Endimetrióza a spermiogram

klaudia1512
9. aug 2022

Ahojte, mám žial endometriózu ale našťastie vajíčkovody sú priechodné, manžel má zlý spermiogram to znanená morfológia je zlá a pomalé sú spermie mám otázku, je tu niekto ktorá prirodzene otehotnela aj v takomto prípade? Alebo jedine umelé oplodnenie nám zostáva?
Vopred ďakujem za odpovede

marticka85po
9. aug 2022

@klaudia1512 my sme museli ist na umele.

klaudia1512
autor
9. aug 2022

@marticka85po a podarilo sa? Ak ano na kolkaty krat?

marticka85po
9. aug 2022

@klaudia1512 podarilo na 1.krat

klaudia1512
autor
9. aug 2022

@marticka85po to sa tesim 🙂

marticka85po
9. aug 2022

@klaudia1512 ako dlho sa snazite?

klaudia1512
autor
9. aug 2022

@marticka85po vyse roka ale.pred cca mesiacom sa zistilo ze mam endimetriozu a manzel.potom isiel na spermiogram a tiez ma vysledky ake ma ja som bola potom a na prefuku a lekarka nam povedala ze cim skor otehotniet a ze ist na umele kvoli vysledkom u manzela ze necakat, a momentalne som na dne..

marticka85po
9. aug 2022

@klaudia1512 Drzim palce nech vam to vyjde.hlavne nezufaj.rok to je nic.my sme sa snazili 8 rokov.uz sme nechceli cakat tak sme sli rovno do IVF. Treba verit ze to vyjde 🍀🙏

klaudia1512
autor
9. aug 2022

@marticka85po ďakujem veľmi pekne, aj my sme tak že mesiac- dva skúsime a keď nič tak umelé. A kde ste boli na umelom?

marticka85po
9. aug 2022

@klaudia1512 boli sme v Kosiciach v Heliose

klaudia1512
autor
9. aug 2022

@marticka85po ďakujem 🙂 tak my asi do Bratislavy pojdeme keď tak, to je bližšie k nám

ivi222
9. aug 2022

@klaudia1512 prosim ta a ako ti zistili tu endometriózu?

ivi222
9. aug 2022

@klaudia1512 aj my sa chystame do BA na umelé.. boli sme v Iscare. Tam mi zistili nepriechodné vajcovody a priatelovi teratozoospermiu. Len stale mam z toho umeleho strach.

dominikahr
10. aug 2022

@klaudia1512 neviem odkial si ale ja endometreiozu odporucam doktora Bielika. Ma ambulanciu v BB chodia za ním ženy s celeho slovenska. Je to fakt odborník

klaudia1512
autor
10. aug 2022

@ivi222 cez ultrazvuk

klaudia1512
autor
10. aug 2022

@ivi222 ja mam tiez mensi strach z toho, ja len dufam ze ak to nepojde takto prirodzene do mesiaca tak aspon s umelym sa nam to podari na prvy krat

klaudia1512
autor
10. aug 2022

@dominikahr ďakujem počula som.už o ňom, len mne gynekologička odporučila čím.skôr otehotnieť než ísť na laparku a na zákroky..

bejka90
10. aug 2022

@klaudia1512 ahoj. Ja mam tiez rndometriozu mala som cystu 7x7 cm skoncila som pod laparkou aj s vybratym bajecnikom a vajcovodom zial.bala som sa ze tazko otehotniem po tom.. no podatilo sa hned 2 mesiace po tom.... ale muz ma asi v poroadku spermie to sme nemuseli nastastie riesit. Tak drzim palce

klaudia1512
autor
10. aug 2022

@bejka90 ahoj ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď, mne doktorka tak povedala že na laparku nemusím ísť lebo mam prechodne zatiaľ vajcovody no hlavne je čo najskôr otehotnieť, lenže u manžela sú tiež žiaľ problémy a teda vravela že by bol zázrak kebyže otehotniem prirodzenou cestou a že odporúča umelé, len niekde som dúfala že sa dá aj prirodzene zadariť ale podľa odpovedí nám zostáva umelé oplodnenie :/

bejka90
10. aug 2022

@klaudia1512 ahoj och jaj :( tak to mi je luto, ale tak ci onak, hlavne ench sa nejak zadari ;)))

klaudia1512
autor
10. aug 2022

@bejka90 ďakujem, dúfam 🙏

kiki68
10. aug 2022

U nas som na po cyste a opke, mam endometriozu a otehotnela som do roka po operacii na prvy sup. Takze skuste prirodzene na to ist a medzitym pozicchrujte umele. Hlavne nestracat cas

margaretka35
13. aug 2022

Mala som endometriozu, 2x operovana, 3x hormonalna liecba. Prisla som o cast vajecnika. Lekarka mi vravela, ze bude nemozne otehotniet prirodzene. Podarilo sa nam na prvy krat, nechcela verit vlastnym ociam. Niekedy proste zasiahne vyssia moc. Prajem vam vela stastia a nech sa coskoro tesite z babatka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre