Za aký čas sa ustáli kakanie po prvých príkrmoch?

13. jan 2023

Ahojte, zacali sme prikrmovat minuly tyzden v utorok 6m dcerku velmi jej chuti tak dnes napr. zjedla za celu misku zemiak + baklazan. Avsak od zacatia prikrmov kakala iba raz po 4 dnoch riadnu naloz, konzistencia bola skor redsia...Odvtedy nic a to uz je 5.ty den dnes...je to normalne? Ako zistim ci ju brusko boli alebo nie?? Kedy sa upravi ta frekvencia? Povedzte vase skusenosti prosim....

aaadkaaa
13. jan 2023

Davas do prikrmu olej? A davas vodu?

autor
13. jan 2023

@aaadkaaa davam olej a davam jej aj zapit vodu...a potom sa sste aj zvycajne nakoji..je to hlados ...

aaadkaaa
13. jan 2023

Hmm tak skus pridat probiotika. Moja odkedy prikrmujem praveze kaka castejsie...

dzulli1980
13. jan 2023

Keby ju bolelo bruško, to by si videla ... na druhej strane 5 dní je dosť ... ja by som jej pravidelne masírovala bruško, keby som videla, že sa pučí, snaží a nejde to, pomohla by som jej rektálnou rúrkou ... a samozrejme nasadiť probiotiká.

andy37
13. jan 2023

Je to v poriadku. Moja tiež začala kakať tak raz za týždeň keď začala ochutnávať prvú zeleninku. Ale bola spokojná, bruško ju nebolelo tak som to neriešila. Aj keď potom prdela riadne že sme museli vetrať 😂 daj tomu chvíľu čas, pokiaľ je spokojná, možno cca mesiac to u nás trvalo kým sa kašovitá konzistencia zmenila na tuhú.

autor
14. jan 2023

@andy37 a odvtedy vam kaka iba raz tyzdenne ci uz castejsie ?

moncacina
14. jan 2023

Naša po prikrmoch kaka raz za 3 dní a to tak ze musíme až do sprchy 😉

autor
14. jan 2023

@moncacina a aj po uplne prvych prikrmoch vam to slo uz po 3 dnoch? u nas je dnes rekord 6. den obcas vyzera ze tlaci ale potom v plienke nic...nevyzera nejak extra nervozne resp. nie tak ze by to malo byt kvoli brusku...

autor
14. jan 2023

tak na 6ty den konecne sa vykakala ,zrovna ked sme ju chystali na kupanie 😄keby mam nocnik tak ju nan rovno posadim lebo to bol masaker to tam pod nou zbierat 😆

andy37
14. jan 2023

Teraz mi kaká už každý deň aj 2-3x lebo je to jedáčka veľká, ale výnimočne sa stane že deň vynechá tak na ďalší to doženie

moncacina
15. jan 2023

Áno od 6 mesiacov to mame stále tak. Teraz má 19 mesiacov papa už takmer všetko. Niekedy keď je to už viac ako 5 dní dávam cipok. Ale to sa stane výnimočne