracky 🙂)..no som zvedava, kolko mu to vydrzi ;)

linda81
16. máj 2013

@zszudorova ahoj...nasa ma buduci tyzden 4 mesiace....a urcite chcem druhe babo....posledne tyzdne tehotenstva a vlastne cele tehotenstvo som mala problemy, tak som si hovorila, ze ak toto dobre dopadne, uz nikdy viac to nechcem zazit🙂, ale po par tyzdnoch ma to preslo 🙂...mm pred cca 2 tyzdnami dosiel domov z roboty, ze sa ho pytali , ako to s duhym babom spravime, on , ze nam staci toto, takto je to dobre🙂, no a minuly tyzden som akosi mala 40 DC cyklu MS nikde, tak panika , ze co ak som zasa tehotna...ja som mala vacsiu hrozu ako on z toho 😀, ale povedal , ze by to nebola ziadna tragedia ..teraz sice tehotna nie som nastastie .-), ale tak za 3-4- roky mozno by sme chceli druhe babo...

loulou02811
16. máj 2013

Tak ja som na tom podobne ako cecil36 🙂 Prvé som mala v 20ke. Druhé sme odkladali 8 rokov ( zo strachu, "vďaka" doktorom, mala som zlý zážitok z pôrodu) a keď sme sa rozhodli do toho ísť znovu, 3 roky sa nám nedarilo. Medzi mojimi deťmi bude vekový rozdiel 11 rokov 😉 ale vôbec mi to nevadí, práve naopak, dcéra je veľká a samostatná a ja si tehotenstvo užívam a užívať si budem aj bábätko 🙂

trish31
16. máj 2013

@kinna ved mas pravdu a hlavne,ked je to moje prve tehotenstvo,neviem co je OK a co uz nie takze som este viac vyplasena

cerez
16. máj 2013

@kinna NIE! 😀 Stačia mi dve, obaja sú za dvoch. Takže ako keby som mala už 4. 😀 😀 😀

cerez
16. máj 2013

@kinna Mám priateľku a mala v tom čase dvoch chlapcov. Veľmi túžila po dievčatku. Splnilo sa jej to. Po nej ešte prišiel ďalší chlapček. Takže má dokopy 4 deti. Počas výchovy zhodnotila, že všetci traja chlapci boli citlivejší, vnímavejší, pokojnejší. Dievka živel, neposed, ustavične ufúľaná, zaujímali ju autá, zbrane, no proste veľké chlapčisko. Paradox, však? 😀

elienka
16. máj 2013

@zszudorova podľa mňa príliš skoro uvažuješ nad druhým. keď mala moja malá 6 mesiacov, bola som tak vyčerpaná, že som povedala môjmu, že ak by mi navrohol druhé, tak ho asi ovraciam 😀 a to som mu to takto doslova povedala. Teraz má Sofi 2 roky a je to už super, teraz sa naozaj na to druhé cítim. už sa mi o tom aj sníva 😵

janicka11
16. máj 2013

Babulky,,tak tie co zatuzili pp druhom babatku tesne po prvom tehotenstve uprimne obdivujem..Ako to uz niekto spomenul my mozme mienit ale zivot nam plany uplnee zmeni!
Ja deticky milujem,na porod mam zle spomienky,mala som aj depky po porode ci to zvladnem,aalee vsetko sme zvladli na1* a vychovali uz 3-rocne sikovne dievcatko a nemenila by som nukdy!!
Toto je zivot ktory som chcela.nechyba ani malej ani nam absilutne nic:*Preto sme sa tesne po 2-narodeninach rozhodli pre druhe babo,chvilku vahali,debatovali ale viem ze to je spravne uz teraz aj ked je babo len brusku!🙂
Ked sa nato citis a mas nato prostriedky a podmienky tak nevahaj...My ti tu odpovieme co jazda sme urobili a kedy ale ty urobis podla seba🙂

zszudorova
autor
16. máj 2013

@kinna 🙂)WAW!tak to klobuk dole!ak mate nato financie a vsetko potrebne tak by som to riskla, myslim ze ked si si trufla uz na 3 napriek vsetkym problemom tak 4pre teba bude malina...ale ano,moze to byt zase babizna🙂hehe. keby nahodou, daj potom vediet:P Ale v nasom susedstve je rodina a nie ciganska,normalny slusny ludia,deti su perfektne vychovane...ale to je jedno, to chcem povedat ze maju 8deti a vsetko baby...lebo tiez sa nevzdavali myslienky na syna. a poznam aj pripad ked zena velmi chcela dievcatko a porodila uz 5chlapca-a bola normalne v depke uz pri tom piatom.haha. no za to mozu chlapi-sak kto iny?🙂 niektory maju taky gen ze vedia robit len jedno pohlavie. to sa da aj zistit ale dopredu. vysterit u toho muza. tak toho svojho posli a ked povedia ze vie len dievky, tak ste skoncili nie?🙂))

ingmiriama
16. máj 2013

ja mám doma 20mesačného chlapca ešte pred jeho narodením som vždy túžila mať 4 deti ....ale s manželom ktorý ma nejak prehovoril som súhlasila na tri deti 🙂 tak plány sú báť sa nebojím rodiť by som išla aj teraz nerobilo mi to problém ale čo bol pre mňa naj problém odbery krvi 😀 z toho mám panický strach....tak že áno plánujeme druhé bábo od augusta sa bude na to pracovať 😀

ingmiriama
16. máj 2013

@kinna ja hej ak budú na to financie tak hej len ma vek brzdí 🙂

ninarigova
16. máj 2013

Juj moja ja mam 4 a je suuuuper ich mat.Su vo veku 16,14,4a 4meciace.Je nam veselo 🙂 a nuda ziadna 😀

kristina39
16. máj 2013

ahojte tak na spestrenie sa pridam aj ja...vzdy som chcela mat tri deti...ale od zaciatku.prvy porod super,bol rychly ale bolestivy maly ma celu dotrhal bola som sita aj vnutri...ale aj tak som chcela druhe..chcela som vekovy rozdiel cca1,5 aby bolo medzi nimi...ale clovek mieni priroda meni a ked mal syn 4 mesiace ostala som tehu..nebala som sa..musela som to zvladnut a hotovo..starsi nechce spavat stale sa v noci budi..niekedy su dni ked je aj cez den hrozne zly ale nelutujem ani sekundu ze ich mam dvoch hned takto po sebe lebo uz teraz je vidiet ako sa maju radi a uz sa spolu aj zahraju 🙂 na deticky som skoro sama lebo mm je stale v praci ale zvladam..tretie som planovala ked bude mat druhy syn 2-3 roky..ale zas clovek mieni priroda meni a som znova tehu ale teraz sa uz trochu bojim co a ako...ale moc sa tesim..a 4 neplanujeme.. neni miesto ani financie ale mozmo za 10 rokov motyka vystreli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenusiatko
16. máj 2013

@kinna
Sexovat az po 15. dni cyklu, chlapci su lenivejsie spermie, vela stastia 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hamca
16. máj 2013

@zszudorova pridam sa aj ja k debate. My mame zatial len jedno babo, ale vzdy sme s mm chceli mat 2 deticky po sebe,s malym vekovym rozdielom. Nastastie prve tehu aj porod bol znesitelny,takze z toho som traumu nemala. Ked mala mala 8 mesiacov,tak sme sa prestali chranit a vyzera to tak,ze sa nam uz aj zadarilo,hoci nemame este potvrdenie od dokiho. Musim sa priznat,ze pri dvoch ciarockach na teste som sa zlakla,ako to vsetko zvladneme,ale ved ked to zvladli uz miliony zien predo mnou,tak preco by som to ja nezvladla?! 😉

vonicka
16. máj 2013

@lenusiatko - ak by som sexovala az po 15 dni cyklu, nikdy by som nemala toho mojho chlapca, ktoreho sme zarobili v 10. alebo 12. den 🙂

katren
16. máj 2013

@zszudorova keby som mala takto premyslat, nemam asi ani jedno......
kazde tehu som mala ine, kazdy porod trosku iny....
@kinna ja sa uz tesim na 4-te.....to bude taky "posledny maznacik" 😀

katarinnak
16. máj 2013

@zszudorova Tiez mam jedno pol rocne 🙂 a dalsie urcite chcem...povodne som chcela co najskor, ale kedze prvy porod skoncil neplanovane sekciou, musim teraz aspon rok pockat 🙂. Rozmyslala som inak presne o druhom, prave kvoli strachu ktory mam o tohto prveho. Myslim ze moj strach je prehnany, ale neviem s tym nic urobit. Stale maleho kontrolujem, chodim nazerat ked spi...atd. Dat ho sameho niekomu pokocikovat nehrozi. Moj muz bol s nim sam vonku az teraz nedavno. No, ale aj tak chcem druhe urcite 🙂. Strachu sa asi nikdy nezbavim, vzdy si predstavujem tie najhorsie scenare. Inak je moj syn ukazkove dieta, niesu s nim ziadne problemy 🙂

zszudorova
autor
17. máj 2013

@katarinnak ale ved ani s malou...ako hovorim. tehu celkom v pohode, boli nejake problemiky ale nic take vazne. len som nemohla robit lebo mam rizikovu pracu takze som sa nudila doma. porod perfis, sice bolel, vrieskala som jak pavian, ale aspon rychly🙂 po porode ma vsetko bolelo, mala som hystericky zachvat ked sa mi naliali prsia, to bola bolest!!!porod oproti tomu nic. nie a nie odsat, mala nie a nie prisat...no prezila som to. trvalo par dni. tiez nic strasne ked tak na to teraz pozeram spätne. prve tyzdne som mala u seba muza, potom mamu...pomoct mi mal kto...proste pohoda. mala sice prvy mesiac kolikovala cize sme si uzili nocne ale trvalo len mesiac...aj dnes ma sem tam svoje dni ze mrnci a neviem ju nijako zabavit poriadne...ale v podstate je dobra,kludna,spinka mi od 5tyzdnov aj v noci...no nemam sa na co stazovat. tak nechapem preco mam traumu a uz teraz viem, ze nad druhym budem veeeeeeeeeeelmi dlho uvazovat. lebo ja by som chcela. to viem urcite. len nechcem byt tehotna,mna to proste nenaplnalo jak niektore, ten strach z porodu, ten chaos po porode...a uz ku vsetkemu budem mat malu...vtedy som sa starala len o seba...tak nevim,este je skoro,teraz este urcite nie...a casom uvidime.to len taka uvaha.chcela som vediet ake skusenosti a pocity maju ostatne prvorodicky🙂

terezka1947
17. máj 2013

@zszudorova nie,netrufam.....mam 1,5r synceka.....ALE sice si netrufam a mam strach z tych zaciatkov,urcite babatko este aspon jedno chcem...a budem stastna,ked budeme mat este aspon jedno 😀 takze vlastne si trufam 😀 lebo vacsi darcek ako dat dietatu surodenca byt nemoze-nechcem,aby bol jedinacik...a ked tak nad dnesnou hektickou dobou uvazujem,peniazi vela nie je...ale detsky usmev a objatie by som za nic luxusne nevymenila.

pingu1
17. máj 2013

ja som si trufla po 4. rokoch na druhe... mam z toho obavy kvoli malej, ale jedno je fakt malo

zazalienka
17. máj 2013

no ja si trúfam, len môj manžel nie.. zatiaľ.. a pravdupovediac, aj keď ma to veľmi trápi, bolí a chcem, tak proste musím rešpektovať aj druhú stranu.. keďže sekcia bola brnkačka aj celé tehu, absolútne nemám strach.. ale čas tak nenormálne letí že aj keby to bolo včera tak už je neskoro.. som vďačná za malého, že je zdravý, aj keď neposlušný, ale môj.. a keď sa náááááááhodou niečo pritrafí, bude to veľký tresk🙂

katarinnak
17. máj 2013

@zszudorova AAAh viem o com hovoris, ja to mam take s kojenim 🙂 nieze by som s tym mala problem, ale kebyze sa nerozkojim, nevadilo by mi to. Ale kvoli malemu som rada, ze ma zdrave mliecko. Tiez som sa ako tehotna nerozplyvala. Bola som strasne rada ze som, lebo sme mali problem a deti milujem, ale ako pises neprezivala som to ako vacsina mamiciek 😉 A myslim ze takych je viac

rora
17. máj 2013

Ja by som druhe dieta tiez niekedy chcela, ale nejak by som najradsej preskocila tehotenstvo, treti trimester bol pre mna pohroma, mozno aj preto ze bolo akurat leto a ja som sa nevladala ani hybat 😅 a cele to trapenie s pribratim a chudnutim, rok po porode som mala este 15 kil navyse, nic povodne som neobliekla,nemala som co na seba, hroza 😀

danim
17. máj 2013

@rora tak ti poviem, ze v druhom tehu do 20 tt ani nebudes vediet, ze si tehu 🙂 a budes celkovo v ooovela lepsej fyzickej forme ako v prvom tehu ( lebo budes behat popri 1. dietati ), mne to zbehlo neuveritelne rychlo- fakt akoby som to preskocila 😀 ( vies to prvorodicka ma na cele to tehot tooolko casu.. pri druhom ti cas vyplna prve.. takze ti to ubehne ako voda )

rora
17. máj 2013

@danim vies ja som v tehotenstve cca do 6mesiaca bola hrozne spava, bola som doma na rizikovom kvoli nevyhovujucemu prac.prostrediu a cez den som jednoducho zaspavala postojacky takze som bola rada ze som doma a mozem si pospat, neviem si to fakt predstavit mat takyto veget popri dietati 😀 ale tak urcite sa to nejak da zvladnut, no pockam kym mala trochu vyrastie a skludní sa lebo teraz je to fakt ziva katastrofa 😀 😀

danim
17. máj 2013

@rora druhe tehot budes vnimat uplne inak.. kedze budes behat popri prvom, tak sa z tej ospalosti preberies hned 😀 😀 tiez som pri prvom zaspavala vsade.. a pri druhom fakt do 20 tt si vobec neuvedomovala, ze som tehu, hlavu mi zamestnalo dieta. ale mas doma este ozaj drobca, tak pockam kym trochu ozaj vyrastie, my mame vek rozdiel 3r+2m, velmi super, odporucam. 1 dieta v skolke.. tak tie dni su take " ucesane" vramci svojich moznosti 😉 😀 a dieta ti vyrastie.. ale ked cakas, ze aj skludni... 😀 😀 tak s tym sa zmier uz teraz, ze asi sa nedockas... 😉 😀 😀 😀 minule som kdesi videla taku myslienku... " jedno dieta= ziadne dieta" no svata pravda 😀 😀 😕 a s vahu neries, lebo tolko nepriberies a potom okamzite schudnes, prajem vsetko dobre 🙂 😉

rora
17. máj 2013

@danim velmi pekne dakujem za povzbudenie 😉