Závidím ženám, ktoré prirodzene otehotneli

4. feb 2024

Ja tak zavidim tym zenam, ktore otehotneli prirodzene. Musi to byt uzasny pocit...

My mame syna z ivf, nepodarilo sa prirodzene z coho som mala pomaly depresie, chodila som aj k psychologicke, a momentalne chcela by som opat surodenca, hovorim si, ze ak nevyjde, nic sa nedeje. Iba 1x sme skusali bez ochrany... Samozrejme nevyslo a opat ma to velmi bolelo.

Viem, ze my s muzom mame strasne malo sanci na prirodzene pocatie. Manzel zly spg + strasne malo, mozno 5 kvapiek... Ja 1 stranu nepriechodnu a na priechodne ovulujem raz za uhorsky rok...

Boli ma to. Viem, ze su na tom niektore este horsie, ale to ma neupokojuje.

A otazky, kedy bude brat alebo sestra, radsej ani nehovorim. Myslela som si, ze mna sa uz tieto otazky nedotknu....

autor
4. feb 2024

A aj to tehotenstvo... Musela som brat kortikosteroidy, chodila na infuzie, pichala injekciu cele tehu, asi 6 vitaminov k tomu, nacasovane, co kedy mozem jest... Ach.........

pribinak
4. feb 2024

Ale veď si to dotiahla do zdarneho konca. Máte predsa dieťa.
Načo samu seba dávaš do takej depresie ?

tinkavvv
4. feb 2024

Mrzi ma, co prezivas. Ano, takych parov je naozaj vela. Skus mysliet pozitivne.
Na tie debilne otazky okolia staci jedna protiotazka: takze sa ma vlastne pytas kedy mame/budeme mat s manzelom nechraneny sex?

madeincssr
4. feb 2024

A brat to teraz ako vyhodu na medove tyzdne/mesiace nechraneneho milovania s manzelom, ak vam to "stale ide" ako za mlada? Mnohe pary by mohli zavidiet... Mozno sa stastie usmeje 😉 🍀💙.

danica2711
4. feb 2024

netráp sa zbytočne, skús sa tešiť z toho, čo máš! Máš zdravé dieťatko, zvládla si perfektne ťažkú situáciu, pogratuluj sama sebe a teš sa zo života

domka222
4. feb 2024

Pozri,máš jedno zdravé dieťa. Tak choďte aj druhý krát cestou umelého

autor
4. feb 2024

Ja sa tesim, samozrejme, aj som velmi vdacna... Neviem, ci mam ist opat na ivf, bol to brutal tazky boj... Som smutna z toho celeho, ze na prirodzene pocatie mam mizernu sancu. Pritom milujem deti.

A nie odpovede tes sa z toho jedneho, atd mi momentalne nepomahaju. Ale jasne, z pohladu inych je to ine...

Len som sa vypisala... Dobre to padlo...

juliacenc
4. feb 2024

To ma mrzi ze si to mala tak tazke, ale ty si dost silna na to aby si to zvladla 💪🏻 zvladla si to raz, zvladnes to aj 2x si silna zena si matka 💪🏻

gabika0825
4. feb 2024

Ja som osobne poznám prípad, kde bol podobný problém, hlavne na strane toho muža, Takze o to horšie. Tiež sa snažili o dieťa silou mocou, keď na to prestali myslieť tak sa podarilo. A teraz majú 3 zdrave deti. Ale všetko je tak ako má byt. Skratka keď sa to nepodarí tak to tak má byt. Jedno máte veď to je super, niektoré ženy nemajú ani to a skusali možné aj nemožné. Ty to dieťa máš. Neriešte stále iba to, je to ťažké ale väčšinou to tak je, ked to zena prestane riešiť tak vtedy sa zvykne podariť. A koľko žien čo im lekári povedali že nikdy nebudú mat deti, že sú neplodné a podobne. A maju, niektoré aj viac. Takze nič nie je nemožné. Iba sebe robíš zle keď rozmýšľaš pesimisticky

andreatytler
4. feb 2024

Toto surodenca chces preco? Tuzis mat opat babatko? Chces aby syn nebol sam. Ci len chces aby sa ludia konecne prestali pytat. Lebo co ak budete mat dalsieho syna a oni sa budu pytat kedy bude dcera.
Ak vyslovene tuzis po dalsom dietati, tak skuste IVF, ale ty musis vediet ci to zvladnes. Ja by som sa bala, lebo viem ze neuspech v IVF by som velmi tazko prezivala a trapila sa a neuzila by som si cas s prvym dietatom.
Ja by som tym ludom povedala ze velmi chcem mat dalsie dieta, ale nemozem a vzdy ma to nesmierne rani a zarmuti ked niekto nadhodi tuto temu. Normalni ludia sa zahanbia a ospravedlnia a uz to viac nepovedia. Blbcov by som nabuduce surovo umlcala.

ahhola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majlo1234
4. feb 2024

Verim ti, ja si to ozaj neviem ani predstavit. U nas vsetko prirodzene, ani tehotenstvo nie extremne zle a napriek tomu furt pindam. My ludia sme furt nespokojni, ci uz je to tak, alebo tak

evkamotka
4. feb 2024

Blbe otazky budu vzdy. A ked by bol druhy chlapec tak zase sproste "a nie je ti luto, ze nemate dievcatko?" "A do tretice babu" atd

babulkomale
4. feb 2024

Nechcem ti davat nejake falosne nadeje, ale naozaj moze motyka vystrelit, kamoska to mala tak ze jej nikdy nechodila ms aj pol roka, tak ked sa vydala a začali riesit plodnost, zistili jej polycysticke vajecniky, takmer nepritomnu ovulaciu atd, muz zly spg tiez.
Prve mali po nejakej hormonalnej liecbe prirodzene.
Potom to neslo, tak mali z ivf dve tehotestva, z toho jedny dvojicky - potratila.
Nejake dve sa podarili prirodzene, potratila.
Posledne embryjko sa podarilo udrzat, mali druhe babo.
A ked si mysleli ze uz nikdy nic lebo do ivf uz nechceli ist a prirodzene neverili ze bude, cakaju coskoro dalsie 😍
Drzim ti palce ✊✊

saxana000
4. feb 2024

S.podobnymi.problemami.som otehotnela.3x prirodzene len to dlhsie trvalo.proste sa spojili vesmirne sily a trafili sme to.

janickacrazy
4. feb 2024

Moja kamoška mala podobne problémy, prvé dieťa po 7 rokoch po umelom oplodnení, druhé prirodzene a tretie tiež. Takže nikdy nevieš, môže sa aj Vám podariť.

zuzinabila
5. feb 2024

@ahhola zarobene embryka,babo zmontovane,zarodocny material...nepride to prilis technicke vyjadrovanie vzhladom na to ze je to ludsky zivot?az ma zmrazilo,ked som si to precitala...

ankare
5. feb 2024

Je mi ľúto, čo prezivas a ako sa cítiš. A akú ťažkú cestu máš za sebou.
Chvalabohu, máš zdravé dieťatko a je uuuplne jedno, akou cestou prišlo do bruška. 🥰

dahra
5. feb 2024

Prvé dve z ivf. Tretie prirodzene. Muž úplne zlá morfologia. Ja endometrióza, jeden vaječník. Poslednu dcéru som rodila takmer 38 ročná. Pri prostrednej som už bola informovaná, že idem do prechodu. Ale až 5 rokov neskôr sa to stalo.

maminkadeticiek
5. feb 2024

Podla mna mas problem uplne inde a nie v ivf.Inak si neviem predstavit,preco by som mala depresie ked mam doma zdrave dieta.Ved si to robila preto.Skor mas problem v hlave a ivf je len sposob akp si vytvorit a zivit problem.

autor
5. feb 2024

@ahhola ty si jeden velky zarodocny material. 😂😂😂

autor
5. feb 2024

Diky zeny. Som uz ok. Len mi dosla menstruacia, a bola som citliva. ;) a tuto @ahhola ma rozosmiala tymi vyrobenymi, zarobenymi materialmi. 🤣🤦🏻‍♀️ Niektori ludia su fakt sprosti. 🤦🏻‍♀️

A vam drahe. Dakujem za pekne slova. ❤️

tetapetra
5. feb 2024

Už len to,že si sa na to dala a úspešne zvládla dokonca ti patrí medaila. Vieš koľko žien to nedá a už nevravím o nezdarnom konci? Je to na tebe či sa do toho pustiš znova, ale asi to za to všetko stojí. Ja už som stará,tak som rada aspoň za jedno. Kebyže mám menej skúsila by som umelé.Syna mám prirodzenou cestou,ale trvalo to 2,5r.

timea301196
5. feb 2024

Ja závidím ženám ktoré mali bezproblémové tehotenstvo. Mám dve deti obe predčasne. Obe tehotenstva preležane. No neurobíme s tym nič

dharmasanata
5. feb 2024

Pozri buď to dieťa chceš a zabojuješ ako si to zvládla prvý raz, alebo nechceš, ale fnukanie ti nepomôže.

ahhola
5. feb 2024

@zuzinabila sa nepotentuj, su to ludia umelo zostaveni, s pomocou dalsieho cloveka, laboranta, obcas vytiahnute z dusika, po rokoch. .. tak to proste je. Ty si tak niekedy dumas, za akych okolnosti ta vasi usmudlali s akou vasnou a ludskym teplom a chudence tie decka vznikli z pipety v studenom mikroskope, ako ovca Dolly, ale ta bola klonovana🐏to sa este budu diat ine veci, ine fusovanie do remesla samotnemu stviritelovi🌸

ahhola
5. feb 2024

A ty si zo zihlavy🌿

ahhola
5. feb 2024

@ahhola autor 8.27

ahhola
5. feb 2024

Nic si z toho nerob, nie si sama prosta s chlapom bez semenna. 💧

shelly818
6. feb 2024

Presne takto to je u nás … nepriechodná pravá strana a zlý manželov spermiogram… viem o čom hovoríš, takže sa viem do Teba vcítiť 😏