• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kedy dať dieťa prvý krát ostrihať?

25. októbra 2013 
ahoj.my stříhali v 6měsících,bylo potřeba,skoro úplně na krátko cca.0,5cm a pak v roce a od té doby necháváme růst,přece jen jsme holky :wink:
4. jan 2010 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
mi sme strihali malemu vlasy, ked mal 2 mesiace. bohuzial sa narodil s dlhymi hustymi ciernymi vlaskami :grinning: :grinning:
no nie je to sranda. strasne sa potil a mal na hlavicke a krku strasne vela potniciek. a teraz ho budeme strihat na uplne kratko, lebo sa neviem zbavit supiniek na hlavicke. kefku som pouzivala tak par tyzdnov a musela som prejst na hrebienok, ale s tym to tiez nie je slava :confused:

ked su dlhe vlasky mali by sa ostrihat, lebo tak budu potom pevnejsie a hustejsie. ked sa neostrihaju, tak casom sa korienok vlasu oslabi a vypadne. :wink:
8. jan 2010 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podobne ako lillie, my sme strihali prvykrat ked mal 3 mesiace, potom v 6. a v 9 vyholili, odvtedy nestihame a mame ich dlhe az moc, na jar dame ostrihat na nejaky normalny strih, kedze ich ma pekne huste.
8. jan 2010 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
my sme strihali ked mal rok.Ked sa narodil hned som si povedala ze do roka ho neostriham,mal ich dost dlhe ale bol v nioch podareny,ked sme ho ostrihali(strojcekom) na kratucko,bol to nezvik,ale kazdopadne mu spevneli a ma ich lepsie teraz. :wink:
8. jan 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strihat vtedy, ked treba. Dlhe a huste vlasky su na babatku velmi neprakticke, zvlast na leziacom. Druhorodeneho som tiez musela ostrihat ako 3-mesacneho, kvoli supinkam a poteniu na siji...
9. jan 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme este nestrihali...teda len tie co jej padali do oci, ale ostatok vobec, ma len take paperie a ledva po krk :sweat_smile:
10. jan 2010 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blumka ked raz ostrihate na kratsie,tak ich bude mat lepsie a nebudu jak paperie :wink: Asi chcete aby mala dlhe ale raz by trebalo a potom budu krasne rast :slight_smile:
10. jan 2010 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme dcerku dali ostrihat teraz ked mala rok :wink: ale len preto ze mala dlhu ofinku a aj vlasky nad uskami :wink: vyzeralo to dost cudne :pensive:

nemyslim si ze ked sa vlasky ostrihaju budu mat lepsiu kvalitu, skor len budu posobit hustejsie :wink:
10. jan 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem aj nas maly ich mal jak paperie ale po ostrihani sa to neda porovnat , su o 100% lepsie :slight_smile:
10. jan 2010 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme strihali v 6 mesicich..... :wink: mame vlasatce....
10. jan 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kvalita vlasov sa podla mna nezmeni ostrihanim..ono to posobi hustejsie ked sa babo ostriha a potom zacnu vyrastat nove vlasy, lebo maju v podstate rovnaku dlzku...
mala ma paperie ale myslela som ze ich ma kratke a nerovnako dlhe, tak vyzera ako kuriatko...ale ona ma pevne vlasky..a ma predispozicie na huste vlasky, lebo obaja s manzelom ich mame, tak uvidime.
10. jan 2010 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,já mám ze stříhání strach.malá má vzadu krásné prstýnky a říká se že po ostříhání zůstanou některým dětičkám vlásky rovné.
10. jan 2010 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak máme za sebou dnes první stříhání (klukům je rok a skoro 10 měsíců). Zvládli jsme to naprosto bez problémů, až jsem byla překvapená, jak krásně drželi. Vůbec se mi do toho nechtělo, vypadali tak hezky "miminkovsky" - teď už jsou to velcí chlapi :sweat_smile: Ale vlásků bylo z obou hlaviček tak do jedné malé hrstičky :grinning: Nebýt toho, že už to měli takové "rozvrkočené", tak by to ani nemělo cenu stříhat :grinning:
13. máj 2010 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som prvykrat strihala nedavno, pred tyzdnom mozno? a tiez krasne drzal, strihala som noznickami..maly si papkal jahodky a cucal :grinning: no a vlasy vsade po zemi, nebol cas zachytavat bala som sa ze ho to tam prestane bavit sediet :sweat_smile:
13. máj 2010 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaula - aj my ked sme maleho prvy krat ostrihali tak už nebol taky babatkovsky ale už taky vačši chlapec :wink: :slight_smile:
13. máj 2010 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja som práve dnes strihala, moc neni čo, ale za ušami trebalo :grinning: , malý sa hrabal v kredenci a ja som rýchlo švacala.
13. máj 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme prvykrat stihali ked mal 8,5 mesiaca (uz mal ofinu v ociach). ja som ho krmila piskotami a mm strihal masinkou. maly ani nevedel, ze sa nieco robi. az som bola prekvapena.
13. máj 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to jsou teda dilemata -
já musela ostříhat malému přerostlé vlasy už v porodnici, neb vypadal jako vodník Česílko. A ve 3 měsících šel strojkem dohola, protože měl vlasy všude, asi 10 cm dlouhé. Oba kluky jsem stříhala sama, malého pořád.

Stříhá se snad když je to potřeba a když to dítěti překáží nebo se mu vlasy cuchají?? Když se vykašlete na pověry, zbyde vám jen ta praktická stránka, aby dítě mělo na hlavě něco pohodlného a aby díky nestějně dlouhým vlasům nevypadalo jako retardované.
Teď jsme s kámoškou zarovnávaly vlásky její 9 měsíční holčičce. Něco ji vypadalo a narostlo znova a něco zůstalo dlouhé - takže vypadala značně olysale. Ostříhaly jsme dlouhé a je z ní hezká holčička. :slight_smile: .
13. máj 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já stříhala někdy kolem 9ti měsíců, protože malá měla dlouhou ofinku, lezla jí do očí. stříhala bych kdy je potřeba a kdy nehrozí, že dítěti vypíchnu oči...
mám ale dobrou kamarádku, která nestříhala dcerku do roka (pověra)...ale holčička byla vlasatá od narození, vlásky měla chudinka pod ramena, věčně v očích, jemné, zacuchané - tak to bych nevydržela, nejen, že to ošklivě vypadalo, ale mýt takové množství miminu byl očistec...v roce šla strojkem na 1,5 cm a je tak dodnes (2 roky). tak to mi přijde "na hlavu" :slight_smile:
13. máj 2010 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme strihali v 3.mesiaci, potom v 5. a už by som ju opäť strihala :wink:
13. máj 2010 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme strihali v 3., 6., 12, 15. , a naposledy v 21.
vlasaci sme no co s nim.
14. máj 2010 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
strihali sme kolem 5 mesice strojkem....
14. máj 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz si tu pisala :grinning:
14. máj 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my sme strihali prvykrat v 5.mesiaci strojcekom, potom v desiatom len trochu a teraz v 14.tom a velmi mu to pristane, na povery nedbam. Ja mam potive babetko a nebude mat predsa na siji z toho stale potnicky :wink:
15. máj 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme strihali nedavno lebo vonku uz zacinalo byt horuco :sunglasses: a na uskach uz ,ala doslova ,,volkmeny,, takze uz sme museli.a tiez som strihala vzadu lebo od narodenia mala jednu stranu dlhsiu a jednu kratsiu :slight_smile:
16. máj 2010 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My jsme stříhaly poprvé až někdy po roce, nebylo to zapotřebí dřív. A celkem bez problémů. A potom i další stříhání ok.
Ale za to teď.. :angry: Včera jsem vzala malou ke kadeřnici, páč já opravdu ustříhnu akorát tak tu ofinku, ale nyní potřebuje už i vzadu, a to byl horor. Nesedí, vzteká se, kroutí se, no prostě to nešlo a musely jsme odejít. :rolling_eyes: Měly jsme s sebou její oblíbenou hračku, sladkost za odměnu, nalákaná byla bůh ví na co všechno :grinning: a prostě nic..
Máte někdo tip, jak ji přesvědčit?
20. máj 2010 o 05:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my stříhali Jiříka poprvé před rokem, to jsem mu to vzala přes hřeben celou hlavu nůžkama. Teď v 1roce 4 měsících jsme vzali mašinku - to byl řev a musela jsem mu držet hlavu a manžel stříhal, ale pak před nemocnicí (14 dní) jsem mu to vzala znovu mašinkou na 6 a to už byl v pohodě. Posladila jsem ho do židličky, dala vařečku a byl v pohodě, ani zvuk mašinky mu nevadil. Takže musím zaklepat, že u nás v pohodě :slight_smile: No pokud to druhé bude holka, tak to asi bude složitější - ta mašinkou asi nepůjde :grinning:
21. máj 2010 o 08:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, já slyšela, že se děti mají stříhat až po 1.roce... Prý na to do té doby vlásky nejsou dost silné.. :frowning2: Ale není to z mé hlavy..
26. máj 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heliik - aj u nas sa tto hovori,niejaka povera aj o tom koluje že do roka sa nema strihat ale tiež neviem presne prečo a to skor taky poverčivy ludia dodržuju ale ja som tiež strihala až dva dni po prvych narodeninach :wink:
26. máj 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ta povera je" ze kdyz se strihaji vlasky do roka zkracuje se detem zivot" :slight_smile:.
27. máj 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok