Čo všetko vedia deti zjesť?

anavila
25. júl 2012

Dnes moja dcerka zjedla kusok zo zavesu vo WC mise, len ju sledujem, neviem ci som nemala bežať hned s nou niekam...ale snaď jej nic nebude...minule vyjedla mačke z misky staru salamu, našťastie sa zatial nic neukazalo 😒 A co vase deti? noze dajte nieco, nech nemam sama strach

tinki
25. júl 2012

@anavila ahoj, no tak moja mladšia zje všetko, čo pred ňou neskryjem..je ako vysávač..v podstate ani neviem, čo všetko už stihla zjesť, lebo hocikedy už len vidím, že niečo žuje a keď jej chcem vybrať z úst, tak to rýchlo prehltne..Ale čím je staršia, tým si viac dá povedať, tak dúfam, že s tým skoro prestane..Najviac pojedla papier, molitan, kamienky, piesok, aj zo sáčku už bolo odhryznuté...

vavrenka
25. júl 2012

@anavila no, mojej sa zatial nepodarilo prehltnut vela nepozitelneho, i ked sa velmi snazi, ale naposledy sme ju nasli pri kosi v kuchyni ako vyjeda vyhodene zosmrdnute zemiaky (uvarene), co ju asi najviac mrzi, nevie zjest jedno auticko, hoci sa uz dlhsie pokusa - najprv ho nevedela dat cele do pusy, teraz jej to uz ako tak ide, ze ho tam narve, ale nevie ho (chvalabohu) prehltnut. to musim specialne strazit. inak ma v oblube polystyren, vatu, piesok a svojho casu si davala z mikrotenoveho sacku. a tvoja mala zjedla tu umelinu alebo tu vonavu chemiu?

anavila
autor
25. júl 2012

@vavrenka to vonave...vonali jej ruky a aj pusa...no hrôza.... 😢

nextik
25. júl 2012

Moje dieta ani neviem ako a kedy zjedlo noviny a zistila som to az tak ze som ich nasla v plienke - a este sa dali citat pismenka 🙂 A toto je len o com viem 😲

vavrenka
25. júl 2012

@anavila skus zajtra pre istotu brnknut pediatricke, ta chemia nie je sranda, fuj, a kedy to bolo? malej zatial nic nie je? ja som kvoli tomu tie zavesne srandy dala prec,lebo malu to pritahovalo a davam do wecka tei "nastrelovacii" ci vytlacaci gel

elen2
25. júl 2012

ja som dala mackam zrat do misky halusky s kapustou a kym som vosla dnuka odniest tanier ze ho umyjem tak som si nevsimla ze Martinko vysiel zamnou von a vsetko pekne mackam spapal. 🙂 🙂 🙂

vavrenka
25. júl 2012

@nextik 😀 a kolko ma tvoja/tvoj?

vavrenka
25. júl 2012

@elen2 moj synovec takto vypil mackam mlieko ako maly. pekne si lahol a pil. sestra skoro odpadla, ked ho tam nals, to mal nieco okolo roka 😀

elen2
25. júl 2012

@vavrenka tak tieto deturence toho navystrajaju az az....ale chvala bohu mu nic nebolo a teraz ked idem chovat macky tak radcej stojim pri nich kym to vsetko nezozeru.

anavila
autor
25. júl 2012

@vavrenka bolo to teraz asi pred dvoma hodinami...prave som citala ze jeden chlapcek zjedol celu tu kacku z WC a ze zije a nic mu nebolo...mala je spokojna, spinka uz. No ved uvidime

nextik
25. júl 2012

To mala vtedy zo 6 mesiacov - mozno 8-9 to uz si nepamatam ako to bolo davno. ako sa jej to podarilo neviem 😀 ci sme nechali nejake noviny pri nej - pretoze papier ju strasne fascinoval. Teraz 2.5 a je v pohode. Mojej sesternice mala vypila cif (nie vela ale vypila) isla k doktorke a tam jej povedali ze je hystericka 😀 Tak si vyber 🙄
Len nechapem ked jej davam nieco dobre jest tak nechce a fujka ale nechutnosti si nevaha nastrkat do pusy este aj teraz ked nebodaj mrknem ze sa na nu nedivam. 😒 (napr kriedy 😢
Ja som vypila bublifuk ked som mala asi 4 ale pamatam si to -mama do mna liala mlieko.

vavrenka
25. júl 2012

@anavila este minapadlo, taka domaca pomocka- dat vypit mlieko. to fraj neutralizuje, my sme to doma pouzivali, mama nam dala vypit mlieko, potom strcila prst do krku a islo to.

vavrenka
25. júl 2012

@nextik hej, aj ja si pamatam z detstva to mlieko. ak jej chutia kriedy, tak to moze suviest s vapnikom. ja som ako mala milovala jest mydlo. to tuhe. aj som si dokazala privsta, aby nasi nevedeli a dala som si, lenze vzdy to zistili, lebo z neho chybalo 😀 a nikdy mi nebolo zle od zaludku..

anavila
autor
25. júl 2012

@vavrenka nadojcila som ju pred spanim...nejdem ju uz budit teraz ale dakujem za radu, ja som aj rozmyslala ze jej dam zivocisne uhlie, to viaže jedy , ale to ma napadlo az teraz

mummy01
25. júl 2012

@anavila no tak u nas bola dcera expert...ked mala 16mesiacov nasla som ju vylizovat zo sacika farbu na textil 😖 skoncili sme na internom a mna tam lekari dotyrali presvedcenim ze dcera ma poleptany pazerak...no dcere nic nebolo a nieje,nastastie...no a o mesiac na to odhryzla kusok zo salky...tak to som pred nou komplet vsetko schovavala...no a papiera kolko pojedla.Ona je taka dodnes,vsetko dava do pusy aj ked uz je velka baba.Zasa syn nikdy nic zvlastne nezjedol...on je gurman a vybera si 😀

vavrenka
25. júl 2012

@anavila super, mliecko v sebe ma!! vsak uvidis v noci, dufam, ze len spokojne dietatko 😉, kamoskina mala, ked mal a8m trosku zjedla z laku na nechty. ti s nou frcali na pohotovost, uplne hotovi, malej nic nebolo, len mala lak v ustach, nikde inde.

luc_k
25. júl 2012

maly dnes odhryzol z kriedy na textil :-/ max 1cm x 1cm to bolo a nezjedol to cele ale aj tak sa bojim..myslite ze som s nim mala skocit k Dr.?najprv mi to neprislo az take nebezpecne ale ako nad tym uvazujem tak sa ma zmocnuje strach ci mu z toho nemoze nieco byt...

anavila
autor
25. júl 2012

@luc_k sme dve, co sa bojime...ale snad im nic nebude 😉

79zuzana
25. júl 2012

nam malicka nedavno pojedla granule co mali zajkovia v miske 🙂 ona ich totiz chodi krmit a pusta ich behat po zahrade 🙂 tak ochutnala co maju... a tusim jej aj chutilo 😀

alusha
26. júl 2012

@anavila to mi nieco pripomina... tiez som raz starsieho takto nasla pri wc, ledva sa vedel postavit a cely vynatierany vyvonany tym wc blokom... no nebolo mi vsetko jedno... boli sme aj na pohotovosti, ale nic mu nerobili, sliznice mal ciste, ved je to hnusne, vela by toho urcite nezjedli... nebolo mu nastastie nic...
a teraz mladsi, on uz nezvykne davat do ust veci, iba minule telefonujem a pride ku mne a len nejako chrci a o chvilu mi vyplul na postel styri panaciky z clovece nehnevaj sa!!! no infarkt zase!!! pevne nervy vsetkym mamickam a silne srdiecka 😀 nech nas tie infarkty obchadzaju 😀

anavila
autor
26. júl 2012

@alusha ahoj...tak mala je nastastie ok, vyzera fajn, ani nevracala ani neni malatna. A dnes som jej chcela vycistit zubky s detskou pastou a pľula o106, a wc blok jej chutí, no pochopíš??? 😀 😀 😀 😀

alusha
26. júl 2012

@anavila no nechapem, zvlastne chute maju ti nasi drobci... ale neboj, ona sa s tym isto len vymachlila, ale neprehltla to 😀

bosoriak
26. júl 2012

@anavila Moja mladsia ma 11 mesiacov a okrem tradicnych: kriedy, kamene, hlina, ceruzky, penove podlozky, papier, boli aj take viac hardcore, napriklad tempery alebo ohryzla kefu z WC, to uz bolo moc aj na mna.

Naposledy vsak prekonala vsetko, ked si odniekial vybrala skleneny poharik detskej vyzivy, tresla nim o zem, odbila dno a jedla z neho 😲 Som myslela, ze zradnika dostanem, vybrala som jej z ust kusok skla a volala lekarovi, ten ma len ukludnil, ze ak nezjedla velikansky kus, tak sa nic nestane.
Ona vsetko toto zvladne za par sekund toho, co sa nepozeram a mam aj starsiu, takze nemozem byt 24 hodin v pohotovosti.

Tym WC blokom by som sa vobec nezatazovala, maximalne sa z toho pos... 😉

petraxy6
26. júl 2012

My len light papáme. Každý deň granule (je to pre ňu akože gago - rozumej granko)-pri tomto sa už nevzrušujem a nechám ju tak, lebo to nemá veľký význam 😕 , papier, syrokrém aj s alobalom 😅 , kriedy, chutný je piesok, skalky ale čo ma vytáča, naše psy majú radi rožky a niekedy ich nechajú na trávniku zabudnuté a ožužlané aj tri dni a malá to nájde a s chuťou to papá 🙄

petraxy6
26. júl 2012

@alusha ja keď som bola malá som si takého panáčika strčila do nosa a to bolo rodeo 😀 😀 😀 😀 , mama v slzách, ale vybrali mi to 😀 😀 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosoriak
26. júl 2012

@dominika1988 Ale ja som si nie ista, ci ho zjedla, ona ho mala "len" v ustach. Najhorsie je, ze je nemozne davat na nu stale pozor, lebo mam take zive striebra dve. No dufam, ze uz mi take prekvapenia nepripravi. A veru som aj mala na male k hysterickemu zachvatu, ale zvladli sme to nakoniec aj bez toho 🙂
Tak snad sa tie nase deti umudria uz coskoro a hlavne bez nasledkov, ze 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosoriak
26. júl 2012

@dominika1988 Keby sa mi to stalo pri prvej dcere, tiez ma chyti zradnik. S dvomi na taky luxus ako dostat infarkt (a tym padom chvilu lezat cez den) nemam cas 😀

luc_k
26. júl 2012

boze zeny,a ja som sa trapila pre kusok kriedy 😀 ...popri inych "chutovkach" je toto malichernost teda. pevne nervy a oci aj na chrbte maminky! u nas by granulky asi tiez sli nadracku, ale (dufam) ze som vzdy stihla zakrocit 🙂