Deti a kofola

taniyahtaniyah
18. nov 2013

zdravim .davate pit detom kofolu?moj ma 5 ale este ju nemal .teraz ked vidi vianocnu reklamu na vanilkovu kolu hned by si dal=D

babaker
18. nov 2013

@taniyahtaniyah dochut mu ju troskou chilli...uvidis, ze do puberty si ju uz pytat nebude 😉
(je to drsna metoda, ale ucinna) 😀

taniyahtaniyah
autor
18. nov 2013

chuuuuuuuda moje to by som mu nespravila=DDDDDDDDDDDDDDradcsej poviem ze nie=DDDDD

bbarboraa
18. nov 2013

@taniyahtaniyah preco by si mu nemohla dat ochutnat na poharik.. moj 16 miluje kavu s mliekom bez cukru :P vzdy si musi obliznut ked pijem kavu...

lubikan
18. nov 2013

@taniyahtaniyah ak uz pozna dzusy vo flaske,ako Jupik,Kubik..tak hej..ak doteraz pil iba vodu,caj,tak mu skus dat s chilli-ako pise vyssie...skoda,ze u nas sme nezacali s chili ☹ ☹ ....nejaky cas bola mala zavisla na dzusoch a jej zuby-sodoma,gomora....

jasmika
18. nov 2013

@babaker to je dobrý nápad náhodou čo píšeš...ochutnávať by som nedávala moc...lebo to dieťaťu zachutí a na zdraví mu to len narobí zle...lepšie nech mu nechutí

bbarboraa
18. nov 2013

@jasmika podla mna to nie je cesta... pretze ked ochutna a stanovi sa hranica je to pod kontrolou ma uz 5 tak mu vysvetli ze na vianoce a sviatky poharik staci.....lebo ke bude mat moznost vypije vsteko sam bez rozmyslu...

jasmika
18. nov 2013

@bbarboraa presne tak..ked bude vedieť že to chutí tak vždy ked bude cesta tak vypije všetko čo mu príde pod ruku...a ked to skúsi raz a nebude mu to chutiť tak určite ho to nebude lákať..

eeffka
18. nov 2013

@taniyahtaniyah davat som nedavala ale ked sme mali my dala som jej liznut, bola naucena ze tmave napoje su "kava" a ta nie je pre deti, kofolu jej kupujem az teraz aj to len v restike ( ma skoro 9)

h2
18. nov 2013

@taniyahtaniyah Ahoj, ale veď pivo, víno, či alkohol tiež nepije, tak mu proste povedz, že aj kofola je len pre dospelých. Ochutnávať za pohárik by som nedávala, lebo mu môže zachutiť a navyše, zistí, že to až taký "zakázaný" nápoj asi nebude, keď dostal ochutnať.

hameeda
18. nov 2013

@taniyahtaniyah : no veď aj tak ju raz ochutná, či ako to do konca života neochutná nič nezdravé, aby sa to potom nevypomstilo vo vyššiom veku, že sa nebude vedieť dopiť toho, u nás majú decká prístupné všetko colu, vineu, fantu, sprait.....najstaršia 11 ročná, tá ma rada len čistú vodu z vodovodu 😀, nemá rada sladené nápoje ani nikdy nemala a nikdy jej to nikto nezakazoval, mladší syn 4,5 roka ten vypije raz za dva mesiace pohar coly, to si sám vypýta, inak len vodu a mlieko 😀, mladší syn 3 roky by sa bublinkového nápoja nenapil ani náhodou, prvý krát keď ochutnal mal cca 2 roky a hneď to vypľul 😀 , no a najmladšia má teraz rok a zatiaľ tak isto odmieta džusy, čaje...chce len vodu a mlieko,,, 😝

babaker
18. nov 2013

@taniyahtaniyah to by si mu neurobila? ale ved mu tym preukazes sluzbu. ver mi, ze to ucinkuje a v dospelosti ti podakuje za dobre navyky a hlavne zdrave zuby! radsej 10 minutovy plac pre "stiplavu chut" v 5-tich rokoch ako minat tisice v dospelosti za zubarov 😉

skuste1983
18. nov 2013

najstarší bude mať 8 a tiež ešte neokoštoval. Ani za tým nebaží. A som tomu rada 🙂

matozazzo
18. nov 2013

Dcera 6r ochutnala,ale nedavame pit,vie ze je to nezdrave a bublinkove,co vie,ze jej skodi,tak ani nepyta

mirkave
18. nov 2013

Dcera 7r ochutnala,ale to bolo vsetko.vie,ze kofolu nedostane,ani si ju nepyta. Kofola neni pre male deti a dcera vadia vseobecne bublinky

angua27
18. nov 2013

@taniyahtaniyah - podľa mňa 5 ročný je už dosť rozumný, aby si mu vysvetlila, že kofola nie je pre neho vhodný nápoj. môj kofolu už chutnal, chutí mu, ale nepýta. vie, že je to nezdravý nápoj.

bczene
18. nov 2013

môj syn pije len vodu, to čo vidí aj u rodičov, u nás sa ani na sviatky nekupujú sladké nezdravé nápoje ako kofola a cola. 🙂

majka35
19. nov 2013

@lubikan bola závislá, lebo ste jej tie džúsy dávali a za tie zúbky sa vám raz poďakuje

u nás sa pije čistá voda, podávajte ju deťom dovtedy, kým same a to nepríde, že na pitie to je najlepšie

no ale nehovorím, že moje deti iný nápoj neochutnali, len ja im proste tie hnusné, presladené sajrajty z plesnivého ovocia, coly a kofoly plné chémie kupovať nemienim 😒

janickacrazy
19. nov 2013

Moj starší syn má 13 a kofolu ochutnal niekde na oslave mimo domu, ale doma ju nepijeme, takže si ju ani nepýta chvalabohu a aj ked mu ju niekto ponúkne, tak odmietne, aj ked sa niektorí čudujú, lebo veľa puberťákov pije kofolu alebo colu. Moj má najradšej čistú vodu a mladší to isté. Majú krásne zuby žiadny kaz. 🙂

simca06022011
19. nov 2013

Kofolu by som nedavala, na co aj... ale zase netrapim si dieta iba cistou vodou 🙂)) mame cajiky, perfektny odstavovac a ked nahodou nic nie je tak su obchody plne kvalitnych aj bio napojov. Jasne, dcerka je este mala na ine napoje. Kolu a podobne bublinkove hluposti jej nedam, ked si v puberte da capovanu v lete niekde tak sa nepokrajam ale domov taketo napoje nekupujeme ani pre nas, takze ich ani ona doma nenajde a pit nebude. K zubkom... cistene zuby sa ani od dzusov podla mna nepokazia... u nas su sladkosti total zavislost (malu sa snazim od toho drzat daleko) ale NIK nema pokazene zuby, v detstve sme nevedeli co to je a to nas teda pred nicim nechranili ako je to teraz zvykom a teraz detto. Cistit cistit cistit... a chodit k zubarovi pravidelne a nie neskoro (s malym dietatom tazko... ). Ked uz sa nejaky kaz robi detom a hlavne tie zcernane zubky atd, to je podla mna vec genetiky + necistenia zubov, pripadne liekov atd...

stanislavao
19. nov 2013

@taniyahtaniyah kolove napoje su nezdrave, ako pre deti, tak i pre dospelych. 5 rocny by colu pit nemal, obsahuje kofein. ale ved okostovat mu dajte. moj syn ma 9 rokov a nic bublinkove nepije, lebo ho to stipe. tie bublinky. my doma pijeme cistu vodu, deti rajec materina duska a kupim obcas dzus nesladeny, len cistu stavu 100%. vineu a kofolu velmi vynimocne, mozno 2x do roka. a ked si na vianoce da vas syn deci koly, tak mu to urcite neublizi.

maribell
19. nov 2013

ahoj ani ja by som nedava zbytocne si na to zvykne a vodu ti uz pit nebude... moj maly ma zatial iba rok a 3mesiace ale pije iba cistu vodu...cez zimu cajik s medom ...sme takto spokojni pretoze nemusime kupovat drahe sladke malinovky ani predrazene detske caje plne cukru...

tenerifka
19. nov 2013

@taniyahtaniyah Zbytocne to neurychluj, ano, raz ju ochutna, ale cim neskor tym lepsie, je to humus.
My tu kofolu nemame, ale takisto je to vsade naokolo Coca cola, fanta a ine "lahodky", moje deti(11 a 13 rokov) u
ochutnali na nejakej oslave narodenin, ale nikdy si to nepytaju, piju iba vodu

danim
19. nov 2013

ja si myslim, ze 5r dieta moze v pohode ochutnat-... ved sa tu nebavime o alkohole ! predsa.. ale jasne, ze rodic musi ako v celej vychove stanovit rozumne hranice a tie drzat.. ci co myslite, ze mu to nedate do 10r a potom co ? stale si myslite , ze to budete mat pod kontrolou ? zakazane ovocie take deti laka najviac, spoluziaci uz isto ochutnali... no ja neviem.. sa tu bavite, ako o jede... ani my take zbrndy nekupujeme. no v restike, na navsteve, na vianoce, oslave ... to deti vidia a je podla mna v pohode, ak 5r vypije deci.. no co sa mu uz len stane ??? ak vidi zdravy zivotny styl rodicov, tak to vyzadovat ani nebude, napriek tomu, ze pri vynim udalosti ochutna.. ved to nie je rocne dieta..

lubikan
19. nov 2013

@majka35 ja som nedavala,ani im to nikdy nekupujem..odo mna maju len cistu vodu,alebo caj s citronom...to vsetko MM...on robi liter caju s 1,5 lyzice cukru,alebo cca 1 dcl sirupu...a ja mu to vylievam a robim novy...ja som z neho uz na nerv....alebo decka chystam vecer do postele,oni v pyzame a on zapoti,dajte si cukricek.....mna ide z neho j****t...uz neviem,ako na neho..

miss_shy
19. nov 2013

dajme to a nedajme hento, hmmm toto je fakt zvlastna doba, nam davali vsetko s mierou sme tu, nehovorim ze je zdrave pit len sladene napoje ale doprajte detom aj trocha cukru 😀

sonagolisova
19. nov 2013

my si kupime kofolu tak 1x do mesiace a to mu dam len odpit si z mojho pohara 1-2 glgy ked si nalejem , syn ma 5,5 roka...samemu este nekupujeme a ani sa najblizsie 2-3 roky urcite nechystam..denne piju doma len cistu vodu takze 1x do mesiaca ked ochutna sa mu nic nestane 🙂 su deti ktore piju stale caje, Jupikov, Kubikov a podobne cukrove bomby a rodicia si asi myslia ake je to zdrave 🙂 treba si dobre precitat zlozenie..proti tomu je 1 pohar kofoly mesacne male zlo 🙂

majka35
19. nov 2013

@lubikan no verím ti, že si na neho nahnevaná, opýtaj sa ho, či je spokojný, že vedome ubližuje a ničí zdravie vlastným deťom 😒

majka35
19. nov 2013

@miss_shy veď cukor je skoro všade /skrytý tak na čo im ho zbytočne dávať v sladených chemických nápojoch 😕

miss_shy
19. nov 2013

@majka35 ja nehovorim ze to maju pit denne, ale raz cas???? to by sme v tejto dobe plnej chemie a humusu nemohli nic....

lubikan
19. nov 2013

@majka35 tuto otazku mava s pravidelnou presnostou naservirovanu kazdy den...

argumentuje tym...ze ved sladeny caj je aj v nemocnici...a ine vyhovorky...ja oponujem,ze no,ale nech sa pozrie okolo seba...kolko chorob je.... 🤐 .....
s detmi pozeravame na kablovke serial o extremne obeznych ludoch..ako im odoberaju zaludky a oni nastatie chapu,ze tak mozu skoncit,ale predsa,este nevedia odolat uplne...