Surová údená klobása na začiatku tehotenstva

michi200
3. aug 2013

Ahojte baby, už pol dňa mi vŕta v hlave....momentálne som v 5/6 týždni tehotenstva. Keď som bola úplne na začiatku asi 1/2 týždeň ešte som o tehu nevedela a zjedla som kúsok takej surovej údenej klobáso-salámy, tiež občas syr feta... Mohla som sa niečím nakaziť ? Vraj listerióza sa prejavuje až neskôr.... Čo vy na to ? Toxoplazmózu som už prekonala, mala som v krvi protilátky, takže tá by nemala hroziť... Inak cítim sa dobre, len minulý týždeň som mala teplotu 37,2 asi tri dni...

bajana
3. aug 2013

a co zeny, ktore nevedia, ze su tehotne do 3. mesiaca? 😕 tie aby do porodu ani nespali 😀 ....ale vazne, listerioza ma inkubacnu dobu 3-70 dni, takze ano, nakazit by si sa teoreticky mohla, ale je to velmi nepravdepodobne....kolkokrat si sa s tymto ochorenim stretla vo svojom sirokom okoli? tipujem, ze ani raz 🙂 tak sa nestresuj a uzivaj si to 😉

pragmaticka
3. aug 2013

fetu jedavam pravidelne - tu kt. si kupujem je z pasterizovaneho mlieka ako myslim ze vacsina! noo a ja ci moja kamoska sme sa uplne v pohode napchavali domacou klobaskou z diviny (kamoska bola v 3. mesiaci, ja vo 4.t yzdni) a zatial vyzera byt vsetko uplne v poriadku 😉

michi200
autor
3. aug 2013

bajana - máš pravdu, v mojom okolí nikto nemal listeriózu 🙂 trošku nechápem ako niekto nevie, že je tehotný do 3. mesiaca...mne by to bolo už čudné, že kde je tá mrcha...
pragmaticka - pozriem v shope či tá feta je ok... nechcem zbytočne stresovať, ale môj drahý tu dnes papkal práve tú surovú údenú klobásu a vtedy som si spomenula, že dávnejšie predtým som ju jedla aj ja, tak som sa trocha vystrašila... dúfam že bude všetko ok 🙂

matafen
3. aug 2013

@michi200 No nad tou klobasou ma ani nenapadlo sa zamyslat, ja som jej prave pocas teho zjedla na kila, strasne mi isla na chut 🙂 Ale to by si nemohla jest skoro nic, lebo nakazit sa mozes z hocicoho, nielen z tepelne neupraveneho masa 😉

livocka21
3. aug 2013

@michi200 naozaj stresujes ulne zbytocne... no aj ja som bola taka 🙂

el6
3. aug 2013

aj ja som takto stresovala...tak aspon viem ze nie som jedina 🙂 nic neboj, vsetko bude ok

michi200
autor
4. aug 2013

🙂 ja som už aj pred tehu takto stresovala,...hlavne kvôli maličkostiam.... 🙂 mno dobre teda, keď myslíte, že by to malo byť ok nebudem to ďalej riešiť a radšej už ani net neotvorím ohľadne toho čo sa môže 🙂 idem sa radšej niečím iným zaoberať... baby ďakujem za ukľudnenie a prajem krásnu nedeľu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre